post

بهترین سوغاتی های مالزی

بهترین سوغاتی های مالزی

مالزی از جمله کشورهای تاریخی و سنتی دنیاست که قدمتی چند هزارساله دارد. سفر به این کشور سرسبز آسیایی قطعا جذابیت های خود را دارد و هر گردشگری سوغاتی های خاصی را با خود به یادگار می برد.

وقتی گردشگران پا به مغازه های سنتی مالزی می گذارند با انبوهی از وسایل تزئینی، آشپزخانه ای دکوری بازی و انواع دیگر مانند اینها مواجه می شوند که اکثرا دست سازند و رنگ و طرح های زیبا و متنوعی دارند. دستبندهای نخ بافت یا مهره ای، تسبیح های مختلف، النگوهای رنگارنگ، دستبندهای چرم مانند، وسایل حصیری چوبی و روفرشی های پارچه ای و مهره ای، از جمله این سوغاتی های سنتی است که بهتر است در سفر به مالزی، چرخی هم در این دنیای رنگارنگ سوغاتی های دست ساز زد.

پارچه باتیک

 نوعی پارچه چاپی است که ریشه آن به صنعت منسوجات اندونزی برمی گردد. این پارچه از مهم ترین سوغاتی های مالزی محسوب می شود و چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. این پارچه در رنگ های روشن و متنوع بافته می شود که دارای طرح های گل مانند و درهم پیچیده ای است و لابه لای این گل ها، خطوطی طلایی به کار رفته است. از پارچه باتیک در دوخت لباس های سنتی مالزی یا همان سارونگ استفاده می شود.

کنکگاک

نوعی بازی سنتی است. در این بازی از تخته ای استفاده می شود که دارای حفره هایی در دو ردیف شش تایی است و در انتهای آن حفره بزرگی وجود دارد که اول بازی مهره ها را درآن قرار می دهند. اصول این بازی برمبنای یک بازی ذهنی است که براساس شیوه ای خاص، مهره ها در این حفره ها انداخته می شود. این تخته چوبی، دارای نقش و نگارهایی است که یا نقاشی شده یا کنده کاری. همچنین از نظر قیمت متفاوت است و این به خاطر میزان ظرافت ساخت این تخته چوبی است که در نوع خود بی نظیر است. گردشگران تور ارزان مالزی هم می توانند به تناسب ظرافت و قیمت این وسیله بازی، زیباترین آن را انتخاب کنند.

پارچه سانگکت

نوعی پارچه دست بافت ابریشمی است که با نخ طلایی یا نقره ای بافته شده است. در بافت این پارچه از خطوط منظم و گل هایی منظم در ردیف هایی مرتب استفاده شده، طوری که نظم و جلوه خاصی به طرح بخشیده است. از پارچه در دوخت لباس های مردان مالزیایی استفاده می شود که در مراسم سنتی می پوشند. از سوی دیگر از این نوع پارچه برای دوخت شال یا کیف هم استفاده می شود. به هر حال سوغاتی سنتی است که خرید آن برای گردشگران تور مالزی خالی از لطف نیست.

کاسوت مانک

 نوعی روفرشی است که در طرح ها و رنگ های مختلف ساخته می شود. نوک این کفش ها بسته است و روی آنها پارچه ای کشیده شده که طرح ها و رنگ ویژه خود را دارد. مثلا زمینه پارچه قرمز است و داخل آن دسته ای گل بافته شده است.

هنرهای دستی فلزی

 از جمله دیگر سوغاتی های سنتی مالزی است که می توان به یادگار برد. مثلا قوری، قندان و سینی فلزی از جمله این وسایل است که روی آنها با دست حکاکی شده و روی آنها طرح های گل و پرندگان درست مثل ظروف قلم کاری شده اصفهان ایران، با دست کنده کاری شده و این خود بیش از پیش بر ارزش آنها افزوده است. رویال سلانگورهم از جمله این سوغاتی های ساخته شده از فلز است که بر روی آنها هم کنده کاری شده که هم به صورت طرح های سنتی است و هم کلاسیک یا مدرن. برخی ظروف مثل لیوان و دیگر ظروف فلزی از جمله این محصولات محسوب می شود.

دادال

نوعی شکلات سنتی است که برای علاقمندان به شیرینی جات، گزینه مناسبی است. در تهیه این نوع شکلات از شیر نارگیل و قند خرما استفاده می شود و کمی دوریان هم بدان افزوده می شود.

قهوه

یکی از معروف ترین نوشیدنی های دنیاست که عطر و طعم های مختلفی دارد، اما قهوه سفید چیز دیگری است که در مالزی رواج دارد و از نوشیدنی های سنتی این کشور محسوب می شود. نام این قهوه ارتباطی با دانه هایش ندارد بلکه صرفا به خاطر شیری است که به آن افزوده می شود. این قهوه به صورت پودر شده و شیر بافت سفیدی بدان می بخشد. همچنین این قهوه دربسته بندی های سفید رنگی عرضه می شود. تهیه این قهوه و نوشیدن آن برای گردشگران تور لحظه آخری مالزی هم می تواند فراموش نشدنی باشد.

اگر قصد سفر به مالزی را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای مالزی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

خرافات عجیب مردم جهان در سال نو

خرافات عجیب مردم جهان در سال نو

در مراسم سال نو بین مردم بالی رسم و رسوم عجیب و بسیار خرافاتی وجود دارد که همه ی آنها باید احترام بگذارند و این رسوم را اجرا کنند. در این مقاله قصد داریم تا رسوم مختلف آنها را بررسی کنیم. قطعا این موارد شما را متعجب خواهد کرد.

پر کردن چشم عروسک daruma

یک نوع طلسم در ژاپن وجود دارد که مردم معتقدند خوش شانسی می آورد. این طلسم به داروما معروف می باشد. مردم یک داروما با چشم خالی می خرند و همانطور که آرزو کرده چشم چپ آن را پر می کنند. در آخر سال عروسک هایی را که هر دو چشم آنها پر شده است را به معبد می برند و همگی آن ها را می سوزانند تا پیشرفت کنند.

شستن مو ها ممنوع!

بسیاری از افراد می دانند که مردم کره بسیار خرافاتی هستند. کره ای ها معتقدند که شستن موها در روز سال نو موجب بدبختی می شود. پس در روز آغاز سال نو، موی خود را نمی شورند.

با خوردن ماهی پولدار می شوید

چین هم همانند دیگر نقاط جهان یک سری خرافات را به دنبال دارد. واژه ی ماهی در چین ( یو ) تلفظ می شود. در واقع یو به معنای سعادت است. پس نتیجه گرفتند که خوردن ماهی در روز اول سال جدید موجب ثروت و سعادتمندی می شود. در ادامه ی این رسم قوانین متعددی وجود دارد. مثلا اینکه سر ماهی حتما باید به بزرگ خانواده برسد و آن شخصی که صورتش رو به روی سر ماهی بود باید شروع به خوردن غذا کند.

 خوردن میوه های گرد

در فیلیپین یکی از عجیب ترین رسوم خوردن میوه های گرد در سال نو می باشد. از این رو که میوه هایی مثل سیب، هلو و … ثروت شما را زیاد میکند. حتی آنها اعتقاد دارند که پوشیدن لباس خال خالی یا طرح توپ های گرد و حتی پرتاب سکه ی گرد در نیمه شب موجب خوشبختی می شود.

 لوازم قدیمی را دور می اندازند!

در ایتالیا یک رسم قدیمی وجود دارد که تمام لوازم قدیمی را از طبقه ی بالا رها کرده و به این شکل بدی ها را از منزل دور می کنند. اگر هنگام پیاده روی در شب با خورده شیشه ها روبه رو شدید اصلا تعجب نکنید. آثار همان ظروف و لوازم قدیمی بوده است.

دوجین انگور بخورید

در اسپانیا رسم عجیبی وجود دارد که باید ۱۲ عدد دانه انگور را هر یک ساعت، یک عدد میل کنند. در نتیجه اگر درست هنگام نیمه شب سال نو موفق شدید که آنها را تمام کنید پس یعنی خوشبختی به شما روی کرده است. در نتیجه اتفاقات خوبی برایتان رقم خواهد خورد.

با اشتیاق غذا خوردن

در کشور فرانسه مانند دیگر کشورها دور هم سال نو را جشن می گیرند. افراد چند نوع غذای مفصل تدارک می بینند و آن را با اشتیاق صرف می کنند. این کار برای آنها نشانه سعادت و خوشبختی است.

خوردن کپور و نگه داشتن پولک هایش

در آلمان برای غذای سال نو کپور را تهیه می کنند زیرا این غذا برای آنها خوش شانسی می آورد. بنابراین باید پولک های آن را در طول سال در کیف پول خود حفظ کنند. حتی اگر آنها را زودتر خارج کنند موجب از بین رفتن این شانس می شوند.

دریافت هدیه از غریبه ی خوشتیپ با قد بلند و پوست تیره

مردم اسکاتلند معتقدند که در عید سال نو باید از غریبه ای با این مشخصات هدیه دریافت کنند تا برای آنها خوش شانسی آورد. جالب است بدانید که اگر اسکاتلندی ها در اولین پیاده رو هدیه هایی چون سکه نقره، کت کوتاه و یا حتی نوشیدنی بگیرند نشانه ی بدشانسی است. زیرا تمام آنها علامت هایی هستند که به قرن ۸ و ۹ میلادی برمی گردنند.

زیر بالش ها برگ بگذارید

در ایرلند مردم قبل از اینکه بخوابند زیر بالش خود برگ های هالی یا پیچک را قرار می دهند و در همان لحظه به شخص ایده آل خود برای ازدواج فکر میکنند. این کار برای آنها موجب خوشبختی می شود.

انداختن حلقه در نوشابه!

در مکزیک یک نوع خرافات وجود دارد که سال نو را با پرتاب سکه در نوشابه جشن می گیرند. انداختن حلقه ی طلا داخل نوشابه برای مکزیکی ها نشانه ی خوشبختی است. البته می توانند زنجیر ، آویز و سنجاق طلا را جایگزین آن کنند.

سوزاندن نحسی ها

مردم اکوادور و پاناما با آتش زدن مترسک پر شده از روزنامه و خاک اره تمام نحسی ها و انرژی های منفی را دفع می کنند. از رسوم خرافاتی که برای مردم اکوادور موجب خوشبختی می شود همین موضوع است.

رفتن به اطراف بلوک با چمدان خالی

در کلمبیا، مردم به‌همراه یک چمدان خالی در اطراف محل زندگی خود قدم می‌زنند و گفته می‌شود با انجام این کار، سال پیش رو را برای خود، پر از سفر و ماجراجویی می‌کنند. برخی از مردم به‌سادگی کیف خود را دور خانه می‌چرخانند یا آن را بیرون درب می‌گذارند و گفته می‌شود یک دور چرخیدن با چمدان در اطراف بلوک، شانس بیشتری برای سفر مخصوصاً مسافرت‌های خارجی فراهم می‌کند.

خوردن لوبیا موفقیت در شغل را به همراه دارد

خوردن لوبیا، سنت سال نو در آرژانتین است. گفته می‌شود این رسم برای موفق شدن افراد جویای کار، حفظ شغل برای کارمندان و یا داشتن شغلی بهتر برای کسانی که به دنبال فرصت‌های جدید هستند، می‌باشد.

با دعا کردن تمام بدی ها دور می شود

نیجریه کشور تنوع‌ها است. کشوری با اقوام و مذهب‌های مختلف. مردم نیجریه در عید سال نو، اهل هر مذهبی که باشند، در کلیساها، زیارتگاه‌ها و مساجد محلی خود جمع می‌شوند تا قول دهند از اعمال ناپسندی که در دوازده ماه گذشته انجام داده‌اند، پرهیز خواهند کرد و برای سال جدید و فرخنده دعا می‌کنند.

اگر قصد سفر به کشورهای مختلف را دارید از سایت آسیا گردی دیدن فرمایید.

پلیکان پرواز مجری مستقیم تورهای جنوب شرق آسیا آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

عکس های پانورامیک در کوالالامپور

عکس های پانورامیک در کوالالامپور

تا به حال عکس ها زیادی از کوالالامپور دیده اید. عکس های پانورامیک زیبایی در کوالالامپور وجود دارد. در این مطلب قصد داریم تا مناطق مناسب برای عکس های پانورامیک را بررسی کنیم.

هلی لانژ بار Heli Lounger Bar

هلی لانژ بار یک پشت بامی است که در طول روز هلیکوپتر روی آن می نشیند اما بعد از ساعت ۵ به یک کافه با چشم انداز فوق العاده تبدیل می شود. چشم انداز این کافه برج های دوقلوی کوالالامپور را شامل می شود.

آدرس : Bukit Bintang 34th Floor, Menara KH, Jalan Sultan Ismail, Kuala Lumpur, Malaysia

اسکای بار

از دیگر کافه های معروف در کوالالامپور اسکای بار است که در بالاترین طبقه مرکز همایش قرار دارد. میزهایی در فضای باز وجود دارند که نمای برج های دوقلو کاملا در دید شماست. استخر موجود در آن محوطه را صمیمانه تر کرده است.

آدرس : Kuala Lumpur Convention Centre, Stall 7, Jalan Pinang, Kuala Lumpur City Centre, 50088 Kuala Lumpur

برج کوالالامپور

اگر هیچ علاقه ای به کافه گردی ندارید اما در ازای آن می خواهید نمای شهر را ببینید برج کوالالامپور را به شما پیشنهاد می کنیم. نام دیگر آن Menara KL می باشد. ارتفاع آن ۳۳۵ متر است و چشم انداز بی نظیری دارد.

آدرس : Jalan P Ramlee, Kuala Lumpur, 50250 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Malaysia

رستوران فوئگو

این رستوران در بین دیگر رستوران های کوالالامپور کیفیت بالایی دارد و برای صرف شام بسیار مناسب است. هنگام خوردن غذا در شب فضای شهر در دید شما قرار می گیرد و بسیار لذت بخش است.

آدرس : Level 23A, Tower B, The Troika,, 19 Persiaran KLCC, 50450 Kuala Lumpur, Malaysia

هتل گرند حیات

از بهترین هتل های کوالالامپور که می توانید در آن اقامت داشته باشید گرند هایت است که از پنجره های آن می توانید برج های پتروناس و سایر ساختمان ها را ببینید.

اگر قصد سفر به کوالالامپور را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای کوالالامپور آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

همه چیز در مورد بهشت جهانگردی

همه چیز در مورد بهشت جهانگردی

تایلند یک کشور آسیایی واقع در شمال کشور لائوس است. این کشور از شمال و غرب با کشور برمه، از جنوب شرق با کامبوج و از جنوب با مالزی همسایه است. تایلند یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در آسیا به شمار می رود. تور گردشگردی این کشور می تواند یک تور کامل و فوق العاده باشد.

جاذبه های تایلند

با توجه به اینکه این کشور دارای سواحل زیبا، معابد عجیب و شگفت انگیز، هتل های لوکس و غذاهای بسیار لذیذ است، سفر به آن می تواند یک سفر به یاد ماندنی را برایتان رقم بزند.

تایلند با وجود داشتن تعداد بالایی از توریست از سراسر جهان همچنان فرهنگ و تمدن خودش را حفظ کرده و مردم آن به سنت هایشان بسیار پایبند هستند. ناگفته نماند که مردم تایلند بسیار مهربان و مهمان نواز هستند و به همین دلیل لقب سرزمین لبخند به تایلند اختصاص داده شده است. از بهترین جاذبه های گردشگری تایلند می توان به بازارهای شبانه، بازار شناور بانکوک، پارک های تاریخی، سواحل و معابد اشاره کرد.

جالب است بدانید در بازارهای شبانه و شناور غذاهای خوشمزه ای تهیه و فروخته می شود که سالانه گردشگران زیادی برای چشیدن طعم این غذاها راهی این بازارها می شوند. پارک های باستانی و تاریخی از دیگر مراکز دیدنی جذاب این کشور محسوب می شوند که سالانه بازدیدکنندکان زیادی را از تمام نقاط جهان به خود اختصاص می دهند.

معابد تایلند

حدود چهل هزار معبد در تایلند وجود دارد که هر کدام از آن ها داستان خودشان را دارند. لازم است بدانید که همه این معابد قوانین و اداب و رسومی دارند و باید هنگام بازدید از این اماکن، اداب و پوشش آن را رعایت کنید. معابد از حذاب ترین اماکن و همچنین از مقدس ترین اماکن برای تایلندی ها به شمار می روند. برخی از معابد دیدنی این کشور عبارتند از:

 • معبد پو و فو تایلند

که در پایتخت آن واقع شده است یکی از قدیمی ترین معابد جهان به شمار می رود. وجود مجسمه چهل و شش متری به همراه شش قلعه این معبد باعث می شود تا هر سال گردشگران زیادی از سراسر دنیا برای دیدن این معبد باشکوه به تایلند سفر کنند.

 • معبد آرون

 به آن معبد سپیده دم یا جلال نیز می گویند، یکی از بهترین جاذبه های دیدنی تایلند است. این معبد بر فراز رود چائو در بانکوک قرار دارد و هنگام سپیده دم خورشید درست بر فراز معبد طلوع می کند. ناگفته نماند که این معبد در شب جلوه های بی نظیری برای دیدن دارد و وجود ساختمان های صدفی و هنر معماری آن شکوه ویزه ای را به آن بخشیده است.

 • معبد ماها تات

این معبد در پارک تاریخی سوخوتای قرار دارد، یکی دیگر از معابد شگفت انگیز تایلند به حساب می آید. از عجایب این معبد می توان به وجود صد و شصت و هشت مجسمه از شاگردان بودایی که با دستان بسته و تزئین شده در معبد قرار دارند، اشاره کرد. ناگفته نماند که این معبد در دوره ای نه چندان دور یک معبد سلطنتی بوده است.

سواحل تایلند

تایلند از خط ساحلی طولانی برخوردار است و به همین دلیل سواحل زیادی را شامل می شود. این سواحل به دلیل زیبای و امکاناتی که دارند سالانه تورسیت های زیادی را جذب می کنند. یکی از جذاب ترین سواحل تایلند سواحل جزیره پوکت است. لازم است بدانید این جزیره به حدی زیبا است که سبب شده صنعت گردشگری منبع اصلی درآمد این جزیره باشد. این جزیره سواحل زیادی دارد. از بین این سواحل، ساحل آزادی بهتر از همه است. ناگفته نماند که برای ورود به این ساحل می بایست ۸ دقیقه پیاده روی کنید تا با استفاده از پله های آن به مرکز ساحل برسید.

ساحل مایابی که محبوبیت خود را پس از انتشار فیلم ساحل به دست آورد، یکی از جاذبه های دیگر این کشور به شمار می رود. لازم به ذکر بوده که این ساحل پس از اینکه لئوناردو دیکاپریو در فیلم ساحل در این مکان ایفای نقش کرد، به شهرت رسید. علاقه مندان زیادی سالانه برای دیدن این ساحل به تایلند سفر می کنند. این ساحل بین دو جزیره فی فی دون و جزیره فی فی له واقع شده است.

تور فرا نانگ از دیگر تورهای جذاب برای گردشگران به شمار می رود. این شهر به دلایل مختلفی مانند وجود صخره های کرابی، و شب های دیدنی فرا نانگ جذابیت زیادی برای گردشگران دارد. این شهر دارای چهار ساحل بوده و معروف ترین ساحل آن ساحل فرا نانگ است. جالب است بدانید که یکی از معابد قدیمی و باشکوه تایلند یعنی معبد فالوس نیز در این ساحل واقع شده است.

غذاهای تایلندی

غذاهای تایلندی از سنت های مختلفی مانند چین، هند و آسیا گرفته شده اند. غذاهای تایلندی به خاطر استفاده از گیاهان تازه به جای ادویه خشک، بسیار معروف هستند. بهتر است در سفر با تور بانکوک خود، حتما طعم برخی از این غذاها را بچشید. جالب است که بدانید در تایلند برای ایجاد طعم شور از میگو و سرکه استفاده می شود. غذاها در مناطق مختلف تایلند متفاوت بوده و در سبک های مختلفی تهیه می شوند. از غذاهای شمالی این کشور می توان به خائو نیاو پینگ که برنج چسبیده می باشد، اشاره کرد. غذای ناحیه شمال شرقی تایلند بیشتر قورباقه و حشرات بوده که در کنار لاب که یک سالاد تند و تلخ تایلندی است سرو می شود.

ناحیه مرکزی تایلند بیشتر به غذاهای خیابانی مشهور است. کیفیت، طعم و تنوع غذاهای خیابانی در سراسر جهان شناخته شده است. در بخش مرکزی این کشور دکه های بسیاری وجود دارند که غذاهایی مانند غذاهای آبکی، گوشت قرمز، جانوران دریایی خشک شده و حشرات خشک شده را تهیه و به فروش می رسانند.

قابل ذکر است که مارکت های غذا فروشی خیابان های شلوغ تایلند را هنگام عصر نباید فراموش کرد. در این مارکت ها خمیر سرخ شده ای که داخل آن شکلات یا موز دارد، فروخته می شود. این غذا نیز طرفداران خاص خودش را دارد و بسیار هم شلوغ است. این مغازه ها قیمت بسیار مناسبی دارند و بیشتر افراد متوسط جامعه برای خرید غذا به آن مراجعه می کنند. غذاهای تایلندی صرفا به موارد اشاره شده بسنده نمی کند و انواع آن بسیار گسترده است. صنعت غذا در تایلند بسیار پرطرفدار بوده و جزئی از جاذبه های گردشگری به حساب می آید.

اگر قصد سفر به تایلند را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای تایلند آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

همه چیز در مورد بهشت جهانگردی

post

معبد مقدس در کندی

معبد مقدس در کندی

معبد دندان مقدس محل نگهداری دندان بودا به عنوان مهم ترین یادگار بودا به شمار می رود. Temple of the Sacred Tooth Relic جزو جذاب ترین مکان های مذهبی در میان مردم محلی و گردشگران خارجی است. معبد دندان بودا در نزدیکی مجموعه قصر سلطنتی و بالای دریاچه کندی قرار گرفته است. بازدید از معبد دندان مقدس بودا جزو بایدهای سفر به جزیره کندی است تا با فرهنگ، سنت ها، معماری و تاریخ این سرزمین آشنا شوید.

تاریخچه

معبد دندان مقدس دارای قدمتی بسیار طولانی است و به نیمه دوم قرن شانزدهم برمی گردد. ساخت این معبد در سال ۱۵۹۵ تکمیل شد و در طی سالیان به دلیل حمله پرتغالی ها و بلایای طبیعی و بمب گذاری ها، تغییراتی در ساختار و معماری این معبد انجام گرفته است. شدیدترین آسیب به این معبد ناشی از حملات تروریستی در سال ۱۹۹۸ بود ولی با بازسازی های اجرا شده به حالت قبلی خود بازگردانده شد. رئیس جمهور فعلی سریلانکا و راهب عظیم معبد در سال ۱۹۹۸ طرحی برای این معبد طراحی سنتی همراه با امکاناتی جالب برای افراد محلی و گردشگران و همچنین امکان برگزاری رویدادهای مهم ارائه داد. معبد در طراحی نهایی خود به سبک چینی شمالی با هنرهایی از سلسله تانگ احداث گشت و از سال ۲۰۰۷ در معرض تماشای عموم نهاده شد.

معماری

معبد دندان مقدس بودا به عنوان یک اثر تاریخی دارای معماری خیره نماینده ای است. و دندان بودا نیز در داخل محفظه ای به شکل یک استوپا (سازه گنبدی شکل) نگهداری می گردد. همچنین مجموعه معبد دندان مقدس شامل تعداد زیادی زیارتگاه و موزه است. با بازدید از این مکان تصویر روشنی از فرهنگ و تاریخ این سرزمین به دست خواهید آورد. طبق افسانه های گفته شده هر قسمت از بدن بودا به یک کشور بودایی سپرده شد. بدین صورت یکی از دندان های وی نیز نصیب کشور سریلانکا گشت و به خانواده سلطنتی سریلانکا تحویل داده شد. پس از آن نسل به نسل بین پادشاهان و مردان روحانی دست به دست گشت و در نهایت به این موزه تحویل داده شده است.

بخش های معبد

بخش اصلی معماری این معبد، برج هشت ضلعی است که به نوعی نقش محراب معبد را دارد و محلی برای نگهداری مقدسات آیین بودا محسوب می گردد. معبد دندان مقدس بودا دارای چهار طبقه اصلی است. سالن اصلی معبد دارای سقفی بلند همراه با آثار هنری مانند نقاشی، مجسمه، تابلو وغیره است. در این سالن یک بشقاب پرنده وجود دارد که چرخه نمازی عظیمی بر روی آن بسیار زیبا نقاشی شده است. در طبقه سوم این معبد استخوان های باقی مانده از بوداییان با احترام نگهداری می شوند. طبقه چهارم به طبقه نور مقدس شهرت دارد و بیشتر گردشگران عاشق این طبقه می شوند. زیرا گنبدی از جنس طلا در این قسمت قرار داده شده که هر چهارشنبه آن را شست و شو می دهند. در این معبد بیش از ۳۰۰ اثر بودایی از سراسر آسیا مخصوصا چین و تایلند و میانمار و پاکستان را تماشا خواهید کرد. اگر به آئین بودایی علاقه دارید فرصت را از دست ندهید و همین حالا به فکر خرید بلیط هواپیما باشید.

مراسم مذهبی

به هنگام صبح و عصر، آواز طبل مراسم راهبان این معبد در سرتاسر منطقه شنیده می گردد. همچنین در معبد دندان مقدس روزانه سه بار مراسم عبادت برگزار می گردد. هنگام سپیده دم، بعد ازظهر و هنگام عصر؛ علاوه بر این هر چهارشنبه یکبار مراسم شستشوی این دندان مقدس توسط راهبان و کشیش ها با آب و گل های معطر انجام می گیرد. پس از آن نیز آب مقدس در چایخانه موجود در طبقه دوم به عنوان چای یا دمنوش تهیه می نمایند و از گردشگران و محلی های پذیرایی انجام می گردد، زیرا اعتقاد دارند که این آب پس از تطهیر دندان بودا قدرت شفا دارد. شما نیز در هنگام سفرتان به سریلانکا بازدید از این معبد دیدنی همراه با معماری شگفت انگیز و طبیعت زیبای از دست ندهید. دندان مقدس نیز از جنس طلا در کندی ساخته شده است و هر شش سال در معرض نمایش عمومی قرار می گیرد.

نحوه دسترسی

معبد دندان مقدس بودا در فاصله حدودا ۲ کیلومتری ایستگاه راه آهن کندی قرار گرفته است، بنابراین می توانید در مدت ۳ ساعت با قطار یا اتوبوس از کلمبو به کندی بروید. سپس با پرداخت هزینه جزئی می توانید یک موتورسیکلت کوچک کرایه نموده و از جاذبه های گردشگری شهر کندی بازدید کنید که معبد دندان مقدس بودا یکی از این مکان های دیدنی جالب است. یا اینکه می توانید از تاکسی های شهر کندی استفاده نموده و به راحتی به معبد دندان مقدس برسید.

ساعت و هزینه بازدید

برای بازدید از این معبد مقدس همه روزه می توانید از ساعت ۵:۳۰ صبح تا ۸ شب مراجعه کنید. فقط توجه داشته باشید که در زمان بازدید از این معبد باید لباس های پوشیده به تن داشته باشید تا شانه ها و پاهایتان کاملا پوشیده باشند و همچنین در هنگام ورود باید کفش هایتان را دربیاورید. بهترین زمان برای بازدید از معبد دندان مقدس صبح های زود یا هنگام عصر است. تا دعا و نیایش مردم محلی را نیز از نزدیک ببینید. توجه داشته باشید که برای بازدید از این معبد مقدس باید با پرداخت هزینه بلیط ورودی تهیه کنید.

اگر قصد سفر به سریلانکا را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای سریلانکا آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

هتلی در لبه ی صخره

هتلی در لبه ی صخره

در این مطلب قصد داریم تا هتلی را معرفی کنیم. این هتل سبب می شود ک شما سفری عجیب را تجربه کنید. یکی از خاص ترین هتل های بالی به نام اج (the edge) می باشد. مساحت این هتل حدود ۳٫۷ هکتار می باشد. درست در بالای صخره ای قرار گرفته است که در ارتفاع ۵۰۰ فوتی در اولواتو می باشد. نامگذاری این هتل به همین دلیل است. اج به معنی لبه است. محل قرار گیری تمام ویلاهای آن به خوبی نام اج را توصیف می کند.

ویلاهای آن در اندازه های مختلفی طراحی شده است. هم اتاق های یک تخته دارد و هم سوییت های پنج تخته که یک خانواده به راحتی می توانند در آنجا اقامت داشته باشند.

یکی از ویژگی های خاص هتل اج، داشتن یک ویلای ۳۵۰۰ متری است که دارای ۵ اتاق خواب و ۲ استخر می باشد. همچنین یک سینمای هشت نفره با کلی امکانات خاص را شامل می شود.

فرقی ندارد که شما کدام ویلا را برای اقامت انتخاب می کنید. در هر صورت چشم انداز همه ی آن ها رو به منظره ای بکر و دلنشین است. تصور کنید زمانی را که در استخر خصوصی شنا می کنید و از مناظر اطراف لذت می برید.

علاوه بر آن، در هتل اج یک آشپز اختصاصی برای شما استخدام کرده اند که صبحانه ی مخصوص به خودتان را برایتان سرو کند.

از دیگر امکانات هتل اج می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • اسپا

 • استخر آویخته به صخره

 • باشگاه بدنسازی

 • تئاتر

 • امکان کرایه کردن دوچرخه

 • خدمات خشکشویی ، اتوکشی و واکس کفش

در نظر داشته باشید افرادی که به تفریحات علاقه مندند در هتل اج یک زمین گلف قرار دارد که می توانند از آن به بهترین نحو استفاده کنند و لذت ببرند.

هتل اج حدود ۴۵ دقیقه تا فرودگاه بین المللی نگورا ری فاصله دارد. اما فراموش نکنید که اگر از طریق آژآنس پلیکان پرواز به رزرو این هتل اقدام کنید برایتان ترانسفر فرودگاهی هماهنگ می شود و دیگر نیاز به پرداخت هزینه ی جداگانه ندارید. فاصله ی هتل اج تا اوبود ۱ ساعت و نیم می باشد و تنها ۱۰ دقیقه از معبد اولوواتو فاصله گرفته است.

اگر قصد سفر به بالی را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای بالی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

در ادامه عکس هایی از هتل اج بالی را می بینیم …

post

کشوری با ۱۲ هزار جزیره!

کشوری با ۱۲ هزار جزیره!

مالدیو همواره به عنوان کوچکترین کشور قاره آسیا به شمار می رود و مرکز آن یعنی ماله امروزه به یکی از مراکز گردشگری در دنیا تبدیل شده است. از مهم ترین جاذبه های مالدیو می توان به دوازده هزار جزیره بسیار زیبا با طبیعتی بسیار جذاب اشاره نمود. در صورتی که قصد سفر به مالدیو را داشته باشید می توانید از این جزایر بازدید کرده و تعطیلاتی بسیار خوب را داشته باشید. برخی از این جزایر به دلیل وسعت بسیار کوچکی که دارند می توانند گزینه ای بسیار مناسب برای اقامت به شمار روند.

مسجد جامع ماله از جاذبه های مالدیو

مالدیو کشوری مسلمان نشین و بسیار زیبا می باشد. نوع معماری در این کشور بسیار خاص و زیبا بوده و قطعا می تواند به عنوان یکی از جاذبه های مالدیو به شمار رود. دومین دلیلی که می تواند شما را به سمت مالدیو بکشاند را می توان مسجد جامع ماله در پایتخت این کشور معرفی نمود که امروزه بسیاری از بازدید کنندگان را به خود جذب می نماید.

از مهم ترین ویژگی های این مسجد می توان به زیبایی منحصر به فرد و طراحی بیرونی سفید رنگ آن اشاره نمود. البته در میان این جاذبه ها ، مسجد جامع مالدیو دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد چرا که این مسجد به دستور سلطان وقت ماله در سال ۱۶۵۶ میلادی ساخته شده است و هم اکنون یکی از جاذبه های تاریخی ماله نیز به شمار می رود. مسجد جامع مالدیو یکی از بهترین مراکز گردشگری برای کسانی است که به معماری های شرقی و ساحلی علاقمند می باشند و می توانند اوقات بسیار خوشی را در این کشور داشته باشند.

موزه ملی از جاذبه های مالدیو

یکی دیگر از آثار بسیار زیبایی که می توانید از آن دیدن کنید و به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های مالدیو به شمار می رود را می توان موزه ملی مالدیو معرفی نمود. این موزه امروزه به یکی از مهم ترین مکان ها برای نگهداری از وسایل قدیمی پیدا شده در کشور مالدیو بوده و بسیاری از توریست ها را به خود جذب می نماید . موزه ملی مالدیو در سه طبقه ساخته شده است و می تواند یکی از بهترین مراکز گردشگری در این کشور به شمار آید.

از مهم ترین وسایلی که در این موزه مورد استفاده می باشد می توان به لباس ها و اسلحه های قدیمی اشاره نمود که پس از سالیان دراز به این موزه اهدا شده اند و می توانند برای آشنایی بیشتر با آداب و رسوم کشور مالدیو برای شما گزینه ای بسیار مناسب به شمار روند. در میان جاذبه های مالدیو این موزه بسیار جذاب بوده و می تواند یکی از بهترین مراکز گردشگری به خصوص برای توریست هایی باشد که به وسایل قدیمی علاقمند می باشند. سپری کردن تعطیلات در مالدیو می تواند برای شما گزینه ای بسیار مناسب به شمار رود.

بهترین روش سفر 

همان طور که معرفی شد جاذبه های مالدیو امروزه بسیار مورد توجه توریست ها قرار گرفته است و در این میان به دلیل ادغام جاذبه های طبیعی و باستانی این کشور می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای گذراندن تعطیلات به شمار رود.

سفر به کوچکترین کشور آسیا (جزیره مالدیو) می تواند تجربه ای بسیار لذت بخش به شمار رود که در دسترس شما بوده و می تواند بهترین گزینه برای تعطیلات باشد.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای مالدیو آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

کشوری با ۱۲ هزار جزیره!

post

بهترین رستوران های سنگاپور

بهترین رستوران های سنگاپور

غذای پراناکان یک غذای میراثی لذت بخش است که مواد چینی را با ادویه های اندونزیایی و مالزی و روش های آشپزی ترکیب می کند. در اینجا بهترین رستورانها برای تجربه این غذاهای خوشمزه در سنگاپور آورده شده است.
میراث پراناکان سنگاپور به قرن ۱۵ باز می گردد. بازرگانان چینی پس از ازدواج با زنان محلی مالایی و اندونزیایی در مجمع الجزایر مالایی ساکن شدند. یک جامعه چینی تنگه به آرامی از فرزندان این ازدواج های مختلط پدید آمد. که غذاهای غنی ایجاد کردند که ترکیبی کامل از طعم های چینی ، مالایی و اندونزیایی است. برای لذت بردن از بیشترین غذاهای دهان آور در Peranakan در سنگاپور ، ۱۰ بهترین رستوران Peranakan و Nyonya در شهر شیر را بررسی کنید.

زنجبیل آبی

زنجبیل آبی با غذاهای سنتی Peranakan گردشگران و افراد محلی را ترجیح می دهد. با داشتن کلاسیک هایی مانند ayam buah keluak (مهره سیاه با مرغ) ، ngoh hiang (رولت های بهاری که با گوشت چرخ کرده و میگو تهیه می شود) و chap chye (خورش سبزیجات مخلوط) ، در صورت تمایل نمی توانید در این رستوران اشتباه کنید. طعم غذای معتبر Peranakan. با ارائه انواع مختلفی از جاذبه ها و علائم موجود در اینجا ، تجربه شما در سنگاپور طعم آور تر خواهد بود.

آشپزخانه شمعدان

این رستوران میشلن یک ستاره که در پادگان های ارتش استعماری قرار گرفته است. همه چیز در مورد کلاس و سبک با سنت به عنوان پایه و اساس آن است. سرآشپز ، مالکوم لی ، طنابهای پخت و پز نیونیا را از مادر خود به عنوان پسر جوان یاد گرفت و این دانش را به خوبی استفاده می کند. او غذاهای کلاسیک Peranakan را با دادن پیچ و تاب مدرن ، مانند شمشیرن بوها کلوک سرخ شده برنج ، دوباره به آنها می دهد.

رستوران Peranakan

یک وعده غذایی در رستوران Peranakan می تواند کمی شما را به عقب برگرداند. اما سرویس بی عیب و نقص و منوهای مزه دار منحصر به فرد این همه را با ارزش می کند. دستور العمل های موجود در اینجا از نسلی به نسل دیگر منتقل شده اند و به بهترین وجه مورد آزمایش قرار می گیرند. به این معنی که یک جشن درست و جذاب با کلاسیک های پراناکان دلپذیر در سفره های طولانی برای لذت بردن شما قرار خواهد گرفت.

خانه Peranakan Petit

هیچ چیز ضرب و شتم غذاهای پارانکان خانگی پخته شده نیست. نوعی که هرگز در گرم کردن شکم شما از بین نمی رود. خانه پرادکان Peranakan Petit فضای شام های خانوادگی Peranakan را برانگیخته است. جایی که همه در یک میز طولانی جمع می شوند تا دستور العمل های مناسب و مادربزرگ مادربزرگ را انتخاب کنند. و به پایان می رسند تا با آخرین قطعه میگو سامبالی مبارزه کنند. این رستوران دقیقاً همان محیط را بازسازی می کند.

رستوران گوان هو به زودی

قدیمی ترین رستوران نیونیا در سنگاپور برخی از بهترین غذاهای پراناکان سنگاپور را ارائه می دهد. در واقع ، گفته می شود این رستوران (که در سال ۱۹۵۳ تاسیس شد) مورد علاقه نخست وزیر سابق لی کوان یو است. عناصر اصلی نیونیا مانند ayam buah keluak ، Sayur lodeh (سبزیجات موجود در کاری نارگیل) و udang assam pedas (میگو در یک سس تامارینت ادویه دار). طعم و مزه غذاهای با کیفیت Nyonya را به شما می بخشد.

غذاهای آبی واقعی

غذاهای آبی واقعی در گذشته یک عمارت ۱۰۰ ساله بود ، با کلیه اثاثیه های دوره ای گذشته. میزهای چوبی ، فانوس های کاغذی و کارد و چنگال های چینی ، شما را به جایی منتقل می کنند که خانواده های ثروتمند پراناکان در یک میز بلند برای جمع کردن یک نشانه توخالی پرشور جمع می شدند. رفتار بد جدول در اینجا بدون هیچ چیز است.

بابا جوید

چوبی ساده و بدون حاشیه بابا Chews در محله Peranakan Katong است که نه تنها غذای خوشمزه Peranakan بلکه غذاهای بومی تنگه مالاکا را نیز ارائه می دهد. این بدان معناست که به غیر از کلاسیک ayam buah keluak. شما همچنین می توانید غذاهای جالب Malacca مانند Penang Kway Teow (رشته فرنگی سرخ شده Penang) و دسرهای معصوم مانند کوبه دوریان (کرپ پر شده با پوره دوریان) را انتظار داشته باشید.

Tingkat PeraMakan

غذای پراناکان در سنگاپور به دلیل پخت و پز فشرده می تواند بسیار گران قیمت باشد ، اما این امر نباید مانع از امتحان کردن آن شود. Tingkat PeraMakan ظروف معمولی Peranakan را با قیمت مناسب تر ارائه می دهد. ۱۰ دلار SG آن با ۱۵ دلار SG که شامل یک غذای اصلی ، دو طرف ، نوشیدنی و دسر است یک معامله واقعی است. به علاوه ، شما می توانید انتخاب کنید از عناصر Peranakan مانند سامبال Sotong (ماهی مرکب پخته شده در خمیر فلفل) و ایام بوک Keluak.

آشپزخانه Peranakan قدیمی بی بیک

Old Bibik یکی دیگر از رستوران های گاه به گاه Peranakan است که از دست نمی رود. غذاهای ساده و خوشمزه آن در محله Peranakan سنگاپور واقع در Joo Chiat قرار دارد. رنجنگ گوشت گاو (خورش تند گوشت گاو) یکی از غذاهای مشهور آنهاست ، اگرچه پداس آسام (خورش ماهی ترش و تند) نیز امری ضروری است.

اگر قصد سفر به سنگاپور را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای سنگاپور آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

بهترین رستوران های سنگاپور

post

بهترین تفریحات کرابی کدامند؟

بهترین تفریحات کرابی کدامند؟

در این مقاله قصد داریم تا تفریحات برتر در کرابی را بررسی کنیم. کرابی یکی از آرامش بخش ترین جزیره های تایلند است که از جاذبه های زیادی برخوردار می باشد. از ویژگی های این جزیره می توان به موارد زیر اشاره کرد :

سواحل سفید و جنگل های اطراف آن که چشم انداز فوق العاده ای دارد.

فراموش نکنید که هوای تایلند غیرقابل پیش بینی می باشد اما در واقع بهترین زمانی که می توانید از کرابی دیدن کنید ماه آبان تا فروردین است. اما به هر حال هر زمانی از سال که به تایلند بروید به شما خوش می گذرد.

سواحل Railay :

از جذاب ترین سواحل تایلند ری لی می باشد. شما می توانید از همه ی دغدغه ها به دل سواحل Railay و غارها پناه ببرید. تصور کنید قایق رانی و گذر از صخره های بزرگ و آهکی شما را به سواحل سفید می رساند. دیدن این جاذبه واقعا لذت بخش است. در این ساحل جدا افتاده هیچ جاده و ماشینی به چشم نمی خورد.

از دیگر جاذبه های این ساحل، قایق های دم بلند، بار و رستوران ها هستند. بنابراین صرف غذا و تماشای منظره ی اطراف توجه بسیاری از گردشگران را جلب کرده است.

پارک جنگلی Thung Teao Forest Natural Park :

این پارک جایگاه گونه های گیاهی و جانوری است که شامل تالاب و چشمه های خاص و زیبای کریستال می شود. آب این چشمه ها گرم و زلال است و به استخر امرالد معروف می باشد. علاوه بر اینکه از آب های زیبای این پارک لذت می برید، صدای پرندگان پیتا گورنی هم برایتان گوش نواز است.

معبد Wat Tham Su :

از دیگر جاذبه های تایلند می توان به معبد Wat Tham Su  اشاره کرد که در دل غار قرار گرفته است. طبق افسانه های این منطقه، ابتدا یک ببر در غار زندگی می کرد که نام غار را از همان ببر انتخاب کردند. گردشگران به راحتی می توانند در این غار جست و جو کنند و آثار یادگاری مقدس و جالب را ببینند. در واقع یک راه پله ی۱۲۳۷ پله ای رو به بالای کوه می باشد که به سختی می توان از آن بالا رفت. اما درست زمانی که به بالا رسیدید می توانید از چشم انداز ۳۶۰ درجه دریای آندمان و جزیره های مختلف آن دیدن کنید.

کوه های Khao Khanab Nam :

از معروف ترین نقاط کرابی می باشد که در دو طرف رودخانه قرار گرفته است. موقعیت این کوه روی مجموعه بزرگی از غارها می باشد که استالاگمیت و استالاکتیت های زیادی دارد. علاوه بر آن حجم زیادی از استخوان های انسان آنجاست. این استخوان ها نشات گرفته از مردم آسیب دیده در جریان سیل هستند. بالا رفتن از این کوه ها اگرچه سخت است اما فرصت عکاسی را برایتان فراهم می کند.

پیاده روی در کرابی :

با قدم زدن در کرابی می توانید رودخانه ای را ببینید که از بین شهر می گذرد و پر از قایق های ماهیگیری می باشد. همچنین غذا را در رستوران های محلی کرابی صرف کنید. حس و حال قدم زدن در کرابی بی نظیر است.

زمین شناسی در Susan Hoi :

اگر به زمین شناسی علاقه دارید جاذبه های زیادی در کرابی وجود دارد که می توانید آنها را در حوزه ی زمین شناسی بررسی کنید. ۲۵ تا ۴۰ میلیون سال قبل رسوبات آهکی در آب های اطراف روی پهنه ی وسیعی از گورستان صدف های فسیلی را می پوشاندند و آن ها به صخره تبدیل می شدند.

بازار شبانه :

در اکثر شهرهای تایلند بازار شبانه به چشم می خورد. اگر به کرابی رفتید بازدید از بازار شبانه ی آن را از دست ندهید. این بازارها از ظهر جمعه تا یکشنبه برقرار است. انواع سوغاتی، غذا و خوراکی و پوشاک محلی در آنجا یافت می شود.

پناهگاه فیل ها :

متاسفانه فیل سواری در کرابی رایج است و به گردشگران پیشنهاد می شود. حالا چرا متاسفانه ؟ اگر به پناهگاه آن ها بروید کاملا این موضوع را درک می کنید. در پناهگاه ها بجای فیل سواری می توانید به آنها غذا دهید و شاهد رسیدگی های مسئولین باشید که در محیط گرم و دوستانه ای کار میکنند.

معبد Wat Kaew Temple :

معبد وات کائو درکرابی بسیار معروف است و بزرگترین معبد محسوب می شود. طراحی این معبد فوق العاده است. دیوارهای آبی رنگ با نقاشی های بودایی. در آخر این معبد یک بودای طلایی را می بینید که آن را بعنوان نقطه عطف می شناسند. جالب است بدانید فروشندگان در اطراف غار انواع طلسم ها را می فروشند و غرفه های خوراکی در اختیار بازدید کنندگان می باشند.

کارگاه آشپزی تایلندی ها :

گردشگرانی که به غذاهای تایلندی علاقه دارند برای یادگیری انواع غذاهای محلی تایلند به کارگاه آشپزی می روند. در آنجا طرز تهیه ی این غذاهارا آموزش می بینند. یکی از بهترین کارگاه ها در کرابی قرار دارد. این واقعا لذت بخش است که شما در تایلند غذایی که خودتان میپزید را نوش جان کنید.

کایاک سواری :    

از هیجان انگیز ترین تفریحات کرابی، کایاک سواری است. این تفریح خاطرات خوشی را برایتان رقم می زند. در هر فصلی از تایلند می توانید دل به آب بزنید و لذت ببرید. قایق های شیک با تجهیزات کامل در اختیار شما قرار می گیرد و شما می توانید در مرداب های مختلف به گشت و گذار بپردازید. منظره زیبا و حیات وحش جذاب کرابی واقعا دیدنی است.

وات کائو کورا وارام :

یکی از معبدهای بودایی در شهر کرابی است که از طریق پلکان طلایی به آن می رسید. ترکیب رنگ قرمز و طلایی در تمام نقاط معابد به چشم می خورد. اما این یکی از مواردی است که دیوار های سفید را با کاشی های آبی رنگ تزیین کرده اند. شما می توانید یادگاری های مقدس را در آن بیابید.

 اگر قصد سفر به تایلند را دارید بازدید از جزیره کرابی را از دست ندهید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای تایلند آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

برای سفر به مالزی چقدر باید هزینه کنیم ؟

برای سفر به مالزی چقدر باید هزینه کنیم ؟

یک کشور زیبا پر از جاذبه های گردشگری در دل قاره ی آسیا وجود دارد. کشور مالزی مردمان بسیار میهمان نوازی دارد. اگر قصد سفر به مالزی را دارید لازم است تا برای بودجه ی خود در سفر برنامه ریزی کنید. در این مطلب می خواهیم هزینه های سفر به این کشور را بررسی کنیم.

واحد پول مالزی

در ابتدا در این کشور به واحد دلار مبادله را انجام می دادند اما بعد از سال ۱۹۷۵ این واحد به رینگیت تغییر یافت. اسکناس های ۱- ۴ – ۱۰ – ۲۰ – ۵۰ – ۱۰۰ رینگیتی در اختیار شماست.

چه هزینه هایی در مالزی الزامی است ؟

برای موارد زیر باید هزینه ای را صرف کنید :

 • رفت و آمد با وسایل نقلیه

 • خوراک

 • تماشای جاذبه های تاریخی فرهنگی

 • اقامتگاه

 • بلیط پرواز

برای بررسی هر یک از این موارد با ما همراه باشید …

قیمت ویزا و بلیط پرواز چقدر است ؟

به دلیل آب و هوای مناسب مالزی در ماه دسامبر تا ژانویه، هزینه بلیط بالاتر می رود. از طرفی در عید کریسمس و یا عید چینی ها نیز افزایش قیمت دارد. برای اطلاع از بلیط هواپیمای مالزی با کانتر مربوطه در آژانس پلیکان پرواز آسیا تماس حاصل فرمایید.

خوشبختانه ورود به این کشور نیازی به تهیه ویزا ندارد. کافی است شما مدارک زیر را به همراه داشته باشید :

 • گذرنامه با مدت اعتبار کافی

 • دو قطعه عکس

 • کارت واکسن

بنابراین شما می توانید ۱۴ روز در مالزی بمانید و سفر خوبی داشته باشید.

چقدر هزینه صرف اینترنت و مکالمه می شود ؟

هزینه ی هر دقیقه مکالمه ۲۴/۰ رینگیت و ۶۰ مگابایت اینترنت ۱۵ رینگیت می باشد. بهتر است سیم کارت مخصوص در مالزی را تهیه کنید.

قیمت حمل و نقل

استفاده از وسایل نقلیه موجود در مالزی نیاز به پرداخت هزینه دارد. یکی از ارزان ترین آنها اتوبوس ها می باشند. اما اگر می خواهید در زمان کمتری به مقصد برسید می توانید از تاکسی و مترو استفاده کنید.

جالب است بدانید در این کشور اتوبوس هایی به نام گو کی ال وجود دارد. در صورت استفاده از آنها نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای نیست. گو کی ال ها به ایستگاه ریلی کی ال سنترال، میدان مدکا، موزه ملی، مرکز شهر و برج کوالالامپور می رسند.

کارت های الکترونیکی برای استفاده از این وسایل در اختیار شما قرار می گیرد. این کارت ها قابل شارژ هستند. هزینه تاکسی ها با توجه به مسیر متغیر است. اما پایه ی آن از ۳ رینگیت شروع می شود. علاوه بر آن از ساعت ۱۲ شب تا ۶ صبح ۵۰ درصد افزایش قیمت دارد. توجه داشته باشید که تاکسی های آبی مجهز تر هستند با قیمت ۶ رینگیت پایه می توانید از آنها استفاده کنید.

پوشاک در مالزی

مالزی هم مانند دیگر کشور ها از نظر پوشاک تفاوت قیمت دارد. برای مثال خرید کتانی ۲۶۵ تا ۲۷۷ رینگیت نیاز دارد. لباس زنانه ۱۱۵ رینگیت و شلوار ۲۲۴ رینگیت (بصورت حدودی) می باشد.

قیمت اقامتگاه

از مواردی که در قیمت سفر به مالزی تاثیر دارد، هزینه ی اقامتگاه می باشد. اگر می خواهید هزینه ی سفر را کم کنید باید در خانه های ارزان قیمت مستقر شوید. اگر هم راحتی و امکانات ویژه ی هتل برای شما ارزشمند است، هتل های مالزی را برای اقامت انتخاب کنید.

هاستل ها با نرخ ۳۰ تا ۵۰ رینگیت در اختیار شما قرار می گیرد. این قیمت ارزان از امکانات محل اقامت کم می کند. شاید مناسب هر کسی نباشد. گاهی بعضی از آنها حتی حمام و آشپزخانه هم ندارند. بعد از آنها به آپارتمان ها می رسیم و در رده ی بالاتر هتل های ۴ و ۵ ستاره وجود دارند که با توجه به موقعیت آنها قیمت متفاوتی دارند. محله های بوکیت بینتانگ ، چانگ کات و محلی چینی ها اقامتگاه های ارزان قیمتی دارند.

خوراک در مالزی

برای صرفه جویی در هزینه های سفر، باید خودتان آشپزی کنید. حتی رستوران هایی در سطح معمولی هستند که غذای ارزان تری را در اختیار شما قرار می دهند. برخی از رستوران های ارزان قیمت در محله ای همچون جالان آلور قرار دارند. اگر شما در رستوران های لوکس غذا بخورید طبیعی است که قیمت سفر افزایش پیدا کند. انواع غذاهای محلی و فست فود ها در مالزی وجود دارد که با مزاج ایرانیان سازگار می باشند. با پرداخت هزینه ای حدود ۱۰ تا ۱۵ رینگیت برایتان سرو می شوند. علاوه بر اینها اگر طرفدار سر سخت قهوه هستید با پرداخت ۸/۹ رینگیت می توانید آن را خریده و میل کنید.

تفریحات تاریخی و فرهنگی

جاذبه های دیدنی زیادی در مالزی وجود دارد که باعث شده سالانه توریست های زیادی را به خود جذب کند. برای مثال برج های پتروناس که بسیار محبوب هستند. شما می توانید از مرتفع ترین برج ها در مالزی با پرداخت ۸۵ رینگیت بازدید کنید.

از دیگر تفریحات موجود در مالزی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • غار باتو

 • آکواریوم کوالالامپور

 • باغ پرندگان

 • شهربازی سان وی لاگون

 • باغ پروانه

 • کوهنوردی

 • تور پیاده روی

 • شهربازی برجایا تایم اسکوئر

 • باغ وحش ملی مالزی

 • غواصی در اعماق آب ها

 • قایق سواری

در بین جاذبه های گردشگری مالزی، تنها مکانی که بازدید از آن رایگان می باشد و نیاز به پرداخت هزینه ندارد. بعنوان باغ گیاهشناسی پردانا است.

تور مالزی

اگر از تور مالزی استفاده کنید، قیمت آن مناسب تر و مقرون به صرفه است.

برای مشاهده ی پکیج های تور مالزی در پلیکان پرواز آسیا کلیک کنید …

نتیجه گیری

امیدواریم توانسته باشیم تا اطلاعات خوبی را از تور مالزی در اختیارتان قرار دهیم. حتی اگر بار دوم است که قصد سفر به مالزی را دارید. باز هم خواندن این مطلب به شما کمک می کند تا هزینه های سفر خود را مدیریت کنید.

post

هتل مخصوص ترامپ در بالی

هتل مخصوص ترامپ در بالی

همانطور که می دانید بالی به طبیعت بکر و سواحل زیبایش معروف است. همچنین شالیزارهای آن که چشم انداز فوق العاده زیبایی دارد. سیستم آبیاری مزارع برنج در بالی به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. در گذشته فقط رونق گردشگری کشاورزان بالی را نگران می کرد اما اکنون تهدید جدی تری را برای آنها به دنبال دارد.

ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مقصد های گردشگری مختلفی هتل هایی را برای اقامت انتخاب کرد تا اینکه نوبت به بالی رسید. سالانه گردشگران زیادی جذب سفر به بالی می شوند که جذاب ترین جاذبه گردشگری در بالی برای آنها مزارع و شالیزارهای برنج می باشد. مخصوصا آن مزارعی که بصورت پلکانی روی تپه ها قرار گرفتند. کشاورزان برای اینکه در آبیاری از آب بهتر استفاده کنند مراحل کاشت و برداشت بین چند خانوار تقسیم می کنند. بنابراین آب باران برای تمام سال کافیست.

اما جالب است بدانید که بیشتر از نصف آب های زیرزمینی در بالی صرف صنعت گردشگری می شود. هتلی که ترامپ برای خود برگزید دارای ویلاهای لوکس می باشد و تعدادی استخر دارد. اهالی بومی بالی به شدت از این موضوع ناراحت هستند زیرا که اینکار حاصل مشارکت ترامپ و سرمایه دار اندونزی می باشد. در واقع بیشترین سهام را از آب ذخیره شده این جزیره را هدر می دهد.

می توان گفت که این موضوع یک آسیب غیر قابل بازگشت است. اهالی بالی معتقدند که ارتفاع هیچ ساختمانی نباید بیشتر از درخت نارگیل باشد اما نقشه و معماری ساختمان ترامپ برخلاف عقیده ی آنها بوده که خود موضوعی دردسر ساز است. همچنین تمام چاه ها در هتل ها و ویلاها برای تامین آب باعث سرازیر شدن آب شور به آب های شیرین زیرزمینی می شوند. علاوه بر آن با اضافه تر شدن پروژه ی ساختمان ترامپ آسیب جدی به محیط زیست بالی وارد شد.

شاید باورش برایتان سخت باشد که آیا واقعا یک جزیره گرمسیری مشکل کمبود آب دارد؟!

در ادامه مدیر پروژه حفاظت از آب بالی گفت : هدف پروژه این بود که ۱۳۶ نقطه برای تغذیه اب زیرسطحی با آب باران ایجاد کند. برای اینکار تحقیقاتی صورت گرفت و یک طرحی ایجاد شد که با ۱۰۰ میلیون روپیه در سال از این طرح حمایت کردند. اما این هزینه بیشتر از ۳ چاه را جوابگو نبود. این طرح هزینه ای بیشتر از ۱ میلیون دلار احتیاج داشت. اما مشکل اینجاست که خود هتل ترامپ به تنهایی ۱ میلیارد دلار هزینه دارد. اما دولت ای هزینه را بدون ارائه مدارک برای اثبات مثبت بودن نتیجه ساپورت نمی کند. از همین رو مدیران پروژه از سرمایه گذاران شرکت خصوصی درخواست کمک کردند.

از آنجایی که زندگی کشاورزان بالی کاملا سنتی بوده است. تنها در صورت همراه شدن با طبیعت از پس مشکلات بر می آیند. افراد بومی خواستار کم شدن تعداد گردشگران هستند که البته غیرممکن است.

در یکی از روستاهای بالی پروژه ای به نام اکوتوریسم اجرا شد که آن را به عنوان Nyambu نام گذاری کردند. در این پروژه تمام برنامه ها مطابق فرهنگ و قوانین حفظ محیط زیست پیش می رود. در نتیجه ی آن درآمد روستاییان افزایش می یابد. یکی از گفته های اعضای تیم اکوتوریسم خطاب به ترامپ این بود که : هتل خود را در آمریکا بساز و مزاحم ما نشو!

در صورت سفر به بالی کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای بالی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

هتل مخصوص ترامپ در بالی

post

ارتباط جالب مالدیو با کاشان

ارتباط جالب مالدیو با کاشان

جالب است بدانید که معاون وزیر امور اسلامی و رئیس سازمان حج جمهوری مالدیو، کاشان را بعنوان برترین منطقه گردشگری معرفی کرد. کاشان که یک مکان گردشگری تاریخی و جذاب به شمار می آید توجه مردم مالدیو را به خود جلب کرده است.

عایشه مونیزا در جمع خبرنگاران، هنگام بازدید از کاشان گفت : آشنایی با تاریخ ایران در شهری همچون کاشان که جاذبه های تاریخی به یادگار مانده قبل وصف نیست!

همچنین او همه ی مردم مالدیو را به بازدید از کاشان تشویق کرده است. برای مونیزا کاشان یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری بود. در واقع عطر گل محمدی شایسته ی اسمش است و از معروف ترین جاذبه های کاشان محسوب می شود.

در ادامه، رئیس سازمان حج جمهوری مالدیو می گفت : عطر گل محمدی برای من بسیار جذاب است و غیرقابل باور! در واقع من تا کنون این عطر را استشمام نکرده بودم.

علاوه بر آن، این موضوع که خانه ی خدا را با گلاب قمصر شستشو می دهند از نظر رئیس سازمان حج جمهوری مالدیو بسیار دلنشین بود و کاربرد اصلی گل محمدی را در همین راستا تایید کرد.

از نظر او، مهمان نوازی مردم کاشان و خونگرمی آنها با توریست ها بسیار جذاب می باشد و از ویژگی های مثبت کاشانی ها به شمار می رود. همین که آنها در طول چند سال توانسته اند آثار شهرشان را حفظ کنند برای او مورد تقدیر قرار گرفت. در واقع، کاشان با صنایع دستی و هنرهای سنتی که داشت ارزش گرفت.

به گزارش تسنیم، عایشه مونیزا معاون وزیر امور اسلامی و رئیس امورحج جمهوری مالدیو، سید ابوالحسن رضوانی سرپرست اداره ارتباطات بین‌الملل بعثه مقام معظم رهبری با هیئت ۵ نفره همراه از آثار و ابینه تاریخی کاشان، کارگاه هنرهای سنتی و صنایع دستی، باغ فین، حمام سلطان امیر احمد، خانه تاریخی عامری‌ها، جاذبه‌های طبیعی قمصر و گلستان‌های گل محمدی طی سفر یکروزه خود به کاشان بازدید کردند.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای مالدیو آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

ارتباط جالب مالدیو با کاشان … سفر به مالدیو

post

در دنیای زیرزمینی ویتنام چه می گذرد؟

در دنیای زیرزمینی ویتنام چه می گذرد؟

ویتنام ۳ غار از ۴ غار بزرگ جهان را شامل می شود. ارتفاع یکی از این غارها در ایالت کوانگ بین به حدی است که ساختمان ۴۰ طبقه را در خود جای می دهد. هر چند که صد غار زیرزمینی در زیر رودخانه های این منطقه وجود دارد. اما هر سال بخش کوچکی از آنها کشف می شود.در واقع این منطقه ی بخش (غیرنظامی) شمال و جنوب ویتنام را از هم جدا کرده است.

بنابراین کوانگ بین را بعنوان برترین مقصد غارگردی می شناسند. مردم آن منطقه در دهه ۱۹۹۰ به این موضوع پی نبرده بودند که یک دنیا در زیر پایشان وجود دارد. در سال ۱۹۹۱ یکی از افراد بصورت اتفاقی این غار را کشف کرد. تا سال ۲۰۰۹ دانشمندان به بررسی و تحقیق مشغول بودند و نهایتا در سال ۲۰۱۳ آن را برای بازدید باز کردند.

با اطلاعاتی که در دست داریم، هزینه ی بازدید از این غار نفری ۲۳۸۴ یورو است. همین موضوع سبب شد تا گردشگران جذب دیگر غار ها بشوند. هرساله غارهای جدیدتری برای بازدید عموم باز میشود که نرخ کمتری دارد.

یکی از اعضای انگلیسی گروه تحقیقاتی به نام “هوارد ایمبرد” اولین بار با همسرش به ویتنام آمد و گفت که تا الان تنها ۳۰ درصد از این منطقه کشف شده و به طور کلی چیزهای زیادی برای بازدید در ویتنام وجود دارد. به گفته ی هوارد از ترکیب آهک ته نشین شده در ۴۵۰ میلیون سال به همراه بارش های سنگین این غارها تشکیل شده اند. در اصل، بارش باران موجب سائیدگی آهک ها می شود و آنها را نرم می کند درنتیجه غارها به وجود می آید.

غار فونگ نه آ در نزدیکی روستای فونگ نه آ قرار گرفته است که برای بازدید از آن می توانید از قایق های رودخانه ای استفاده کنید.

با وجود اینکه هاتگ تام از نفس ترین غارها محسوب می شود. اما بازدید در تورها از غارهای دورتر باعث شد تا کوانگ بین را بعنوان برترین مقصد غارنوردی بشناسند.

وقتی از جنگل به سمت غار حرکت می کنید در بین راه بچه خرس ها و میمون ها را می بینید که زندگی آنها در این جنگل ها جریان دارد. وقتی به مقصد می رسید با چراغ راهنمای لیدر می توانید وارد غار شوید. داخل این غارها سنگ های آهکی بزرگی قرار دارند که با نور چراغ به راحتی قابل مشاهده هستند.

در گذشته از این غار برای فرار از بمباران آمریکا استفاده می کردند.

هوارد و همسرش با گشت در این غارها نامه ای نوشت و گفت که باید از این غارها را حفظ کنید. او می گوید که جیاپ از زمانه خود جلوتر بود.

در چند سال اخیر، دولت و مردم قصد کشف منابع را دارند و می خواهند پروژه های مختلفی را در این منطقه انجام دهند. همه ی این غارها در اصل پناهگاه ها و مخفی گاه ها را برای مردم حفظ کردند. تا به راحتی بتوانند روی علوم زیرزمینی تحقیق کنند.

اگر قصد سفر به ویتنام را دارید حتما از غارهای تاریخی آن دیدن کنید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای ویتنام آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان است.

در دنیای زیرزمینی ویتنام چه می گذرد؟

post

خطرناکترین جاذبه ی کوالالامپور

خطرناکترین جاذبه ی کوالالامپور

در این مقاله قصد داریم تا با ترسناکترین جاذبه ی کوالالامپور آشنا شویم. همانطور که می دانید کوالالامپور، مالزی بعنوان زیباترین منطقه گردشگری جهان نام گذاری شده است. در واقع برای توریست ها امنیت بالایی وجود دارد همچنین نقاط گردشگری آن بی نظیر است. از زیبایی های کوالالامپور می توان به طبیعت جذاب آن، طعم غذاهای بی نظیرش و فرهنگ بالای مردمان آنجا اشاره کرد.

در پایتخت مالزی جاذبه های متعددی قرار گرفته است. برای مثال :

 • برج‌های دوقلوی پتروناس

 • مجموعه معبد های زیبا و مجلل

 • غارهای باتو(batu caves)

 • زندگی شبانه در محله چینی‌ها

محله ای در کوالالامپور وجود دارد که هندوها آنجا تجمع می کنند. درست در همان منطقه بامزه ترین و مخوف ترین جاذبه قرار گرفته است. تجمع میمون ها در این محل باعث جذب گردشگران مختلف شده است. این حیوانات به دزدی و شیطنت معروف هستند در حدی که به اهالی محل و توریست ها آزار می رسانند. البته ناگفته نماند که میمون ها خیلی قبل تر از اینکه شهری وجود داشته باشد آنجا زندگی می کردند و در واقع این اهالی بودند که مزاحم آنها شدند.

بیشتر از ۱۶۰ سال بر مردم این منطقه حکمرانی می کنند. درست زمانی که شهری به نام کوالالامپور وجود نداشت، زندگی میمون ها در مناطق سرسبز و محوطه های بکر جریان داشت. با ساختن خانه ها کم کم میمون ها عقب نشینی کردند و به حومه شهر رفتند.

نژاد بیشتر میمون ها ماکاک است که از منطقه ی شهری فاصله گرفته اند. بعضی از زمین داران و کشاورزان میمون ها را آزار می دادند و یا آنها را می کشتند. مدتی بعد دولت مالزی یک سری قوانین علیه مبارزه با حیوانات وضع کرد. گفته شد که در صورت دیدن هر نوع اقداماتی علیه حیوانات و یا گزارش آن، با این افراد برخورد می شود. جالب است بدانید که در کوالالامپور حتی قطع درخت هم جریمه سنگین دارد.

میمون ها کجا هستند؟

در صورت تماشای میمون های کوالالامپور باید به حومه شهر بروید. تعداد زیادی از آنها در غار باتو زندگی می کنند. این غارها در قرن ۱۹ معبد هندوها بود اما چندسال بعد میمون های ماکاک به آنجا رفتند. طبق افسانه ی هندوها، از سخت ترین مسیرها را همین غار دارد که برای رسیدن به آن باید ۲۷۲ پله را طی کنید. تا به هر آرزویی که دارید برسید. وقتی به غار رسیدید میمون هایی را می بینید که آزادانه زندگی می کنند و تمام لوازم جذاب شما را می دزدند. مخصوصا دوربین ها و عینک هایتان را. پس مراقب لوازم خود باشید.

در نظر داشته باشید که غذای مورد علاقه ی میمون ها موز و بادام زمینی است که اکثر توریست ها اینها را با خود به همراه دارند. آنها ترسی از انسان ها ندارند و به زندگی شهری عادت کرده اند پس خیلی زود با شما خوی می گیرند. در هر صورت شما مراقب باشید تا این حیوان های وحشی را تحریک نکنید. اگر یکی از میمون ها به شما آسیب رساند حتما در نزدیکترین بیمارستان خود را درمان کنید.

تعدادی دیگر از میمون های کوالالامپور در باغ گیاهان پردانا زندگی می کنند.

در آخر شاید بگویید که این حیوانات نه تنها ترسناک نیستند بلکه بامزه هم هستند. اما در نظر داشته باشید که اینها در ظاهر بانمک به نظر می رسند. در واقع گروهی ترسناک هستند. شما در حال غذا دادن و محبت کردن به آنها هستید. اما آنها به دنبال این هستند که چه چیزی را از شما بدزدند.

توصیه می کنیم که در صورت ورود به غار باتو لوازمی همچون : کیف پول، عینک، حلقه‌های گلی و گل سر را به همراه نداشته باشید. وقتی پای میمون ها در میان باشد دیگر حتی پاسپورت و پولتان هم جای امنی ندارد پس آنها را همراه نبرید.

در صورت سفر به مالزی از جاذبه های زیبای آن دیدن کنید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای مالزی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

خطرناکترین جاذبه ی کوالالامپور

post

ممنوعه های تایلند

ممنوعه های تایلند

در این مقاله قصد داریم تا تمام کارهایی که انجام دادن آنها در تایلند ممنوع است را بررسی کنیم. با ما همراه باشید تا در صورت سفر به تایلند هیچ یک از این کارهارا انجام ندهید.

همانطور که می دانید تایلند یکی از محبوب ترین نقاط گردشگری جهان است. از آنجایی که تعداد توریست های مقیم در تایلند بسیار زیاد است پس لازم است تا قبل از سفر از مجموعه ی این کارها مطلع شوید و از انجام آنها بپرهیزید.

قبل از هر چیز از عادات مردم تایلند بیشتر تحقیق کنید و فرهنگ آنها را بشناسید. بعد از آن باید ها و نباید های در طول سفر را بررسی می کنیم. البته ناگفته نماند که تایلندی ها به میزبانان خود احترام می گذارند اما بهتر است که ما با رفتارهای ناخواسته به آنها بی احترامی نکنیم.

مردم تایلند روی فرهنگ و اصالت خود بسیار حساسند در نتیجه مراقب باشید تا …

 • به سر افراد دست نزنید :

لمس سر افراد یکی از کارهای ممنوعه در تایلند است. درست است که در فرهنگ ما نوازش کردن سر یک جور ابراز احساسات محسوب می شود ولی در تایلند به دلیل اینکه سر مقدس ترین عضو بدن است نباید لمس شود. بغیر از وقتی که با طرف فوق العاده صمیمی باشیم.

 • پای خود را مقابل مقدسات دراز نکنید :

اینکه شما با انگشت پا اشاره کنید یا کف پای خود را به افراد نشان دهید نوعی توهین است. پا در تایلند کمترین تقدس را در بین اعضای بدن دارد. حتی در آنجا نباید به چیزی لگد بزنید یا روی آنها پا بگذارید. علاوه بر آن دقت داشته باشید تا درب مکانی را با پا باز نکنید که اینکار خلاف فرهنگ تایلندی هاست.

 • خانوم ها فاصله ی خود را با راهبان حفظ کنند :

راهب ها از مهمترین گروه های مردم تایلندند. بنابراین نشستن و ایستادن بالاتر از آنها جزو کارهای ممنوعه است. خانم ها به هیچ عنوان نباید راهب ها را لمس کنند. در حدی این موضوع جدی است که راهب ها هیچ لوازمی را مستقیما به خانوم نمی دهند و آن را روی زمین می گذارند تا خود شخص خانوم آن را بردارد. همچنین در مکان های عمومی حق نشستن کنار هیچ خانومی را ندارند. اگر جزو گردشگر زن هستید این نکات را رعایت کنید.

 • در هر مکان و زمانی کفش نپوشید :

به هیچ عنوان در خانه ها و معبد ها نباید کفش به پا کنید. در بعضی رستوران ها نیز به همین شکل است.  شما می توانید از انواع صندل ها و دمپایی ها در سایر مکان های تایلند استفاده کنید و هنگام ورود به این نقاط آن را به راحتی از پای خود در بیاورید.

 • به هیچ عنوان در خرید و فروش چانه نزنید :

فروشندگان در تایلند چانه زدن را نمی پسندند و از کم کردن نرخ کالاهایشان به شدت عصبانی می شوند. پس بسیار مراقب باشید تا در مورد خرید و فروش با آنها چانه نزنید. اگر قیمت محصول از نظرتان بالا بود خیلی ساده خرید نکنید و از مغازه خارج شوید.

 • از عکس گرفتن با حیوانات اسیر شده خودداری کنید :

در تایلند حیواناتی هستند که به طور غیرقانونی شکار شدند مثل انواع میمون، مار، پرندگان و … از انجایی که برخی از این حیوانات وحشی هستند با داروهای قوی هوشیاری آنها را پایین می آورند. این اتفاق در شهرهای پاتایا، پوکت، آئو نانگ، سامویی و گاهی اوقات حتی  بانکوک رخ می‌دهد. برای پایان دادن به این عمل ظالمانه از عکس گرفتن با آنها خودداری کنید.

 • در معابد از لباس های نامناسب استفاده نکنید :

معبدها از برجسته ترین جاذبه های تایلند هستند. برای ورود به این معابد باید از پوشش مناسب استفاده کنید. دقت کنید که استفاده از پوشش آستین حلقه ای در این مکان ها بی احترامی محسوب می شود. بهتر است لباس هایی به تن کنید که بازوهای شما را بپوشاند.

 • با صدای بلند صحبت نکنید :

هر نوع صحبتی با صدای بلند بخصوص الفاظ زشت و ایجاد درگیری در تایلند ممنوع می باشد. از هر گونه دعوا و عصبانیت خودداری کنید.

 • از داروهای غیرقانونی استفاده نکنید :

استفاده از این نوع داروها مثل دیگر کشور ها ممنوع می باشد. با وجود زندگی شبانه در کلوپ های تایلند باید سعی کنید تا ناخواسته هم درگیر مصرف این نوع داروها نشوید. درصورتی که می خواهید با خودتان دارو حمل کنید از ممنوع نبودن آن در تایلند مطمئن شوید.

 • به خاندان سلطنت و پادشاهان توهین نکنید :

یکی از حساسیت های مردم تایلند همین است. سعی کنید در مورد خاندان آنها با احترام صحبت و رفتار کنید. حتی دقت کنید تا تحت هیچ شرایطی اسکناس های تایلند را زیر پا نگذارید زیرا عکس پادشاهان روی آنها چاپ شده است و این کار توهین محسوب می شود.

 • با دیگران دست ندهید :

درست که دست دادن یکی از کارهای معمول سلام احوال پرسی محسوب می شود اما این کار در تایلند ممنوع است. برای احترام و احوال پرسی کافی است تا دستانتان را روی هم گذاشته و مقابل بدنتان نگه دارید. علاوه بر آن باید مراقب باشید تا انگشت اشاره به سمت شخصی نگیرید چون این کار خلاف اخلاق است.

 • ابراز احساسات در خیابان ها ممنوع :

انجام هر گونه رفتار رمانتیک در خیابان ها خلاف ادب است. بخصوص در مناطق پر رفت و آمد. پس بعنوان گردشگر به قوانین این کشور احترام گذارید.

 • بی احترامی به مذهب بوداییسم ممنوع :

مراقب باشید تا به دین بودا در بین تایلندی ها توهین نکنید. آنها تعصب ویژه ای روی مذهب و اعتقادات خود دارند. در تمام معابد به رسوم آنها احترام بگذارید و کاری خلاف اخلاق انجام ندهید.

 • استفاده از چنگال ممنوع است :

موقع سرو غذا برای شما چنگال می گذارند اما مراقب باشید تا از این وسیله برای ورود غذا به داخل دهان استفاده نکنید و فقط برای هدایت غذا از چنگال بهره بگیرید. مردم تایلند برخورد چنگال به دهان را بسیار بد و غیر مرسوم می دانند.

 • سوت زدن یکی از کارهای ممنوعه در شب های تایلند :

با توجه به اینکه افراد تایلند خرافاتی اند در نظر داشته باشید تا در شب ها سوت نزنید. آنها اعتقاد دارند که سوت زدن در شب صدا زدن شیطان هاست پس از این کار پرهیز کنید.

 • از پوشیدن لباس های کثیف اجتناب کنید :

به هیچ عنوان لباس های کثیف را نپوشید. حتی کارگرهایی که در آنجا کار میکنند هم لباس های تمیز به تن دارند و مراقب این موضوع هستند.

اگر قصد سفر به تایلند را دارید نکات گفته شده در بالا را رعایت کنید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای تایلند آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

آنچه از جنگ ویتنام باقی مانده

آنچه از جنگ ویتنام باقی مانده

در جهان موزه هایی از بقایای جنگ وجود دارد که در نظر گردشگران بسیار محبوب است. برای مثال موزه جنگ چین و آمریکا که بازدید کنندگان بسیار دارد. یکی از معروف ترین موزه های جهان که بقایای جنگ را به نمایش گذاشته است موزه بقایای جنگ ویتنام است. بسیاری از خشونت های جنگ در این موزه به چشم می خورد. در ادامه جزئیات موزه را بررسی می کنیم …

بسیاری از عکس ها را آمریکایی ها منتشر کردند که در موزه به نمایش گذاشته شد از جمله رسوایی قتل عام.

در خارج از این موزه بخشی طراحی شده است با عنوان موزه وسایل نقلیه، در واقع قطعات توپخانه، بمب ها، سلاح های گرم و … درآنجا قرار دارد. بخشی از موزه را زندان های ترسناک جنوب ویتنام و فرانسه تشکیل داده است.

یک سری لوازم مصنوعی که برای زندانیان غیر جنگی از آنها استفاده میشد به نمایش گذاشته شده. لوازم فرانسوی چون گیوتین، قفس های ببر و …

در طبقه ی همکف این موزه شما شاهد پوستر ها و عکس هایی هستید که تمام امور جنبش بین المللی ضد جنگ را به تصویر کشیده اند. تنها طبقه ای است که از وحشت این موزه کم کرده و تا حدی معقول به نظر می رسد.

این عکس ها بخصوص تصاویر اثر جنگ روی کودکان کسانی را که حامی جنگ بودند را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

بازدید از این موزه جزو تفریحات خاص می باشد. توصیه می کنیم که حتما از طبقه بالای موزه دیدن کنید. یکی از عکاسان جنگ به نام tim page عکس هایی را به موزه ارائه کرده که در این طبقه به نمایش گذاشته می شود. همچنین آثار larry burrows و Robert capa را می توانید مشاهده کنید.

تمام آثار در این موزه با زبان ویتنامی و انگلیسی معرفی شده اند. موقعیت موزه بقایای جنگ ویتنام در ساختمان اطلاعات سابق ایالات متحده است.

در صورت سفر به ویتنام حتما از موزه تاریخی بقایای جنگ دیدن کنید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای ویتنام آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

آنچه از جنگ ویتنام باقی مانده

post

معروفترین ویلای جهان

معروفترین ویلای جهان

یکی از معروف ترین ویلاهای جهان در تایلند قرار گرفته است. ویلای آمانزی یک هتل لوکس و بی نظیر در شهر پوکت است که از تجهیزات کاملی برخوردار می باشد. ساختمان باشکوه آمانزی بین صخره های بزرگ و محوطه سرسبز استوایی قرار گرفته است. چشم انداز این هتل رو به آب های نیلگون آندامان است.

ویلای آمانزی دارای ۶ اتاق است که بصورت مبله با امکانات کاملی همچون موارد زیر در اختیار شما قرار می گیرد:

 • حمام

 • بالکن اختصاصی

 • سیستم تهویه مطبوع

 • اینترنت رایگان در سراسر ساختمان

 • تلویزیون تخت ۳۲ اینچ

 • کنترل روشنایی مرکزی لمسی

 • پرده

 • پنکه سقفی

جالب است بدانید که هر اتاق در ویلای آمانزی یک راه پله اختصاصی برای دسترسی به دریا دارد. قیمت اقامت در این هتل با توجه به فصل های مختلف سال متغیر است.

آمانزی یک استخر ۱۵ متری دارد که نوع آن infinity edge می باشد. این استخر بی کران یکی از لوکس ترین استخرهای جهان است که بسیار پرهزینه می باشد. حتی شناگران هنگام شنا به این باور می رسند که استخر تا افق ادامه دارد. در واقع لبه ی این استخر از دید آنها پنهان است.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد آمانزی این است که مسافران خیلی راحت می توانند از اتاق به داخل استخر شیرجه بزنند. همین مورد یک تفریح لذت بخش محسوب می شود.

از دیگر تفریحات در آمانزی می توان به غواصی در کنار ماهی های آب های خلیج اشاره کرد که این هتل تجهیزات کامل و لازم را در اختیار شما قرار می دهد.
اگر جزو افرادی هستید که در سفر می خواهید برای چند روز هم که شده از دغدغه ها دوری کنید، ویلای آمانزی بهترین فرصت اقامت به دور از شلوغی هاست. کافی است که شما خود را به طبیعت بسپارید و از آرامش منظره به نحو احسن استفاده کنید.

در نظر داشته باشید که آمانزی تنها ۱۰ دقیقه تا ساحل کامالا فاصله دارد. همچنین اگر قصد رفتن به ساحل بنگ تاو را داشته باشید باید مسیر ۲۰ دقیقه ای را طی کنید. علاوه بر آن فاصله ی بین آمانزی تا فرودگاه پوکت ۴۰ دقیقه است.

اگر قصد سفر به تایلند را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای پوکت آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

مراکز خرید روی آب!

مراکز خرید روی آب!

یکی از جاذبه های گردشگری در تایلند، خرید روی آب است. بخصوص برای ایرانی ها که علاقه ی بسیار به خرید کردن دارند و در تایلند به دنبال سوغاتی می گردند. می توانید هم از مراکز خرید شناور روی آب خرید کنید و هم از منظره اطراف لذت ببرید. بازارهای روی آب در تایلند در ۸۰ کیلومتری از جنوب غرب بانکوک قرار گرفته که در صورت سفر به بانکوک به راحتی می توانید از این بازارها دیدن کنید.

در بین بازارهای تایلند از شلوغ ترین بازارها می توان به همین مرکز خرید شناور روی آب اشاره کرد. تمام مواد مصرفی، از جمله غذا و میوه و پوشاک در این بازارها به فروش می رسد. تازه ترین مواد خوراکی در اوایل ساعت کاری (صبح ها) به فروش می رسد. پس جوری به خرید بروید که ساعت ۶ تا ۱۱ در بازار حضور داشته باشید.

از دیگر تفریحات جذاب تایلند می توان به شهربازی، شهر برفی، تنگه باریک، اتومبیل عتیقه، گردباد، فرش پرنده، پیست اتومبیل رانی و … اشاره کرد. البته که همه چیز به سلیقه ی شما و همسفرتان بستگی دارد. اما هم به شما و هم به فرزندتان در طول سفر خوش می گذرد و خاطره های خوشی از سفر به تایلند برایتان برجای خواهد ماند.

بعد از اینکه وقت خود را در بازار تایلند به گشت و خرید گذراندید می توانید برای گردش و تفریح از قایق ها و کشتی های تفریحی روی رودخانه چائوپرایا استفاده کنید. این تجربه بی نظیر است و چشم انداز اطراف برایتان فوق العاده لذت بخش می باشد. اگر نگران بودجه ی خود نیستید توصیه می کنیم که صرف شام در کشتی گراند پرل را امتحان کنید و از این تفریح جذاب لذت ببرید. در واقع این کشتی از لنگرگاه ریور سیتی حرکت کرده و از زیر پل رامای هشتم دور می زند و دوباره به لنگرگاه می رسد.

شنیده اید که می گویند سوغاتی از آب گذشته ؟ در نظر داشته باشید سوغاتی هایی که از مرکز خرید روی آب میخرید به حکم سوغاتی از آب گذشته، ارزش بالایی دارد و در دید اقوام و آشنایانتان بسیار محبوب است.

اگر قصد سفر به تایلند را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای تایلند، آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

صرف غذا بین آسمان و زمین

صرف غذا بین آسمان و زمین

اگر جزو افرادی هستید که به رستوران گردی و تست انواع غذاهای آن علاقه مندید مطلب زیر را دنبال کنید و برای معرفی یک رستوران فوق العاده لوکس همراه ما باشید.

همانطور که می دانید رستوران گردی این روزها یک شغل محسوب می شود و بسیار لذت بخش است. بسیاری از افراد هستند که سرمایه هایشان را در افتتاح و بازسازی رستوران ها سرمایه گذاری کرده اند. با توجه به بازار شکم گردی آنها بسیار سود کردند و از اینکار اصلا پشیمان نیستند.

معمولا غذاهایی مورد تایید مردم است که کیفیت بالایی دارد. پس رستوران هایی که این نوع غذاها را سرو می کنند موفق ترند و مشتریان زیادی را جذب می کنند.

یک مجموعه رستوران لوکس با داشتن ۴۰ شعبه در مکان‌های مختلفی چون استرالیا، دبی، هند، ژاپن، برزیل و.. معروف شده است. از معروف ترین این شعبه ها در مالزی قرار گرفته است. در ادامه میخواهیم به بررسی رستوران های dinner in the sky که طرفداران زیادی دارد، بپردازیم.

یکی از ویژگی های آن این است که شما در میان آسمان و زمین غذای خود را میل می کنید. میز این رستوران معلق است. صرف غذا در دینر این د اسکای به این صورت است که شما دورتا دور میزی مینشینید و با جرثقیل طراحی شده به آسمان می روید. در حالی که کمربندها را بسته اید و بصورت معلق میان آسمان و زمین قرار گرفتید. صرف غذا در این رستوران بسیار لذت بخش است و تجربه ای به یادماندنی را برایتان به جای می گذارد.

جالب است بدانید که این نوع رستوران آشپزخانه ندارد. در واقع مدیران و پرسنل غذای موردنظرتان را از جای دیگر گرفته و در اختیار میهمانان قرار می دهد.

چشم انداز رستوران دینر این د اسکای بی نظیر است. علاوه بر کیفیت غذاها همین منظره است که گردشگران زیادی را به خود جذب کرده. پس اگر به مالزی رفتید و به دنبال بهترین رستوران بودید، دینر د اسکای بهترین انتخاب است.

نکات مهم

در نظر داشته باشید که کودکان با قد کمتر از ۱۳۰ سانتی متر حق ورود به دینر این د اسکای را ندارند.

در آنجا کسی نباید سر و صدا کند و مزاحم تفریح دیگری نشود.

در این رستوران فقط شام سرو می شود زیرا رستوران از ساعت ۱۸:۳۰ شروع به فعالیت می کند و تا ۲۲:۰۰ ادامه دارد. بغیر از روزهای تعطیل که فعالیت آنها تا ۲۳:۳۰ می باشد.

آدرس رستوران دینر این د اسکای :  مالزی، کوالالامپور، خیابان بوکیت بینتانگ

اگر قصد سفر به مالزی را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای مالزی، آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

بررسی قیمت سفر به مالدیو

بررسی قیمت سفر به مالدیو

وقتی اسم مالدیو می آید بلافاصله قیمت بالایی در ذهن افراد نقش می بندد. اما در واقع می توان جوری برای سفر برنامه ریزی کرد که هزینه های آن پایین باشد. مطلب زیر را دنبال کنید تا هزینه های سفر به مالدیو را با جزئیات مختلف بررسی کنیم …

از آنجایی که مالدیو یک جزیره ی رمانتیک و زیبا می باشد، مسافران زیادی را به خود جذب می کند. این جزیره مخصوص زوج هایی است که به ماه عسل می روند و می خواهند لحظات رویایی را تجربه کنند.

مالدیو از طبیعت بکر و چشم انداز زیبایی برخوردار است. از همین رو، گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. به نظر شما آنطور که می گویند تور مالدیو گران است؟ شما با هزینه ی کمتر هم می توانید به مالدیو سفر کنید. کافی است تا قبل از سفر اطلاعات لازم را داشته باشید.

قیمت تور

قیمت تور با توجه به فصل سفر، تعداد شب های اقامت، پرواز و هتل انتخابی متغیر است.  در صورت اطلاع از قیمت تور مالدیو با کانتر مربوطه در پلیکان پرواز تماس حاصل فرمایید. پکیج های تور مالدیو با بهترین قیمت در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد.

در صورتی که می خواهید تور ارزان رزرو کنید، باید در نظر داشته باشید که از هتل های روی آب صرف نظر کنید.  انتخاب هتل های معمولی هزینه های سفر را کاهش می دهد.

بلیط پرواز

یکی از جزایری که فرودگاه بین المللی در آنجا قرار دارد، ماله (پایتخت مالدیو) است. دسترسی به مالدیو خیلی آسانی نیست. شما حداقل یک توقف در دبی خواهید داشت. بلیط هواپیما به مقصد ماله در صورتی ارزان است که در ماه های مناسب رزرو شود. با توجه به اینکه مالدیو در تمام طول سال گرم است، در ماه های خنک سال گردشگران بیشتری جذب آن می شوند. دقیقا در همان ماه ها قیمت بالاتر است.

هتل های مالدیو

همانطور که می دانید مالدیو بعنوان برترین جزیره شناخته شده است که از طبیعتی بکر برخوردار است. دلیل مشهور بودن این جزیره داشتن هتل های ییلاقی در آب است. استراحتگاه هایی لوکس که برای اقامت بی نظیر می باشند. انتخاب هتل نیز در هزینه ی تور موثر است. هر چه هتل لوکس تر قیمت آن بالاتر. واضح است که گران ترین  هتل ها آنهایی هستند که روی آب بنا شده اند. خیلی زود ظرفیت آنها تکمیل می شود پس اگر قصد رزرو دارید زودتر اقدام کنید. برخی از هتل ها با ارائه ی بهترین خدمات و امکانات هزینه ی کمتری دریافت می کنند.

یک نکته مهم که باید در نظر داشته باشید این است که ۲۲ درصد مالیات بر خدمات به قیمت تور اضافه می گردد.

هزینه تردد در مالدیو

در مالدیو هر هتل و اقامتگاه در جزیره ی مختص به خودش قرار گرفته است. با استفاده از هواپیماهای دریایی یا قایق تندرو باید از فرودگاه به هتل بروید. هر چند که انتخاب هیچ یک از آنها ارزان نیست ولی در کل هزینه ی حمل و نقل به فاصله ی آن جزیره تا فرودگاه ماله بستگی دارد.

قیمت استفاده از جاذبه های گردشگری

افرادی که به اقیانوس علاقه ی زیادی دارند بدانند که چشم انداز هتل های مالدیو سراسر اقیانوس هند را در بر دارد. در نتیجه یکی از برترین جاذبه های مالدیو غواصی محسوب می شود. علاوه بر آن می توانید از دیگر تفریحات موج سواری، قایقرانی و ماهیگیری استفاده کرده و لذت ببرید.

اگر به مالدیو رفتید و محل اقامت شما در ماله بود فراموش نکنید که از یک تور پیاده روی و غذایی آنجا استفاده کنید تا از نزدیک شاهد فرهنگ مردم محلی مالدیو باشید. علاوه بر آن انتخاب یک تور کوهنوردی جزیره ای در مالدیو به شما این امکان را می دهد تا از مناطق مختلف دیدن کنید.

مبلغی که باید برای گردش همراه داشته باشید به سلیقه ی شما در انتخاب تفریحات بستگی دارد که چند دلار نیاز است.

قیمت خورد و خوراک در مالدیو

با توجه به اینکه اکثر افراد هتل های مالدیو را با خدمات FB یا  ALLیا UALL رزرو می کنند نیاز به صرف ناهار شام در بیرون از هتل نیست. اما اگر تمایل به رزرو هتل ها با خدمات BB داشتید مجبورید تا در رستوران همون هتل ناهار و شام را صرف کنید و هزینه ی آن را جداگانه پرداخت کنید. در واقع ساختمان دیگری در آن جزیره وجود ندارد. پس به طور کلی رزرو هتل با خدمات کامل برایتان به صرفه تر است.

هزینه های اضافی

ممکن است در سفر نیاز به پرداخت هزینه های اضافی باشد که در اینصورت بهتر است پول بیشتری همراه خود ببرید. برای مثال خریدن سوغاتی، یا صرف خوراکی در کنار ساحل و …

اگر قصد سفر به مالدیو را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای مالدیو آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند.

post

اقامتی رویایی در اوبود

اقامتی رویایی در اوبود

افرادی که سفر رمانتیک و آرامش بخش را ترجیح می دهند در نظر داشته باشند که سفر به بالی یکی از بهترین گزینه هاست. در منطقه ی اوبود، بالی هتل های زیادی قرار گرفته است اما از قدیمی ترین آنها میتوان به هتل کنران ریزورت (Kenran Resort Ubud By Soscomma) اشاره کرد.

  اگر جزو افرادی هستید که می خواهید در هتل خود ریلکس کنید ما اقامت در هتل رویایی کنران را به شما پیشنهاد می دهیم. فاصله ی این هتل تا کاخ اوبود ۵٫۹ کیلومتر است. کنران ویژگی های زیادی دارد و خدمات عالی به مسافران خود ارائه میدهد.

از امکانات این هتل می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • استخر روباز

 • محوطه ی باغ با چشم انداز بی نظیر آن

 • سالن استراحت و تراس های مخصوص ریلکس کردن

 • پذیرش ۲۴ ساعته

 • ترانسفر فرودگاهی

 • سرویس اتاق ها و تجهیزات کامل آن

 • اینترنت رایگان در سراسر هتل

 • تلویزیون صفحه تخت با کانال ماهواره ای

 • حمام اختصاصی و تجهیزات کامل بهداشتی

 • مینی بار / رستوران

در نظر داشته باشید که رستوران این هتل هر روز صبح شروع بکار میکند. شما می توانید انواع غذاهای بین المللی را در آنجا صرف کنید. اگر جزو افراد رژیمی هستید می توانید گزینه های گیاهی را از پرسنل رستوران درخواست کنید و از کیفیت بالای غذاها لذت ببرید.

فاصله ی کنران تا معبد ساراسواتی ۶٫۱ کیلومتر و تا جنگل میمون ۶٫۳ کیلومتر است. همچنین فرودگاه بین المللی Ngurah Raiنزدیکترین فرودگاه به این هتل می باشد که حدود ۳۹ کیلومتر فاصله دارد.

اگر قصد سفر به بالی را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای بالی، آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

اقامتی رویایی در اوبود

post

تخریب مجسمه های مالدیو توسط دولت

تخریب مجسمه های مالدیو توسط دولت

مدتی قبل خبری به دست ما رسید که دولت مالدیو دستور داده تا مجسمه های جزیره را خراب کنند. تمام مجسمه های دریایی که به دست هنرمند بریتانیایی (Jason deCaires Taylor) ساخته شده بود. دلیل این حکم بدین صورت بود که حضور مجسمه ها به شکل انسان با احکام دینی مغایرت دارد.

مجموعه هنری به نام Coralarium در مالدیو وجود داشت که بخشی از آن داخل آب قرار گرفته بود. این مجموعه رابطه ی بین انسان و طبیعت را به نمایش می گذارد. اما دادگاه مالدیو آنها را متضاد با احکام دینی دیده است که بعد از اثبات حکم تخریب را صادر کرد.

یکی از هنرمند ها که برای ساخت این مجسمه های زیرآبی بسیار معروف شد و آثار آن در نمایشگاه های مختلف مورد بازدید قرار گرفت. علاوه بر آن مجسمه ای به سفارش Accor ، صاحب یکی از هتل های مالدیو ساخته شد. این مجسمه بسیار پر بازدید بوده است.

تمامی مجسمه های انسانی مالدیو، برگرفته از زندگی مردم این جزیره هستند. بعضی از آنها با مرجان های دریایی یا ریشه های درختی ترکیب شدند. ساخت این مجموعه هنری حدود ۹ ماه زمان برد. درواقع چند مهندس، غواص، فلزکار، قالب ساز و … روی این پروژه کار میکردند.

بعد از شنیدن خبر تخریب …

این هنرمند بعد از شنیدن خبر صدور حکم گفت : من از شنیدن خبر تخریب شوکه شدم. این مجموعه ی هنری فقط از ترکیب انسان و طبیعت بود و هیچ منظور دیگری نداشت! فقط از این بابت طراحی شد که حیات دریایی بتواند روی آن رشد کند.

در ادامه ی حکم دادگاه، وزارت گردشگری مالدیو نیز با حذف مجسمه های انسانی موافقت کرد. با این اتفاق افراد در فضای مجازی درگیر بحث های سیاسی شدند.

مدتی بعد accor اعلام کرد که یک طرح جدید با همفکری همین طراح و با پیروی از قوانین دولت مالدیو در حال بررسی است که به زودی ساخته می شود.

اگر قصد سفر به مالدیو را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای مالدیو آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان است.

تخریب مجسمه های مالدیو توسط دولت

post

سرو غذا به سبک دهکده مارها !

سرو غذا به سبک دهکده مارها !

آیا می دانید رستورانی در ویتنام وجود دارد که غذاهایش را با مار کبری درست می کند؟ شاید به نظرتان چندش آور ترین غذای ممکن در جهان همین باشد اما جالب است بدانید که همین غذا طرفداران بسیاری دارد. اگر میهمانان گرسنه به آنجا بروند مار کبری می خورند اما اگر اشتهای آنها کمتر باشد سراغ مارهای کوچکتر می روند.

این رستوران عجیب را به عنوان نگوین ون دوک Nguyen Van Duc می شناسند که در هانوی، ویتنام بسیار معروف شده است. همه ی ویتنامی ها می دانند که این رستوران با گوشت خزندگان غذا درست می کنند.

چه خاصیتی دارد ؟

مردم ویتنام علاوه بر طبخ مار عملیات پرورش آن را هم انجام می دهند. اهالی این منطقه معتقدند که از خون مارها سردرد و مشکلات استخوانی را بهبود می بخشد. همچنین گوشت آن نیز برای بدن مفید است. اما یک دُز معین دارد که آشپز رستوران می داند چقدر از گوشت آن را داخل غذا بریزد.

افراد در ویتنام برای رژیم غذایی خود از این غذا استفاده می کنند ولی برای توریست هایی که به ویتنام سفر کردند صرف گوشت مار بسیار عجیب بوده است. غذاهایی هستند که قلب تازه ی مار را سرو می کنند.

تنها ایرادی که این رستوران دارد این است که پرسنل آن به زبان انگلیسی مسلط نیستند و ممکن است منظور میهمانان را به خوبی متوجه نشوند.

یکی دیگر از شگفتی های این رستوران تعامل مشتری با اشپز است که می تواند از نزدیک سلاخی مار را ببیند و شاهد طبخ آن باشد. از طرفی افرادی که طرفدار حیوانات هستند واکنش تندی به این موضوع نشان داده اند.

مرحله ی تف دادن گوشت مار

یک مار کبری برای ۶ تا ۸ نفر قابل مصرف است. حدود ۶۰ دلار می باشد. این نوع غذا را در قالب ساندویچ نیز سرو می کنند که قبل از آماده سازی گوشت مار را با روغن تف می دهند و با گیاهان مختلفی نوش جان می کنند. یکی از پرطرفدار ترین روش های طبخ آن مار دودی است که بسیار راحت انجام می شود. بافت گوشت مار به گوشت مرغ بسیار شبیه است.

آیا شما حاضرید این غذا را صرف کنید ؟!

اگر قصد سفر به ویتنام را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای ویتنام آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

سرو غذا به سبک دهکده مارها !

post

تجربه ای عجیب در لاکچری ترین هتل دنیا

تجربه ای عجیب در لاکچری ترین هتل دنیا

یک جزیره کوچک در شمال شرقی جزیره  Lhaviyani وجود دارد که از شن های شفاف پوشیده شده است. اطراف آن جاذبه های زیادی به چشم می خورد. از جمله : موجودات دریایی و … که بسیار زیبا هستند. یکی از لاکچری ترین هتل های دنیا در این منطقه ساخته شده است. هتل ۵ ستاره ی فوشیفارو را بعنوان برترین هتل مالدیو می شناسند که اقامتگاهی آرام و پر طرفدار است. سالیانه گردشگران زیادی به سمت آن جذب می شوند و می دانند که فوشیفارو بهترین اقامتگاه برای ریلکس کردن است.

افتتاحیه ی آن اکتبر ۲۰۱۷ بود. جالب است بدانید که اینجا فقط یک هتل نیست! مکانی است برای تماشای عقاب ها و کوسه ها و … درواقع این هتل تنها ۶ دقیقه تا ساحل فاصله دارد. همانند دیگر هتل ها ویلاهای مختلفی دارد.

ویلای طلوع در شرق جزیره (Sunrise Villas) : چشم اندازی رو به اقیانوس هند برای تماشای طلوع آفتاب.

ویلاهای طلوع با استخر ( Pool Beach Villa Sunrise ) : ویلاهای طلوع خورشید که دارای استخر خصوصی هستند.

ویلاهای غرب جزیره (Sunset Villas) : این ویلاها رو به غروب آفتاب هستند که تماشای آن بی نظیر است.  ویلاهای غرب جزیره با استخر روباز اختصاصی (Pool Beach Sunset Villas) : این امکان را برای میهمانان خود فراهم می کنند که غروب خورشید را هنگام ریلکس کردن کنار یا داخل استخر تماشا کنند.

ویلاهای روی آب  (Water Villas): ویلاهای روی آب که یک جکوزی اختصاصی دارند.

همه ی موارد بالا دارای امکانات زیر می باشند :

 • تخت دونفره

 • حمام فضای باز همراه با وان

 • دوش سرپوشیده و فضای باز

 • سشوار

 • پنکه سقفی

 • تهویه کننده هوا

 • قفل داخلی

 • مینی بار

 • میز کار

 • چای یا قهوه ساز

 • تلفن

 • اتو و میز اتو

 • یک محوطه اختصاصی برای غذاخوردن

این هتل لوکس دارای یک رستوران بعنوان کوراکالی است که انواع غذاهای بین المللی با بهترین کیفیت برایتان سرو می شود. علاوه بر آن رستوران راکانی گریل که انواع غذاهای خوشمزه را مهیا می کند. غذاخوردن در این رستوران های مجلل فوق العاده لذت بخش است و بهترین خاطرات را برایتان رقم می زند. همچنین در نظر داشته باشید که با اقامت در این هتل می توانید از امکانات مختلف آن استفاده کنید.

از امکانات فوق العاده ی این هتل می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • ورزش یوگا

 • خدمات مانیکور پدیکور

 • شنا و غواصی به همراه تجهیزات

 • شیرجه زنی

 • قایق رانی

 • اینترنت رایگان در سراسر هتل و …

درصورت سفر به مالدیو، اقامت در این هتل را از دست ندهید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای مالدیو، آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

تجربه ای عجیب در لاکچری ترین هتل دنیا

post

بررسی قیمت سفر به بالی

بررسی قیمت سفر به بالی

لازم است قبل از سفر به هر مقصدی از جهان، بودجه ی خود را در نظر بگیرید. توصیه می کنیم که حتی اگر بار اولی نیست که می خواهید به بالی سفر کنید، مطلب زیر را دنبال کرده و قیمت سفر به بالی را از هر نظر بررسی کنید …

راهنمای سفر

در نظر داشته باشید که بالی یک مکان گردشگری شلوغی است. در آنجا باید به عقاید محلی هایشان احترام بگذارید. سعی کنید اگر می خواهید آب معدنی بخرید از برند های معتبری استفاده کنید. در صورت رفتن به جنگل ها مراقب حیوانات وحشی باشید. همچنین نوع پوشش خود را طبق پوشش مردم بالی انتخاب کنید.

واحد پول و ارز

در اندونزی به واحد روپیه اجناس را با هم مبادله می کنند. علامت اختصاری آن RPمی باشد. اگر از نظر ارزی بخواهیم بررسی کنیم. روپیه معادل ۰٫۰۰۰۰۷۱ دلار آمریکا است. پس نتیجه می گیریم روپیه ارزش بالایی ندارد. حتما برای تبدیل ارز با مشکل روبه رو خواهید شد.

سعی کنید تعدادی روپیه از ایران بخرید و درصورت تبدیل ارز اینکار را در بانک های اندونزی انجام دهید. حتی شما می توانید به صرافی هایی که نماد سبز مورد تایید بانک را دارند مراجعه کنید. در کل بدانید که انجام این کار در فرودگاه یا هتل اصلا به صرفه نیست.

هر روپیه ۱۰۰ سن است. این سکه ها بصورت ۵۰- ۱۰۰ – ۲۰۰ – ۱۰۰۰ در بین مردم وجود دارد. اسکناس هایی که در اختیار شما قرار می گیرد چند رنگ مختلف بنفش، سبز، آبی و صورتی که هر یک به ترتیب ۱۰ هزار روپیه ،۲۰ هزار روپیه، ۵۰ هزار روپیه و ۱۰۰ هزار روپیه می باشد.

تهیه ی ویزا

برای سفر به بالی باید برای ویزا اقدام کنید. یک ویزای توریستی هم بصورت فرودگاهی و هم با مراجعه به سفارت اندونزی قابل اخذ می باشد. مهلت استفاده از آن تا ۳ ماه می باشد. این ویزا را بصورت ۱ هفته ،  ۲ هفته و ۱ ماه صادر می کنند.

 در صورت سفر به بالی، برای اطلاع از قیمت ویزای اندونزی با کانتر مربوطه در پلیکان پرواز آسیا تماس حاصل فرمایید.

برای اخذ ویزای اندونزی چه مدارکی لازم است ؟

 • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه ی فرد

 • بلیط رفت و برگشت به بالی

 • رزرو هتل مورد نظر

 • گواهی تمکن مالی

 • پرداخت هزینه ی ویزا

 • پرداخت عوارض

افراد برای سفر به خارج از کشور باید عوارض خروج را پرداخت کنند. این هزینه بر اساس تعداد دفعات خروج شما متغیر است. یکی از اصلی ترین مدارکی که لازم است، اصل پاسپورت می باشد. همچنین شما می توانید یا بصورت آنلاین پرداخت را انجام دهید و یا آن را در گیت هوایی و زمینی موقع خروج بپردازید.

هزینه ی تور بالی

افرادی هستند که پرواز و هتل را جداگانه رزرو می کنند اما باید توجه داشته باشید که خرید تور کامل در قالب پکیج بصرفه تر است. پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم برای اطلاع از قیمت تور بالی کلیک کنید …

سفر شخصی

همانطور که میدانید مستقیما از تهران به بالی امکان پرواز نیست.  دو توقف بالی حدود ۱۶ ساعت زمان می برد. با توجه به ایرلاین انتخابی شما و تاریخ مورد نظرتان هزینه ی پرواز متغیر می باشد. پس اگر سفر شخصی خارج از تور را ترجیح می دهید، از بلیط های پرواز لحظه آخری استفاده کنید.

حمل و نقل

وسایل نقلیه ی گوناگونی همچون : اتوبوس، کشتی، تاکسی، شاتل گردشگری و اوبر در بالی وجود دارد. یکی از وسایل حمل و نقل بالی را بمو می نامند که شبیه به ون است و یکی دیگر از آنها اجک نام دارد که همان موتور سیکلت می باشد. هر یک از اینها کرایه های مختلفی دارند. برای مثال راننده های تاکسی بین ۷۰ تا ۱۴۰ هزار روپیه از شما دریافت می کنند. یا راننده های بمو نفری ۵ هزار روپیه را برای کرایه تعیین کرده اند. در بالی ماشین، موتور سیکلت و دوچرخه را اجاره می دهند که هزینه ی آن روزانه پرداخت می شود.

اقامتگاه در بالی

اگر می خواهید از هزینه های سفر کم کنید می توانید هاستل ها را برای اقامت انتخاب کنید. البته هاستل ها امکانات کاملی برای مسافر در نظر نگرفتند به همین دلیل آن را با قیمت کمتری اجاره می دهند. یکی دیگر از راه ها انتخاب آپارتمان های بالی است که باز هم امکانات آن به پای هتل ها نمی رسد ولی در درجه ی بالاتری از هاستل ها قرار گرفته اند.

علاوه بر اینها هتل های ۳ ،۴ و ۵ ستاره در بالی وجود دارد که با خدمات کامل در اختیار شما قرار می گیرد. اتاق های این هتل ها مجهز هستند و طول اقامت را برای شما راحتتر می کنند. در بین هتل ها برای پرداخت هزینه ی کمتر می توانید به سراغ ۳ ستاره ها بروید. اگر هم هزینه ی سفر برایتان اولویت نیست و به دنبال مکانی لاکچری و فول امکانات می گردید، هتل های ۴ و ۵ ستاره گزینه ی مناسبی برای شماست. در کل قیمت هتل های بالی نسبت به ایران خیلی کمتر است پس جای نگرانی نیست.

قیمت غذاها

باز هم هزینه ی غذا در رستوران های بالی از ایران کمتر است. اما برای کاهش هزینه های سفر می توانید صبحانه، ناهار و شام را در رستوران های معمولی تر صرف کنید. کیفیت غذاهای همه ی رستوران های بالی خوب است  و جای نگرانی نیست. علاوه بر اینها در نظر داشته باشید که درصورت خرید مواد غذایی و آشپزی توسط خودتان، هزینه ی خوراک برایتان بصرفه تر است.

خرید در مراکز مختلف بالی

علاقه مندان به خرید، باید هزینه ای جداگانه را برای خرید انواع پوشاک، آثار هنری و تزیینی در نظر گیرند. مراکز خرید در بالی با فروش اجناس متنوع وسوسه انگیز هستند و نمی توان این فرصت را ازدست داد.

قیمت تفریحات

انواع مختلفی از تفریحات در بالی وجود دارد که سالانه توریست های زیادی را به خود جذب می کند. برای مثال ورزش های آبی که طرفداران زیادی دارد و کروز سواری که تا حد زیادی لذت بخش است. استفاده از سرگرمی های بالی به پرداخت هزینه ی آن می ارزد و لحظات به یاد ماندنی را برایتان به جای خواهد گذاشت.

هزینه ی مکالمه و استفاده از اینترنت

مسافران می توانند در بالی سیمکارت هایی تهیه کنند و از آن هم برای مکالمه و هم برای استفاده از اینترنت همراه استفاده کنند. تهیه سیمکارت از اپراتور Telkomsel را پیشنهاد می کنیم که آنتن دهی بالایی دارد. البته در هتل، رستوران و کافه های بالی اینترنت وای فای رایگان در اختیار شما قرار می گیرد اما باز هم تهیه سیمکارت ضرری ندارد. این نکته را در نظر داشته باشید که هزینه ی مکالمه ها به ازای هر دقیقه به واحد پول روپیه محاسبه می شود.

چه زمانی برای سفر به بالی مناسب است ؟

با توجه به آب و هوای بالی، از آوریل تا اکتبر می توانید اقامت در یک فصل بدون بارندگی را تجربه کنید. علاوه بر آن در تابستان تعداد زیادی از افراد به بالی سفر می کنند که اوج سفر را می توان از ماه نوامبر تا مارس در نظر گرفت.

امیدواریم توانسته باشیم تا اطلاعات خوبی از هزینه های سفر به بالی را در اختیارتان قرار دهیم.

اگر قصد خرید تور بالی را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای بالی، آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

مجلل ترین اقامتگاه سریلانکا

مجلل ترین اقامتگاه سریلانکا

همانطور که می دانید در سریلانکا هتل های زیبایی وجود دارد. یکی از مجلل ترین آنها هتل آنانتارا پیس هون می باشد. این هتل ۵ ستاره با خدمات عالی در اختیار مسافران قرار می گیرد.  در صورت سفر به سریلانکا اقامت در هتل آنانتارا را از دست ندهید.

محوطه ی هتل آنتارا فوق العاده با شکوه می باشد و چشم انداز بی نظیری دارد. نمای اقیانوس هند که نظر گردشگران زیادی را به خود جلب کرده است. با اقامت در این هتل آرامش زیادی به دست می آورید.

از جمله امکاناتی که هتل آنانتارا در اختیار شما قرار می دهد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • اینترنت رایگان در سراسر هتل

 • سیستم تهویه مطبوع

 • خدمات اسپا و ماساژ

 • استخر روباز

 • کلاب مخصوص کودکان

 • کرایه ماشین

 • ترنسفر فرودگاهی

 • تبدیل ارز

 • خشکشویی و ‏اتوکشی

امکانات اتاق های آن عبارتند از :

 • تلویزیون ‏LCD‏ و شبکه های کابلی

 • دستگاه تهیه اسپرسو

 • اتاق ها یا نما به ‏سوی اقیانوس

 • باغهای سرسبز اطراف

 • بالکن مبله نیز دارند

 • استخر مجزا

 • سیستم صوتی

 • حمام مجهز به دوش و وان

فاصله ی این هتل تا معبد سنگی ۳۰ دقیقه می باشد و همچنین از پارک ملی ۲ ساعت فاصله دارد. انواع فیل ها و پلنگ ها در پارک ملی وجود دارند که تماشای آن یکی از جاذبه های جذاب سریلانکا محسوب می شود.

علاوه بر اینها، تفریحات موج سواری، دوچرخه سواری، وال های آبی در اختیارتان قرار می گیرد. یک باشگاه ورزشی و زمین تنیس در هتل وجود دارد که می توانید استفاده کنید و از اقامت خود لذت ببرید.

اگر قصد سفر به سریلانکا را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای سریلانکا آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

مجلل ترین اقامتگاه سریلانکا

post

بررسی قیمت سفر به ویتنام

بررسی قیمت سفر به ویتنام

اگر می خواهید سفر به کشوری پر از جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی را تجربه کنید، سفر به ویتنام را از دست ندهید. سفر به ویتنام مانند هر کشوری نیاز به برنامه ریزی قبلی دارد. بهتر است قبل از سفر به ویتنام هزینه های سفر را بررسی کنیم. حتی اگر بار دومی است که می خواهید به آنجا بروید خواندن این مطلب به شما کمک می کند تا هزینه های سفر را بهتر مدیریت کنید.

قبل از انجام هر کاری لازم است تا گذرنامه ی خود را با مدت اعتبار کافی در دست داشته باشید.

سپس پکیج مورد نظر را با بهترین قیمت از آژانس هواپیمایی تهیه کنید.

انتخاب تور برای شما به صرفه تر خواهد بود.

در دست داشتن مدارک لازم جهت اخذ ویزای سفر به ویتنام.

هزینه های سفر را بررسی کنید.

با توجه به بودجه ی خود اقامتگاه را انتخاب کنید.

مطلب زیر را خوانده و هزینه های در طول سفر را در نظر بگیرید.

و در آخر در حین کاهش هزینه ها، از سفر خود لذت ببرید.

در نظر داشته باشید که هزینه ی تور ویتنام معمولا از ۸۰۰ دلار شروع می شود.

هزینه ی حمل و نقل

جهت گشت و گزار در ویتنام و استفاده از جاذبه های گردشگری بهتر است برای تردد از لوازم حمل و نقل عمومی استفاده کنید. لوازمی همچون : اتوبوس، تاکسی، دوچرخه، موتور و …

واحد پول ویتنام دونگ است. برای مثال استفاده از تاکسی به ۱۰ هزار دونگ نیاز دارد و یا برای تردد با اتوبوس نیازمند پرداخت نفری ۱۰۰۰ دونگ هستید.

هزینه ی خوراک

توصیه می کنیم در صورت سفر به ویتنام حتما غذاهای محلی آن را امتحان کنید. رستوران گردی در ویتنام نیازمند پرداخت هزینه می باشد که البته به امتحانش می ارزد. اما اگر می خواهید هزینه های خوراک در سفر را کم کنید بهتر است تا لوازم اولیه را آماده کرده و خودتان آشپزی کنید. حدود هزینه های لوازم خوراک اولیه به شرح زیر است :

برنج کیلویی ۱۷ هزار دونگ، پنیر کیلویی ۲۱۶ هزار دونگ، پیاز کیلویی ۲۰ هزار دونگ و نیم کیلو نان ۱۵ هزار دونگ می باشد.

جاذبه های گردشگری

همانطور که می دانید بازدید از جاذبه های گردشگری در ویتنام همانند دیگر کشور ها هزینه هایی در بر دارد. گردشگرانی که به ویتنام می روند برای بازدید از جاذبه های آن باید هزینه ی ورودی یا بلیط را پرداخت کنند. برای مثال تماشای فیلم های بین المللی، بازدید از غار فونگ، قایق سواری و بازدید از تونل تاریخی و … هریک از اینها شامل هزینه ای می باشد. که البته حیف است به ویتنام رفته و بازدید از جاذبه ی گردشگری آن را از دست بدهید.

هزینه ی خرید

بخشی از هزینه های سفر به خرید در مراکز خرید ویتنام اختصاص می یابد. خرید سوغاتی ها و پوشاک جزو آن می باشد. البته برای کاهش هزینه های سفر می توانید از خرید کردن صرف نظر کنید. اما اکثر خانوم ها به بازار گردی علاقه ی زیادی دارند که گذشتن از این کار بسیار دشوار است.

در آخر

این نکته را فراموش نکنید که با نوسانات در قیمت ارز ممکن است هزینه های موارد بالا در ویتنام نیز تغییر کنید. پس قبل از هر چیز بودجه ی خود را در نظر گرفته و هزینه های کلی مسیر را نیز بررسی کنید.

اگر قصد سفر به ویتنام را دارید کلیک کنید …
پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای ویتنام آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

بررسی قیمت سفر به ویتنام

post

رویایی ترین لحظات را اینجا تجربه کن

رویایی ترین لحظات را اینجا تجربه کن

همانطور که می دانید هتل های متنوعی در مالدیو وجود دارد که هر یک با جزیره ی خصوصی در اختیار شما قرار می گیرد. یکی از خاص ترین هتل های مالدیو به نام آداران پرستیژ می باشد. این هتل ۵ ستاره در جزیره ی Meedhupparu قرار گرفته است.

رویایی ترین لحظات را اینجا تجربه کن

این هتل از امکانات ویژه ای برخوردار است که می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • استخر های بکر

 • اسپای شخصی

 • جکوزی اختصاصی

 • معماری مدرن و تزیین چوبی اتاق ها

با اقامت در این هتل می توانید لحظات به یادماندنی را تجربه کنید. چشم انداز زیبای اقیانوس هند یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری محسوب می شود که سفری رمانتیک را برایتان رقم خواهد زد. کافی است در محوطه ی هتل زیر چترهای ساحلی ریلکس کرده و از آرامش محیط لذت ببرید.

علاوه بر اینها، آداران پرستیژ تجهیزات کاملی دارد که اقامت را برای شما آسان می کند.

تجهیزات این هتل عبارتند از : 

 • صندوق امانات

 • سیستم تهویه مطبوع

 • اینترنت رایگان

 • بالکن اختصاصی

 • رستوران

 • پذیرش ۲۴ ساعته

 • خدمات خشکشویی

 • امکانات ماهیگیری

 • اسپا و ماساژ

 • امکانات غواصی

 • فروشگاه و خرید

 • انبار نگهداری چمدان

رویایی ترین لحظات را اینجا تجربه کن

همچنین شما می توانید از مراکز ورزشی، سالن های بدنسازی و … استفاده کنید.

رستوران هتل آداران پرستیژ انواع غذاهای بین المللی را با بهترین کیفیت در اختیار شما قرار می دهد. اگر جزو افراد رژیمی هستید می توانید غذای مخصوص را از پرسنل هتل درخواست کنید.

فاصله از فرودگاه ماله تا هتل ۴۵ دقیقه است که از طریق پروازهای مخصوص انجام می شود. نگران خستگی راه نباشید زیرا به راحتی به مقصد می رسید.

تصاویری از هتل آداران پرستیژ :

 

اگر قصد سفر به مالدیو را دارید اقامت در هتل آداران پرستیژ را از دست ندهید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای مالدیو آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

لوکس ترین هتل مالدیو

لوکس ترین هتل مالدیو

در جزیره ی مالدیو هتل های متعددی وجود دارد. یکی از لوکس ترین و زیباترین آنها هتل ۵ ستاره ی پارک حیات می باشد که از طبیعتی بکر و دلنشین برخوردار است. محوطه ی این هتل را شن های سفید، آبهای نیلگون و منظره ی سرسبز تشکیل دادند.

علاوه بر اینها، استخر روباز و مرکز تناسب اندام در هتل پارک حیات در اختیار میهمانان قرار می گیرد. شنا در آب های تازه در محیط فوق العاده زیبا به شما انرژی مثبتی می بخشد. که توصیه می کنیم آن را از دست ندهید. خدمات هتل پارک حیات بی نظیر بوده و سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

از تجهیزات لوکس ترین هتل مالدیو می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • رستوران

 • خدمات ۲۴ ساعته در اتاق

 • کافی شاپ

 • ترانسفر فرودگاهی

 • رستوران فضای باز

 • استخر سرباز

 • ماساژ

 • باشگاه بدنسازی

 • ساحل اختصاصی

 • اینترنت وای فای رایگان در تمام نقاط هتل

عرشه های خصوصی این هتل با نیمکت های تختی یک ویژگی منحصر به فرد است. در اتاق های آن یک ipod dock و تلویزیون صفحه تخت یافت می شود. شما می توانید در ساحل اختصاصی هتل، زیر چتر های ساحلی دراز بکشید و از آرامش محیط، آبهای زلال و عمیق دریا لذت ببرید.

اگر شما در برنامه ریزی سفر خود دچار تردید شدید می توانید از سرمستخدم هتل راهنمایی بخواهید تا بهترین برنامه را به شما پیشنهاد کند.

دو رستوران بی نظیر در هتل پارک حیات وجود دارد که انواع غذاهای بین المللی را با بهترین کیفیت برایتان سرو می کند. افراد رژیمی می توانند انواع غذاهای رژیمی را از رستوران درخواست کنند تا برایشان مهیا شود. فاصله ی پارک حیات تا فرودگاه بین المللی ابراهیم نصیر ۴۰۰ کیلومتر می باشد.

آنچه در حال دریافت است آرامش کامل در یک جزیره است که آن با حفظ پوشش جنگلی خود این را فراهم میکند، بنابراین شما واقعا احساس می کنید شما در حیات وحشی قرار گرفته اید.

اگر قصد سفر به مالدیو را دارید، اقامت در هتل پارک حیات را از دست ندهید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای مالدیو آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

لوکس ترین هتل مالدیو

post

ماه عسل در بالی

ماه عسل در بالی

جزیره بالی انتخاب مناسبی برای رفتن به ماه عسل می باشد. یکی از لوکس ترین هتل های ۵ ستاره ی بالی به بولگاری معروف است. این هتل امکانات بی نظیری را برای مسافران خود مهیا می کند. منظره ی هتل بولگاری فوق العاده رویایی است و چشم انداز آن طبیعتی بکر و زیبا می باشد. فاصله ی این هتل تا فرودگاه ۴۰ دقیقه است. میهمانان عزیز می توانند برای صرف عصرانه و تماشای غروب خورشید به کافه های هتل بولگاری رفته و از تماشای منظره ی اطراف لذت ببرند.

ریزورت بولگاری ۵۹ اتاق دارد که از امکانات زیر برخوردار است :

 • سیستم حرارتی و برودتی مناسب

 • میز کار

 • تلویزیون

 • تلفن

 • حمام خصوصی با وان و سشوار

 • اتاقهای مبله و تمیز

از دیگر خدمات این هتل می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • رستوران هتل بولگاری

 • روم سرویس و پذیرش ۲۴ ساعته

 • کافی شاپ

 • ترنسفر فرودگاهی

 • آسانسور

 • پارکینگ

 • اتوشویی و خشکشویی / لاندری

 • اتاق سیگار و دخانیات

 • سالن برگزاری جلسه/کنفرانس/همایش

 • صندوق امانات

 • تاکسی تلفنی

 • استخر اختصاصی مختص ماه عسل در بالی

 • اینترنت رایگان و …

علاوه بر آن، چند رستوران در بولگاری قرار گرفته است. رستوران Sangkar با سرو انواع غذاهای بالیایی و غذاهای سنتی ایتالیایی و بین المللی آماده پذیرایی از گردشگران می باشد.

اگر قصد دارید با مردم بالی معاشرت کنید و  فرهنگ آنها را از نزدیک ببینید، توصیه می کنیم تا به منطقه ی کوتا بروید.

در ادامه چند عکس از این هتل لوکس را ببینید …

اگر قصد سفر به بالی را دارید، اقامت در هتل رویایی بولگاری را از دست ندهید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای بالی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

ماه عسل در بالی

post

تفریحگاه لوکس ساحلی

تفریحگاه لوکس ساحلی

در مالدیو یک اقامتگاه مدرن قرار گرفته که طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. آن را بعنوان Taj Exotica نام گذاری کرده اند. این هتل رویایی محوطه ی بی نظیری دارد و در مکانی آرام قرار گرفته است. آب های نیلگون و انواع گیاهان اطراف این هتل به چشم می خورند. در میان بزرگترین دریاچه ی مالدیو هتل Taj Exotica قرار گرفته است که چشم انداز فوق العاده ای دارد. این هتل بین هتل های برجسته ی جهان عضو کوچکی به شمار می آید اما نقشی موثر داشته است.

تاکنون جوایزی را کسب کرده که نشان دهنده ی طبیعت زیبای این هتل و معماری فوق العاده ی آن می باشد. یکی دیگر از تفریحگاه های آبی هند Jiva Grande Spa می باشد و در آن خدمات متنوعی در اختیار میهمانان عزیز قرار می گیرد. از امکانات بی نظیر تفریحگاه لوکس ساحلی می توان به سرو غذاهای خوشمزه، ورزش های آبی، تفریحات و سرگرمی اشاره کرد.  از همین رو این هتل را بعنوان هتلی منحصر به فرد می شناسند.

برای دسترسی به این هتل باید توسط قایق موتوری ها از فرودگاه به سمت هتل حرکت کنید. فاصله ی هتل تاج اگزوتیکا در مالدیو تا فرودگاه تنها ۱۵ دقیقه است.

از دیگر امکانات این تفریحگاه لوکس ساحلی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • استخر

 • ورود حیوانات خانگی آزاد نیست

 • آسانسور

 • تلویزیون

 • صندوق امانات

 • نظافت روزانه

 • اسپا (با هزینه)

 • باشگاه ورزشی

 • دسترسی برای سالمندان و معلولان

 • پارکینگ با هزینه

 • اینترنت رایگان

 • کلاب کودکان

 • استخر رو باز

 • لباسشویی (با هزینه)

 • خشکشویی (با هزینه)

 • اتو (با هزینه)

 • مینی بار در تفریحگاه لوکس ساحلی

 • رستوران

 • تهویه مطبوع

 • تبدیل ارز

اگر قصد سفر به مالدیو را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای مالدیو آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

تفریحگاه لوکس ساحلی

post

چگونگی تردد در سریلانکا

چگونگی تردد در سریلانکا

با آوردن نام سریلانکا اولین وسیله نقلیه ای که به ذهن شما می آید قطار سواری است. اما جالب است بدانید که برای گشت و گذار در سریلانکا از وسایل نقلیه دیگری هم می توانید استفاده کنید. مطلب زیر را دنبال کرده تا با وسیله های دیگر آشنا شوید …

اتوبوس

یکی از اصلی ترین وسایل نقلیه در سریلانکا اتوبوس ها می باشند. حدود ۸۰ درصد از مسیرهای سریلانکا با اتوبوس ها طی میشود. حتی برای طولانی ترین مسیرها که می توانید از آنها استفاده کنید. دو نوع اتوبوس وجود دارد :

اتوبوس های عمومی :

این نوع اتوبوس ها با بلیطی ارزان در تمام ساعات روز فعالیت می کنند. همچنین شما می توانید با استفاده از آنها به جاده های محلی بروید و طولانی ترین مسیرها را طی کنید. این نوع از اتوبوس ها دولتی هستند که البته از سیستم تهویه مناسبی برخوردار نمی باشند و هوا را آلوده می کنند.

اتوبوس های خصوصی :  

یکی از بهترین نوع اتوبوس های در سریلانکا، خصوصی ها هستند که شرکت های خصوصی آنها را مدیریت می کنند. با وجود هزینه ی بالایی که نسبت به اتوبوس های عمومی دارد، می توانید از سیستم تهویه آن لذت ببرید و به راحتی به مقصد برسید. علاوه بر آن صندلی های راحت که طول مسیر را برای شما آسان تر می کند.

قطارها

از معروف ترین وسایل نقلیه در سریلانکاست که بسیار ایمن تر از اتوبوس می باشد. علاوه بر ایمنی بالا شما راحت تر و در مدت زمان کمتری به مقصد می رسید. در طول سال گزارش خرابی و تصادف کمتری از قطارها می رسد. در نظر داشته باشید که در ساعات شلوغی در کلمبو از قطار استفاده نکنید چون مسیر سفر را برایتان سخت می کند. به دلیل کوچک بودن سریلانکا، طی کردن مسیرهای آن به بیشتر از ۲۴ ساعت نمی رسد. مرکز همه ی خطوط قطار کلمبو است.

خطوط قطار ۳ بخش دارد :

بخش اول : خط راه آهن در مسیر جنوبی سریلانکا ( از کلمبو تا آلوتگاما، گال و ماتارا و …)

بخش دوم : مسیر شرقی راه آهن کلمبو ( از کندی، الا و بودالا می گذرد.)

بخش سوم : مسیر شمالی سریلانکا ( از کلمبو، آنوراداپورا، منار و جفنا می گذرد.)

ماشین و موتور

شما می توانید برای تردد در سریلانکا خودروهایی را کرایه کنید. اما از آنجایی که خیابان ها را نمی شناسید انتخاب آن ریسک است و بهتر است از خودرو ها به همراه راننده استفاده کنید.

موتورسواری یکی از هیجان انگیز ترین انتخاب هاست که برای مسیرهای جاده ای بسیار لذت بخش می باشد. بر خلاف هند و تایلند انتخابی معمولی نیست اما برای استفاده از چشم انداز کنار ساحل ها و ریزورت ها می توانید آنها را کرایه کنید. برای رانندگی گواهی نامه بین المللی مورد نیاز است و باید توسط اتحادیه اتومبیل رانی سیلون به تایید برسد.

هواپیما در سریلانکا

برای سفر های داخلی سریلانکا استفاده از هواپیماها خیلی بصرفه نیست اما در مدت زمان کمتری به مقصد می رسید. این پرواز ها توسط شرکت Cinnamon Air انجام می شود. در واقع به تمام شهرهای کلمبو، کندی، باتیکالوا، جفنا و سیگیریا پرواز دارند. بغیر از هزینه ی بالایی که دارد باعث می شود تا شما تماشای چشم انداز جاده ها و سواحل و اطراف را از دست بدهید.

استفاده از دوچرخه

یکی دیگر از وسایل نقلیه در سریلانکا دوچرخه ها هستند که خود به نوعی ورزش محسوب می گردد. کرایه آنها بسیار ارزان است. علاوه بر آن با کرایه دوچرخه می توانید از چشم انداز منظره اطراف لذت ببرید. این وسایل ساخت چین و هند هستند. همچنین دوچرخه های کوهنوردی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

معلولین از چه وسایل نقلیه ای استفاده کنند؟

در سریلانکا همانند دیگر نقاط جهان امکانات مختص معلولین وجود دارد. البته برخی هتل ها امکانات را برای این افراد فراهم می کنند. همچنین در اتوبوس ها و قطارها جایگاه ویژه ی معلولین در نظر گرفته شده است.

اگر قصد سفر به سریلانکا را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای سریلانکا، آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

 

post

معروف ترین شالیزار برنج جهان

معروف ترین شالیزار برنج جهان

شاید تا کنون زمین های برنج زیادی را دیده باشید. اما در این مطلب می خواهیم زیباترین آنها را بررسی کنیم. از معروف ترین شالیزار برنج جهان (زمین های برنج پلکانی در بالی) یا Tegallalang می باشد که در منطقه ی اوبود قرار گرفته است.

چشم انداز طبیعت آن بسیار زیبا و دلنشین است. بهترین زمان تماشای آن صبح زود است. در واقع وقتی که خورشید طلوع می کند. گشت در این منطقه با اسکوتر امکان پذیر است که به راحتی می توانید از آن استفاده کنید. همچنین افرادی که به دوچرخه علاقه دارند هم می توانند با دوچرخه از میان این مزارع گذر کنند.

در نظر داشته باشید که هیچ توریستی حق ورود به زمین های برنج را ندارد و تنها می توان از چشم انداز آن برای عکس گرفتن استفاده کند.

تاریخچه

در قرن هشت میلادی، از تفکرات فردی به نام رسی مارکاندیا سیستم آبیاری به نام سیستم آبیاری تعاونی سنتی بالی شکل گرفت. اما در مورد مزارع پلکانی برنج در بالی اطلاعات دقیقی بدست نیامده است. افراد زیادی هستند که شکل گیری سیستم آبیاری را به تشکیل شدن مزارع برنج مربوط می دانند. با وجود آتشفشان های بالی این مزارع بارها به زیر خاکستر رفتند. اما در کل همین مورد باعث حاصلخیزی مزارع بالی شد.

آیا بازدید از مزارع برنج بالی هزینه دارد؟

در صورتی که می خواهید از مزارع پلکانی برنج دیدن کنید هم باید هزینه بلیط را بپردازید و هم پارکینگ را.  واحد پول اندونزی روپیه است. در مجموع حدود ۳۰ هزار روپیه از شما دریافت می کنند. بعد از پرداخت آن، ۳ تا ۴ ساعت زمان دارید تا از این منطقه ی جذاب دیدن کنید و یا حتی برای اقوام و آشنایان خود سوغاتی تهیه کنید.

چه فصلی برای بازدید مناسب است؟

مزارع پلکانی برنج در تمام طول سال زیباست. اما اگر می خواهید این مزارع را در سرسبزترین حالت ببینید. ماه فروردین،اردیبهشت، شهریور و مهر مناسب است. اما در هر صورت جوری برنامه ریزی کنید که قبل از ساعت ۱۰ صبح هنگام طلوع خورشید و یا ساعات پایانی عصر هنگام غروب خورشید از این مزارع دیدن کنید. همچنین در این ساعات محیط بسیار ساکت است و در باقی ساعات کشاورزان زیادی را در زمین مشاهده می کنید.

 

اگر قصد سفر به بالی را دارید، بازدید از مزارع برنج تگالالانگ را فراموش نکنید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای بالی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

وحشتناک ترین مسیر در ویتنام

وحشتناک ترین مسیر در ویتنام

جالب است بدانید که در هانوی، یکی از ترسناکترین مسیرها وجود دارد. یک مسیر پیاده روی باریک در خیابانی که همه چیز در آنجا وجود دارد. این خیابان را بعنوان یک خیابان قطاری می شناسند که خانه هایی برای زندگی وجود دارد. نام آن Hanoi Train Street می باشد. در آنجا کودکان در حال بازی کردن می باشند و لباس های شسته شده آویزان است. فریاد اهالی آن محل در مسیر می پیچد. در واقع تنها مسیری است که جامعه ی واقعی ویتنام را به تصویر کشیده. شاید به نظرتان جالب بیاید که این خیابان چرا خاص است ؟ مطلب زیر را دنبال کنید …

یک روز زندگی در ویتنام

زندگی در این مسیر از ویتنام بسیار سخت است. اگرچه منظره ای سرسبز را مشاهده می کنید، اما هر لحظه باید مراقب باشید تا سنگ های زیر پای شما تعادلتان را برهم نزند. بوی غذاهای پخته شده و بوی اگزوز که باهم ترکیب می شوند غیر قابل تحمل است.

زمان ورود قطارها

دو بار در روز قطار وارد این خیابان می شود. ساعت ۳:۳۰ و ساعت ۷:۳۰ بعدازظهر. با وجود اینکه هیچ هشداری از سمت قطار به گوش نمی رسد اما اهالی این منطقه هیچ ترسی از ورود قطار ندارند. در واقع آنها به این روال از زندگی عادت کرده اند. با نزدیک شدن به ساعات ورود قطار، خود به خود اهالی آنجا به سمت خانه هایشان می روند. اما همیشه چند توریست کنجکاو هستند که تصویر آن لحظه را در دوربین خود ثبت کنند.

زندگی در این خیابان ادامه دارد

مردم این خیابان در زمان احتمالی ورود قطار نیز به زندگی خود ادامه می دهند. در هر شرایطی مشغول زندگی می شوند و کار میکنند. همچنین در دو طرف ریل مسیری برای موتور و دوچرخه خالی شده است .

وقتی قطار وارد می شود

در این خیابان قبل از ورود قطار می توانید صدای برخورد آن با ریل را بشنوید و حرکت قطار را روی ریل متوجه شوید. افرادی که جزو مردم آن منطقه نیستند (برای مثال گردشگران) در لحظه ی ورود قطار، با صدای حرکت قطار از دور و برخورد آن با ریل متوجه ورود قطار شده و خود به خود از مسیر ریل به کنار می روند. قطارهای بلند آبی و قرمز رنگ وارد این خیابان می شوند که با خود دود و گرد و غبار به همراه می آورند. این صحنه واقعا وحشتناک است. تصور کنید در خیابانی باریک، قطاری غول پیکر رد شود …

برگشت به شرایط عادی

بعد از اینکه قطار رد می شود، همه چیز به حالت اولیه بر میگردد. دوباره کودکان به خیابان می آیند. همانطر که در مطالب بالا متوجه شده اید، خطر جزو ذات این خیابان است. یکی از خاص ترین مناطق ویتنام که آن را بعنوان جاذبه ای گردشگری می شناسند همین خیابان است.

اگر قصد سفر به ویتنام را دارید از خیابان Hanoi Train Street دیدن کنید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای ویتنام آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

صفر تا صد سفر به مالدیو

صفر تا صد سفر به مالدیو

یکی از رویایی ترین جزیره های جهان به نام مالدیو در اقیانوس هند قرار گرفته است. پایتخت مالدیو را بعنوان ماله می شناسند. ۱۱۹۲ جزیره مرجانی کوچک، مسطح و کم ارتفاع در مالدیو وجود دارد. از میان این جزیره ها ۲۰۲ جزیره مسکونی است. در واقع در مالدیو تپه های رودخانه ای وجود ندارد.

مناظر مالدیو

در صورت سفر به مالدیو و اقامت در جزایر آن می توانید از چشم انداز زیبای جزایر مرجانی و مرداب های زلال آن لذت ببرید. این محیط برای کسب آرامش بسیار مفید است. در مالدیو ساختار هتل ها به این شکل است که هر هتل روی جزیره ای قرار گرفته و یک جزیره ی خصوصی را تشکیل می دهد. در این جزیره خصوصی تمام تجهیزات در اختیار مسافران قرار می گیرد. امکانات کامل مثل ورزش های آبی، موزیک زنده و انواع غذاهای خوشمزه برایتان مهیاست.

حمل و نقل در مالدیو

برای جابه جایی بین جزایر و یا از فرودگاه تا جزیره را می توانید با قایق های مخصوص تردد کنید. قایق سواری، خود یک جاذبه گردشگری محسوب می شود. در بین مسیر می توانید از شنای ماهی های پرنده و دلفین ها لذت ببرید. اگر مسافت طولانی تر بود از هواپیماهای دریایی استفاده کنید. چشم انداز مناظر اطراف اقیانوس هند بی نظیر است.

 

جاذبه های تفریحی مالدیو

در جزایر مالدیو علاوه بر هتل های مدرن و رویایی، جاذبه هایی قرار گرفته که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. مسافران از فرودگاه ماله بصورت مستقیم به این جزایر می روند. به طور کلی مردم محلی مالدیو ارتباط خاصی با توریست ها ندارند. یکی از جاذبه های گردشگری اصلی در مالدیو مناظر آن می باشد. مرداب هایی با آب زلال و سواحلی با شن های شفاف. همچنین از دیگر جاذبه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • قایق سواری

 • هواپیماهای دریایی

 • ورزش های آبی به همراه تجهیزات

 • موزه ملی

 • کاخ ریاست جمهوری

 • مسجد جمعه ماله

 • مغازه های ماهی فروشی، میوه فروشی و فروشگاه های محلی

امکانات رفاهی در مالدیو

هتل ها و ویلاهایی که روی آب ساخته شده اند امکاناتی را در اختیار مسافران قرار می دهند. از این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • مراکز تفریحی برای کودکان

 • غواصی و تجهیزات آن ( حتی برای کودکان )

 • حباب سازی برای کودکان

 • شنا و کلک سواری بر روی کلک های چوبی

 • مسابقات قایق های بادبانی

 • اسکی روی آب

 • تماشای دلفین ها

خورد و خوراک در مالدیو

در این جزایر رستوران های لوکسی ساخته شده اند که انواع غذاهای بین المللی و محلی را با بهترین کیفیت برایتان سرو می کنند. شما می توانید علاوه بر صرف غذا، از موزیک زنده ی محوطه لذت ببرید. آشپزهای این رستوران ها بهترین مواد غذایی را استفاده می کنند. علاوه بر آن سبد مرکبات، ماهی و گوشت های تازه، انواع سبزیجات در اختیار شما قرار می گیرد.

مراکز خرید مالدیو

در صورت سفر به مالدیو می توانید از مراکز خرید آن دیدن کنید. در این مراکز انواع صنایع چوبی، شیرینی محلی نارگیلی، ماهی دودی، ساعت های زیبا و … را خریداری کنید.

 آنچه باید از صفر تا صد سفر به مالدیو بدانید …

پرواز از تهران تا ماله ۶ ساعت طول می کشد. این تایم در صورتی است که زمان توقف ترانزیت در دوحه و یا … را در نظر نگیریم.

ساعت ماله یک ساعت و نیم از تهران جلوتر است.

زبان رسمی مردم مالدیو، دیوهی می باشد. برگرفته از زبان هندوآریایی که با زبان رسمی سریلانکایی ها هم خانواده است.

مردم بومی مالدیو همه سنی هستند. دین رسمی آنها اسلام است. تاریخچه ی دین آن به سال دوازدهم میلادی بر می گردد. در واقع وقتی دریانوردان مسلمان به مالدیو رفتند، دین آنها به اسلام تبدیل شد. قبل از آن، اکثر ساکنان مالدیو بودایی بودند.

در نظر داشته باشید که واحد پول در مالدیو، روفیا است.

اگر قصد رفتن به مالدیو را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای مالدیو آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

عجیب ترین جاذبه ی سریلانکا

عجیب ترین جاذبه ی سریلانکا

جالب است بدانید که حدود ۵ سال است یک پایگاه نظامی به جاذبه ی گردشگری تبدیل شده !

در سریلانکا پایگاه ببرهای تامیل بعنوان جاذبه ی گردشگری مورد بازدید قرار گرفتند. طبق گزارش ایسنا، این پایگاه در خلیج بنگال قرار گرفت. در آنجا سلاح های سنگین، بمب های خنثی شده، پناهگاه های بزرگ دست ساز و انبارهای مهمات به چشم می خورد.

تاریخچه

اخرین پناهگاهی که در سریلانکا یافت می شود همینجاست. در روزهای پایانی حیات ببرهای تامیل در سال ۲۰۰۹ که بعد از چند دهه جنگ ها در آن پایان یافت.

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که روزانه گردشگران زیادی می توانند از این جاذبه ی تاریخی که در گذشته مخوف بوده دیدن کنند. طی سال های ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۹ انسان های زیادی در آنجا قربانی شدند.

عجیب ترین جاذبه ی سریلانکا

با توجه به اینکه سریلانکا جزو ۲۰ مقصد برتر گردشگری انتخاب شده اکنون اکثر افراد از کشورهای مختلف به آنجا سفر می کنند. بیشتر آنها از کشورهای : آمریکا، کانادا، کشور‌های اروپایی بویژه انگلیس، آلمان، هلند، فرانسه، اسپانیا، بلژیک، دانمارک، چین، هند، کره‌جنوبی و کشور‌های عربی حوزه‌ خلیج‌فارس می باشند.

دولت سریلانکا برای جذب گردشگران تلاش زیادی کرد. با انجام یک سری اقدامات صنعت گردشگری سریلانکا را توسعه داد. در واقع موجب پیشرفت فرودگاه، راه های ارتباطی و هتل ها شد. در نتیجه ی این اقدامات، پیشرفت چشم گیری در حوزه ی گردشگری سریلانکا رخ داد.

اگر قصد سفر به سریلانکا را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای سریلانکا آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

عجیب ترین جاذبه ی سریلانکا

post

اقامت در هتلی استثنایی

اقامت در هتلی استثنایی

یکی از هتل های ۵ ستاره که در ارتفاع ۴۰ متری ساخته شده امکانات بی نظیری را در اختیار شما قرار می گیرد. این هتل لوکس را با عنوان نیکو می شناسند که چشم انداز اقیانوس هند را در بر دارد. این هتل در بهترین منطقه ی بالی ساخته شده است و با اقامت در آن می توانید از طبیعت بی نظیر ساحلی لذت ببرید. علاوه بر آن کارکنان مجرب و مهمان نوازی در نیکو کار می کنند که به بهترین نحو به شما خدمت می کنند. اگر قصد برنامه ریزی برای تعطیلات خود را دارید اقامت در هتل ریزورت نیکو را از دست ندهید.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد این هتل قرارگرفتن آن بر پرتگاهی با ارتفاع ۴۰ متر است. ریزورت نیکو در قسمت جنوبی ساحل نوسادوآ واقع شده است. این هتل تا فرودگاه بین المللی فقط ۲۵ دقیقه فاصله دارد. یک زمین گلف در نزدیکی نیکو قرار گرفته که ۵ دقیقه تا آن فاصله است. علاوه بر اینها یک مرکز خرید بزرگ هم در نزدیکی هتل قرار دارد.

مساحت هر اتاق حدود ۴۰ مترمربع است که با تجهیزات کامل در اختیار شما قرار می گیرد. کف این اتاق ها چوبی هستند که علاوه بر زیبایی، محیط را هم گرم نگه می دارد. تمامی اتاق ها بالکن خصوصی دارند که می توانید از چشم انداز اطراف لذت ببرید.

از امکانات این هتل می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • سیستم تهویه مطبوع

 • تلفن آی دی دی

 • تلویزیون و ماهواره

 • چای/قهوه ساز

 • سشوار

 •  یخچال

 • گاوصندوق امانات

 • وان حمام و امکانات جداگانه مخصوص دوش

 • سرویس بهداشتی

امکانات کلی هتل عبارتند از :

 • لباسشویی (با هزینه)

 • خشکشویی (با هزینه)

 • اتو (با هزینه)

 • رستوران

 • تهویه مطبوع

 • تبدیل ارز

 • استخر

 • ورود حیوانات خانگی برای اقامت در هتل استثنایی ممنوع

 • آسانسور

 • تلویزیون

 • صندوق امانات

 • نظافت روزانه

 • اسپا (با هزینه)

 • باشگاه ورزشی

 • دسترسی برای سالمندان و معلولان

 • رفت و برگشت به فرودگاه (با هزینه)

 • پارکینگ رایگان

 • اینترنت رایگان

 • استخر رو باز

اگر قصد سفر به بالی را دارید اقامت در این هتل استثنایی را از دست ندهید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای بالی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

کشوری ناشناخته ولی جذاب !

کشوری ناشناخته ولی جذاب !

کشوری ناشناخته ولی جذاب ! … در این مطلب می خواهیم یکی از کشورهای جنوب شرق آسیا که از جاذبه های گردشگری زیادی برخوردار است را بررسی کنیم …

این کشور از شمال با چین همسایه است و از شرق و جنوب به اقیانوس آرام میرسد. این مقصد زیبا ویتنام نام دارد. جمعیت مردم آن ۸۶ میلیون می باشد که آنها ۵۴ نژاد مختلف دارند. تمامی مذهب های بودیسم، مسیحیت، کائو دائیسم و هوائیسم در میان آنها یافت می شود.

اما به طور کلی بیشتر ویتنامی ها از آیین بودیسم پیروی می کنند. تعدادی معبد و کلیسا در ویتنام قرار گرفته که به عنوان جاذبه گردشگری از آنها بازدید می کنند. ویتنام با وجود طبیعت زیبا و جاذبه های خاصی که دارد موجب شد تا گردشگران زیادی جذب آن شوند.

این کشور هزار سال قدمت دارد. در گذشته مبارزه ای با استعمارگران در آنجا صورت گرفت ولی در سال ۱۹۴۵ انقلابی در ویتنام رخ داد که به پیروزی رسیدند. روز ملی ویتنام ( روز مستقل شدنش ) در تاریخ ۲ سپتامبر ثبت شد. یکی از شهر های قدیمی آن به نام هوآ با قدمت بیشتر از ۲۰۰ سال با همان آداب و رسوم قدیمی به جای مانده است. در صورت سفر به ویتنام حتما از جاذبه های تاریخی آن دیدن کنید.

علاوه بر آن، یک شهر ممنوعه در ویتنام وجود دارد. در آن شهر موسیقی و رقص های سنتی پادشاهان هر سلسله برگزار می شود. از دیگر مکان های دیدنی ویتنام می توان به پارک ملی اشاره کرد.

برگزاری فستیوال ها

در ویتنام مانند دیگر کشور ها، فستیوال هایی توسط ۵۴ نژاد که گفته شد برگزار می شود. جشن هایی باشکوه همراه با لباسهای سنتی که برای مردم فوق العاده لذت بخش است. در این جشن ها از افرادی که جان خود را در راه کشورشان فدا کردند یاد کرده و آنها را مقدس نشان می دهند. با سفر به ویتنام در تاریخ های برگزاری فستیوال فرصت تماشای جشن ها را از نزدیک دارید.

جشن تت

آغاز سال نوی ویتنامی ها را با عنوان تعطیلات تت می شناسند که مانند جشن نوروز ما ایرانیان است. برای اطلاع بیشتر از جزئیات مراسم تت کلیک کنید …

خوراک در ویتنام

غذاهای فوق العاده خوش طعمی در این کشور تهیه می شود که مطابق میل ایرانیان است. همچنین نوشیدنی های تشکیل شده از برگ چای، شکوفه، گل یا دانه گیاهان دارویی با بهترین کیفیت برایتان سرو می شود. جالب است بدانید که بومیان ویتنام نوشیدنی های خود را با پختن برنج با آب تهیه می کنند.

ویتنام از جنگل های سرسبز و کوهستان هایی تشکیل شده است. در شمال ویتنام دلتای مثلثی شکل رودخانه ی سرخ به مساحت ۳۰۰۰ کیلومتر مربع و کوهستان های مرتفع وجود دارد. علاوه بر آن رشته کوه چونگ سون مرزهای غربی ویتنام و کامبوج را تشکیل می دهد و تا شمال سایگون ادامه دارد.

آب و هوای ویتنام

در نظر داشته باشید که در ویتنام میانگین رطوبت هوا در طول سال ۸۴ درصد است. به دلیل اینکه ویتنام در منطقه ی حارّه ای قرار دارد از آب و هوای مختلفی برخوردار است.

در واقع دارای چهار فصل است: در طی ماه های زمستان اواسط ماه دسامبر تا فوریه، ممکن است گاهی اوقات دمای هوا به ۵ تا ۶ درجه سانتی گراد برسد، حتی در مناطق کوهستانی زیر صفر هم میرسد.

شهرهای مهم

هانوی را بعنوان پایتخت ویتنام می شناسند. بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت دارد. در گذشته مرکز اداری ویتنام محسوب میشد که وزارتخانه ها و مرکز نهادهای مهم در آن قرار دارند.

واحد پول

در ویتنام به واحد دونگ با هم مبادله می کنند که اختصار آن  VNDمی باشد.

زبان ویتنامی ها

زبان ویتنامی ها شباهت زیادی به چینی و دیگر گویش های مردم جنوب شرق آسیا دارد. مثل مردم چین آهنگی صحبت می کنند. به طور کلی زبان ویتنام به زبان رسمی کامبوج بسیار شبیه است.

اگر قصد سفر به ویتنام را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای ویتنام آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

هتل های چوبی و شناور روی آب

هتل های چوبی و شناور روی آب

در جزیره ی هوواهندو، مالدیو یک تفریحگاه ساحلی، سونا و آبگرم لیلی قرار گرفته است. مجموعه ای از هتل ها با ساختار چوبی که از کابین های مختلفی تشکیل شده است.

ساحل های بکر تفریحگاه لیلی از چشم انداز بی نظیری برخوردار می باشد. طبیعتی سرسبز که انواع گیاهان همه جا را پوشانده اند. این تفریحگاه زیبا فاصله ی خیلی کمی با ساحل دارد. در این جزیره می توانید با استفاده از امکانات غواصی از اقامت خود لذت ببرید.

تفریحگاه لیلی خدمات و امکانات کاملی را در اختیار شما قرار می دهد.

از این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • سیستم تهویه هوای مطبوع

 • حمام با وان و دوش اختصاصی

 • سشوار و تمامی وسایل بهداشتی

 • تلویزیون صفحه تخت متصل به ماهواره

 • دستگاه اسپرسو ساز

 • اینترنت بی سیم رایگان

 • کمد لباس

 • میز تحریر

 • مینی بار

 • چشم انداز ابدی دریا

 • پذیرش در هتل به صورت ۲۴ ساعته

از دیگر تفریحات لوکس لیلی

 • مجموعه آبی هتل : یک استخر سر پوشیده، استخر سر باز با صندلی‌ها وتخت‌های مخصوص حمام آفتاب، بخش سونا، اسپا با انواع ماساژ و تفریحات آبی از جمله جت اسکی و غواصی امکانات مجموعه آبی هتل را تشکیل می‌دهند.

 • مجموعه ورزشی هتل:  هتل لیلی بیچ دارای مجموعه ورزشی کاملاً و مجهز می‌باشد. امکانات این مجموعه سالن بدنسازی و فیتنس، بخش بولینگ، میز بیلیارد، زمین تنیس، دارت، میز پینگ پنگ و بخش ورزشی ویژه کودکان را شامل می‌شود.

 • رستوران‌های هتل:  خدمات هتل لیلی بیچ ریزورت به صورت ALL بوده و میهمانان می‌توانند وعده‌های غذایی صبحانه، نهار و شام را در رستوران مجلل Lily Ma سرو کنند. همچنین اگر به غذاهای آسیای شرقی علاقه دارید می‌توانید از رستوران Tamarind استفاده کنید.

 • سایر امکانات هتل : اینترنت رایگان در سراسر هتل، سالن آرایشگاه و زیبایی، پذیرش ۲۴ ساعته، بخش خشکشویی، سالن کنفرانس، فضای بازی کودکان، تران سفر به فرودگاه، مکان مخصوص کشیدن سیگار.

شما با اقامت در آنجا می توانید به آرامش برسید و در محیطی طبیعی و زیبا از تمام تفریحات و سرگرمی ها بهترین بهره را ببرید. همچنین اگر قصد رفتن به ماه عسل را دارید می توانید لحظات رویایی را در این اقامتگاه سپری کنید.

در سال ۲۰۰۹ تفریحگاه لیلی را بازسازی کردند و از نظر امکانات به یک اقامتگاه لوکس ۵ ستاره تبدیل شد. این تفریحگاه را بعنوان ( لوکس بصرفه) می شناسند که هم خدمات عالی ارائه می دهد و هم قیمت مناسبی دارد.

اگر قصد سفر به مالدیو را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای مالدیو آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

هتل های چوبی و شناور روی آب

post

راز اشکی که از چشم هندوستان چکید

راز اشکی که از چشم هندوستان چکید

در این مطلب قصد داریم تا یکی از جزایر معروف هندوستان را بررسی کنیم. این جزیره شبیه به اشک است و آن را بعنوان مروارید هند نیز می شناسند.

همانطور که می دانید جزایری در جهان با طبیعت بکر وجود دارد که گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است. یکی از این جزایر به نام سریلانکا از جاذبه های گردشگری خاصی برخوردار می باشد. چشم انداز بی نظیر آن موجب مشهور شدن در میان جزیره های جنوب شرق آسیا شده است.

اگر بخواهید به سریلانکا سفر کنید در نظر داشته باشید که بهترین فصل بازدید از آن زمانی می باشد که هوا بارانی نیست. در واقع برای دیدن سواحل غربی، جنوبی و مناطق تپه ای (ماه دی تا اسفند) مناسب است.  همچنین برای دیدن طبیعت بکر سریلانکا در بهترین آب و هوا باید از (فروردین تا شهریور) به آنجا سفر کنید.

جالب است بدانید مردم سریلانکا با دو زبان (بومی کشورشان و انگلیسی) با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. بخصوص افرادی که کار تجاری انجام می دهند لازم است تا به بهترین نحو انگلیسی صحبت کنند. همچنین هفتاد درصد از آنها بودایی اند و مردم دیگر هندو، مسلمان و مسیحی هستند.

واحد پول در سریلانکا روپی می باشد. اسکناس های ۱۰ تا ۱۰۰۰ روپی در دست مردم قرار دارد. البته خرج کردن اسکناس های ۵۰ – ۱۰۰ – ۵۰۰ روپی آسان تر است.

مساحت سریلانکا ۶۶ هزار کیلومتر مربع می باشد که از نظر گردشگری بسیار متنوع است. مخصوصا تفریحات آبی آن که طرفداران زیادی دارد.

ساحل های سریلانکا

از بهترین ساحل های جهان در سریلانکا قرار گرفته است. ساحل های خلوت و آرامش بخش که می توانید برای تعطیلات خود برنامه ریزی کرده و در کنار سواحل آن ریلکس کنید. برای مثال ساحل تالپ که بسیار آرام است. یا ساحل ماراکولیا که از طبیعتی بکر و زیبا بر خوردار می باشد. البته فراموش نکنید که شنا در آن بی خطر نیست. علاوه بر آنها ساحل آروگام که برای موج سواری مناسب است.

تفریحات آبی سریلانکا

سریلانکا دارای تفریحات آبی بی نظیری می باشد. ورزش های آبی همانند غواصی، موج سواری، تماشای دلفین ها و بازی با آنها، رفتینگ، جت اسکی سواری، اسکی روی آب و …

فستیوال ها

علاوه بر فستیوال سال نو در ماه آپریل که ریشه در فرهنگ آنها دارد فستیوال های دیگری برگزار می شود. برای مثال جشن بودایی وِساک که مختص ماه می است. در واقع در آن، روشنگری و مرگ بودا را تجلیل می کنند. از دیگر فستیوال های سریلانکا می توان به پِزن اشاره کرد. این فستیوال جشن دندان است و به افتخار دندان جا مانده از بودا برگزار می شود. بقیه ی ادیان هم جشن هایی برگزار می کنند، مثلا دیپاوالی که برای هندوهاست.

معبد های بودایی ها

همانطور ک گفتیم ۷۰ درصد سریلانکایی ها بودایی هستند. با این وجود معابد زیادی در سریلانکا یافت می شود. توجه داشته باشید که مواردی همچون : تتو با طرح بودا، بالارفتن از مجسمه های بودایی و بوسیدن آنها توهین محسوب می شود.

از مهمترین معابد سریلانکا، دندان است. در واقع دندان بودا در آنجا نگهداری می شود. مرکز اصلی جشن دندان همانجاست. هرروز نزدیکای عصر یک مراسم یک ساعته در آنجا برگزار می شود. اگر قصد داشتید در این مراسم شرکت کنید حتما حوالی عصر در آنجا حضور داشته باشید.

از دیگر معابد می توان به معبد غاری دامبُلا اشاره کرد. مسیر رسیدن به این معبد ساده نیست. باید از دل کوه بگذرید و مسیر شیب تند را طی کنید تا به آنجا برسید. در بالای این مسیر بزرگترین معبد سنگی را می بینید. همچنین ۱۵۷ مجسمه بودا در آن وجود دارد.

اگر علاقه ی زیادی به مناطق باستانی دارید حتما به شهر آنوراداپورا بروید. این منطقه قدمت تاریخی دارد و از جاذبه های زیبایی برخوردار می باشد.

علاوه بر آنها ۸ میراث در سریلانکا بعنوان میراث جهانی وجود دارد. از این میراث می توان به موارد زیر اشاره کرد :

شهر باستانی پولونارووا، شهر باستانی سیریگیریا، ارتفاعات مرکزی سریلانکا، شهر باستانی و قلعه گالی، معبد غاری دامبلا، شهر مقدس آنوراداپورا، شهر مقدر کندی و ذخیره‌گاه جنگلی سیناراجا.

حیات وحش

غیر ممکن است که به سریلانکا بروید و از فیل ها دیدن نکنید. بخشی از جذابیت های جزیره مختص فیل هاست. محیط طبیعی زندگی فیل ها در پارک اوداوالاو به چشم می خورد. اما اگر می خواهید ارتباط نزدیک تری با فیل ها داشته باشید مثلا آن ها را لمس کرده یا بهشان غذا دهید باید از پرورشگاه فیل ها در سطح جزیره دیدن کنید.

از گونه های کمیاب حیوانات می توان به پلنگ ها اشاره کرد. با توجه به اینکه در سریلانکا شیر و ببری وجود ندارد، پلنگ ها در آنجا حکمرانی می کنند. آنها در پارک ملی یالا زندگی می کنند.

علاوه بر آن نهنگ های آبی که جزو بزرگترین حیوانات محسوب می شوند. این نوع حیوانات در ماه جون تا نوامبر به چشم می خورند و در سواحل شمال شرقی سریلانکا وجود دارند.

حیوانات دیگری مثل لاک پشت دریایی، خرس لبدار، گوزن سمبر و چشم گرد قرمز جزو حیات وحش سریلانکا می باشند.

خرید در سریلانکا

از جذابترین تفریحات در سفر خرید کردن است. فروشگاه هایی در سریلانکا قرار گرفته که از آنها می توان موارد زیر را نام برد :

 • فروشگاه اودل کلومبو: فروش محصولات برند اودل و سایر برندها

 • مرکز خرید آرکِید: فروش برندهای بین‌المللی و تفریح در سینما

 • کَندی سیتی سنتر(تنها مرکز خرید منطقه کندی) : فروش معروف‌ترین برندهای دنیا

 • فروشگاه سوغات : خرید سوغات و وسایل دست‌ساز

 • بلوار کرسکات: فروش محصولات بومی ارزان قیمت

اگر قصد سفر به سریلانکا را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای سریلانکا آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

زیباترین معبد جهان

زیباترین معبد جهان

یک معبد بزرگ در بالی، اندونزی واقع شده است که به پورا براتان معروف است. این معبد زیبا در کنار دریاچه براتان قرار گرفته است. اطراف این معبد آب فراوان وجود دارد در واقع پورا براتان بعنوان اصلی ترین منابع آبرسانی به اطراف بالی محسوب می گردد.

معبد پورا براتان، زیباترین معبد جهان را در سال ۱۶۶۳ ساختند. معبد به دستور راجا منگوی حاکم وقت ساخته شده و در ساخت آن از مصالح چوبی، سفالین و کاهگل و … استفاده شده است.

تاریخچه‌ی ساخت آن طبق روایاتی که بومیان منطقه بیان می‌کنند به این صورت است که راجا منگوی پس از پیروزی از نبرد دستور به ساخت آنرا داده و مجسمه ای که در وسط معبد قرار گرفته نیز سمبلی از پیروزی خود است.

بالیایی ها مراسم مخصوص خدای آب، دریاچه و رودخانه را به افتخر دوودانوو در معبد پورا براتان برگزار می کنند. با توجه به اعتقادات مردم بالی، یک مجسمه ی بزرگ از بودا در ساختمان معبد قرار گرفته است.

علاوه بر آن ۴ اردوگاه دیدنی در این معبد قرار گرفته که دوتای آنها در زیر آب ها قرار گرفته اند و بخش کوچکی از آن دیده می شود.

نام دیگر دریاچه براتان، کوهستان مقدس می باشد. به دلیل اینکه چشم انداز آن محوطه های سرسبز است. همچنین بر ارتفاع ۱۲۰۰ متری بالاتر از دریا قرار گرفته و همین مورد باعث می شود تا از هوایی استوایی و خنک برخوردار باشد.

اگر قصد سفر به بالی را دارید، بازدید از جاذبه ی تاریخی پورا براتان را از دست ندهید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای بالی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

شهر ارواح در ویتنام

شهر ارواح در ویتنام

در ویتنام تعدادی مقبره وجود دارد که ظاهر آنها بسیار گول زننده است. در واقع اهالی ویتنام معتقدند آن محل شهر ارواح است. قبرهای لوکس برای مردگان ساخته شده است. در عین حال خانه های روستاییان سر جای خود مانده و افرادی در آنجا زندگی می کنند.

در نزدیکی روستای (ان بنگ) به فاصله ی ۲۰ کیلومتری از مرکز شهر هو، این قبرستان قرار گرفته است.  افرادی که به تازگی وارد این قبرستان می شوند از اینکه مردم ویتنام، برای مردگان خود مقبره رنگی سختند بسیار شگفت زده خواهند شد.

کلودیو سیبر عکاس معروف، برای دیدن دوستش به آن منطقه رفت. او وقتی چشمش به قبرستان افتاد تصمیم به ساخت یک مستند گرفت. به گفته ی او : « معماری این منطقه برگرفته از معماری سلطنت چینی می باشد.

در واقع ۹۰ درصد از روستاییان اقوام خارجی برای آن افراد پول می فرستند که بیشتر این پول را صرف ساخت قبرهای رنگی کرده اند. حتی برای افرادی که هنوز از دنیا نرفته اند هم مقبره های زیبایی ساختند.»

با وجود اینکه ویتنامی ها دین رسمی ندارند اما برخی از آنها با روحیه ای قوی با مردگان خود ارتباط برقرار می کنند.   ویتنامی ها معتقدند که واقعه ی مرگ بسیار مهم می باشد و باید حتما برای زندگی بعدی سرمایه گذاری کنند.

علاوه بر اینکه درآمد سالیانه ی ویتنام به دو هزار دلار می رسد و بسیار کم می باشد اما روستایی ها نیز برای ساخت این مقبره ها کلی هزینه می کنند. چه قبل و چه بعد از مرگ. اما در کل زندگی روستاییان زمین تا آسمون با مقبره های مجاورشان فرق می کند. جالب است بدانید که مقبره های ان بنگ در سبک های مختلفی ساخته می شود. برای مثال سبک : بوداییسم، کاتولیک، ویتنامی، چینی، غربی و …

کلودیو سیبر از دیدن آن حیرت کرد و گفت که این قبرستان قابل مقایسه با قبرستان نیواورلئان نمی باشد. به طور کلی بدانید که فضای آنجا را اصلا غم انگیز نساختند بلکه ثابت کردند که مرگ واقعه ی مهمی از زندگی ویتنامی هاست.

همچنین مجسمه هایی به شکل شیر و اژدهای سنگی به چشم می خورد که بعنوان جاذبه ی دیدنی محسوب می شود. هیئت فرهنگ و هنر ویتنام در شهر هو، قبرستان ان بنگ را بعنوان جاذبه ی گردشگری معرفی کرد. حتی تورهایی برای شهر هو برگزار می شود که بازدید از قبرستان رنگی یکی از جذابیت ها محسوب می شود.

اگر قصد سفر به ویتنام را دارید، بازدید از دهکده ی ویتنامی ها را از دست ندهید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای ویتنام آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

جایزه گردشگری جهان به برترین مقصد

جایزه گردشگری جهان به برترین مقصد

در بیست و سومین جشن اهدای جوایز گردشگری، مالدیو را بعنوان برترین مقصد معرفی کردند. مالدیو سالانه گردشگران زیادی را به خود جلب می کند. این جشن در زنگبار و تانزانیا برگزار شد. البته جالب است بدانید که مالدیو اولین بار نیست جایزه دریافت می کند. رقابت سنگینی بین مالدیو و مناطق برتر اقیانوس آرام است. برای مثال سیشلز، ماریشس و …

یکی از معتبرترین جوایز جهان، جوایز صنعت گردشگری می باشد. اولین بار در سال ۱۹۹۳ برای تجلیل از برترین مقاصد جهان در زمینه سفر آن را مطرح کردند.

بعد از آن در سال ۲۰۰۳ نقاط اقیانوس هند نیز به آن اضافه شد. از آن زمان به بعد مناطق زیادی جایزه گرفتند اما در بین آنها مالدیو برترین شناخته شد.

علاوه بر آن جوایز دیگری به مالدیو تعلق گرفت :

 • جایزه برترین مقصد برای غواصی در اقیانوس هند

 • جایزه برترین مقصد ساحلی در اقیانوس هند

 • جایزه برترین مقصد برای ماه عسل در اقیانوس هند

 

سابقه ی درخشانی که برای مالدیو ثبت شد موجب جذب گردشگران بیشتر به این جزیره شده است. اواخر سال ۲۰۱۶ یک فینال برگزار شد که در آن جوایز بزرگی را به مالدیو اختصاص دادند.

اگر قصد خرید تور مالدیو را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای مالدیو آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

جایزه گردشگری جهان به برترین مقصد

post

چگونه به کندی سفر کنیم؟

چگونه به کندی سفر کنیم؟

در میان کشور های جنوب شرق آسیا، سریلانکا گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. یکی از زیباترین شهر های آن که از جاذبه های زیادی برخوردار است، کندی می باشد. مناطق مختلفی در کندی وجود دارد.  برای سفر به کندی همانند دیگر نقاط جهان، لازم است تا اطلاعاتی درباره ی سفر بدست آورید. مطلب زیر را دنبال کنید تا از جزئیات آن مطلع شوید …

درباره ی کندی

کندی از بهترین شهر های سریلانکا محسوب می شود. فاصله ی آن تا کلمبو ۱۲۰ کیلومتر است. از نظر آب و هوا بسیار مناسب است و در واقع در گذشته پایتخت محسوب می شده. جاذبه های گردشگری زیادی در آنجا قرار دارد. به کندی شهر جشنواره های باشکوه نیز می گویند. به دلیل اینکه هر سال ۴ جشنواره در آنجا برگزار می شود که معروفترین آن را اسالا می نامند.


از جاذبه های گردشگری کندی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • معبد دندان مقدس

 • گورستان سربازان کشور

 • دریاچه کندی

 • مزرعه چای گیراگاما کندی

 • باغ گیاه شناسی پرادنیا رویال کندی

 • مرکز نگهداری از فیل های پیناوا

 • مجسمه بودا باهیراووکاندا ویهارا

 • موزه ملی کندی

قلعه سیگیریا

به دلیل اینکه مردم کندی از سالیان دور پیرو مذهب بودا بوده اند، معبدهای زیادی در این شهر وجود دارد. بنابراین شاید بتوان گفت مهمترین جاذبه گردشگری شهر کندی مربوط به معابد و مراسم مربوط به آنها می شود. آثار باقی مانده از جنگ نیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر کندی به حساب می آید. چراکه این شهر متحمل جنگ های بسیاری شده است. موزه ها نیز از دیگر جاذبه های گردشگری شهر کندی هستند.

اگر قصد خرید تور سریلانکا را دارید حتما از کندی دیدن کنید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای سریلانکا آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

دانسته های سفر به بالی

دانسته های سفر به بالی

در نظر داشته باشید که در صورت سفر به بالی همانند بالیایی ها رفتار کنید.

در مطلب زیر به نکات ذکر شده توجه کرده و از بایدها و نبایدهای سفر به بالی مطلع شوید.

 • درباره ی خرید

نباید ها :

همانند ایرانی ها بیش از حد چانه نزنید و مودبانه خرید کنید. (۵۰۰۰ روپیه برای فروشنده بسیار ارزش دارد)

باید ها :

لبخند و خوش رویی به شما کمک می کند تا اجناس را با قیمت مناسب خریداری کنید.

 • درباره ی نوش جان کردن آب

نباید ها :

در هر صورتی از آشامیدن آب شیر خودداری کنید زیرا موجب دل درد می شود.

باید ها :

حتما در طول سفر، از آب معدنی استفاده کنید. به دلیل آب و هوای گرم بالی بدنتان دچار کم آبی می شود. پس مراقب باشید.

 • درباره ی ورود به معبد

نباید ها :

در صورت داشتن جای زخم و یا خونریزی به هیچ وجه وارد معابد نشوید.

باید ها :

اگر می خواهید به معبد ها بروید از پوشش لباس های بلند و مناسب استفاده کنید.

مردم بالی نسبت به عقاید خود حساسند و به شما سخت می گیرند.

 • درباره ی سر ها

نباید ها :

مقدس ترین عضو در بالی سر ها هستند. اگر کودکی را دیدید که بانمک بود و خواستید به او ابراز محبت کنید هیچوقت به سر او دست نزنید.

باید ها :

وقتی در حال اسکوتر سواری هستید از کلاه ایمنی استفاده کنید. هم ایمن خواهد بود و هم پلیس شما را جریمه نمی کند. البته اگر کلاه سنتی بالیایی ها (آندنگ) را به سر دارید دیگر نیاز به استفاده از کلاه ایمنی نیست.

 • در مورد رانندگی

نباید ها :

در هنگام رانندگی بوق ممتد نزنید.

کم طاقتی و عصبانی بودن در ترافیک های بالی نشانه ی بی ادبی است.

باید ها :

در صورتی که آرام بوق بزنید تا افراد را از رانندگی خود مطلع کنید مشکلی ندارد.

 • درباره ی گرفتن و دادن وسایل

نباید ها :

اگر با دست چپ وسیله ای را به کسی بدهید از روی بی احترامی و بی ادبی است .

باید ها :

برای دادن پول و یا هر وسیله ی دیگری از دو دست خود استفاده کنید. در اینصورت به طرف مقابل احترام می گذارید.

 • در صورت دعوت به رستوران

نباید ها :

اگر به شام دعوت شده اید غذای خود را تا ته نخورید. کمی از آن را داخل بشقاب باقی بگذارید تا فکر کنند آن را به خدایان تقدیم کرده اید.

باید ها :

ممکن است یک وعده غذایی دوم به شما تعارف کنند که رد کردن آن نشانه ی بی احترامی است. پس برای صرف وعده دوم آماده باشید.

 • در مورد اشاره دادن

نباید ها :

مراقب باشید تا با انگشت اشاره به شخصی اشاره نکنید . این کار خلاف ادب است. سعی کنید تمام انگشتان خود را برای اشاره کردن بکار ببرید.

باید ها :

در صورت اشاره کردن به شخص، شصت خود را پایین بگیرید و باقی انگشتان را به سمت خودتان خم کنید.

 • درباره ی قدم ها

نباید ها :

مراقب باشید تا با پای خود به کسی اشاره و یا او را لمس نکنید. بالیایی ها این کار را توهین می دانند.

باید ها :

وقتی می خواهید به خانه یا معبد وارد شوید کفش هایتان را در آورید. مخصوصا اگر دم در دمپایی دیدید یعنی حتما باید بدون کفش وارد شوید.

اگر قصد سفر به بالی را دارید، حتما نکات گفته شده را رعایت کنید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای بالی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

برنامه ریزی برای یک سفر عاشقانه

برنامه ریزی برای یک سفر عاشقانه

اگر می خواهید به ماه عسل بروید و یا با پارتنر خود یک سفر رمانتیک داشته باشید مطلب زیر را دنبال کنید …

یکی از هتل های فوق العاده لوکس و زیبا مناسب برنامه ریزی برای یک سفر عاشقانه با عنوان فیوژن مایا ریزورت یا TIA Wellness Resort در دانانگ، ویتنام قرار گرفته است. با اقامت در این هتل لحظات رویایی برایتان رقم می خورد.

از امکانات موجود در هتل می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • استخر روبازخصوصی

 • تلویزیون صفحه تخت

 • آیپاد

 • پخش کننده دی وی دی

 • قهوه ساز

 • حمام و تجهیزات به همراه دوش و وان

 • اینترنت رایگان در سراسر هتل

 • پارکینگ رایگان

 • خدمات اسپا و ماساژ

 • امکانات سونا

 • حمام بخار

 • اتاق یوگا

 • کتابخانه

 • سالن ورزشی با مربی خصوصی

علاوه بر اینها هتل فیوژن مایا دارای استخری با آبشار است که این ویژگی فیوژن را از دیگر هتل ها متمایز کرده است. ۲۲ اتاق در آنجا وجود دارد که با تجهیزات کامل در اختیار شما قرار می گیرد.

پرسنل مجرب در این هتل به بهترین نحو آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان هستند. میهمانان عزیز با اقامت در این هتل می توانند روز خود را در کنار ساحل شروع کنند. ضمن اینکه صبحانه را هم در کنار ساحل صرف کنید.

رستوران موجود در هتل فیوژن با نام فایو بهترین غذاهارا برایتان سرو می کند. در نظر داشته باشید که صبحانه و شام بصورت بوفه می باشد. علاوه بر آن آشپزها در آشپزخانه مقابل خودتان غذا می پزند. یک فضای باز در تراس رستوران قرار دارد که افراد می توانند غذای خود را در آنجا میل کنند. چشم انداز آن رو به دریا می باشد. کافه های هتل فیوژن در سرو شیرینی جات و عصرانه های متنوع بی نظیر هستند.

یکی دیگر از ویژگی های این هتل ارائه ی خدمات به افراد معلول و کم توان است. این افراد به راحتی می توانند در فیوژن اقامت داشته باشند. دسترسی به همه ی بخش ها و واحدهای هتل با صندلی چرخ دار است. همچنین اتاق های طبقه همکف در اختیار آنها قرار می گیرد.

فیوژن ۱۵ دقیقه از شهر هوی آن فاصله گرفته. اطراف این هتل جاذبه های زیادی یافت می شود . برای مثال : رودخانه THU BON ، کوه مرمری، پل ژاپنی و …  برای تردد از هانوی به دانانگ می توانید از قطار استفاده کنید. و یا با هواپیما جابه جا شوید که البته بلیط آن نسبت به قطار گران تر است اما مدت زمان کمتری را در راه هستید.

اگر قصد سفر به ویتنام را دارید، اقامت در هتل TIA Wellness Resort را از دست ندهید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای ویتنام آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

جاذبه هایی که به زودی نابود می شوند

جاذبه هایی که به زودی نابود می شوند

آیا می دانید از ونیز تا مالدیو، جاذبه هایی هستند که تا چند سال دیگر به طور کل نابود می شوند ؟!

در واقع عواملی چون تغییر آب و هوا، جنگل زدایی، آلودگی های محیط زیست و یا دخالت انسان ها در این انقراض نقش دارند. با توجه به انقراض جاذبه هایی که نام میبریم، بهتر است تا قبل از نابودیشان از آنها دیدن کنید. مطلب زیر را دنبال کنید تا این جاذبه ها را بشناسید …

صخره های سفید در انگلستان 

صخره های DOVER معروفترین صخره های انگلستان، به زودی از بین می روند. با توجه به تحقیقات، سالی ۳۲ سانت از این صخره ها نابود می شوند. اما روز به روز سرعت فرسایش آن بیشتر شده و افراد متخصص پیش بینی کرده اند که تا چند سال دیگر ساختار طبیعی این صخره از میان خواهد رفت.

نابودی ونیز

آب های ونیز در حال بالا آمدن هستند. شهر زیبای ونیز تا چند سال دیگر به زیر آب ها می رود. این شهر رویایی به قایقرانی در خیابان هایش معروف است. اما بر خلاف پیش بینی، آب ها ۵ برابر سریع تر همه ی ونیز را در بر می گیرند.

ریزش دیوار چین

یکی دیگر از عجایب هفتگانه جهان که به دیوار چین معروف است، به زودی نابود می شود. طبق تحقیقات در چند سال گذشته، یک سوم دیوار چین ترک خورده است. حتی افرادی کشف کردند که بخش هایی از آن به طور کل نابود شده است. عواملی که در از بین رفتن این جاذبه نقش دارند عبارتند از :

 • عوامل طبیعی

 • دخالت انسان

 • بی توجهی افراد مسئول

 • مراقبت نکردن از این جاذبه ارزشمند

در صورت سفر به چین، بازدید از این جاذبه ی تاریخی و زیبا را از دست ندهید.

خشک شدن دریای مرده

دریای مرده یکی دیگر از جاذبه هایی که به زودی نابود می شوند … همانطور که می دانید دریای مرده، سرشار از نمک بود. افراد برای استفاده از خواص درمانی به کنار آب های دریا می آمدند. اما دیگر نمی توان از آن بهره برد. زیرا سطح آن در حال خشک شدن است. از دلایل خشک شدن آب این دریا، این است که در واقع آب خارج شده از آن بیشتر از مقداری است که از رود اردن به آن وارد می شود. اگر از سال ۱۹۵۰ در نظر بگیریم تا کنون ۴۰ متر از آن پایین آمده است.

نابودی جزایر مالدیو

یکی دیگر از جزایر رویایی به نام مالدیو به زودی به زیر آب می رود. به همین دلیل جزایر مصنوعی می سازند تا ساکنان مالدیو را به آنجا انتقال دهند. در واقع با بالا آمدن آب های اطراف، جان مردم جزیره در خطر است. تا قبل از نابود شدن، سفر به مالدیو را از دست ندهید.

‏نابودی یخچال های طبیعی

یخچال های طبیعی ۱۸۰۰۰ ساله ای وجود دارند که آن را با عنوان Chacaltaya می شناسند. این قله های برفی در بولیوی قرار گرفته اند. از سطح آب های آندس ۵۳۰۰ متر ارتفاع دارند. اما به دلیل ارتفاعی که داشت اسکی بازهای زیادی به آنجا نرفتند. اما این جاذبه ی طبیعی و زیبا در سال ۲۰۰۵ نابود شد.  ‏ ‏‏‏

post

ارزان ترین هتل سریلانکا

ارزان ترین هتل سریلانکا

ارزان ترین هتل سریلانکا … یک هتل لوکس و زیبا در غرب کلمبو، سریلانکا قرار گرفته است که با وجود امکانات کامل، جزو ارزان ترین هتل ها محسوب می شود. این هتل ۴ ستاره را با عنوان ام ای کلمبو می شناسند. تقریبا بیشتر افرادی که به سریلانکا سفر کرده اند، ام ای کلمبو را می شناسند. پرسنل مجرب این هتل، بهترین خدمات را به شما ارائه می دهند. تجهیزات اتاق های آن کامل است.

از این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • اینترنت رایگان

 • سیستم تهویه هوا

 • مینی بار چای یا قهوه‌ساز

 • بالکن (در اکثر اتاق ها)

 • سرویس بهداشتی

 • تلوزیون تخت

 • ماهواره

 • میزکار

 • گاوصندق

 • نظافت روزانه

 • پارکینگ رایگان

 • استخر روباز با منظره‌ای رو به شهر

 • بار و اسنک ‌بار

 • باشگاه بدنسازی نیمه مجهز

 • امکان به همراه داشتن حیوانات خانگی

میهمانانی که تا کنون در ارزان ترین هتل سریلانکا اقامت داشته اند کاملا راضی بودند. به همین ترتیب ام ای کلمبو در سال ۲۰۲۰ در بالاترین لول قرار گرفت. این هتل زیبا، موقعیت دریا و جاذبه های گردشگری و حتی مراکز خرید هم در بر دارد. از فرودگاه بین المللی باندرانیکی تا این هتل ۳۵ کیلومتر فاصله است. علاوه بر آن، ام ای دارای تالار و اتاق های کار خصوصی نیز می باشد.

برای صرف غذا می توانید به رستوران این هتل مراجعه کنید. این رستوران با دکوراسیونی زیبا بهترین خدمات را به شما ارائه می کند. انواع غذاهای محلی سریلانکایی، ایتالیایی و دسرها با بهترین کیفت برای شما سرو می شود. حتی برای کودک شما منویی جداگانه در نظر گرفته شده است.

ام ای کلمبو، ۲۲ اتاق دارد. شامل ۶ اتاق دلوکس ، ۱۲ اتاق سوپریور و ۴ سوئیت می باشد.

 • دلوکس ارزان ترین هتل سریلانکا

هر یک از اتاق دلوکس ام ی ۲۸ متر است. این اتاق ها در طبقات پایین هتل قرار گرفته اند. ۲ بزرگسال و ۱ کودک می توانند در این نوع اتاق ها اقامت داشته باشند.

 • سوپریور ارزان ترین هتل سریلانکا

اتاق های سوپریور هر یک، ۳۳ متر هستند. دارای بالکن می باشند. ظرفیت ۳ بزرگسال و ۱ کودک را دارد.

 • سوئیت ارزان ترین هتل سریلانکا

بهترین نوع اتاق ام ای سوئیت ها می باشند. هر یک ۴۲ متر است. مثل سوپریور ها ظرفیت ۳ بزرگسال و ۱ کودک را دارند.

جاذبه های اطراف ام ای کلمبو سریلانکا

انواع مراکز خرید و جاذبه های گردشگری اطراف هتل ام ای قرار دارد. این هتل چشم انداز اقیانوس هند و ساحل مونت لاوینیا را در بر دارد. علاوه بر آن، با اقامت در هتل ام ای می توانید به ساحل نگومبو دسترسی داشته باشید و لذت ببرید.

از دیگر جاذبه های اطراف این هتل می توان به موارد زیر اشاره کرد :    

 • معبد بودایی Isipathanaramayaf : 650 متر فاصله

 • مرکز خرید majestic city : 2.8 کیلومتر فاصله

 • مر کز خرید مارینو مال : ۳ کیلومتر فاصله

 • موزه کلمبو : ۳٫۶ کیلومتر

 • میدان لیبرتی پلازا : ۴٫۲ کیلومتر

 • معبد گانگارمایا : ۵٫۳ کیلومتر

اگر قصد خرید تور سریلانکا را دارید، اقامت در هتل ام ای کلمبو را به شما پیشنهاد می کنیم.

پلیکان پرواز آسیا، مجری مستقیم تورهای سریلانکا آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

رویایی ترین هتل بالی

رویایی ترین هتل بالی

رویایی ترین هتل بالی … یک هتل رویایی و فوق العاده لوکس در بالی وجود دارد. که علاوه بر معماری مدرن، معماری سنتی نیز دارد. این هتل ۵ ستاره در منطقه ی سمینیاک قرار گرفته که فاصله ی بسیار کمی با ساحل دارد. حدود ۴ دقیقه زمان می برد. آن را با عنوان کاتاماما می شناسند.

کاتاماما در ۷ کیلومتری فرودگاه بین المللی Ngurah Rai  قرار دارد. آثار هنری متنوعی در این هتل یافت می شود. کارکنان مجربی در کاتاماما کار می کنند که بهترین خدمات را به شما ارائه می دهند. اینکه هتل کاتاماما تاریخ و هنر بالی را به رخ می کشد بسیار ارزشمند است.

این هتل لوکس دارای یک استخر روباز است و محوطه ای بسیار زیبا دارد. میهمانان عزیز از ساعت ۷ صبح تا ۷ شب می توانند از این استخر استفاده کنند. علاوه بر آن این هتل چشم انداز درختان نارگیل و فصای سرسبزی را در بر دارد.

دور استخر های آنجا، تخت آفتاب و چتر سایه بان قرار دارد. توجه داشته باشید که اگر فرزند زیر ۱۶ سال همراهتان است باید حتما با یک بزرگسال داخل استخر برود.

از دیگر امکانات هتل کاتاماما می توان به باشگاه ورزشی، اجاره دوچرخه، سالن اسپا و خدمات ماساژ اشاره کرد. در نظر داشته باشید که خدمات اسپا، با تشریفات کامل در اختیار شما قرار می گیرد. از جمله : تکنیک های مختلف درمانی به همراه میوه ها و گل ها همانند قهوه، یاسمین، زردچوبه، زنجبیل و … که هر یک عطری متنوع دارد و شما را ریلکس می کند.

سوییت های مختلفی در این هتل وجود دارد که بهترین و لوکس ترین آن را با عنوان کاتامان می شناسند. در سوییت های کاتاماما تجهیزات کامل و خاصی در اختیار شما قرار می گیرد. تخت خواب های بزرگ و فضای نشیمنی که بسیار دلباز است. علاوه بر آن این سوییت ها چشم انداز اقیانوس را در بر دارد.

البته سوییت هایی در پشت بام ها ساخته شده است که کوچکتر از سوییت های اصلی هستند. اما بازهم مجهزند. همچنین سوییت های دو خوابه با دو اتاق خواب و یک فضای نشیمن وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. اگر شما از سوییت های کنار استخر استفاده کنید دسترسی اختصاصی به استخر در اختیارتان قرار می گیرد. کاتاماما سوییت های کنار باغ هم دارد که محوطه ی زیبای باغ را در بر می گیرد. در کل، کوچکترین سوییت های کاتاماما سوییت های جزیره هستند اما با وجود کوچک بودن امکانات کاملی دارد.

از امکانات مشترک همه ی سوییت ها و اتاق ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • سیستم تهویه هوا

 • تلویزیون صفحه تخت

 • حمام با تجهیزات کامل و رایگان

 • بالکن

 • نظافت روزانه

 • خدمات خشکشویی و اتوکشی

 • اینترنت رایگان در سراسر هتل

علاوه بر اینها می توانید از فروشگاه هتل خرید کنید و یا از خدمات نگهداری از کودک بهره ببرید.

همچنین برای صرف غذا می توانید به رستوران کاتاماما بروید. این رستوران انواع غذاهای محلی و بین المللی را سرو می کند. البته شما امکان غذا خوردن در سوییت ها را هم دارید.

اگر قصد سفر به بالی را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم توربالی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

رستوران ساخته شده از چوب های بامبو

رستوران ساخته شده از چوب های بامبو

رستوران ساخته شده از چوب های بامبو … در ویتنام یک رستوران فوق العاده زیبا وجود دارد که دکوراسیون آن با چوب بامبو ساخته شده. این رستوران را با عنوان roc von می شناسند. ۱۲ ستون در آنجا وجود دارد.

فاصله ی این رستوران تا هانوی تنها ۳۰ کیلومتر است. جالب است بدانید که سر و صدای بیرون از رستوران مزاحم میهمانان نمی شود. زیرا سازه ی آن به شکلی منحنی در لب جاده از ورود سر و صدا به داخل رستوران جلوگیری می کند. بعد از اینکه به roc von رفتید چشم انداز زیبای آنجا از جمله دریاچه طبیعی نگاه شما را جذب خواهد کرد.

موقعیت این رستوران در ترازی پایین تر از جاده قرار گرفته است. اتوبوس ها و اتومبیل هایی که بین راه توقف می کنند و نیاز به استراحت دارند می توانند به این رستوران مراجعه کنند.

در واقع ستون های این رستوران بصورت طبیعی از سمت دریاچه خنک می شود. با توجه به آبی که از سطح دریاچه تبخیر می شود، دمای محیط رستوران را کاهش می دهد. مراجعین می توانند از خنکی هوای داخل لذت ببرند.

وقتی برای صرف غذا در این فضا قرار می گیرید فرهنگ محلی ویتنام را از نزدیک حس می کنید. دو نوع بامبو luong  و tam vong در ستون های این رستوران کار شده. هر یک کیفیت مختلفی دارد. این فضای سنتی گردشگران زیادی را به خود جلب کرده است.

اگر قصد خرید تور ویتنام را دارید کلیک کنید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تور های ویتنام آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

در این هتل با صدای امواج بخوابید

در این هتل با صدای امواج بخوابید

در این هتل با صدای امواج بخوابید … یک هتل ۴ ستاره فوق العاده زیبا در مالدیو وجود دارد که فاصله ی آن تا فرودگاه ماله تنها ۷ کیلومتر است. با استفاده از قایق های سریع السیر می توانید خودتان را از فرودگاه به هتل برسانید. این هتل را با عنوان باندوس می شناسند.

باندوس دارای ۲۲۵ سوییت و اتاق است. علاوه بر آن ۴ رستوران هم دارد. رستوران اصلی آن را گالری می نامند. همچنین یکی از رستوران های دیگر آن که غذاهای تایلندی سرو می کند را huvan می نامند. در واقع این رستوران در بهترین موقعیت مالدیو قرار گرفته است و چشم انداز غروب آفتاب را در بر دارد.

در کنار این رستوران زیبا، قسمت dive bandos قرار گرفته است. برای اجاره ی تجهیزات، آموزش غواصی و اسنورکلینگ مورد استفاده ی شما قرار می گیرد. در طرفی دیگر از این رستوران می توانید از خدمات تفریحات آبی و ورزشی استفاده کنید.

پذیرش این هتل بصورت ۲۴ ساعته آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. پرسنل مجرب هتل باندوس، با ارائه ی بهترین خدمات، تجهیزات کاملی را در اختیار شما قرار می دهند.

از این تجهیزات می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • سیستم تهویه هوا

 • سیستم گرمایشی و ‏سرمایشی

 • خطوط تلفن

 • اینترنت رایگان در تمام نقاط هتل

 • تلویزیون ماهواره ایی

 • مینی بار

 • صندوق امانات داخل اتاق

 • تجهیزات حمام، سشوار و ….

علاوه بر اینها با اقامت در اتاق های این هتل می توانید از ویو بسیار زیبای آن استفاده کنید . بصورتی که با صدای امواج دریا به خواب بروید. مطمئن باشید در صورت سفر به مالدیو و انتخاب هتل باندوس سفری دلنشین و خاطره انگیزی را تجربه خواهید کرد.

پکیج تور مالدیو با هتل باندوس با خدمات متنوع  BB – HB -ALL  در اختیار مسافران عزیز قرار می گیرد. همچنین کتری، قهوه ساز و تجهیزات آن بصورت روزانه در اتاق شما شارژ می شود. شما می توانید بصورت رایگان از آنها استفاده کنید.

توجه داشته باشید که باندوس شامل باشگاه ورزشی، استخر، زمین تنیس، مرکز اسپا، خدمات ماساژ، کلاس های غواصی، اسنورکلینگ نیز می باشد. البته این امکانات با پرداخت مبلغ اضافی برایتان قابل استفاده می باشد.

نکته جالب این است که با ورود شما به باندوس، با حوله مرطوب و چای یخ از شما پذیرایی می کنند. علاوه بر آن اگر با مشکلی مواجه شدید و یا دچار بیماری بودید می توانید از مراکز درمانی این هتل بهره مند شوید. برای خرید نیز می توانید به مراکز خرید مخصوص هتل بروید و یا از فروشگاه جواهر بازدید کنید.

مسافرین محترم می توانند به کافه های Breeze ‎‏ و همچنین‏Sand Café ‎‏ در این هتل بروند و از منوی کافه بهره مند شوند.

اگر قصد خرید تور مالدیو را دارید، اقامت در هتل باندوس را از دست ندهید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای مالدیو آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

یکی از خاص ترین هتل های سریلانکا

یکی از خاص ترین هتل های سریلانکا

یکی از خاص ترین هتل های سریلانکا … یک هتل فوق العاده خاص و زیبا در کلمبو، سریلانکا قرار دارد که نظر گردشگران را به خود جلب کرده است. همانطور که می دانید کلمبو از شهر های مشهور سریلانکاست. این هتل ۵ ستاره به residence-by-uga-escapes معروف است.

فاصله ی آن تا موزه ی ملی در سریلانکا، تنها ۹۰۰ متر می باشد. از دیگر جاذبه هایی که در نزدیکی این هتل قرار گرفته می توان به برج ساعت اشاره کرد. برج ساعت در ۲٫۵ کیلومتری هتل رزیدنس بای اوگا اسکاپس قرار گرفته است. علاوه بر آن از فرودگاه تا این هتل زیبا تنها ۲۹ کیلومتر در راه هستید.

هتل رزیدنس کلمبو دارای ۱۱ اتاق است. با پرسنل کاربلدی که دارد همه ی امکانات و خدمات یک هتل لوکس را در اختیار شما قرار می دهند.

همچنین این هتل دارای یک استخر روباز می باشد که میهمانان می توانند از آن استفاده کنند. توجه داشته باشید که پذیرش هتل رزیدنس بصورت ۲۴ ساعته آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان است. اتاق های این هتل از امکانات مجهزی برخوردارند.

از این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • سیستم تهویه هوا

 • سیستم گرمایشی و سرمایشی

 • خط تلفن

 • خدمات اینترنت رایگان در تمام نقاط هتل

 • تلویزیون ماهواره ای

 • مینی بار

 • صندوق امانات داخل اتاق

 • سشوار و تجهیزات حمام

 • استخر یکی از خاص ترین هتل های سریلانکا

 • رستوران و …

در ادامه تصاویری از این هتل زیبا را ببینید :

اگر قصد خرید تور سریلانکا را دارید اقامت در این هتل لوکس را از دست ندهید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای سریلانکا آماده ی خدمت رسانی به مسافران عزیز می باشد.

post

بوئینگی که صاحب ندارد!

بوئینگی که صاحب ندارد!

جالب است بدانید در جنوب بالی یک بوئینگی که صاحب ندارد رها شده است. در واقع نه در فرودگاه و نه در قبرستان هواپیماها نیست. در یک دشت بزرگی رها شده است. کسی از گذشته ی این هواپیما هیچ نمی داند. به طور دقیق، این هواپیما در نزدیکی ساحل یک بوئینگ ۷۳۷ در جنوب بالی (Bali) به حال خود رها شده است. مکان مورد نظر، فرودگاه یا قبرستان هواپیماها نیست، بلکه دشتی در نزدیکی نوعی معدن سنگ آهک است و هیچ کس نمیداند این هواپیما چطور به آنجا آمده است.

این بوئینگ در نزدیکی ساحل جنوبی شبه جزیره بوکیت رها شده است. درواقع نزدیک به بزرگراه رایا نوسا دوئا سلاتان قرار دارد و فاصله ی آن تا ساحل پانداوا تنها ۵ دقیقه می باشد. مسئله این است که این هواپیما در نزدیکی جاده ی پر ترددی فرود آمده اما هیچ کس از این موضوع اطلاعی ندارد. بیشتر افراد محلی می گویند که قرار بوده از این هواپیما بعنوان رستوران توریستی استفاده کنند. بغیر از این موارد اطلاعات دیگری از آن نداریم.

احتمالی وجود دارد که این هواپیما خریداری شده و در جای کنونی سرهم شده است. اینطوری شاید قانع شویم که چرا در هنگام فرود کسی متوجه ی آن نشده است.

این روزها این بوئینگ به یک جاذبه تبدیل شده است که در صورت سفر به اندونزی می توانید از آن دیدن کنید. این نکته را فراموش نکنید که بین بزرگراه و بوئینگ یک مانعی وجود دارد که دیدن هواپیما را کمی سخت می کند.

پس باید دقت خود را بالا ببرید. برای بهتر دیدن شدن این بوئینگ باید جاده را به سمت پایین رفته و به جایی برسید که به بالای هواپیما راه دارد. البته این هواپیما در یک ملک شخصی قرار گرفته است که باید برای دیدن آن هزینه ای متوسط پرداخت کنید.

جهت خرید تور بالی کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای بالی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.

post

کشور آبشارها

کشور آبشارها

کشور آبشارها … زیباترین آبشار های جنوب شرق آسیا در ویتنام قرار گرفته است. آبشارهایی که به تنهایی جاذبه ی گردشگری محسوب می شوند. افرادی که به گردشگری و طبیعتگردی علاقه مند هستند در صورت سفر به ویتنام، حتما از این آبشار ها بازدید کنند. با ما همراه باشید تا هر یک از این آبشار ها را بررسی کنیم.

آبشار بان جیوک

یکی از بزرگترین و زیباترین آبشارهای ویتنام به بان جیوک معروف است. این آبشار سه طبقه، چشم انداز فوق العاده زیبایی دارد. هر طبقه ی آن با صخره ها و درخت های زیبا از هم جدا شده است. در واقع یک طرف آن ویتنام و طرف دیگر چین می باشد.

آبشار الفنت به معنای فیل

آبشار الفنت در روستای بان قرار دارد. فاصله ی آن تا مرکز شهر دالات ۳۰ کیلومتر می باشد. تا بیشترین حد ممکن می توانید به این آبشار نزدیک شوید.

آبشار پونگور

این آبشار هم از ویژگی های زیادی برخوردار است. چیدمان طبقانی این آبشار بر زیبایی آن می افزاید. گردشگران می توانند در دل این آبشار از چشم انداز آن لذت ببرند. در نظر داشته باشید که نسبت به آبشار فیل خلوت تر است و آرامش بیشتری دارد.

آبشار مو

آبشار مو تا هانوی (پایتخت ویتنام) ۱۳۰ کیلومتر فاصله دارد. اگر جزو آن دسته افرادی هستید که آرامش را به هیاهوی محوطه ترجیح می دهید آبشار مو برای شما بهترین گزینه است. طبیعتی که این آبشار در بر دارد، مسافران را به بازدید تشویق می کند.

آبشار تاک تین

آبشار تاک تین در روستای داو، در یک منطقه ی سرسبز قرار گرفته است. این آبشار چشم انداز زیبای طبیعت اطراف را در بر دارد. تاک تین را بعنوان زیباترین آبشار آسیا می دانند. اگر به ویتنام سفر می کنید، بازدید از آبشار تاک تین را از دست ندهید.

آبشار مِی

مِی در کشور آبشارها به معنی ابر است. فاصله ی آبشار ابر تا هانوی (پایتخت ویتنام) ۳ ساعت است. مسیر ماشین روی تا این آبشار خیلی خوب نیست اما ارزش آن را دارد که از مِی دیدن کنید. در واقع آبشار مِی از ۹ آبشار مستقل تشکیل شده است. به دلیل شباهت آن به تکه های ابر نام مِی را به خود اختصاص داده است.

آبشار عشق

یکی دیگر از آبشار های زیبای ویتنام، به نام عشق است. آبشار عشق یا لاو در میان جنگل ها قرار گرفته و دارای یک مسیر چوبی فوق العاده رومانتیک است. ارتفاع این آبشار به ۱۰۰ متر می رسد. علت نامگذاری این آبشار بدین صورت بوده که دو جریان مختلف آب به هم می رسد.

آبشار خلیج یانگ 

خلیج یانگ دارای جاذبه های بسیاری است. جاذبه هایی همچون چشمه آب گرم، اسپا، شنا در لجن های شفابخش، آبشار خلیج یانگ و … اگر به ویتنام می روید بازدید از آبشار خلیج یانگ را از دست ندهید. فضایی پر از آرامش و مناظر زیبا در اختیار شما قرار می گیرد. آبشار خلیج یانگ را خیلی نمی شناسند به همین دلیل خلوت است.

آبشار دامبری

دامبری یکی از بلندترین آبشارهای ویتنام است و ارتفاع این آبشار به ۸۰ متر می رسد. شهر دالات تا این آبشار ۱۳۰ کیلومتر فاصله دارد. در واقع آب از فاصله ی زیادی به زمین سقوط می کند. شما می توانید با سفر به ویتنام از دیدن این آبشار زیبا با جاذبه های خاص لذت ببرید.

آبشار توی تین

توی تین علاوه بر آب های آرام از جنگل های انبوه و صخره های زیبا تشکیل شده است که آرامش خاصی را در اختیار شما قرار می دهد. فضایی همانند بهشت را می بینید که از شگفتی های ویتنام محسوب می شود. آبشار توی تین سه طبقه است و وسعت زیادی دارد. چشم انداز زیبای آن واقعا حیرت آور است.

جهت خرید تور ویتنام کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای ویتنام آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان است.

post

برای خودتان جزیره خصوصی داشته باشید!

برای خودتان جزیره خصوصی داشته باشید!

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که برای کسب آرامش سفر می کنید، این جزیره برای شما بی نظیر است. در مالدیو فضایی قرار دارد که هیچ نوع شلوغی در آنجا نیست. جزیره ای سراسر آرامش که آن را با عنوان کوکو پرایو می شناسند.

کوکو پرایو یک نوع ریزورت لاکچری است که در مالدیو قرار گرفته. این جزیره می تواند همان جزیره ی اختصاصی شما باشد. جایی که در اختیار خودتان، خانواده و دوستانتان قرار می گیرد.  در واقع شما به جای اجاره ی یک اقامتگاه، یک جزیره را برای چند شب اجاره می کنید.

برای رسیدن به این مقصد باید از فرودگاه مالدیو با یک قایق اختصاصی به کوکو پرایو بروید. در آنجا یک خانه، استخر ۴۰ متری، باشگاه مجهز و آشپزخانه لوکس وجود دارد. که همه ی اینها بطور خصوصی در اختیار شما قرار می گیرد. اگر این جزیره را برای اقامت انتخاب کنید می توانید به راحتی آسمان پر ستاره و راه شیری را تماشا کنید. دیدن آن بدون استفاده از هیچ ابزاری امکان پذیر می باشد و بسیار لذت بخش است.

باید در نظر داشته باشید که اقامت در این جزیره ی خصوصی ارزان نیست و جزو سفر های لوکس و گرانی محسوب می شود. اگر می خواهید هزینه ی سفر خود را کاهش دهید کافی است تا به گروه های ۹ الی ۱۲ نفره تقسیم شده و هزینه ی کرایه ی آن را بین خانواده یا دوستان تقسیم کنید.

از دیگر شگفتی های کوکو پرایو می توان به چشم انداز زیبای آن اشاره کرد. چشم اندازی همچون : منظره ی درختان سرسبز گرمسیری، درختان انبه و نارگیل و عطر گل های یاسمن که در فضای اطراف می پیچد.

اگر قصد خرید تور مالدیو را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای مالدیو آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

ردپای موجودات فضایی در سریلانکا

ردپای موجودات فضایی در سریلانکا

ردپای موجودات فضایی در سریلانکا … تا کنون از داستان های موجودات فضایی در سریلانکا شنیده اید ؟ شهر اورادهاپورای، یک شهر مقدس محسوب می شود که داستان های مختلفی از آن به گوش می رسد. این شهر در بین مردم سریلانکا به راجاراتا یعنی خانه پادشاهان معروف است. این شهر را به عنوان میراث جهانی می شناسند و در واقع قدمت ۲۴۰۰ ساله دارد.

در اورادهاپورا انواع معبدهای باستانی بودایی به چشم می خورد که نشان دهنده ی آیین سریلانکایی ها می باشد. علاوه بر قدمت تاریخی که دارد، مکانی سرشار از داستان های افسانه ای می باشد. پارک رانماسو اویانا یعنی ماهی طلایی به وسعت ۱۶ هکتار در این شهر قرار گرفته است. یک تخته سنگ در آن وجود دارد که از طرح و نقش هایی تشکیل شده است. نقش هایی که هر یک نشان دهنده ی رازهای جهان هستی می باشد.

به این تخته سنگ ساکاولا چاکرایا می گویند یعنی چرخه جهان که قطر آن به ۱٫۸ متر می رسد. روی آن حکاکی های سطحی به چشم می خورد، البته فقط در صورتی که از سطح زمین آن ها را نگاه کرد. از زاویه های دیگر خیلی واضح نیست. با این وجود، این تخته سنگ را در منطقه ی حفاظت شده ای نگهداری می کنند. باستان شناسان تا کنون مفهوم اشکال حکاکی ها را پیدا نکرده اند. چگونگی این طرح ها ذهن افراد متخصص را به خود مشغول کرده است.

نظر راج سومادوا پرفسور ارشد باستان شناسی :  

مدت طولانی از پارک ماهی طلایی استفاده می کنن. دومین توسعه سازی این باغ مربوط به قرن ۷ میلادی است. در این مدت چند ساختمان جدید اضافه شد. اما هنوز طرح چرخه ی جهان را در نیافتند. زیرا در هیچ اثر تاریخی، به ماهیت و ویژگی هایی که به تخته سنگ مربوط شود اشاره نشده.

طرح ساکوالا چاکرایا از ۷ دایره متحده المرکزی تشکیل شده است. در میان آنها نقش هایی شبیه به چتر و تیرکمان و نیزه و اشکال کوچک دایره شبیه به چشم قرار گرفته است. اشکالی مثل بادبادک، خطوط موجی، شکل‌های استوانه‌ای و همچنین حیوانات دریایی مانند ماهی، لاکپشت و اسب آبی نیز در این استوانه دیده می‌شوند… ردپای موجودات فضایی در سریلانکا

سانداکا پاهانا یک نوع حکاکی بودایی است که دارای نشانه های بودایی همچون انگور، قو و نیلوفر است که برگرفته از عقاید مذهبی آن می باشد.

افرادی هستند که معتقدند حکاکی های روی این سنگ ها اولین نقشه جهان بود که بودایی های سیلون به دلیل داشتن علم بالای ستاره شناسی آن را خلق کردند. نظر دوم را هری چارلز پرویس بل ارائه کرد که به سرپرستی اولین عملیات باستان شناسی در سیلان انتخاب شد.

سومادوا یک نویسنده کشمیری در نوشته های خود مشخص کرد که سریلانکایی ها درک کاملی از آسمان و فضا دارند. این سخت به قرن ۱۱ میلادی بر می گردد. سنگ نوشته هایی به خط برهمی در سریلانکا پیدا شد که با علم ستاره شناسی در ارتباط بودند. علاوه بر آن در کریندا، یک منطقه ی باستانی در جنوب سریلانکا یک تخته سنگ دیگر یافت شد که روی آن aparimita loka datuya یعنی جهان بی نهایت حک شده بود. این به معنی درک بالای سریلانکایی ها از جهان ماورای خود می باشد.

اگر قصد خرید تور سریلانکا را دارید بازدید از رانماسو اویانا را از دست ندهید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای سریلانکا آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

ردپای موجودات فضایی در سریلانکا

post

هتلی با دروازه ی لاکچری

هتلی با دروازه ی لاکچری

هتلی با دروازه ی لاکچری … همانطور که می دانید وجود هتلی با یک دروازه ی بزرگ بسیار نادر است. یکی از بزرگترین و زیباترین هتل های دنیا که دروازه ی لوکسی دارد، در بالی قرار گرفته است.

این هتل زیبا به نوسادوآ معروف است که طرفداران زیادی دارد. هتل ۵ ستاره ی نوسادوآ با دکوراسیونی مدرن جزو برترین هتل های بالی می باشد. علاوه بر آن بهترین خدمات را به مسافران ارائه می دهد.

در بدو ورود به این هتل دروازه ی لاکچری را می بینید که بسیار چشمگیر و زیباست. بعد از آنکه از این دروازه عبور کردید، ساختمان های داخل آن با معماری خاص بالی به چشم می خورد. دیدن آن فوق العاده لذت بخش است.

در هر بخشی از هتل نوسادوآ انواع مجسمه ها و نقاشی های مختلفی در دید شما قرار می گیرد. علاوه بر آن، جنگل ها و باغ های سرسبزی اطراف این هتل قرار دارد که تماشای آنها فوق العاده لذت بخش است.

در واقع ریزورت نوسادوآ ۳۸۱ اتاق دارد که با تجهیزات کاملی در اختیار شما قرار می گیرد. همچنین شما می توانید در بالکن خصوصی اتاق های آن چشم انداز زیبای باغ های بالی و اقیانوس هند را تماشا کنید.

در نظر داشته باشید که اگر قصد رفتن به ماه عسل را دارید هتل نوسادوآ می تواند گزینه ی مناسبی برای اقامت باشد و لحظات رویایی را برایتان به ارمغان آورد.

اگر قصد خرید تور بالی را دارید اقامت در هتل نوسادوآ را از دست ندهید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای بالی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

زیر زمین زندگی دیگری جریان دارد

زیر زمین زندگی دیگری جریان دارد

زیر زمین زندگی دیگری جریان دارد … یکی از بزرگترین غار های جهان که به (سون دونگ) معروف است در ویتنام قرار گرفته است. این غار عجیب سالانه توریست های زیادی را به خود جذب می کند.

گردشگرانی که به ماجراجویی علاقه دارند با سفر به ویتنام می توانند از این غار بزرگ دیدن کنند. در صورت سفر به ویتنام و تماشای غار سون دونگ باید به استان کوانگ بن بروید. در واقع فاصله ی این غار تا پایتخت ویتنام ۵۰۰ کیلومتر می باشد.

علاوه بر آن، جاذبه های گردشگری دیگری همچون پارک ملی فونگ نها-که بانگ در اطراف آن قرار گرفته است. شما می توانید از این جاذبه نیز دیدن کنید.

اگر بخواهیم اندازه ی کل غار را در نظر بگیریم، چیزی حدود ۳۸ میلیون متر مکعب می باشد. موردی که می تواند برایتان جالب باشد، این است که داخل این غار دریاچه،رودخانه و جنگل را می توانید به وضوح ببیند.

تماشای این جاذبه های گردشگری بسیار لذت بخش است و خاطره ی خوشی را برایتان به ارمغان می آورد. فراموش نکنید که داخل آن اصلا دلگیر نیست، زیرا حتی از داخل آن آسمان آبی هم به چشم می خورد.

تاریخچه

اینکه در زیر زمین زندگی دیگری جریان دارد کمی عجیب به نظر می رسد. ساکنان محلی آن استان اطلاعی از وجود این غار نداشتند. در واقع در سال ۱۹۹۱ چند نفر از آنها غار را کشف می کنند. در ادامه ی آن چند غارشناس خارجی برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ این غار بزرگ را شناختند.

دنیایی متفاوت از بیرون

داخل این غار بزرگ، علاوه بر جنگل ها و پستی و بلندی ها، در بخش هایی از آن یک سری اشکال زمین شناسی قرار گرفته. ارتفاع این اشکال به ۲۰۰ متر می رسد.

از وسیع بودن این غار هر چه بگوییم کم گفته ایم. از طرفی دیگر غار سون دونگ آب و هوای ویژه ی خود را دارد.
اگر جزو افراد غار نورد هستید، سفر به کوانگ بن را از دست ندهید. ویتنامی ها با گرفتن ورودی از توریست ها، درامد زیادی از این جاذبه گردشگری دارند.

اگر قصد خرید تور ویتنام را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای ویتنام آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

جزیره ای که شب ها می درخشد

جزیره ای که شب ها می درخشد

همانطور که میدانید وادهو بعنوان جزیره ای که شب ها می درخشد یکی از زیباترین جزیره های دنیاست. وادهو در مالدیو قرار دارد. سالانه توریست های زیادی به آنجا سفر می کنند. در واقع یک قطعه از بهشت روی زمین قرار دارد که بازدید از آن بسیار لذت بخش است.

جالب است بدانید که نمای این جزیره در شب شروع می شود. چشم انداز ساحل جزیره وادهو فوق العاده می باشد. شبیه به آینه ای می ماند که ستاره های آسمان را در آن میبینید.

اصل ماجرا چیست ؟

درخشندگی که در آب مشخص است مربوط به ستارگان آسمان نیست. در زیر آب موجوداتی به نام ریز میکروب های دریایی وجود دارند که موجب ایجاد این درخشندگی می باشند. یک نوع باکتری به نام بیو لومینساس که رنگ آبی لئونی از خود نشان می دهد و کل ساحل را به این رنگ در می آورد.

این نمایش بدین صورت است که در طول روز نور توسط ریز میکروب های دریایی ذخیره می شود و وقتی هوا تاریک شد تازه این نور نمایان می شود. پس اگر میخواهید نمای زیبای ساحل وادهو را ببینید در شب به آنجا رفته و از تماشای این صحنه ی زیبا لذت ببرید… جزیره ای که شب ها می درخشد

چه زمانی به وادهو برویم بهتر است ؟

برای سفر به مالدیو و تماشای جزیره وادهو بهتر است تا در نیمه دوم سال یعنی از اول پاییز تا آخر زمستان به آنجا سفر کنید. در واقع در این دوره از سال فیتوپلانکتون ها رشد می کنند و در درخشان کردن جزیره موثر ترند.

اگر قصد سفر به جزیره مالدیو را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای مالدیو آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

بررسی قیمت سفر به سریلانکا

بررسی قیمت سفر به سریلانکا

بررسی قیمت سفر به سریلانکا … برای سفر به سریلانکا هم مثل دیگر مناطق جهان، قبل از سفر باید هزینه های آن را بررسی کرد. مطلب زیر را دنبال کنید تا از جزئیات سفر به سریلانکا و قیمت های آن مطلع شوید. 

آنچه باید از سفر به سریلانکا بدانید

 • سریلانکا شامل دو فرودگاه بین المللی در کلمبو و ماتالا می باشد.

 • اگر به آنجا رفتید حتما غذاهای محلی را تست کنید.

 • اگر زمان کافی برای سفر داشتید از قطار استفاده کنید. چشم انداز مسیر ریلی بی نظیر است.

 • هزینه ی حمل و نقل در آنجا زیاد نیست. به هرحال از اپلیکیشن اوبر در شهرهای سریلانکا استفاده کنید.

 • مثل دیگر مناطق آسیای شرقی (توک توک) در دسترس است. قبل از سوار شدن سر قیمت توافق کنید.

 • نمی توان مدت زمان مسیر را تخمین زد. به دلیل عبور گاوها یا فیل ها راه جاده ها بند می آیند.

 • اگر قصد موتور سواری و یا اسکوتر سواری دارید، حتما از کلاه ایمنی استفاده کنید تا جریمه نشوید.

 • قبل از عکس گرفتن از امکان دولتی از اشخاص اجازه بگیرید. عکاسی در آنجا ممنوع می باشد.

 • هیچگاه سریلانکا را با هند مقایسه کنید. فرهنگ هر یک از آنها متفاوت می باشد.

درباره ی ویزای سریلانکا

تمام گردشگران دنیا که قصد سفر به سریلانکا را دارند، نیازمند ویزای فرودگاهی هستند. در نظر داشته باشید که نیازی نیست شما برای تهیه ی آن به سفارت مراجعه کنید. کافی است تا با در دست داشتن مدارک در فرودگاه سریلانکا به بخش مربوطه مراجعه و ویزای خود را تهیه کنید. این نکته را فراموش نکنید که بعد از تهیه ی ویزا، آن ویزا قابل تمدید نیست. پاسپورت شما باید از زمان ورود به سریلانکا حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد. علاوه بر آن اسکن عکس پرسنلی را به همراه داشته باشید.

عوارض خروج از کشور

در صورتی که قصد رفتن به خارج از کشور را دارید باید هزینه ی عوارض خروج از کشور را بپردازید. این قیمت با توجه به تعداد دفعات خروج شما از کشور، متغیر است. در دست داشتن گذرنامه برای پرداخت عوارض الزامی است. شما هم میتوانید آن را بصورت آنلاین و هم بصورت حضوری هنگام خروج در گیت هوایی و زمینی پرداخت کنید.

واحد پول سریلانکا

در سریلانکا با واحد روپیه معامله می کنند. سکه های ۲۵ و ۵۰ سنت، ۲،۵ و ۱۰ روپیه ای در آنجا یافت می شود. شما می توانید به دلار سفر کنید و در آنجا هر مبلغی که خواستید را به روپیه تبدیل کنید.

از چه راه هایی می توان به سریلانکا سفر کرد ؟

 • تور مسافرتی

 • سفر شخصی

قیمت سفر با تور مسافرتی

با تور مسافرتی می توانید به شهرهای مختلف کلمبو، کندی و بنتوتا سفر کنید. مدت زمان آن معمولا به مدت ۱ هفته می باشد. قیمت تورمسافرتی با توجه به تاریخ پرواز، مدت اقامت و پکیج سفر متفاوت است. برای اطلاع از قیمت تور سریلانکا با کانتر مربوطه در پلیکان پرواز آسیا تماس حاصل فرمایید.

 • قیمت سفر شخصی

سفر شخصی به سریلانکا ویژگی هایی دارد. برای مثال می توانید از نزدیک با افراد محلی سریلانکا در ارتباط باشید و با فرهنگ آنها بیشتر آشنا شوید. سفر شخصی به دو شکل هوایی و زمینی انجام می شود.

 • قیمت سفر هوایی

قیمت بلیط با توجه به تاریخ پرواز و نوع پرواز، همینطور کلاس پروازی متغیر است. برای اطلاع از قیمت بلیط سفر با کانتر مربوطه در پلیکان پرواز تماس حاصل فرمایید.

بهترین زمان سفر

اگر رفتن به سواحل معروف سریلانکا برای شما در اولویت است توصیه می کنیم تا در ماه های می تا اکتبر سفر کنید. اما در کل بهترین زمان سفر به سریلانکا طبق تجربه ی مسافرین، دسامبر تا آوریل می باشد.

قیمت اقامتگاه

افرادی که می خواهند سفری ارزان دشته باشند می توانند از هاستل ها استفاده کنند که معمولا هاستل ها بین ۲۰۰۰ تا ۶۰۰۰ روپیه هستند. هزینه ی اقامت در سریلانکا با توجه به نوع هتل از ۳ ستاره تا ۵ ستاره متفاوت است. برای اطلاع از قیمت هتل موردنظرتان با کانتر مربوطه در پلیکان پرواز آسیا تماس حاصل فرمایید…. بررسی قیمت سفر به سریلانکا

حمل و نقل در سریلانکا

هزینه ی حمل و نقل در سریلانکا زیاد بالا نیست. شما می توانید با اتوبوس، توک توک و تاکسی در شهرهای سریلانکا تردد کنید. هزینه ی لوازم نقلیه در طول سال متغیر است. اما به طور متوسط روزانه حدود ۷۰۰۰ روپیه میشود. در نظر داشته باشید که اتوبوس های از ۶ صبح تا ۱۲ شب آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.

اگر نرم افزار pick up me، uber و get را نصب کنید جابه جایی در کلمبو برایتان راحت تر خواهد بود.

قیمت خوراک در سریلانکا

در سریلانکا می توانید از رستوران ها، فست فود ها و کافه های متعددی استفاده کنید. اگر در رستوران اقتصادی غذا صرف کنید واضح است که هزینه ی خورد و خوراک شما را کاهش می دهد. اما صرف غذا در رستوران های لوکس، نیازمند پرداخت هزینه ی بالاتری می باشد.

همچنین اگر امکان آشپزی کردن را داشته باشید هزینه های شما کمتر می شود. برای اینکار باید  فقط مواد غذایی را تهیه کنید. فروشگاه های موجود در سریلانکا این مواد را با بهترین کیفیت به شما عرضه می کنند.

تفریحات در سریلانکا

جاذبه های متعددی در سریلانکا وجود دارد. که برخی از آنها مثلا بازدید از ریتاگالا رایگان است. اما تعدادی از تفریحات نیازمند پرداخت هزینه هستند. که می توان به موارد زیر اشاره کرد :

باغ وحش پیناولا، آکواریوم واترورلد، قلعه ریچموند، موزه راه آهن، قایق سواری، سافاری و …

هزینه ی هر یک از این تفریحات در طول سال متغیر است و نمی توان نرخ ثابتی را اعلام کرد.

قیمت پوشاک در سریلانکا

برای کم کردن هزینه های سفر می توان از خرید پوشاک و خرید لوازم غیر ضروری در سریلانکا خودداری کرد. اما اگر جزو افرادی هستید که به خرید علاقه دارید می توانید لباس های متعددی را از مراکز خرید موجود در سریلانکا تهیه کنید. لباس ها از ۳۰۰۰ روپیه  تا ۶۰۰۰ روپیه به شما عرضه می گردد.

تهیه ی سیمکارت در سریلانکا

در فروش ارزان ترین موبایل های دنیا، سریلانکا در سطح دوم قرار گرفته است. اپراتور (ایرتل) و (موبی تل) دو اپراتور اصلی سریلانکا به شمار می روند. شما می توانید سیمکارت خود را از شرکت موبی تل تهیه کنید. فراموش نکنید که تهیه ی سیمکارت در داخل آن کشور به نفع شماست و هزینه ها را کاهش می دهد. پس جزو هزینه های اضافی نیست. البته اگر از سیمکارت ایرانی استفاده می کنید قبل از سفر، هزینه رومینگ آن را بررسی کنید.  برای تهیه ی سیمکارت در سریلانکا کافی است تا اصل گذرنامه را در دست داشته باشید.

اگر قصد خرید تور سریلانکا را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای سریلانکا آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

بزرگترین هتل جزیره بالی

بزرگترین هتل جزیره بالی

بزرگترین هتل جزیره بالی … در بالی ۲۰ هزار معبد و زیارتگاه هندوها قرار گرفته. به همین دلیل به آن جزیره ی خدایان می گویند. بخش به بخش زندگی در بالی با مراسم های گوناگون و تشریفات مذهبی همراه است. در واقع سفر به بالی یکی از بهترین سفر های زندگیتان محسوب می گردد که هتل های فوق العاده ای دارد.

اما یکی از زیباترین و بزرگترین هتل های معروف در آن هتل ۵ ستاره ی کومو شامبالا استیت است که تجربه ی اقامت در آن را به شما پیشنهاد خواهیم کرد. این هتل زیبا توسط گروه como ساخته شده است. با اقامت در این هتل علاوه بر استفاده از تجهیزات مدرن و کامل می توانید از چشم انداز زیبای جزیره لذت ببرید.

اگر قصد رفتن به جزیره بالی را دارید. اقامت در این هتل انتخاب مناسبی برای گذراندن تعطیلات می باشد و خاطرات به یادماندنی را برایتان برجای می گذارد.

همانطور که می دانید شهر اوبود یکی از پرطرفدار ترین مکان های گردشگری به شمار می رود و فاصله ی کمی تا هتل کومو شامبالا دارد.

هتل کومو شامبالا از امکانات ویژه ای برخوردار است که از آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

اسپای مجهز (جالب است بدانید که این هتل یکی از ۱۰۰ اسپای برتر را در جهان دارد)

خدمات ماساژ و زیبایی

مربی یوگا

پزشک آیورودا (طبیب سنتی هندی)

متخصص علم تغذیه

اتاق های مجهز با امکانات کامل و فوق العاده راحت

دکور مدرن و فضای زیبا جهت برگزاری جلسات تجاری یا اقامت گروه های کاری

فضای رومانتیک برای اقامت زوج ها

چشم انداز طبیعت سرسبز و زیبای بالی
اگر قصد خرید تور بالی را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای بالی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

 

post

پهن ترین آبشار بین چین و ویتنام

پهن ترین آبشار بین چین و ویتنام

پهن ترین آبشار بین چین و ویتنام … یک آبشار فوق العاده زیبا در مرز چین و ویتنام قرار گرفته است. به آبشار بان گیوک Ban Gioc Falls  یا دتیان Detian Falls معروف می باشد. دتیان را می توان به عنوان عریض ترین آبشار آسیا در نظر گرفت.       

در نظر داشته باشید که اصلی ترین بخش این آبشار در چین قرار گرفته و فقط قسمتی از آن در ویتنام می باشد. آبهای دتیان از صخره هایی به ارتفاع ۱۲۰ متر به پایین می آید و دیدن آن فوق العاده لذت بخش است. در مواقعی که باران می بارد، آب باران با آبشار یکی شده و آبشار با حجم بیشتری در اختیار شما قرار می گیرد. علاقه مندان به طبیعت می توانند در فصل های بهار و تابستان از این منطقه ی بکر و دیدنی بازدید کنند.

از محبوب ترین مکان های گردشگری در چین، آبشار دتیان را می شناسند. از تفریحات دتیان می توان به قایق سواری پای آبهای آن اشاره کرد. اگر برای بازدید از آبشار بان گیوک رفتید، این تفریح هیجان انگیز را از دست ندهید. علاوه بر آن در فصل تابستان می توانید در پای آبهای آبشار شنا کنید و لذت ببرید. بهترین زمان رفتن به پای این آبشار نوامبر تا آوریل است. در واقع در این دوره از سال آبهای آبشار در سطح بالایی می آید و چشم انداز آن زیبا تر است.

 همچنین در اطراف دتیان کافه ها و رستوران هایی قرار گرفته که می توانید خوراکی های خوشمزه را در آنجا میل کنید.

مسافرانی که می خواهند در این طبیعت بکر اقامت داشته باشند به راحتی می توانند این کار را انجام دهند. با مراجعه به هتل های اطراف آبشار دتیان می توانید از چشم انداز زیبای این منظره لذت ببرید. این منظره از داخل اتاق های هتل فوق العاده رویایی و خارق العاده به چشم می آید.

اگر قصد خرید تور ویتنام و تور چین را دارید، کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای چین و تورهای ویتنام آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

بهشت رویایی در بین نخل های مالدیو

بهشت رویایی در بین نخل های مالدیو

یک ریزورت فوق العاده لوکس و رویایی در جزیره ی میروفنفوشی، مالدیو قرار گرفته که گزینه ی مناسبی برای اقامت در میان نخل های مالدیو می باشد. اقامتگاهی رمانتیک مناسب زوج ها که خاطرات خوشی را برای آنها به ارمغان می آورد. چشم انداز این ریزورت، ساحلی با شن و ماسه های سفید رنگ، دریاچه ای بکر و زیبا و … است.

اگر قصد سفر به جزیره مالدیو را دارید، اقامت در میرو آیلند را از دست ندهید. مساحت این اقامتگاه حدودا ۳۲ هکتار می باشد. ۲ استخر، زمین بازی مخصوص کودک، اینترنت رایگان در سراسر میروآیلند در اختیار شما قرار می گیرد. جالب است بدانید که ۵ نوع ویلا در میرو آیلند قرار دارد. از آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • اتاق های باغ

 • ویلاهای ساحلی

 • ویلاهای جکوزی ساحلی

 • ویلاهای کنارآب

 • ویلاهای جکوزی روی آب

اتاق های باغ (garden rooms) :

این نوع ویلا دارای ۲۰ اتاق است که نزدیک به استخر واقع شده اند. اتاق های آن مجهز به امکانات زیر می باشند.

حمام اختصاصی، تراس چوبی، تلویزیون کابلی، سیستم تهویه هوا، یخچال، صندوق امانات، تلفن، پنکه، تجهیزات حمام، لوازم بهداشتی، محوطه ی باغ برای استراحت، چشم انداز زیبای باغ زیر سایه ی درختان نارگیل و …

ویلاهای ساحلی (Beach Villas) :

این ویلاها در مجاورت ساحل قرار گرفته اند و چشم انداز آنها رو به دریا است. از آنجایی که فضای این نوع ویلا بیشتر از دیگر ویلاهای میروآیلند،بهشت رویایی در بین نخل های مالدیو است، مسافران زیادی جذب آنها می شوند. امکانات آنها همانند اتاق های باغ است و از تجهیزات کاملی برخورد دار می باشند.

ویلاهای جکوزی ساحلی بهشت رویایی در بین نخل های مالدیو (Jacuzzi Beach Vil) :

این نوع ویلاهای علاوه بر آنکه ساحلی هستند، شامل جکوزی نیز می باشند. در محوطه ی آزاد آن تختی برای آفتاب گرفتن و چتر سایه بان قرار گرفته. همچنین شامل امکانات مجهزی می باشد. از نظر امکانات تفاوت چندانی با دیگر ویلاهای این ریزورت ندارد.

ویلاهای کنار آب بهشت رویایی در بین نخل های مالدیو (Water Villas) :

ویلاهای کنار آب هم ساحلی هستند فقط به آب نزدیکترند. اتاق های این نوع ویلا شامل ۴ تخت، محوطه اختصاصی روباز با جکوزی، تخت آفتاب گرفتن، چتر سایه بان و … می باشد. جالب است بدانید که ویلاهای کنار آب پله هایی به درون دریا دارد. همچنین چشم انداز زیبای دریاچه را شامل می شود.

ویلاهای جکوزی روی آب بهشت رویایی در بین نخل های مالدیو  (Water Jacuzzi Villas) :

این نوع ویلاها طرفداران زیادی دارد به دلیل اینکه دقیقا روی آب قرار گرفته و چشم انداز دریا را در بر دارد. اتاق خواب های موجود در آن بزرگترند. از امکانات داخل این ویلاها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

کفپوش های چوبی، دستگاه اسپرسو ساز، حمام با تجهیزات بهداشتی، محوطه اختصاصی در فضای باز، تخت های آفتاب گرفتن و چتر سایه بان. همچنین مثل مورد بالا، این نوع ویلاهم پله هایی به داخل دریا دارد. از نظر امکانات با دیگر ویلاها برابر است.

در رستوران موجود در میرو آیلند ، صبحانه و ناهار و شام را بصورت بوفه ای در اختیار شما قرار می دهد. پوشش شما در هنگام ورود به این رستوران مهم است. بدین صورت که اگر قبل از صرف صبحانه به استخر رفته اید یک لباس روی مایو خود بپوشید و با همان لباس نمی توانید وارد رستوران شوید. پوششی که معمول باشد.

چهار رستورانی که در این ریزورت قرار گرفته غذاهای با کیفیت را در اختیار شما قرار می دهد. اما قبل از ورود باید به فکر رزرو باشید. شما در این رستوران ها می توانید انواع استیک ها، غذاهای دریایی و مرغ را صرف کنید. ارائه ی خدمات این رستوران از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۳ شب می باشد. همچنین این رستوران در نزدیکی استخر قرار دارد.

علاوه بر آن، میرو آیلند دارای یک کافه ی زیباست. انواع بستنی، نوشیدنی های سرد و گرم و شیرینی جات در آنجا سرو می شود. از ساعت ۱۰ تا ۱۹ می توانید به آن مراجعه کنید.

میز و صندلی هایی کنار ساحل قرار دارد که  افراد معمولا شام را در آنجا صرف می کنند. برای استفاده از آن باید حتما از قبل رزرو را انجام دهید. بین ساعت ۱۹ تا ۲۲ میتوانید در آنجا حضور داشته باشید و از فضای رمانتیک آن لذت ببرید.

ریزورت میرو آیلند، دارای یک ساحل اختصاصی می باشد که امکانات تفریحی متعددی را در اختیار شما قرار می دهد. برای مثال : اجاره ی دوچرخه، فعالیت گلف، غواصی، موج سواری و …

فاصله ی این ریزورت تا فردگاه ماله حدود ۵۵ دقیقه می باشد. می توانید با استفاده از قایق های سریع السیر بین فرودگاه و ریزورت میرو آیلند تردد کنید.

از دیگر خدماتی که در این اقامتگاه در اختیار شما قرار می گیرد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

خدمات ماساژ، خدمات خشکشویی، اتو کشی، نظافت روزانه ی اتاق ها، پرستاری کودک و …

در صورت خرید تور مالدیو کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای مالدیو آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

صبحانه ی سریلانکا معروف به جاذبه ی توریستی

صبحانه ی سریلانکا معروف به جاذبه ی توریستی

صبحانه ی سریلانکا معروف به جاذبه ی توریستی … تا به حال دیده اید که صبحانه به جاذبه ی توریستی تبدیل شود ؟ سریلانکا صبحانه های معروفی دارد درست شبیه به صبحانه های انگلیسی. طعم صبحانه های سریلانکا واقعا بی نظیر است. زمانی که مسافران به جزیره ی سریلانکا سفر می کنند؛ صرف صبحانه، خود به تنهایی یک جاذبه ی توریستی محسوب می شود. ناگفته نماند که در اکثر هتل ها سرو میشود و خوراکی کمیابی نیست. علاوه بر آنها رستوران هایی هستند که این صبحانه ها را با بهترین کیفیت در اختیار شما قرار می دهند.

ترکیبات صبحانه ی سریلانکایی

دو نوع صبحانه سرو می شود. بعضی از آنها ساده تر و برخی دیگر، چند بشقاب را شامل می شود. پایه ی این صبحانه از نانی (تهیه شده از آرد برنج و نارگیل) تشکیل شده است. در انواع مختلف موجود می باشد. جالب است بدانید که مردم سریلانکا با دست غذا می خورند اما قاشق چنگال کنار صبحانه ی شما قرار می دهند.

هاپرز

به نوعی پن کیک هاپرز می گویند که مواد آن آرد برنج و شیرنارگیل می باشد. البته می توان بصورت ساده آن را تهیه و سرو کرد که تنها یک تخم مرغ نیمرویی در میان آن قرار می گیرد. نوع رشته ای آن که از آرد برنج تهیه شده هم وجود دارد. این نوع روی یک مت مخصوص قرار می گیرد طوری که به آن بخار میخورد.

دال

دال یا dahl یک نوع کاری است. مواد آن را عدس های نارنجی، ادویه های مختلف و شیرنارگیل تشکیل می دهد. اصلی ترین صبحانه ی سریلانکا دال است که برخی بعنوان شام و ناهار صرف می کنند. دال ها یا آبکی و یا غلیظ هستند. اما در واقع این غذا باید غلیظ باشد تا بتوان آن را با نان لقمه کرد.

انواع کاری ها

انواع کاری ها در سریلانکا وجود دارد که آن را برای صبحانه سرو می کنند. برای مثال کاری سیب زمینی، کاری ماهی و … در نظر داشته باشید که کاری سیب زمینی به نوعی از سوپ کاری گفته می شود که ترکیبات آن شیرنارگیل و تکه های سیب زمینی است. کاری های سریلانکا خشک تر از کاری های هند می باشند. به دلیل اینکه ادویه های کار رفته در آنها کمتر است. این نوع صبحانه را یا با نان میخورند و یا با دست.

سمبل

یک بشقاب خوراکی کمکی که کنار غذای اصلی قرار می گیرد به سمبل معروف است. نوع pol sambol از نارگیل های رنده شده و مقدار زیادی چیلی تشکیل شده است. یک نوع seeni sambol  وجود دارد که آن را هاپرز و نیمرو می خورند. از ترکیبات آن می توان به پیاز کاراملی شده، چیلی و … اشاره کرد. ناگفته نماند که سمبل برگ پشن فروت هم میان صبحانه های سریلانکا سرو می شود. مواد این سمبل شامل تکه های برگ این میوه و نارگیل رنده شده است که طعم بی نظیری دارد. از دیگر سمبل های منوی صبحانه ی سریلانکا می توان به سمبل کاتا و luni miris اشاره کرد که هردو را با چیلی تهیه می کنند.

  اگر قصد سفر به سریلانکا را دارید حتما صبحانه های معروف آن را امتحان کنید و لذت ببرید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای سریلانکا آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

لاکچری ترین هتل دنیا

لاکچری ترین هتل دنیا

لاکچری ترین هتل دنیا … اگر قصد سفر به بالی را دارید و به دنبال یک هتل لوکس می گردید مطلب زیر را دنبال کنید تا آن را به شما معرفی کنیم …

در بالی یک هتل ۵ ستاره معروف به ویسروی وجود دارد که میان تپه های سبز اوبود واقع شده است. ویلاهای داخل این هتل دارای استخری خصوصی هستند که چشم انداز آنها رودخانه ی پتانو می باشد. البته ناگفته نماند که استخر اصلی ویسروی نمایی به سمت جنگل اطراف هتل دارد.

از هتل ویسروی تا مرکز شهر تنها ۵ دقیقه فاصله است. اما در نظر داشته باشید که برای تردد بین شهر و هتل، ترانسفر رایگان در اختیار شما قرار می گیرد. میهمانان عزیز می توانند از اینترنت رایگان در سراسر هتل استفاده کنند. پنج ویلای بسیار لوکس و زیبا داخل ویسروی وجود دارد که از امکانات ویژه ای برخوردار است.

از این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • تلویزیون صفحه تخت

 • اسپرسو ساز

 • تختخواب های بزرگ

 • پخش کننده دستگاه DVD

 • تجهیزات کامل حمام مثل شامپو، صابون، حوله و …

 • یک حمام اختصاصی مجهز به وان در هر ویلای لاکچری ترین هتل دنیا

 

‎رستوران CASCADES در ویسروی انواع غذاهای فرانسوی و آسیایی را سرو می کند. کیفیت غذاهای این رستوران فوق العاده بالاست و مناسب هر سلیقه ای می باشد.

از طرفی خدمات اسپا و ماساژ به شما ارائه می گردد. افراد متخصص این خدمات را به بهترین نحو به شما ارائه می کنند.

اگر جزو افرادی هستید که به ورزش علاقه دارند امکانات ورزشی این هتل را از دست ندهید. تجهیزات کامل ورزشی در اختیار شما قرار می گیرد. علاوه براینها کلاس های یوگا در ویسروی برگزار می شود که بهتر است تا این فرصت طلایی را از دست ندهید.

از دیگر امکانات ویسروی می توان به خدمات خشکشویی و کتابخانه ی زیبای آن اشاره کرد.

یکی از ویژگی های ویسروی داشتن یک پزشک است که بصورت ۲۴ ساعته در اختیار شما عزیزان می باشد.

فاصله ی این هتل تا فرودگاه بین المللی اوبود ۱ ساعت می باشد. اگر تجربه ی هلیکوپتر سواری ندارید می توانید با استفاده از آن فقط در ۱۲ دقیقه به فرودگاه برسید. به این صورت هم در زمان کمتری به مقصد رسیده اید و هم تجربه ای لذت بخش از هلیکوپتر سواری داشته اید.
با اقامت در این هتل خاطره ای به یاد ماندنی ازسفر به بالی برایتان به جای خواهد ماند.

اگر قصد سفر به بالی را دارید اقامت در هتل ویسروی را از دست ندهید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای بالی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

بهشتی در قلب ویتنام

بهشتی در قلب ویتنام

بهشتی در قلب ویتنام … اگر قصد رفتن به ویتنام را دارید و می خواهید در مکانی پر از آرامش اقامت داشته باشید. متن زیر را دنبال کنید تا یک اقامتگاه رویایی را به شما معرفی کنیم …

یکی از اقامتگاه های لوکس و خاص که کمی دور تر از شهر هوی آن، قرار گرفته به هتل فور سیزنز ( نام های) معروف است. نام های، در امتداد ساحل قرار دارد و از باغ های استوایی تشکیل شده است. افرادی که از یک اقامتگاه بهترین ها را انتظار دارند بدانند که نام های پاسخگوی تمام انتظارات آنها می باشد. پرسنل این هتل ۵ ستاره عالی ترین خدمات را به شما ارائه می دهند. ویلاهای “نام های” با تجهیزات فوق العاده ای در اختیار شما قرار می گیرد.

فور سینز از ۶۰ ویلای تک خوابه و ۴۰ ویلا- استخر تشکیل شده است. همچنین رستورانی دارد که صرف غذا در فضای باز آن بسیار لذت بخش است. اگر اهل تفریح هستید هم برای شما تفریحاتی تدارک دیده اند. برای مثال بازی گلف در زمین مخصوص آن، استفاده از ورزش های آبی به همراه تجهیزات، آفتاب گرفتن در کنار ساحل از تفریحات این مجموعه محسوب می شود.

علاوه بر اینها، شما با اقامت در نام های می تونید از خدمات ماساژ و اسپا بهره مند شوید. در واقع ۸ اتاق درمانی با امکانات : ماساژ، جوانسازی پوست، مانیکور، پدیکور و … در اختیار مهمانان عزیز قرار می گیرد. از دیگر خدمات ویژه ی فور سینز می توان به ۴ زمین تنیس و کلوب سلامتی که شامل ( اتاق بخار و سونا ) است اشاره کرد.

جالب است بدانید که این هتل رویایی بهشتی در قلب ویتنام دارای ۳ سطح استخر بی نهایت می باشد که از مرکز تفریح تا خود دریا ادامه دارد. در بالاترین سطح آن استخر خانوادگی،  در سطح میانی استخر کوچک ترو در سطح پایینی استخر دیگری قرار گرفته است. البته در نظر داشته باشید که تنها افراد بالای ۱۶ سال مجاز به شنا در آن می باشند.  از طرفی اگر کودک خود را به سفر برده اید، می تواند در کلوب مخصوص کودکان سرگرم شود. پرستارانی هستند که با دریافت هزینه ی جداگانه از کودک شما نگهداری میکنند.

فور سینز دارای چه امکاناتی می باشد ؟

 • اجاره دوچرخه

 • سالن بدنسازی

 • سالن غذاخوری داخل ویلا

 • باغ هایی با طراحی زیبا

 • خدمات خشک شویی

 • اینترنت رایگان در سراسر هتل

از امکانات داخل ویلاها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • اینترنت بی سیم

 • تلویزیون صفحه تخت

 • سیستم صوتی

 • گاوصندوق داخل اتاق

 • یخچال

 • تجهیزات تهیه چای و قهوه

 • دوش داخلی و بیرونی

 • سشوار و حمام

انواع ویلاهای این هتل کدامند ؟

 • ویلاهای ۱ خوابه ی نام های

هر یک از این ویلاها دور یک سکو قرار گرفتند. یک تخت خواب با ابعاد کینگ و یک وان در کنار تخت قرار دارد. این ویلاها با منظره های مختلف باغ، اقیانوس و ویلای لب ساحل در اختیار شما قرار می گیرند. مساحت آنها معمولا ۸۰ متر مربع است.

 • ویلاهای خانوادگی نام های

 این ویلاها همانند تک خواب بوده با این تفاوت که یک تخت کودک و یک مبل تخت خواب شو اضافه می شود. همچنین میز تلویزیون و کنسول بازی در داخل اتاق ها وجود دارد. مساحت آنها معمولا ۱۰۴ متر مربع است.

 • ویلاهای استخر دار

در “نام های” بهشتی در قلب ویتنام ویلاهایی وجود دارد که دارای استخر خصوصی می باشند. این ویلاها معمولا از ۱ تا ۵ تخت خواب تشکیل می شود.

رستوران فور سینز

 • رستوران la sen  :

انواع غذاهای بین المللی در طول روز سرو می شود. همچنین شب ها غذاهای خوشمزه ی ویتنامی در بهشتی در قلب ویتنام در اختیار شما قرار می گیرد.

 • کافه نام های بهشتی در قلب ویتنام :

این کافه صبحانه و شام را با بهترین کیفیت در اختیار شما قرار می گیرد. تخصص کارکنان آن خوراکی های آسیایی می باشد. شما می توانید در فضای داخلی یا در عرشه ی چوبی غذای خود را میل کنید.

اگر قصد سفر به ویتنام را دارید اقامت در این بهشت را از دست ندهید.

پلیکان پرواز آسیا، مجری مستقیم تورهای ویتنام آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

اقامتگاهی رویایی در جزیره خصوصی

اقامتگاهی رویایی در جزیره خصوصی

اقامتگاهی رویایی در جزیره خصوصی … یکی از جزیره های لوکس در شمال شهر ماله، مالدیو به لانکانفوشی معروف است. افراد رویایی و با احساس که می خواهند رویای خود را به واقعیت تبدیل کنند می توانند در آنجا اقامت داشته باشند.

ریزورت هتل جیلی لانکانفوشی یکی از بهترین هتل های شهر ماله محسوب می شود که امکانات ویژه ای دارد.  جیلی شامل یک استخر روباز است که چشم انداز آن اقیانوس هند می باشد. همچنین تمام سوئیت های داخل آن با محیط زیست سازگارند.

 از دیگر امکانات آن می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • اینترنت رایگان در سراسر هتل

 • تلویزیون کابلی ماهواره ای

 • پخش کننده DVD

 • دستگاه اسپرسو ساز

 • مینی بار

 • تراس آفتاب مجزا در سوییت ها ( امکان حمام آفتاب در تراس های اختصاصی وجود دارد.)

جالب است بدانید که مرکز اسپای این هتل با کفپوش شیشه ای در اختیار شما قرار می گیرد. طوری که شما احساس می کنید روی آب راه می روید. علاه بر آن، دارای سونا و سالن ورزش هم می باشد. البته خدمات ماساژ هم دارد ولی نیاز به پرداخت هزینه ی جداگانه می باشد. افرادی که به شنا و غواصی علاقه دارند می توانند از این امکانات بهره ببرند.

هتل جیلی یک رستوران اصلی به نام MAIN  دارد. رستوران زیبای آن شامل محیط طبیعی نیز می باشد. که در ساحل غربی قرار گرفته است. انواع غذاهای محلی، شرقی و غربی در آنجا سرو می شود. شما می توانید صبحانه و شام را در MAIN صرف کنید و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید.

رستوران BY THE SEA دارای چشم انداز فوق العاده ای می باشد که فضای اقیانوس را در بر دارد. در این رستوران انواع غذاهای ژاپنی یافت می شود و ۲۶ نفر ظرفیت دارد. همچنین رستوران OVER WATER رو به روی دریاچه جیلی قرار دارد که در آن می توانید از دیدن چشم انداز ۳۶۰ درجه ی اقیانوس هند لذت ببرید. افرادی که رژیم غذایی دارند بدانند که در منوی اور واتر انواع سالادها و سبزیجات و میوه های تازه موجود است. توصیه می کنیم با مراجعه به هتل جیلی حتما از غذاهای دریایی مثل سوشی و ماهی های تازه نوش جان کنید.

تفریحات دیگری همچون : قایق سواری، ماهیگیری، شنا و غواصی در ریزورت جیلی وجود دارد. خدمتکاران آنجا با دریافت هزینه ی جداگانه از کودک شما نگهداری می کنند. در نتیجه می توانید سفری با آرامش و لذت بخشی را تجربه کنید.

اگر قصد خرید تور مالدیو را دارید، اقامت در ریزورت هتل جیلی لانکانفوشی را از دست ندهید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای مالدیو آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

جذاب ترین مناظر دیدنی سریلانکا

جذاب ترین مناظر دیدنی سریلانکا

جذاب ترین مناظر دیدنی سریلانکا … سرزمین عجیبی به نام سریلانکا از جاذبه های دیدنی بسیاری برخوردار است. طبیعت بکر سریلانکا توریست های زیادی را به خود جذب می کند. این طبیعت از صخره های بزرگ در دل جنگل، مجموعه ی فیل های وحشی و تپه های مه گرفته تشکیل شده است. افرادی که به طبیعتگردی علاقه دارند، سفر به سریلانکا برای آنها تجربه ای جذاب می باشد. شگفتی های طبیعی همچون مزارع چای، دریاچه های بزرگ و کوچک، دامنه کوه، تپه مه آلود و … در سریلانکا وجود دارد.

با ما همراه باشید تا دیگر جاذبه های دیدنی سریلانکا را بررسی کنیم.

سیگیریا (sigiriya)

یک صخره ی طبیعی در مرکز جزیره قرار گرفته که به سیگیریا معروف است. این سنگ قدیمی از بقایای مگامای سخت شده از آتشفشان تشکیل شده که قدمت تاریخی دارد. در بالای این صخره یک قلعه وجود دارد که اطراف آن را باغ و چشمه های طبیعی پوشانده است. رد پای شیر های روی زمین حکاکی شده که ورودی را مشاهده کنیم. روی یکی از دیوارها نقاشی های زیادی کشیده شده و روی دیوار دیگر در حدی صاف است که خودتان را در آن می توانید ببینید.

بازدید سیگیریا طرفداران بسیاری دارد. اگر قصد سفر به سریلانکا را دارید، بازدید از جذاب ترین مناظر دیدنی سریلانکا را از دست ندهید.

مجموعه ای از تپه ها

سرزمین تپه ای در مرکز جزیره سریلانکا قرار گرفته. چشم انداز آن مزارع چای، دریاچه ها و آبشارها می باشند. این تپه ها مثل دانه های زنجیر به هم پیچیده و یکی پس از دیگری از دل هم بیرون آمدند. آب و هوای این منطقه سرد تر از جاهای دیگر است. پیاده روی روی این تپه ها بسیار لذت بخش است و تمامی جاذبه های طبیعی اطراف به چشم می خورد. ریل قطاری که از میان اینها می گذرد یک راه فوق العاده جذاب برای مسافر می باشد که تمام شگفتی های اطراف قابل رویت است.

سواحل زیبای جزیره سریلانکا

امکان ندارد به سریلانکا سفر کنید و دیدن سواحل زیبای آن را از دست بدهید. یکی از شگفتی های بی نظیر این جزیره، سواحل هستند. در سواحل سریلانکا درختان نخل در کنار شن و ماسه های سفید به چشم می خورند. قدم زدن در امتداد این سواحل بسیار جذاب می باشد و تصویری همانند بهشت است.

از سواحل معروف سریلانکا می توان به ساحل بنتوتا، میریسا، تانگال و … اشاره کرد. بخصوص دریای زلال در ساحل تانگال که امکان دیدن صخره ها و ماهی های زیر آب را فراهم میکند.

حیات وحش جزیره سریلانکا

پارک های ملی و مناطق محافظت شده ای در این جزیره وجود دارد. شما می توانید انواع پلنگ ها، فیل ها و طاووس ها را در آنجا مشاهده کنید. با سفر به سریلانکا ، خاطره ای عجیب از بازدید حیات وحش برای شما به جای می ماند. جالب است بدانید امکان کمپ کردن در میان پارک های آن وجود دارد. در اینصورت مناظر و حیوانات چشم انداز اقامتگاه شما می شوند. علاوه بر اینها، دلفین ها و نهنگ ها در سواحل وجود دارد که البته در زمان های خاصی می توان آنها را از طریق تورهای قایقرانی دید. بسیاری از افراد در آنجا به ماهیگیری می پردازند.

اگر قصد خرید تور سریلانکا را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای سریلانکا آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

راز عجیب دریاچه شیشه ای بالی

راز عجیب دریاچه شیشه ای بالی

راز عجیب دریاچه شیشه ای بالی … حتما تاکنون عکس هایی از بالی را در اینستاگرام دیده اید. یک معبد مقدس به نام (Pura Lempuyang Luhur) در بالی وجود دارد که آن را بعنوان بهشت گمشده ی بالی می شناسند. رازی عجیب در این معبد وجود دارد که بسیاری از عکاسان را به خود جلب کرده است.

واقعیت ماجرا چیست ؟

ایده ی عکاسی بین دو ستون سنگی معبد واقعا بی نظیر است. جالب است بدانید اصلا چیزی به نام دریاچه شیشه ای وجود ندارد!

در واقع این مکان فریب دهنده می باشد. هنگامی که فردی میان دروازه ی معبد می ایستد و عکس می گیرد، بازتاب تصویر آن روی دریاچه می افتد. کم کم مسافرانی که به آنجا سفر کردند به این راز پی بردند که عکاس در هنگام عکاسی یک آینه زیر لنز دوربین قرار می دهد و آن افکت را روی عکس ها می گذارد.

نظر مسافران

راز عجیب دریاچه شیشه ای بالی در عین جذاب بودن، برای مسافران ناراحت کننده بوده. در نتیجه کسی که این راز را کشف کرد در توییتر خود نوشت : “هنگامی که متوجه شدم آب، در دروازه ی بهشت در واقع فقط یک قطعه شیشه زیر لنز دوربین یک آیفون است تمام رویاهایم درهم شکست.”

برخی معتقدند که چه دریاچه ای وجود داشته باشد و چه نداشته باشد، بازهم بازدید از این معبد زیبا ارزش دارد. همنیطور دیدن دیگر جاذبه های بالی و زبان و فرهنگ مردم آن که سالانه توریست های زیادی را به خود جلب کرده است.

اگر قصد خرید تور بالی را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای بالی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

اقامت زیر امواج اقیانوس

اقامت زیر امواج اقیانوس

اقامت زیر امواج اقیانوس … یکی از اولین هتل هایی که در زیر امواج اقیانوس ساخته شده است را بعنوان کنراد (Conrad) می شناسند. هتل کنراد در مالدیو بسیار معروف است. حدود ۱۵ میلیون دلار صرف ساخت آن شده است. با اقامت در این هتل می توانید نمایی از حیات وحش آبزیان را در چشم انداز اقیانوس تماشا کنید و لذت ببرید.

در نظر داشته باشید که بخش زیرین کنراد این منظره را در اختیار شما قرار می دهد. بخش بالایی هتل، ساحل و اقیانوس را در بر دارد. بنابراین، مسافر با هر سلیقه ای می تواند در این هتل اقامت داشته باشد. اگر قصد رفتن به ماه عسل را دارید، این هتل لحظات رویایی را برایتان رقم میزند.

سازنده ی کنراد

معماران شرکت کراوان طبق طرح، کنراد را ۵ متر زیر آب ساختند. این هتل دارای اتاق نشیمن و استراحت، راهروهای شیشه ای، حمام و … می باشد. تخصص معماران شرکت کراوان در زمینه ی ساخت آکواریوم بوده. حال با ساخت این هتل برند جهانی پیدا کردند.

در طبقه ی بالا، یک اتاق خواب دونفره، حمام، اتاق غذاخوری رو به غروب آفتاب، اتاق خدمتکار، اتاق امنیت خصوصی ، سالن نشیمن و آشپزخانه موجود است.

شاید برایتان جالب باشد که طرح کنراد از کیست؟

شخصی به نام احمد سلیم این فکر نو را به ثبت رساند. اقامتگاهی که تمام مسافران مالدیو را جذب خود می کند. چشم انداز هتل کنراد بی نظیر است. پیشنهاد می کنیم اگر قصد خرید تور مالدیو را دارید، هتل کنراد را برای اقامت انتخاب کنید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای مالدیو آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

هتلی با روکش طلای خالص !

هتلی با روکش طلای خالص !

هتلی با روکش طلای خالص … حتما تا به حال تصاویر زیادی از هتل های لوکس دیدید و یا در آنها اقامت داشتید. اما شنیده اید که هتلی با روکش طلا ساخته شود؟! اگر میخواهید بدانید این حجم از طلا چگونه در ساخت یک هتل جمع شده مطلب زیر را دنبال کنید …

هتل ۵ ستاره ی دولچه هانوی با معماری استثنایی و مدرن در ویتنام ساخته شده که خدمات ویژه ای را به مسافران خود ارائه میکند. دولچه هانوی بعنوان اولین هتلی است که با روکش طلا تاسیس شده است. همانطور که میدانید دیگر هتل ها با سنگ مرمر کاشی های داخل سرویس بهداشتی را تزیین میکنند، اما این هتل حتی قسمت شستشوی دست را از روکش طلای ۲۴ عیار ساخته است.

دولچه هانوی دارای ۳۴۲ اتاق مجهز و مدرن و ۱۰ سوییت دوبلکس و ۱ سوییت دوبلکس پرزیدنتی است که تمام اینها با امکانات سلطنتی در اختیار مسافران قرار می گیرد. همچنین اگر شما به دنبال جایی برای برگزاری جلسات مهم می گردید، این هتل با ۷ اتاق کنفرانس مجلل آماده ی پذیرایی از میهمانان شماست.

در مورد سالن های پذیرایی و رستوران های آن باید گفت که در آنجا انواع غذاهای بین المللی با سبک های مختلف سرو میشود. که حتی اگر شما به غذاهای فرانسوی،چینی،ایتالیایی و … علاقه داشته باشید در اختیار شما قرار می دهند.

 جالب است بدانید حتی پوشش استخر دولچه هانوی نیز از طلای ۲۴ عیار می باشد درست مثل یک دریاچه ی طلایی!

حتما در ذهنتان این سوال ایجاد میشود که هزینه ی ساخت این هتل چقدر بوده؟ از صفر تا صد این ساخت حدود ۱۶۰ میلیون پوند هزینه داشته. مسافران از دور هم میتوانند جذب طلای کار شده روی این ساختمان و نمای براق آن بشوند.

دولچه هانوی از نظر موقعیت مکانی، در یک محله ی قدیمی واقع در مرکز هانوی قرارگرفته است. که به دیگر جاذبه های ویتنام راحت ترین دسترسی را دارد.

از افراد عادی تا ثروتمند همه میتوانند از این هتل مجلل استفاده کنند. درواقع دولچه هانوی ارزانتر از یک هتل ۵ ستاره در آفریقای جنوبی است. به گفته ی مدیراصلی هتل، به زودی اقامتگاه های طلایی بیشتری را در ویتنام بخصوص هوشی مین مشاهده می کنید.

 

قصد دارید مسافرت خود را در همچین هتلی سپری کنید ؟ پس اگر قصد خرید تور ویتنام را دارید پیشنهاد ما به شما انتخاب هتل دولچه هانوی می باشد تا از سفر خود لذت ببرید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای ویتنام آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

سوار بر قطار سریلانکا

سوار بر قطار سریلانکا

سوار بر قطار سریلانکا … یکی از زیباترین خطوط ریلی در جهان، مسیر قطار سریلانکا است. دیدن جاذبه های طبیعی در این مسیر بسیار لذت بخش است. فضایی که جنگل های انبوه و مزارع چای را در بر گرفته است. یک طبیعت بکر بی نظیر که هر کسی آرزوی دیدن آن را دارد. مطلب زیر را دنبال کنید تا اطلاعات لازم در مورد مسیر ریلی سریلانکا را به شما ارائه دهیم …

مسیر های ریلی موجود در سریلانکا

 • کندی به کلمبو :

این مسیر را بعنوان زیباترین مسیرهای سریلانکا می شناسند. در این راه می توانید از مزارع چای دیدن کنید. همچنین از تماشای جنگل های زیبا لذت ببرید. مسیر ریلی شرقی از کندی به نانو اویا و از الا به بادولا می رود. برای طی کردن این راه، شما باید اول با قطار کلمبو به کندی بروید و سپس به سمت مسیر اصلی خط عوض کنید. از نظر ما بهترین مسیر در ابتدا، خط ریلی کلمبو به کندی و یا برعکس است. از کلمبو تا کندی ۱۲۵ کیلومتر فاصله است و طی کردن این مسیر ۳ ساعت زمان می برد. این مسیر در حدی زیباست که محو تماشای جاذبه های طبیعی می شوید. و دیگر این راه برای شما خسته کننده نمی باشد. توجه داشته باشید که خدمات در این قطار ها لوکس نیست و فقط مسیر ریلی برای شما جذاب می باشد.

 • کندی به بادولا :

زمان و مسافت مورد بالا کمتر از مسیر کندی به بادولا می باشد. این راه برای شما متنوع تر است. بین کندی و بادولا ۱۶۵ کیلومتر فاصله دارند و حدود ۷-۸ ساعت طول می کشد تا شما به مقصد برسید. در این مسیر هم مزارع چای به چشم می خورند. جالب است بدانید یک پل ۹ قوسی به نام دمودارا در بین راه وجود دارد. این پل در نزدیکی ایستگاه الا قرار گرفته است. تاریخچه ی ساخت این پل قدیمی می باشد که بدون استفاده از فولاد، با سیمان و صخره آن را ساختند. محلی های آنجا این پل را سینهالا یعنی ۹ آسمان می نامند. وقتی شما از زیر پل به آن نگاه می کنید آسمان در ۹ قاب قابل مشاهده است. اگر جزو افرادی هستید که به فریاد زدن در تونل علاقه دارید. باید بدانید که این مسیر تونل های طولانی و تاریک بسیاری را پیش رو دارید.

 • انورادهاپورا تا جافنا :

این مسیر در شمال سریلانکا قرار دارد. مسافت آن ۱۹۵ کیلومتر می باشد. در این راه شما هم ساحل و هم جنگل های بکر را می بینید که بسیار زیبا هستند. تاریخچه ی این مسیر قدیمی می باشد. در جنگ داخلی، بودایی های جنوب سریلانکا از این مسیر برای تردد استفاده می کردند.

 • جنوب تا گال :

مسیر کلمبو تا گال در امتداد ساحل است که به مناطق ییلاقی دریایی وارد می شوید. آرامش این مسیر بسیار لذت بخش است. شما می توانید با سوار بر قطار سریلانکا و تماشای منظره ی بیرون، خوردن خوراکی های خوشمزه ، خستگی مسیر را از بین ببرید.

اگر قصد خرید تور سریلانکا را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای سریلانکا آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند.

post

آرامش بخش ترین اقامتگاه در جزیره ی خدایان

آرامش بخش ترین اقامتگاه در جزیره ی خدایان

آرامش بخش ترین اقامتگاه در جزیره ی خدایان … به آن دسته از افرادی که به دنبال آرامش هستند و در سفر بالی قصد دارند در محیطی پر از انرژی مثبت اقامت داشته باشند؛ توصیه می کنیم تا مطلب زیر را دنبال کنند …

املاک ایستانا، یک مجموعه ی ۵ ستاره در بالی با چشم انداز سواحل ماسه ای وجود دارد که جزو بهترین اقامتگاه ها محسوب می شود. این مجموعه خصوصی است. عمارت آن از یک سالن غذاخوری، فضای نشیمن، استخر، اتاق بازی کودکان و خانه ی مخصوص مهمان با سوئیت مستر تشکیل شده است.

این اقامتگاه معماری مدرنی دارد و در ۴ ساختمان مجزا ساخته شده است. هر ساختمان یک طبقه می باشد که از کفپوش های چوبی ساخته شده و چشم انداز محوطه ی اطراف را در بر دارد. این املاک از آشپزخانه ای با تجهیزات کامل تشکیل شده است که انواع غذاهای خوشمزه ی اندونزیایی، ژاپنی، غربی، گیاهی را سرو می کند. آن دسته از افرادی که رژیم غذایی دارند نگران نباشند زیرا انواع غذاهای رژیمی در منوی رستوران موجود است.

امکانات ویژه ی دیگری که در ایستانا قرار دارد شامل موارد زیر می باشد :

 • بخش بازی کودکان به همراه بازی های ویدیویی

 • پارکینگ سرپوشیده و روباز

۲۰ کارمند در این مجموعه برای شما تلاش می کنند تا بهترین خدمات را ارائه دهند. اقامت در این ویلای لوکس بی نظیر است. اگر قصد سفر به بالی را دارید، پیشنهاد می کنیم تا این موقعیت را از دست ندهید.

این ویلا ظرفیت ۱۰ نفر بزرگسال، ۴ کودک، سالن غذاخوری رسمی برای ۱۲ نفر و یک فضای غذا خوری دیگر برای ۱۰ نفر دارد.

 از امکانات تفریحی این ویلا می توان به استخر اصلی و استخر سوئیت مستر آن اشاره کرد. همچنین پرستارانی در آنجا وجود دارد که کودک شما را نگه می دارند پس جای نگرانی نیست.

افرادی که علاقه ی خاصی به ورزش یوگا دارند.در نظر داشته باشید که مربی یوگا در این مجموعه آماده خدمت است.

همچنین اگر شما قصد داشته باشید که از این اقامتگاه به نقاط گردشگری اطراف بروید. خودروهای مقابل ویلا با راننده در اختیار حداکثر ۷ میهمان تا ۸ ساعت در روز قرار می گیرد.

در اتاق های این ویلا تلویزیون ماهواره ای، دستگاه پخشDVD  و سیستم صوتی نیز وجود دارد.

اگر قصد خرید تور بالی را دارید، پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای بالی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

سرزمین مردگان در بالی

سرزمین مردگان در بالی

علاوه بر زیبایی هایی که در بالی وجود دارد، یک سرزمین عجیب در آنجا یافت می شود که رازی ترسناک در آن نهفته است. روستایی کوچک در شرق دریاچه ی باتور که در پای کوه آتشفشان قرار گرفته است. این روستا را با نام ترونیان می شناسند.

مردم ترونیان سنت خاصی دارند. در آنجا وقتی شخصی میمیرد آن را دفن نمی کنند. بلکه کنار هزاران جسد دیگر، داخل یک قفس رها می کنند. از آنجایی که هوای اندونزی گرم است، جسد ها تجزیه شده و اسکلت آنها به جای می مانند. سپس به رسم یادبود جمجمه ی باقی مانده را زیر یک درخت بر روی سنگی می گذارند.

جالب است بدانید این رسم مخصوص افراد متاهل می باشد. آنها افراد مجرد را زیر خاک دفن می کنند. این جنگل حکم قبرستان بالی را دارد که می توان با قایق به آنجا رفت و آمد کرد. عجیب تر از اینکار، عقیده ی مردم آن قبیله است. آنها بر این باورند که اگر زن ها به قبرستان بروند در روستا زلزله یا آتشفشان رخ می دهد.

قفسه های از جنس بامبو را زیر درخت تارو منیان می گذارند زیرا این درخت عطر خاصی دارد که باعث می شود تا بوی بد جسد را از بین ببرد. وقتی تعداد مردگان زیاد می شود و دیگر قفسه ی خالی نمانده، آنوقت جسد قدیمی تر از بقیه را از قفسه خارج کرده و مرده ی جدید را جایگزین می کنند. روستاییان ترونیان اعتقاد دارند که فقط خودشان جزو مردم اصلی بالی هستند.

مردم این قبیله احترام زیادی برای بارونگ قائلند. بارونگ یک موجود افسانه ای شبیه شیر است. آنها برای بارونگ مراسمی برگزار می کنند. در این مراسم کودکان لباسی از پوست خشک شده ی موز را می پوشند. فقط افرادی حق شرکت در این مراسم را دارند که خود قبیله ای ها آنها را انتخاب و دعوت کنند. این افراد باید ۴۲ روز در قرنطینه بمانند تا روحشان پاک شود. کل مراسم ۳ روز است. شروع از صبح روز اول تا ساعت ۵ روز سوم.

اگر شما برای گردش و تفریح به بالی می روید می توانید با قایق از این روستا دیدن کنید.

برای خرید تور بالی با بهترین قیمت کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای بالی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

جواهر پنهان شده در آسیا

جواهر پنهان شده در آسیا

آیا شهری که مثل یک جواهر در آسیا پنهان شده است را میشناسید ؟

جواهر پنهان شده در آسیا … اگر می خواهید بدانید این شهر دیدنی در کدام کشور واقع شده مطلب زیر را دنبال کنید …

 یکی از شهر های واقع در استان پراک مالزی، شهر تایپینگ می باشد. تایپینگ از ترکیب کلمات تای و پینگ تشکیل شده است که ریشه ی لغوی آن چینی است. در واقع تای یعنی (عالی) و پینگ یعنی (صلح). امروزه بیشتر مردم چین در این شهر مستقر شدند. اگر بخواهیم بارانی ترین شهر مالزی را معرفی کنیم، شهر تایپینگ به دلیل رطوبت و بارش فراوان این لقب را به خود اختصاص می دهد.

تایپینگ بین کوالالامپور و پنانگ قرار گرفته است. شما می توانید سفر خود را در پنانگ شروع کنید (زیرا فاصله ی پنانگ با تایپینگ تنها ۲ ساعت می باشد) و بعد برای رفتن به جواهر مالزی با ماشین شخصی، قطار و یا پروازهای داخلی جا به جا شوید.

چرا به تایپینگ جواهر پنهان شده می گویند؟!

وجود برخی از جاذبه های گردشگری که توریست های زیادی را به خود جذب کرده این شهر را به یک جواهر تبدیل میکند.
از این جاذبه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • تپه بوکیت لاروت

نام دیگر این جاذبه ی زیبا تپه ی مکس ول می باشد که بسیار قدیمی است. برای بالا رفتن از این تپه باید حدود ۵ ساعت پیاده روی کنید و بعد از آن در بالای تپه به یک ریزورت می رسید که خیلی مدرن نیست، اما برای مسافرانی که کوهنوران خوبی هستند تپه ی بوکیت لاروت می تواند تفریح زیبایی باشد.

 • جنگل هرا ماتانگ

یکی دیگر از جاذبه های تایپینگ جنگل هرا ماتانگ است که مساحت آن بیش از ۴۰۰۰۰ هکتار می باشد و به دلیل سرسبزی و چشم انداز زیبا رتبه ی بالایی را به خود اختصاص داده است.

 • باغ های کنار دریاچه

این باغ ها شامل ۱۰ دریاچه مصنوعی هستند. به دلیل اینکه در تایپینگ بارش باران فراوان است، در باغ های کنار دریاچه های تایپینگ پوشش گیاهی خاصی به چشم می خورد.

 • قبرستان جنگی

به یاد شهیدان در جنگ جهانی دوم، قبرستان جنگی تایپینگ را بین مسیر باغ های دریاچه و تپه مکس ول ساختند که بازدید از آن بسیار راحت می باشد. اگر به تایپینگ سفر کردید بازدید از این قبرستان قدیمی و زیبا را از دست ندهید.

 • موزه پراک

از دیگر جاذبه های منطقه ی پراک اولین موزه ای است که در مالزی تاسیس شد و به دلیل قدیمی بودن آن از ارزش تاریخی بالایی برخوردار است و بیش از ۸۴۰۰ آثار باستانی در آن جمع آوری شده.

اگر قصد خرید تور مالزی را دارید، پیشنهاد ما این است حتما از این شهر تاریخی دیدن کنید. همچنین شما با خرید تور کوالالامپور هم میتوانید به جواهر آسیا دسترسی داشته باشید و فقط باید یک روز از سفر خود را به بازدید تایپینگ اختصاص دهید؛ زیرا فاصله کوالالامپور با تایپینگ بین ۳ تا ۴ ساعت است.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تور مالزی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

کودک جنگ زده ی آسیای شرقی معروف به ویتنام

کودک جنگ زده ی آسیای شرقی معروف به ویتنام

کودک جنگ زده ی آسیای شرقی معروف به ویتنام … چقدر از ویتنام می دانید ؟ شاید فقط اسمش را شنیده باشید و یا فقط بدانید که در شرق آسیا واقع شده است. با وجود اینکه ویتنام در همسایگی تایلند قرار دارد. گردشگران کمتری به آنجا سفر می کنند. در نتیجه ویتنام در اقتصاد صنعت گردشگری، سهم کمتری نسبت به تایلند دارد. حتما تا کنون از جنگ در ویتنام و آسیب های ناشی از آن شنیده اید. این جنگ به قرن گذشته مربوط می شود. اکنون این کشور رو به پیشرفت است. در حال حاضر توریست های زیادی به آنجا می روند که این موضوع بر پیشرفت ویتنام تاثیر می گذارد. ویتنام همانند دیگر نقاط جهان، غذا و فرهنگ خاص خود را دارد. تنوع موجود در این کشور سبب شده تا گردشگران زیادی را به خود جذب کند. حال می خواهیم مواردی را بررسی کنیم که در ویتنام منحصر به فرد هستند …

۱٫ معروف ترین دسر

یکی از معروفترین دسرهای ویتنام، سوپ فا است. روش پخت آن ساده است. سوپ فا از موادی مثل : گوشت، رشته، سبزیجات و … تشکیل شده است. این غذای معروف بسیار قدیمی می باشد. البته بجز ویتنام، در رستوران های دیگر کشور های آسیای شرقی این سوپ سرو می شود.

۲٫ غذاهای مشهور

 • ساندویچ بان می  Bánh Mì :

ساخت ساندویچ بان می، از جایی شروع شد که نان باگت از طریق فرانسوی ها به ویتنام وارد شد. ویتنامی ها مواد مختلف را به نان باگت اضافه کردند و غذای معروفی تهیه شد. موادی همچون : گوشت، سبزیجات، سس مخصوص و … تهیه ساندویچ بان می هزینه و زمان کمی را لازم دارد . به همین دلیل کم کم جزو یکی از غذاهای معروف ویتنام قرار گرفت.

 • غذای بان چه Bún Chả :

از زمانی که اوباما به ویتنام سفر کرد، در یک سالن غذاخوری به همراه آنتونی بوردین بان چا خورد. از آن پس این غذا در منوی رستوران ها شهرت یافت. شبیه به سوپ فا تهیه می شود با این تفاوت که گوشت بیشتری در بان چا بکار رفته است. علاوه بر آن از مواد : سرکه ، شکر، سس ماهی، ورمیشل، فلفل، لیمو و سبزیجات استفاده می شود. توجه داشته باشید که آب غذای بان چه خورده نمی شود.

۳٫ لباس سنتی با شهرت جهانی

یکی از لباس های معروف زنان ویتنامی آن را تن می کنند، لباس آئو دای Áo Dài است. این لباس در کل جهان شهرت یافته و با پارچه ابریشمی دوخته می شود. از قرن ۱۸ میلادی، زنان اشراف آن را به تن می کردند. در آن زمان با حضور میهمانان فرانسوی، آئو دای در نقاط خارج از ویتنام شناخته شد که با ایجاد تغییراتی آن را مجدد دوختند. یک مدل از این لباس هم برای آقایان در نظر گرفته شده بود.

۴٫ غار بزرگ و عجیب

در پارک ملی فونگ نها که بانگ، یک غار بزرگ قرار گرفته است که سون دونگ نام دارد. اوایل ورود به این غار کار هر کسی نبود. بعد از اینکه گروهی از محققان به آنجا رفتند، سون دونگ در بین گردشگران محبوب شد. البته ورود به آن ساده نیست و همه در یک صف حرکت می کنند. افرادی باید به آنجا بروند که آمادگی جسمانی کامل دارند زیرا ماجراجویی در این غار کار خطرناک و در عین حال هیجان انگیزی است.

۵٫ خلیج زیبای هالونگ

ویتنام در موقعیت مناسبی قرار گرفته است و تمام جاذبه های طبیعی اطراف آن قرار گرفته است. برای مثال مزارع برنج در شمال ویتنام و سواحل زیبا در جنوب آن قرار دارد. یکی از این جاذبه های زیبا و معروف خلیج هالونگ است که گردشگران زیادی به آنجا سفر می کنند. در هالونگ تعداد زیادی جزیره آهکی پوشیده از گیاهان و درختان وجود دارد.

۶٫ سس معروف غذاهای ویتنام

یکی از معروف ترین سس های این کشور که با هر غذایی قابل استفاده است را سس ماهی می نامند. تخمیر سس ماهی ممکن است تا دو سال طول بکشد ولی هرچه طولانی تر، طعم آن بهتر می شود. سس ماهی بعنوان چاشنی اصلی غذاها مورد استفاده قرار می گیرد. خوردن غذا برای ویتنامی ها بدون این سس غیر ممکن است. سس ماهی در طعم های تند و لیمویی وجود دارد. در واقع در سس ماهی اصل، هیچگونه مواد افزودنی بکار نمی رود. البته شرکت هایی هستند که با افزودن ترکیبات مصنوعی این سس را تهیه و پخش کرده اند.

۷٫ نمایش عروسکی روی آب

یک نمایش خاص روی آب اجرا می شود که قدمت تاریخی دارد. در واقع از منطقه ی رودخانه قرمز در شمال ویتنام ریشه گرفته است. در زمان های قدیم کشاورزان، مزرعه های برنج را پر از آب کرده و روی آن خیمه شب بازی را انجام می دادند. از آن به بعد شکل عروسک ها زیبا تر شد و در یک استخر کم عمق اینکار را انجام دادند. در این نمایش، عروسک گردان ها پشت پرده می ایستند. با یک سری چوب بامبو این عروسک ها را به همراه موسیقی سنتی به حرکت در می آورند. بیشتر نمایش های آنها برگرفته از داستان های اساطیری است.

۸٫ قهوه مخصوص

دومین تولید کننده قهوه در دنیا ویتنام است. آنها با سبک منحصر به فرد و در ظرف خاصی قهوه تهیه می کنند. در این روش ابتدا در یک فیلتر فلزی قهوه می ریزند. سپس اب جوش را روی آن اضافه میکنند. در نتیجه قهوه به دست آمده قطره قطره به لیوان زیرین می ریزد. بعد از آن بسته به سلیقه ی افراد یخ یا شیر را هم اضافه می کنند.

هدف ما از نوشتن این مطلب، بالا بردن اطلاعات شما از ویتنام بود. امیدواریم توانسته باشیم دانستنی های جالبی از این کشور زیبا را به شما ارائه دهیم.

اگر قصد خرید تور ویتنام را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای ویتنام آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

سرنوشت زباله های مالدیو

سرنوشت زباله های مالدیو

تا به حال به این فکر کرده اید که زباله های تولید شده در مالدیو چه سرنوشتی پیدا می کنند ؟ در جزیره ای مثل مالدیو سخت است تا از شر تعداد فراوانی از زباله خلاص شد. مطلب زیر را دنبال کنید تا جواب سوال خود را بگیرید…

تا کنون کمتر کسی بوده که از آلودگی های روی این جزیره ی فیروزه ای خبر داشته باشد. با توجه به اینکه مالدیو جمعیت زیادی را در بر گرفته است طبیعی است که تعداد زباله های تولید شده زیاد باشد. زیرا توریست های زیادی به این جزیره سفر می کنند که خود در این موضوع تاثیر دارد.

تمام زباله های مالدیو در یک جزیره به نام تیلافوشی دفن می شود. تیلافوشی فاصله ی کمی با ماله دارد. همانطور که قبلا گفتیم ماله پایتخت مالدیو است که بیشتر جمعیت مالدیو را در خود جای داده است.

تاریخچه ی تیلافوشی به سال ۱۹۹۱ بر می گردد. در ابتدا، یک تالاب بکر بوده که بعد از چندسال مجبور به دفن زباله ها در این تالاب می شوند. سپس در ماسه های اطراف آن چاله هایی کندند تا تمام زباله ها را به محض رسیدن در این چاله های دفن کنند. بعد از انجام این کار، روی چاله ها را با یک لایه از نخاله های ساختمانی می پوشاندن و روی آن ماسه های سفید می ریختند.      

از آن به بعد، آنقدر زباله در این جزیره جمع شد که روز به روز وسعت آن بیشتر میشد. سپس دولت زمین های آنجا را برای ساخت قایق، بسته بندی سیمان و کارهای انبارداری اِشغال کردند.

با جریان آب اقیانوس، بعضی از زباله ها به سواحل ماله می روند. البته ناگفته نماند که قایقران ها هم در این موضوع دست دارند و زباله های مستقیما آنجا می ریزند. این مشکل به قدری جدی بود که در سال ۲۰۱۱ تخلیه زباله را ممنوع اعلام کردند. بعد از آن تصمیم گرفتن تا بخشی از آنها را به هند بفرستند تا در آنجا بازیافت زباله صورت گیرد.

جهت خرید تور مالدیو کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای مالدیو آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

همه چیز درباره ی گوشواره ی هند

همه چیز درباره ی گوشواره ی هند

همه چیز درباره ی گوشواره ی هند … کشور زیبای سریلانکا در جنوب هند قرار دارد. سالانه توریست های زیادی جذب آن می شوند. یکی از جاذبه های خاص آن طبیعت بکر و دست نخورده است که بسیار لذت بخش می باشد. حال می خواهیم به بررسی تاریخچه، موقعیت، شهرهای آن، روش و راهنمای سفر بپردازیم. حتی اگر بار اولی نیست که به سریلانکا سفر می کنید، این مطلب را دنبال کنید و اطلاعات لازم درباره ی سفر بعدی را بدست آورید.

آنچه باید از سریلانکا بدانید

این کشور در ۵۰ کیلومتری از جنوب هند قرار گرفته است. سریلانکا به خوبی بر روی نقشه قابل تشخیص است. یک جزیره به شکل اشک بزرگ در اقیانوس هند است. به همین دلیل به آن لقب گوشواره هند هم می دهند. فرهنگ سریلانکا بسیار به هندوستان نزدیک است. مساحت این کشور ۶۵ هزار کیلومتر مربع می باشد.

به چه دلیل باید سریلانکا را برای سفر انتخاب کنیم؟

این کشور از جاذبه های گردشگری متنوعی برخوردار است. افرادی که به طبیعت و جاذبه های طبیعی علاقه دارند، سریلانکا را برای سفر انتخاب می کنند.

اگر قصد خرید تور سریلانکا را دارید کلیک کنید.

 دلایل متعددی برای سفر به این مقصد گردشگری وجود دارد که به شرح زیر است : 

 • موقعیت جغرافیایی

سریلانکا در موقعیت جغرافیایی مناسبی قراردارد. در نتیجه آب و هوای بی نظیر آن سبب شده تا مسافران زیادی جذب سفر به آنجا شوند. آب و هوای دلنشین و خاک حاصلخیزی که در آنجاست بسیار جذاب می باشد.

 • سواحل بی نظیر

ساحل زیبای سریلانکا دارای شن های گرم، درختان نخل و … می باشد و بسیار معروف است. امکان آفتاب گرفتن در این سواحل برای شما وجود دارد. از تفریحات آبی موجود در آن می توان جت اسکی سواری، قایق سواری، موج سواری و … را نام برد.

 • حیوانات کمیاب در آن

۲۶ پارک ملی و ۲ پارک دریایی در سریلانکا وجود دارد. گونه های کمیابی از حیوانات و جانوران در آنها به چشم می خورند. برای مثال پارک ملی یالا دارای پلنگ گربه وحشی می باشد که تماشای آن بسیار جذاب است. از طرفی دیگر پستانداران، آبزیان و حدود ۲۱۵ گونه پرنده و خزنده نیز وجود دارد که از دلایل سفر به سریلانکا محسوب می شوند.

فرهنگ مردم سریلانکا

فرهنگ یکنواختی در بین مردم سریلانکا به چشم می خورد. تمام آنها مهمان نواز هستند و با لبخندی گرم از شما پذیرایی می کنند. این استقبال با شکوه باعث شده تا توریست های زیادی جذب سفر به سریلانکا شوند. هر سه شهر دامبولا، سیگیرا و پولوناروا از فرهنگ باستانی سریلانکا، بودایی و فرهنگ دوران استعمار اروپاییان پیروزی می کنند.

تاریخچه

 سریلانکا گذشته ی تاریخی بی نظیری دارد. اتفاقات مختلفی را تجربه کرده است. ارزش تاریخی این کشور باعث شده تا توریست های بسیاری را به خود جذب کند.

 • تاریخچه قبل از میلاد مسیح

گذشته ی سریلانکا به دوران باستان ، سه قرن قبل از میلاد مسیح بر می گردد. در واقع جاذبه های تاریخی به این گفته ها شهادت می دهند.  این شواهد به ورود آریایی ها، آموزش ساخت آهن، فنون کشاورزی، حکومت رانی و معرف بودایسم اشاره می کنند. به همین دلیل است که بیشتر مردم سریلانکا از دین بودایی پیروی می کنند.

 • تاریخچه بعد  از میلاد مسیح

سریلانکا از شروع دوران مسیحی تا اوایل قرن چهارم میلادی بدست لامباکارنا اداره میشد. اما در قرن دهم میلادی این جزیره به جنوب هند پیوست. سپس بعد از پنج قرن دوران استعمار سریلانکا شروع شد. در واقع در آن مدت پرتغالی ها، هلندی ها و انگلیسی ها بر روی آن تسلط داشتند. در آخر در سال ۱۹۴۸ با عنوان سریلانکا مستقل شد.

چه زمانی به سریلانکا سفر کنیم ؟

سریلانکا هم مانند دیگر نقاط جهان از آب و هوای مختلفی در طول روز برخوردار است. برخی از قسمت های آن به دلیل ارتفاع، آب و هوای متفاوتی از دیگر بخش های سریلانکا دارد. پس قبل از سفر درنظر داشته باشید که به کدام قسمت از آن می خواهید سفر کنید. سه حالت دارد. اینکه شما قصد سفر به سواحل غربی و جنوبی را داشته باشید. یا بخواهید به تپه های مرکزی بروید. و یا شرق سریلانکا را برای سفر انتخاب کنید. حال می خواهیم به بررسی آب و هوای آنها بپردازیم …

 • سواحل غربی و جنوبی سریلانکا

اگر انتخاب شما گال و یا چیلاو می باشد. باید بگوییم که این دو بخش از جزیره، از آوریل تا سپتامبر بارانی است. از اکتبر به بعد بارش باران کمتر می شود. برای اینکه بتوانید از تمام تفریحات ساحلی موجود  بهترین بهره را ببرید پیشنهاد می کنیم تا ماه اکتبر و مارس را برای سفر انتخاب کنید. از طرفی اگر میخواهید موجودات آبی را ببینید و یا در دریای آنجا شنا کنید ماه ژانویه تا مارس مناسب است. کسانی که به فستیوال ها و جشن های مختلفی علاقه دارند بدانند که در ماه های آوریل برگزار می شود.

 • تپه های مرکزی سریلانکا

ارتفاع در این نقطه باعث شده تا آب و هوای سرد تری داشته باشد. البته اگر در ماه ژانویه تا مارس به آنجا بروید با هوای آفتابی و کم بارشی مواجه می شوید.  ولی در صورت سفر در ماه های اکتبر و نوامبر این بارش بیشتر است.

 • شرق سریلانکا

در شرق سریلانکا هم از ماه اکتبر تا ژانویه بارش فراوان است. ولی در آگوست و سپتامبر بارش کمتری به چشم می خورد.مسافرانی که می خواهند تعطیلات خود را در سریلانکا بگذرانند، منطقه ی شرق آن انتخاب خوبی است. البته نمی شود صد در صد تضمین کنیم که بارشی وجود ندارد. گاهی باران های شرق سریلانکا هم شدید می شود.

کدام شهر از سریلانکا را برای سفر انتخاب کنیم  ؟   

به حدی نقاط مختلف سریلانکا زیبا می باشند که حتما انتخاب برای شما نیز سخت است. حال می خواهیم این شهرها را به شما معرفی کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

 • شهر گال

انواع معابد تاریخی در گال قرار گرفته است. غیر از طبیعت زیبا و ساحل چشم نواز گال، جاذبه های تاریخی در آنجا یافت می شود که ارزش تماشا دارد. هر یک از این جاذبه های به افسانه ای قدیمی مربوط می شود. برای مثال معبد سینیگاما. اگر علاقه ی زیادی به عکاسی دارید، فانوس دریایی گال منظره ی بی نظیری دارد.

 • کلمبو

یکی از بزرگترین شهر های سریلانکا محسوب می شود. کلمبو آب و هوای دلنشینی دارد. از همین رو توانسته تا توریست های زیادی را به خود جذب کند. در آنجا هم تعدادی جاذبه تاریخی وجود دارد.  جاذبه های طبیعی که در کلمبو وجود دارد بی نظیر است. یکی از دیدنی های خاص آن زندگی لاکپشت هاست.

 • بنتوتا 

بنتوتا یک شهر ساحلی جذاب واقع در سریلانکا می باشد. افرادی که علاقه ی زیادی به گشت و گذار درمیان دریا و جنگل دارند، برای آنها سفر به بنتوتا تجربه ای دلنشین می باشد.  این شهر زیبا در نزدیکی کلمبو و گال قرار دارد. تا کنون، بنتوتا توریست های زیادی را به خود جذب کرده است. این به دلیل آب و هوای مناسب آن و جاذبه های گردشگری می باشد. از بنتوتا بیشتر بدانید …

 • نووارا الیا

این شهر زیبا از مزارع چای با رنگ سبز برخوردار است. از بهترین زمین گلف تشکیل شده است. به حدی جاذبه های طبیعی و باغ های زیبا دارد که در صورت سفر با قطار تماشای آنها شما را حیرت زده خواهد کرد. البته با توجه به ارتفاع هوای آنجا کمی سرد تر است.

 • کندی

این شهر پر از جاذبه های زیبا در تپه های مرکزی قرار گرفته است. شما می توانید حیات وحش و موزه هارا در آنجا تماشا کنید و لذت ببرید. کندی پر از مقاصد گردشگری تاریخی و فرهنگی می باشد. از طرفی اگر به کوه نوردی و گشت و گذار در طبیعت علاقه دارید؛ کندی گزینه ی مناسبی برای سفر است.

از چه طریقی به سریلانکا سفر کنیم  ؟

از آنجایی که سریلانکا، یک جزیره است بیشتر سفر ها از طریق مسیر هوایی انجام می شود. یک مسیر دریایی بین سریلانکا و هند وجود دارد. اما زمان زیادی را باید به آن اختصاص دهیم در نتیجه خسته کننده می شود. به همین دلیل با انتخاب مسیر هوایی، تنها ۶ تا ۷ ساعت در هواپیما به سر می برید.

درباره ی ویزای سریلانکا

شما می توانید بصورت آنلاین و غیر حضوری ویزا دریافت کنید. که البته هزینه ی ویزای الکترونیکی نیز از شما دریافت می شود. مدت دریافت آن ممکن است کمی طول بکشد و متغیر است. کانتر مربوطه در پلیکان پرواز آسیا این کار را به بهترین نحو برای شما انجام می دهد. کافی است تا مدارک زیر را آماده کرده و به آن تحویل دهید. این مدارک شامل موارد زیر است :

 •  مدارک شناسایی
 • فرم تکمیل شده آنلاین
 • پاسپورتی که حداقل هفت ماه اعتبار داشته باشد
 • بلیط بازگشت از سریلانکا و مدارک رزرو هتل
 • حداقل دو قطعه عکس

توجه داشته باشید که مهلت استفاده از آن تا ۱۸۰ روز است.

سوغاتی مخصوص سریلانکا

با وجود مزارع چای در آنجا، سوغاتی چای بسیار معروف است. علاوه بر آن از نقاب های سنتی و کار دست مردم سریلانکا می توانید بعنوان سوغاتی استفاده کنید. همچنین مجسمه های چوبی که در بازار های سریلانکا به فروش می رسند از ارزش بالایی برخوردار است. این مجسمه ها به شکل بودا و فیل می باشد. سوغاتی های دیگری مثل : نقاشی، ظروف، الماس، جواهرات، ادویه و لباس محلی و … در بازار ها به چشم میخورد.

در داخل سریلانکا با چه روشی رفت و آمد کنیم  ؟

برای جا به جایی بین شهر های سریلانکا نیازمند وسیله هایی می باشد که به شرح زیر است :

 • اتوبوس
 • هواپیما
 • قطار

اگر به دنبال وسیله ای جمع و جور برای رفت آمد های داخل شهری هستید ریکشا می تواند گزینه ی مناسبی باشد. این سه چرخه های جذاب در هند و پاکستان و تایلند بسیار معروف است و قیمت به صرفه ای هم دارد. علاوه بر آن، برای جا به جایی بین مقاصد گردشگری می توانید از ماشین و یا دوچرخه نیز استفاده کنید.

اقامتگاه های سریلانکا

مکان های مختلفی برای اقامت توریست ها در سریلانکا قرار گرفته است. یکی از ارزانترین آنها مسافرخانه ها هستند که با قیمت کم در اختیار شما قرار می گیرد. اما اگر به دنبال اقامتگاهی لوکس تر می باشید، هتل ها بسیار مناسب اند. هتل های سریلانکا خدمات مختلفی را به شما ارائه می دهند تا بهترین سفر به سریلانکا را تجربه کنید.

غذاهای سریلانکا کدامند ؟

سریلانکا کیفیت غذای خوبی دارد و مواردی یافت می شود که با ذائقه ی ایرانیان سازگار باشد. یکی از اصلی ترین غذای آنها برنج و ادویه است که نمونه های زیادی از غذاها را می توان با این موارد درست کرد. از طرفی به دلیل جزیره بودن، می توانید غذاهای دریایی خوشمزه ای را در آنجا صرف کنید. سالاد هایی که در سریلانکا وجود دارد به زندگی اروپاییان در گذشته بر می گردد. فراموش نکنید که دین اصلی مردم سریلانکا اسلام است. طبیعی است که غذای سازگار با مزاج ایرانیان در آنجا فراوان باشد پس جای نگرانی نیست.

نتیجه گیری

در سخنان بالا موارد اصلی را برای شما مطرح کردیم. قطعا قبل از سفر به سریلانکا دانستن مواردی لازم است تا بهترین سفر را تجربه کنید. امیدواریم تا توانسته باشیم اطلاعات خوبی را در اختیار شما قرار دهیم. حال که این مطلب را مطالعه کردید می توانید شهر مورد نظر خود را در ماه مناسب انتخاب کنید و طبق آن پوشاک مناسب همراه ببرید.

جهت خرید تور سریلانکا با بهترین قیمت کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای سریلانکا آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

عجیب ترین مراسم بالی در سکوت

عجیب ترین مراسم بالی در سکوت

عجیب ترین مراسم بالی … همانطور که میدانید شروع سال نو در هر نقطه از جهان، رسم و رسوم مختلفی دارد. عید نوروز در بین ایرانیان با چیدن هفت سین آغاز می شود و در ادامه ی آن بازدید از اقوام و آشنایان را به همراه دارد. یا در ویتنام که سال نو به سبک مختلفی شروع می شود. قبلا از مراسم عید در ویتنام گفته بودیم که مردم محلی آن رسوم خاص خود را اجرا می کردند. حال قرار است سال نو در بالی را بررسی کنیم. رسم عجیب مردم بالی همه را شگفت زده کرده است.

به چه روزی نایپی می گویند ؟

تقویمی که در بین مردم بالی وجود دارد، طبق تقویم ساکا می باشد. ساکا در سال ۱۹۵۷ بعنوان تقویم ملی هند شناخته شد. شروع این تقویم، طبق تقویم گریگوری بر مبنای سال خورشیدی می باشد. درست مثل ایرانی ها که با آب و هوای بهار آغاز می شود. هندوهای بالی این روز ویژه را نایپی می نامند.

آنچه باید از عجیب ترین مراسم بالی در سکوت بدانیم؟

در شروع روز نایپی عقاید عجیبی در بین مردم بالی به چشم می خورد. در واقع مردم آنجا در این روز، روزه ی سکوت می گیرند. آنها طبق رسمی که دارند در خانه می مانند. سرکار و تفریح نمی روند و همه ی چراغ ها را خاموش می کنند. حتی در خانه از رادیو و تلویزیون استفاده نمی کنند، حق حرف زدن با یکدیگر را ندارند، با تلفن صحبت نمی کنند و به مهمانی هم نمی روند. به طور کلی در تاریکی و سکوت مطلق می نشینند. شاید از نظر شما جالب نباشد، اما آنها با این کار بیشتر به عبادت می پردازند و از این کار لذت می برند.

از قوانین مهم روز نایپی :

نکاتی که باید در این روز بدانید به شرح زیر می باشد :

 • قانون: Amati Geni : روشن کردن چراغ، آتش و اجاق گاز ممنوع می باشد. در نتیجه امکان پخت و پز فراهم نیست.پس آنها در ۱ روز کامل روزه می گیرند.
 • قانون Amati Karya : کسب و کار تعطیل و ممنوع می باشد.
 • قانون  Amati Lelunganan : به هیچ عنوان سفری صورت نمی گیرد.
 • قانون Amati Lelanguan : گردش و تفریح به هر شکلی ممنوع است.

در شهر چه رخ می دهد؟

اگر قصد خرید تور بالی را دارید حتما در نظر داشته باشید که سفر شما مصادف با این روز از سال نباشد. در روز نایپی شهر سکوت و کور است. فروشگاه ها تعطیل هستند. فرودگاه ها فعالیتی نمی کنند. تنها خدمات اضطراری کار میکنند. برای مثال : بیمارستان ها، خدمات حمل و نقل ویژه و فرودهای ضروری. پس اگر با شرایط خاص هم بتوانید خودتان را به بالی برسانید، در آن روز فقط می توانید در هتل بمانید و هیچ کاری نکنید. در نتیجه یک روز از سفر شما هدر می رود. هیچ تخلفی در این روز صورت نمی گیرد و همه ی مردم آن را به درستی اجرا می کنند.

در روز نایپی چه می پوشند ؟

در این روز پوشش خاصی برای هندوهای بالی وجود دارد. خانوم ها (کیاپا) سر کرده و موهای خود را زیر آن جمع می کنند. از طرفی دیگر آقایان سربند سنتی سفید رنگ (آندانگ) می بندند و چتر آفتابی به رنگ زرد طلایی در دست می گیرند.

مراسم دیدنی پیش از روز نایپی :

قبل از روز نایپی همه چیز برعکس می باشد. جنب و جوش زیادی در بین مردم به چشم می خورد. همه ی مناطق ترافیک است. در واقع خانوم ها نذری که دارند را داخل سبد و روی سر خود می گذارند و برای پخش آن به عبادتگاه می روند. برخی از افراد یک پارچه به نام پل خداوند به دنبال خود می کشند. این پارچه ها به رنگ سفید و زرد هستند. همچنین، نوازندگان بالی در خیابان ها رژه می روند.

هندوهای بالی از سه روز قبل از شروع روز نایپی، ظروفی را که قرار است در روز مراسم استفاده شوند را پاک می کنند. آنها عقیده دارند تا با این کار روح انسان از آلودگی پاک می شود. همچنین آنها از آب اقیانوس می نوشند به این معنی که مفهوم زندگی پر تلاطم را بهتر دریابند.

اگر چه این رسوم برای ما خسته کننده است اما هر کدام از این عقاید برای مردم بالی مفهومی دارد. در واقع برای خاموش کردن آتش نفسانیت انسان، روشن کردن چراغ و آتش ممنوع می باشد. کسانی که تفکرات هندوها را می شناسند این عقاید را بیشتر درک می کنند.

اگر قصد خرید تور بالی را دارید، جهت مشاهده ی پکیج های کامل کلیک کنید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تور بالی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

سال نو به سبک ویتنام

سال نو به سبک ویتنام

سال نو به سبک ویتنام … حتما تاکنون از جنگ در ویتنام و حمله ی تت شنیده اید. در واقع به سال نوی ویتنام که از چینی ها برگرفته شده (تت) می گویند.

تت مخفف کلمه ی Tết Nguyên Đán می باشد. رسم و رسوم عجیبی در سال نوی ویتنامی ها وجود دارد. با ما همراه باشید تا به بررسی این رسوم بپردازیم …

تعطیلات یا همان آغاز سال نو (عید تت) را از ماه ژانویه یا فوریه جشن می گیرند. این سال نوی قمری سالانه توریست های زیادی را به خود جذب می کند. شما در هر موقع که به ویتنام بروید سفری جذاب را تجربه می کنید اما سفر در این زمان مشخص برای شما جذاب تر خواهد بود. خوشگذرانی در جشن ها برای شما لذت بخش خواهد بود. برای خرید تور ویتنام کلیک کنید.

این عید برای ویتنامی ها حکم شروع دوباره را دارد . درست مثل نوروز ما ایرانیان. هر سال با شروع سال نو کینه ها فراموش می شوند، بدهی ها تسویه و خانه ها تمیز می شود. به امید اینکه سعادت و خوشبختی در سال جدید به مردم رو کند.

 رسم و رسوم در عید تت به چه شکل است؟

 باز هم همان رسم قدیمی عید نوروز در ویتنام وجود دارد. برای شروع سال نو، هفته ها قبل شروع به خرید می کنند. خریدهای لباس، خوراکی، هدیه ها و …

در تعطیلات تت تمام بیشتر فروشگاه ها تعطیل می باشد. پس اگر سفر شما مصادف با شروع عید تت می باشد، چند هفته جلوتر آنجا باشید تا فرصت خرید را از دست ندهید. در همه جای دنیا مردم در سال نو، با هم صمیمی تر هستند و قهر هارا کنار می گذارند. این صمیمیت و مهربانی برای این است که سعادت را به خانه ی خود بیاورند و سالی پر از برکت را بگذرانند. به قول قدیمی ها : سال را هر طور آغاز کنی همانگونه تا آخر پیش می رود …

در نزدیکی عید تت، ویتنام بسیار شلوغ است. سر و صدای بین کودکان، نوجوانان و جنب و جوش مردم در خیابان ها به چشم می خورد. آنها اعتقاد دارند تا برای دور کردن شیطان و بدشانسی و بدبیاری باید ترقه بازی کنند. آنها با انفجارهای هیجان انگیز این کار را انجام میدهند. توصیه می کنیم که اگر اهل هیجان هستید و دوست دارید تا به منطقه ای پر از هیاهو سفر کنید. در عید تت ویتنام را برای سفر انتخاب کنید. در میان جشن ها و نمایش های مختلفی که دارند، گذراندن تعطیلات بی نظیر است. یکی از نمایش های خاص آنها رقص اژدهاست که از فرهنگ چین الگو برداری کردند.

نکات سفر در سال نو ویتنام :

 توجه داشته باشید به دلیل اینکه مردم محلی ویتنام، در تعطیلات تت در حال گشت و گذار هستند. به دیدن اقوام و آشنایان خود می روند، وسیله های حمل و نقل بین شهری و داخلی بسیار شلوغ است. پس اگر میخواهید این ماه را برای سفر انتخاب کنید بدانید که باید زمان بیشتری در ویتنام بمانید. اکثر وسایل عمومی از چند روز قبل رزرو می شوند و آنوقت شما امکان استفاده از آن را نخواهید داشت.

سواحل شهر هوی پر بازدید ترین منطقه ی گردشگری در ویتنام است. مردم محلی ویتنام در تعطیلات عید، برای بازدید از جاذبه های گردشگری ویتنام می روند. به همین دلیل قیمت ها در این ماه از سال بیشتر است. همچنین قیمت هتل های ویتنام که ظرفیت کمی برای رزرو دارند، افزایش پیدا میکند.

از عید تت بیشتر بدانید :

سال نوی ویتنام بین ۳ روز تا ۱ هفته است. اما در همین مدت کوتاه رسوم قدیمی اجرا می شود. برای مثال : بازدید از اقوام و آشنایان، دیدار دوستان، بازدید از معابد و …

یکی از رسم های عجیب این است که در روزهای عید خانه را جارو نمیزنند. آنها اعتقاد دارند تا با این کار خوشی شانسی جدید را از خونه بیرون می کنند. از طرفی موها و ناخن هارا کوتاه نمی کنند تا خوشبختی سال نو از دست نرود.

مردم محلی ویتنام به اولین نفری که وارد خانه ی آنها می شود توجه می کنند. آنها معتقدند آن شخص کسی باشد که بسیار موفق است تا خوشی را با خود به همراه بیاورد. به همین دلیل شخص موفق با بزرگ خانواده قبل از نیمه شب از خانه خارج شده و با شروع عید تت دوباره وارد می شود. پس مطمئن می شود که شخص دیگری نفر اول نبوده است.

عید تت چه زمانی است ؟

از آنجایی که تمام رسوم از چین برگرفته شده است، تقویم آن نیز وابسته به چینی ها می باشد. طبق تقویم، جشن آنها از اواخر ماه ژانویه یا اوایل فوریه آغاز می شود. در روز اول از شروع سال نوی چینی، تت را هم جشن می گیرند. اما اختلاف ساعتی که بین هانوی و پکن وجود دارد باعث می شود تا گاهی این روز جا به جا شود.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تور ویتنام آماده ی خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

درباره ی سفر به بنتوتا

درباره ی سفر به بنتوتا

درباره ی سفر به بنتوتا … بنتوتا یک شهر ساحلی جذاب واقع در سریلانکا می باشد. افرادی که علاقه ی زیادی به گشت و گذار درمیان دریا و جنگل دارند، برای آنها سفر به بنتوتا تجربه ای دلنشین می باشد.  این شهر زیبا در نزدیکی کلمبو و گال قرار دارد، به همین دلیل شما میتوانید از یک تور ترکیبی سریلانکا استفاده کنید و با یک تیر دو نشان بزنید! هم به بنتوتا سفر کنید و هم کلمبو را از نزدیک ببینید. تا کنون، بنتوتا توریست های زیادی را به خود جذب کرده است. این به دلیل آب و هوای مناسب آن و جاذبه های گردشگری می باشد.

اگر می خواهید از بنتوتا بیشتر بدانید مطلب زیر را دنبال کنید تا سفری دلپذیر داشته باشید …

از بنتوتا بیشتر بدانید …

اول از هر چیز باید بگوییم که بنتوتا، بین گال و کلمبو قرار گرفته است. در سال های دور تنها یک بندرگاه و اقامتگاه بود. شهری پر از معابد قدیمی و تاریخی. در واقع نام شهر بنتوتا، به یک افسانه ی قدیمی بر می گردد. در این داستان، اهریمنی به نام (بم) وجود داشت که در توتا حکومت میکرد. ترکیب این دو کلمه ی بنتوتا را تشکیل داد. اکنون یک شهر توریستی با ۳۷ هزار جمعیت است. از نظر جغرافیایی، بنتوتا قسمتی از گال می باشد.

دلایل سفر به بنتوتا :

یکی از دلایل اصلی سفر به بنتوتا فقط ساحلی بودن آن نیست؛ بلکه وجود جاذبه های متنوع در هر نقطه از این شهر است. دلایل دیگر انتخاب این مقصد گردشگری شامل موارد زیر می باشد :

 • ارزش تاریخی بنتوتا

بنتوتا از ارزش تاریخی بالایی برخوردار است.  برای مثال وجود معبد گالاپاتا ویهارایا به اهمیت تاریخی بنتوتا می افزاید. دروازه ی ورود به سواحل جنوبی، شهر بنتوتاست که در گذشته، بندر تجاری محسوب میشد.

 • ساحل معروف بنتوتا

ساحل بنتوتا در بین جاذبه های آن بسیار معروف است. در آنجا میتونید از امکانات تفریحی همچون موج سواری، شنا و آفتاب گرفتن در زمان مناسب استفاده کنید.

 • طبیعت نامحدود

طبیعت زیبای بنتوتا از جنگل ها، زمین کشاورزی و باغ های سرسبز تشکیل شده است. وجود این طبیعت زیبا ارزش سفر به بنتوتا را چندبرابر کرده و گردشگران زیادی را به خود جلب می کند. چند نمونه از گیاهان کمیاب در جنگل های آن یافت می شود. یکی از جزایری که طبیعت بی نهایت دارد، جزیره سینامون است که از چشم اندازی بی نظیر برخوردار است.

 • حیات وحش

مجموعه ای حیوانات و جانوران مختلف در این منطقه حیات وحش بنتوتا را تشکیل می دهند. اگر می خواهید جاذبه هایی دست نیافتنی همچون تخم گذاری لاکپشت ها را تماشا کنید، ماه نوامبر تا دسامبر را برای سفر انتخاب کنید. در صورت بازدید از حیات وحش بنتوتا، در حفظ آن بکوشید. بخصوص پرورش لاکپشت ها که منطقه ی حساسی از آن محسوب می شود.

شیوه ی رفت و آمد

فاصله ی مقاصد گردشگری در بنتوتا کم است. در حدی که می توانید پیاده بین آنها جابه جا شوید. اما اگر می خواهید در کمترین زمان به مقصد برسید، تاکسی ها یا توک توک (سه چرخه) در اختیار شما می باشد که نرخ آنها متغیر است.

خوراک در بنتوتا

شما با هر ذائقه ای می توانید غذای مورد علاقه ی خودتان را در سریلانکا صرف کنید. در رستوران های آن انواع غذاهای دریایی و هندی سرو میشود که از کیفیت بالایی برخوردار است. اگر بجز غذاهای ایرانی غذای دیگری نمی توانید میل کنید، توصیه میکنیم تا به آلوتگاما در نزدیکی بنتوتا بروید. علاوه بر آنکه طعم غذایش به خوراکی های ایرانی نزدیک است، از حلال بودنش هم مطمئن هستید.

چگونه به بنتوتا سفر کنیم؟

دسترسی به بنتوتا راحت است. می توانید از راه هایی همچون : هواپیما، راه آهن و یا مسیر جاده ای استفاده کنید. اگر زمان زیادی ندارید و راحتی در طول سفر برایتان در اولویت است از مسیر هوایی استفاده کنید. اما اگر میخواهید تمام جاذبه های طبیعی را در راه ببینید و لذت ببرید، سفر با قطار گزینه ی مناسبی است. البته شما با خرید تور سریلانکا و معرفی یک پکیج کامل و عالی می توانید بهترین انتخاب را در سفر داشته باشید.

 • انتخاب هواپیما

توجه داشته باشید که هیچ هواپیمایی بصورت مستقیم نمی تواند به بنتوتا برود. حداقل یک توقف در کلمبو دارد و بعد از رسیدن به آنجا از طریق حمل و نقل برون شهری مثل تاکسی های مقابل فودگاه، اتوبوس و قطار به بنتوتا بروید.

 • سفر جاده ای

شما از طریق بزرگراه A2 در طول خط ساحل جنوب غربی میتوانید به کلمبو رفته و به فاصله ی ۲ تا ۲ ساعت ونیم به بنتوتا بروید. هزینه ی کمتری دارد و زمان زیادی صرف می شود. اتوبوس هایی هستند که در این مسیر رفت و آمد دارند و مسافر می برند.

 • با استفاده از قطار

برای استفاده از قطار باز هم تا کلمبو باید با هواپیما بروید. سپس از آنجا، با خط ریلی که در شمال کلمبو قرار دارد از گال عبورکنید و به ماراتا و سپس بنتوتا برسید. این مسیر فوق العاده زیباست و دیدن جاذبه های طبیعی اطراف، از خستگی شما می کاهد.

در کدام اقامتگاه ها مستقر شویم ؟

انتخاب استراحتگاه در بنتوتا به مبلغی که  میخواهید هزینه کنید بستگی دارد. مکان های مختلفی برای اقامت وجود دارد که میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • اقامتگاه های اقتصادی :

اگر می خواهید با کمترین هزینه به سریلانکا بروید و به دنبال سفری لاکچری نیستید ما مسافرخانه ها و هاستل ها را پیشنهاد می کنیم. خانواده های محلی در بنتوتا آنها را در اختیار شما قرار می دهند. امکانات خاصی ندارند و برای صرف غذا باید به بیرون، داخل شهر بروید.

 • اقامتگاه درجه یک :

هتل های تاپ در بنتوتا وجود دارد که از امکانات ویژه ای برخوردار است. با اقامت در آنها می توانید از امکاناتی همچون استخر، فضای سبز زیبا، خدمات اسپا بهره ببرید. در رستوران های موجود در هتل غذاهای خوشمزه میل کنید. همچنین ویلاهای ساحلی موجود در بنتوتا گزینه ی مناسبی برای اقامت هستند.

 • هتل های لوکس :

از بهترین اقامتگاه های بنتوتا که در سطح بالایی قرار گرفته اند، هتل های لوکس هستند. مسافرانی که میخواهند سفری لاکچری داشته باشند می توانند در این هتل ها مستقر شوند و از امکانات ویژه ی آنها بهره ببرند. هتل های لوکس بنتوتا از نظر معماری بسیار زیبا هستند و هزینه ی زیادی صرف ساخت آنها شده است.

بازار خرید در بنتوتا :

خرید یک نوع تفریح در سفر محسوب می شود. اجناس متنوعی در بازارهای محلی بنتوتا وجود دارد که دیدن آنها هم لذت بخش است. سه بازار معروف در بنتوتا که برای خرید مناسب است شامل موارد زیر می باشند :

 • الوتگاما

مخصوص خوارکی هایی همچون : انواع سبزیجات، میوه جات و ادویه جات می باشد که اجناس آن با بهترین کیفیت در اختیار شما قرار می گیرد.

 • بنتوتا

در این بازار صنایع دستی سنتی و سوغاتی های مختلف بفروش می رسد. بازار بنتوتا در مرکز شهر قرار گرفته است که انواع لباس های محلی، صنایع تزیینی سریلانکا و … در آن وجود دارند.

 • میتیاگودا

این بازار در زمینه ی فروش جواهرات و سنگ های قیمتی فعالیت می کند. محصولات آن بسیار ارزشمند است. مردم محلی آنجا اعتقاد زیادی به خواص این سنگها دارند.

در چه فصلی به بنتوتا سفر کنیم؟

با توجه به آب و هوای بنتوتا، ماه مهر تا فروردین زمان مناسبی برای سفر است. زیرا در این ماه ها می توانید از امکانات تفریحی آبی در دریایی آرام بهترین بهره را ببرید. به گشت و گزار در جنگل های آن بپردازید و لذت ببرید. از طرفی دیگر، اگر میخواهید از گرمای تابستان در ماه های اردیبهشت تا شهریور در امان باشید. در واقع به مقصدی خنک تر با بارش فراوان باران بروید، بنتوتا گزینه ی مناسبی برای انتخاب است.

امیدواریم تا توانسته باشیم اطلاعات خوب و مفیدی را در زمینه ی سفر به بنتوتا به شما انتقال دهیم. پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای سریلانکا آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند.

post

گلچین هتل های مالدیو

گلچین هتل های مالدیو

گلچین هتل های مالدیو … شاید تاکنون انتخاب بین هتل های مالدیو برای شما سخت بوده باشد. اما حالا میخواهیم شما را در انتخاب هتلی آرام و امن راهنمایی کنیم.

وقتی از جزیره صحبت میکنیم، حرف از منظره ی چشم نواز اتاق های هتل به میان می آید. بنابراین نیازی نیست حساسیت زیادی در انتخاب به خرج دهیم اما بهترین هتل های این جزیره را بررسی میکنیم تا شما بهترین انتخاب را داشته باشید. همه ی هتل ها از نظر قیمت، خدمات و موقعیت با هم متفاوت اند. در خصوص هتل های مالدیو که روی آب بنا شده اند، جاذبه هایی مثل رستوران های زیر آب – اتاق های کف شیشه ای – سیستم انرژی خورشیدی به چشم می خورد.

اگر می خواهید سفری ارزان داشته باشید :

با وجود اینکه مالدیو جزو سفرهای ارزان نیست اما شما می توانید با انتخاب هتلی ارزانتر هزینه ی سفر خود را کاهش دهید.

هتل فوراوری Furaveri

مساحت این هتل ۲۳ هکتار است. از ۴ سالن غذاخوری تشکیل شده است که انواع غذاهارا سرو میکند. چشم انداز این هتل رو به گیاهان و جانوران دریایی می باشد. همچنین شما در دهکده ی سلامت آن می توانید طب سنتی چند هزارساله را تجربه کنید. برعکس قیمت پایین اتاق های این هتل امکانات مدرنی در آن قرار دادند که شما فرهنگ مهمان نوازی مالدیو را از نزدیک میبینید.

Arena beach maafushi هتل آرنا بیچ مافوشی

از بین هتل های ارزان مالدیو آرنا بیچ واقع در جزیره ی مافوشی یکی از بهترین هتل های ۴ ستاره ی آن به شمار می رود. انتخاب آرنا بیچ به دلیل دسترسی آسان به جزیره ی ماله در فاصله ی کمتر از یک ساعت ، هزینه ی سفر شما را کاهش می دهد. اگر در طبقات بالای هتل آرنا اتاق رزرو کنید، طبیعت بسیار زیبا و فوق العاده ای را از سواحل این جزیره میبینید.

  هتل سینامون دونولی Cinnamon donveli

این هتل ۴ ستاره در ۲۰۲۲ از نظر خدمات و امکانات بالا از بوکینگ جایزه گرفته است. اما با وجود امکانات سطح عالی که دارد جزو بهترین هتل های اقتصادی مالدیو می باشد. رزرو آن نیاز به پرداخت مبلغ بالایی نخواهد داشت. انتخاب سینامون دونولی برای افرادی که علاقه ی زیادی به موج سواری دارند مناسب است.

هتل باندوس Bandos

این هتل ۴ ستاره در قسمت مرکزی جزیره قرار گرفته و فاصله ی آن با فرودگاه بین المللی تنها ۱۰ دقیقه است. از نظر زیبایی و آرامش در بین هتل های دیگر در رتبه ی بالایی قرار دارد . در سواحل مالدیو جلب توجه می کند. مسافرانی که علاقه ی زیادی به غواصی دارند انتخاب باندوس برای آنها مناسب است تا از تجهیزات غواصی آن بهترین بهره را ببرند.

اگر می خواهید روی آب مستقر شوید :

برخی افراد فقط برای اینکه تجربه ی اقامت در هتل های روی آب را داشته باشند به مالدیو سفر می کنند.  

تعدادی از گران ترین هتل های مالدیو در این دسته قرار می گیرند:

هتل سونوا جانی Soneva jani

یکی از لوکس ترین و گرانترین هتل های مالدیو سونوا جانی می باشد که اکثرا آن را می شناسند. اما در جستجوی نام آن گاهی با سونوا فوشی اشتباه گرفته می شود. درنظر داشته باشید سونوا فوشی در سواحل و سونوا جانی در وسط های آب قرار گرفته است. طبیعت بیرون از پنجره ی این هتل چیزی جز آب های فیروزه ای رنگ نیست. اگر اتاق های بالای این هتل را رزرو کنید سرسره هایی را می بینید که شما را مستقیما از تخت استخری به قسمت کم عمق آب سُر می دهند.

هتل گیلی لانگفوشی Gili lankanfushi

این هتل تاسیس شده روی آب دارای جوایز و سوابقی می باشد که ۲۰ دقیقه با جزیره ماله فاصله دارد و از همین رو جزو یکی از لوکس ترین هتل های مالدیو محسوب می شود. بزرگترین ویلای جهان روی آب با بیش از ۱۶۰۰ متر مربع متعلق به این هتل است.

هتل جمیرا مالدیو Jumeirah maldives

سازندگان هتل جمیرا طرحی جدید را بکار بردند. آنها با احداث یک هتل دو طبقه، طبقه ی اول را به یک استخر کف شیشه ای و یک آلاچیق کوچک اختصاص دادند. در طبقه ی دوم اتاق هایی که چشم انداز زیبایی دارد را بنا کردند. طراحی مدرن این هتل آن را جزو لوکس ترین ها قرار داده است. حتما تاکنون از صبحانه های شناور روی آب جزیره ی مالدیو شنیده اید. یکی از امکانات ویژه ی هتل جمیرا، سرو همین نوع صبحانه می باشد. اگر به معماری سنتی علاقه دارید کافی است چند قدم آن طرف تر بروید تا غذاهای محلی را در فضای سنتی جزیره مشاهده کنید.

در نهایت اگر قصد خرید تور مالدیو را دارید، خواندن این مطلب به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید و از سفر خود لذت ببرید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تور مالدیو آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

مقایسه ی بالی با تایلند

مقایسه ی بالی با تایلند

مقایسه ی بالی با تایلند … به نظر شما کدام بهتر است ؟! با خواندن این مطلب بهترین انتخاب را برای سفر خود داشته باشید.

در این مقاله قصد داریم تا تور بالی را از نظر قیمت، جاذبه های گردشگری و سبک سفر با تور تایلند مقایسه کنیم. پس اگر قصد سفر به جنوب شرقی آسیا دارید حتما مطالب زیر را دنبال کنید.

مقایسه ی دو تورگردشگری پرطرفدار در جنوب شرق آسیا از زوایای مختلف :

 • وسعت

این نکته را در نظر بگیرید که بالی یک جزیره در کشور اندونزی و تایلند خود یک کشور مستقل است. پس طبیعی است که تایلند از نظر مساحت بزرگتر باشد. مساحت تایلند حدود ۵۰۰ هزار کیلومتر و بالی تقریبا ۵ هزار کیلومتر است. اما فراموش نکنید که بالی توریست های زیادی را به خود جذب می کند.

 • فرهنگ

با توجه به اینکه بیشتر مردم تایلند بودائی هستند ، شما در آنجا معابد زیادی را مشاهده می کنید. از سوی دیگر بیشتر از ۲۶۰ میلیون نفر مسلمان در کشور اندونزی زندگی میکنند که آمار تعداد آنها در رتبه ی دوم جهان قرارگرفته است. اما جالب است بدانید که ساکنان جزیره ی بالی از آیین هندو پیروی می کنند. در نتیجه اختلاف عقاید این دو مقصد، فرهنگ آن را متفاوت کرده است.

 • چشم انداز طبیعی

به طور کلی به دلیل رطوبت و گرمای جنوب شرق آسیا ، پوشش این مناطق به رنگ سبز است. هر دو مقصد شامل کوهستان، جنگل های پهناور و مزرعه های پهناور می باشند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. در مقایسه باهم بالی دارای طبیعت بکر است و در آن جاذبه های عجیبی همچون آتشفشان های فعال به چشم میخورد ولی لذت بخش ترین قسمت تایلند، قایق سواری در رودخانه های پر آب است. انتخاب هر کدام از این جاذبه های زیبا به سلیقه ی مسافر عزیز برمیگردد.

 • جاذبه ی گردشگری

بالی و تایلند دارای جاذبه های گردشگری بی نظیری هستند. اگر علاقه ی زیادی به معابد دارید، باید بدانید که بالی دارای معبد پورابساکی و قلعه ی الوواتا می باشد ولی در تایلند تعداد معابد بیشتر است، اما توجه داشته باشید که به کدام شهر از آن سفر میکنید که معمولا بانکوک به شهر معابد معروف است. پیشنهاد میکنیم اگر انتخاب شما برای سفر تایلند بود، حتما از معبد سفید بازدید کنید.

 • مقایسه ی بالی با تایلند از نظر تفریحات

اگر به ساحل و انواع تفریحات آبی علاقه دارید، در نظر داشته باشید که تایلند مجموعه ای از تفریحات مختلف را همچون رفتینگ، فستیوال، قایق سواری و … را در بر دارد. همچنین کافه ها و رستوران های آن خدمات خوبی را به مسافر ارائه می دهند. با انتخاب این مقصد می توانید از خدمات ماساژ نیز بهره مند شوید. اما بالی با داشتن سواحل سنگی، آرامش و سکوت بیشتری دارد. ناگفته نماند که بالی نیز ورزش های آبی هیجان انگیزی را شامل می شود.  از جمله تفریحات آن می توان به موج سواری و چتربازی روی آب اشاره کرد.

 • مقایسه ی غذاها

غذاهای محلی تایلند مثل کیک ماهی و برنج چسبناک به شدت تند می باشند اما دیگر غذاهای آن دارای طعم های مختلف تند، ترش و شیرین هستند. از طرف دیگر، غذاهای بالی که بیشتر بصورت کبابی و سرخ شده سرو می شود از طعم غذاهای هندی برگرفته و از ادویه های زیادی در آن استفاده می شود.

 • هزینه ی سفر

رسیدیم به مهمترین بخش از مقایسه که اهمیت زیادی در انتخاب مقصد دارد. تور بالی بسیار گران تر از تورهای تایلند است. حتی گاهی به دو برابر مبلغ هم می رسد. در واقع اگر ما واحد پول را دلار در نظر بگیریم، تایلند روزانه کمتر از ۴۰ دلار هزینه دارد ولی در بالی بیش از ۵۰ دلار هزینه می شود. دلیل این تفاوت قیمت، تنوع بیشتر امکانات در تایلند است که با قیمت کمتری در اختیار شما قرار می گیرد و در نتیجه هزینه ی سفر را کاهش می دهد.

قیمت تور تایلند و تور بالی را در پلیکان پرواز آسیا مشاهده کنید.

چند مورد که در سفر به بالی و یا تایلند باید بدانید : 

 • اگر علاقه به سفری رمانتیک و یا قصد رفتن به ماه عسل را دارید حتما بالی را انتخاب کنید. ولی اگر کودک خود را همراه می برید، تایلند برای شما بهتر است. به این دلیل که بیشتر هتل های تایلند زمین بازی مناسب کودکان و پرستارهایی برای نگهداری از فرزند شما دارند.
 • اگر به دنبال طبیعت آرام و بکر هستید سفر به اوبود در بالی برای شما بهترین انتخاب است.
 • اگر قصد سفر خانوادگی را به تایلند دارید، ساحل کارون در شهر پوکت را به شما پیشنهاد می کنیم.
 • برای دیدن مکان فیلمبرداری فیلم ساحل از دی کاپریو به شهر پوکت سفر کنید.
 • اگر ترجیح شما اقامت در ویلاهای فوق مدرن با نمایی از اقیانوس است، سفر به بالی را تجربه کنید.

امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات خوبی از مقایسه ی این دو مقصد به شما ارائه کرده باشیم و شما بهترین سفر را به تایلند و بالی تجربه کنید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تور تایلند و تور بالی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

post

آنچه ازغذاهای بالی باید بدانید

آنچه ازغذاهای بالی باید بدانید

همانطور که میدانید کشور اندونزی دارای چندین جزیره است و هرکدام با فرهنگ های مختلف. به همین دلیل تنوع غذاهای موجود در آن بسیار زیاد است. یکی از جزایر معروف آن در گردشگری به نام بالی، غذاهای بی نظیری دارد. طعم آنها با دیگر غذاهای اندونزیایی متفاوت می باشد زیرا از ادویه های مختلفی در آن استفاده شده است. در واقع یکی از دلایلی که سالانه توریست های زیادی به بالی سفر میکنند؛ علاوه بر جاذبه های گردشگری، طعم غذاهای آن است.

اگر قصد خرید تور بالی و سفر به این جزیره ی زیبا را دارید، صرف غذاهای محلی آن را از دست ندهید. با دنبال کردن این مطلب به راحتی میتوانید برای خوراک خود در بالی برنامه ریزی داشته باشید. طوری که بسته به سلیقه ی خودتان غذای موردنظر را انتخاب کنید …

 • ساته همان گوشت های به سیخ کشیده شده

ساته همان گوشت های به سیخ کشیده شده است که از قبل طعم دار و کبابی شده و در هنگام سرو کنار آن سس تند قرار میگیرد. بیشتر از گوشت مرغ، گوسفند، گاو، ماهی و یا توفو و تخم مرغ تشکیل می شود. از ساته های معروف در بالی میتوان مواد :  گوشت چرخ شده گاو، مرغ، ماهی یا حتی از گوشت لاکپشت را نام برد. که معمولا با نارگیل، شیر نارگیل و حتی سبزیجات مخلوط میشود. این غذا بصورت کبابی در اختیار شما قرار می گیرد که درصورت دلخواه می توانید با سس تند مصرف کنید.

 • غذای ترکیبی ناسی آیام و ناسی کامپور

کلمه ی کامپور یعنی مخلوط. ناسی آیام و ناسی کامپور را در وارونگ ها می توان پیدا کرد. مواد ترکیبی این غذا شامل : برنج سفید،توفو،تمپه،ماهی و گوشت می باشد که معمولا به همراه سبزیجات سرو میشود. برخی رستوران ها کنار این غذا سوپ نیز می گذارند. اگر علاقه ی زیادی به غذای تند دارید روی آن سس تند بریزید و اگر نه، طعم آن بدون سس هم بی نظیر است. طعم آن در همه ی جای بالی یکسان نیست و ادویه های بکار برده شده در آن طعمش را تغییر می دهد. پس قبل از مراجعه به رستوران بالیایی از کیفیت غذاهای آن مطمئن شوید.

 • ببک و آیام بتوتو

یکی دیگر از غذاهای بالی بتوتو می باشد. در یک مرغ یا اردک کامل ادویه جات پر میشه که آن را در یک برگ موز یا در پوست تنه ی موز میپیچند. سپس آن را زیر ذغال می گذارند تا بپزد. پس از پخت گوشت آن به راحتی از استخوان جدا می شود. طعم آن خوشمزه و آبدار است. این غذا طبق سلیقه ی شما با طعم شیرین و یا تند سرو میشود. بتوتو یک خمیر معروف دارد که از ترکیب زردچوبه، سیر، موسیر، بادام زمینی، خمیر میگو و فلفل چیلی ریز آسیاب شده تشکیل شده است. در واقع در آن خمیر گوشت مرغ و اردک را قرار میدهند.

 • تاهو و تمپه

تاهو و تمپه را با روش های مختلفی درست میکنند. بیشتر مواقع بعنوان پیش غذا آماده می شود اما گاهی هم آن را بعنوان غذای اصلی سرو میکنند. معمولا تاهو و تمپه را از مواد مختلف پر و سرخ می کنند. البته قبل از سرخ کردن آن را با ادویه جات طعم می دهند. طعم شیرینی در این غذا یافت می شود.

 • جیمباران یک غذای دریایی

 انواع غذاهای دریایی همچون : میگو، صدف، خرچنگ، کالاماری و … در یکی از معروف ترین ساحل های بالی به نام خلیج جیمباران وجود دارد. یکی از ویژگی های غذای دریایی جیمباران که طعم آن را از دیگر غذاها متمایز کرده است ادویه جات داخل آن است. هر چه سس باربیکیو تهیه شده ی آن تخصصی تر باشد، کیفیت و طعم آن را بهتر می کند. اگر علاقه دارید غذای خود را روی شن و ماسه صرف کنید، رفتن به ساحل جیمباران را از دست ندهید.

 • پپس و توم

یکی از روش های پخت اندونزیایی را پپس می نامند که در این روش غذاها را در برگ موز میپیچند. این دلمه هارا با چوب های بامبو میبندند و بصورت کبابی یا آب پز سرو می شوند. توم، همان شکل آماده سازی ماهی است که بعد از پیچیده شدن در برگ موز، انتهای آن را بسته و بخار پز میکنند. دلیل استفاده از برگ موز این است که عطر خاصی دارد. این روش قدیمی است. اگر میخواهید غذای حلال صرف کنید بدانید که توم را هم با گوشت مرغ و گاو درست میکنند و هم با گوشت خوک. پس قبل از سفارش از مواد تهیه شده در آن مطمئن شوید. یک نوع توم آتی هم داریم که آن را با جگر مرغ تهیه میکنند. افراد گیاهخوار هم میتوانند نوعی از توم ها را به نام توم نانگکا و توم کلونگان که از نارگیل کال تهیه شده را صرف کنند.

 • لاوار

یکی از غذاهای سنتی بالی که باز هم بصورت مخلوط است را لاوار می نامند. ترکیب لاوار : گوشت تکه ای ، سبزیجات، نارگیل رنده شده و ادویه جات می باشد. دقت داشته باشید که لاوار را به محض آماده شدن باید صرف کنید و نمیتوان آن را زیاد نگه داشت. در لاوار سفید گوشت یافت نمیشود. لاوار قرمز هم از گوشت خوک، لاکپشت، مرغ، اردک و یا گوشت گاو تهیه می شود.  آنچه ازغذاهای بالی باید بدانید این است که لاوار ها در هر جای بالی یافت می شوند.

 • میان وعده های سنتی

 اندونزی هم مثل دیگر کشور ها دسر های سنتی خود را دارد و کیک های خوش طعمی در آن پخته می شود. به این کیک های سنتی، جاجانان پاسار می گویند. این دسر از مواد مختلف : آرد برنج، گلوتین برنج، شکر، نارگیل و میوه‌های استوایی تشکیل می شوند. در گذشته این کیک ها را فقط در بازار آزاد سنتی می فروختند اما در حال حاضر آن را در همه جا سرو میکنند.

 • ناسی گورنگ

 یک نوع برنج سرخ شده ی اندونزیایی را ناسی گورنگ می نامند که از از گوشت و سبزیجات اعم از تخم مرغ، گوشت گاو، مرغ، میگو، ماهی کولی، گوشت بره، خرچنگ، نخود سبز، پیاز، موسیر سرخ تشکیل شده است. می توان این غذا را با سس کچاپ و یا تند مصرف کرد. هنگام سرو ناسی گورنگ کنار آن برش سیب زمینی، خیار، کراکر ماهی یا میگو و ترشی مخلوط قرا می دهند.

 • می گورنگ

 این غذا یک نوع نودل سرخ شده است که با ادویه جات مختلف تهیه می شود. از مواد تشکیل شده ی آن می توان به : تخم مرغ، سس سویا، سبزیجات، فلفل قرمز، کلم چینی، سیر، پیاز یا موسیر و انواع گوشت مانند مرغ، میگو و گاو اشاره کرد. می گورنگ غذای محبوبی در بالی به حساب می آید که میتوانید آن را در وارونگ ها و رستوران های لاکچری تر یافت کنید.

 • گادو گادو

گادو گادو را از ترکیب سبزیجات تهیه میکنند. برخی رستوران ها در این غذا گوشت اضافه می کنند. سعی کنید قبل از سفارش، از مواد بکار برده شده در آن مطمئن شوید. مواد تشکیل شده ی سالاد گادو گادو عبارتند از : تمپه، توفو، خیار، جوانه لوبیا، لوبیا چشم بلبلی و گاهی اوقات تخم مرغ. سس بکار برده شده در این سالاد، سس بادام زمینی با طعمی شیرین، شور و تند می باشد. آنچه ازغذاهای بالی باید بدانید این است که گادوگادو یک سالاد رژیمی است مناسب افرادی که رژیم غذایی دارند.

در آخر باید بگوییم که اگر شما به غذاهای گیاهی علاقه دارید صرف غذاهای بالی برای شما دلچسب تر می شود. زیرا در تمام غذاهای آن سبزیجات بکار میرود. امیدواریم با نوشتن این مطلب در انتخاب غذا به شما کمک کرده باشیم.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای بالی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. 

post

فصل سفر به مالدیو

فصل سفر به مالدیو

یکی از سوالاتی که مسافران می پرسند ، فصل سفر به مالدیو است. دانستن آن ، برای داشتن یک سفر لاکچری و خاطره انگیز واجب است. همانطور که می دانید ، مالدیو یکی از مقاصد مهم تورهای جنوب شرق آسیا است. به طوریکه گاهی رتبه اول بهترین مقصد توریستی را در آسیا از آن خود می کند. در تور مالدیو ، شما علاوه بر کسب آرامش ، از طبیعت بی نظیر آن هم لذت خواهید برد. آب و هوایی مناسب و گرمسیری ، دریای بیکران ، تفریحات آبی همگی دلیل سفر به مالدیو است.

آژانس پلیکان پرواز آسیا، بعنوان مجری تخصصی تورهای جنوب شرق آسیا. افتخار دارد ، تورهای متنوعی را در این مسیر برگزار می کند. با همکاران ما تماس بگیرید و تور مطلوب خود را انتخاب کنید.

تور مالدیو

گرم و آفتابی یا بارانی موسمی ؟ مسئله این است.

چه مسئله ای مهم تر از اینکه در طول سفر ، آب و هوا مطلوب باشد؟ فکر کنید هزینه ای را پرداخت کرده اید . کلی برنامه ریزی داشته اید . لباسهای شاد و رنگین با خود برده اید . دوربین عکاسی شما آماده است. اما مگر باران شدید می گذارد شما پا از ویلای خود بیرون بگذارید ؟ بعد از باران هم که می خواهید بیرون بروید ، احتمال بارش دوباره وجود دارد. پس انتخاب اینکه چه موقعی از سال ، فصل سفر به مالدیو است ، اهمیت پیدا می کند.

تور مالدیو در بهترین فصل سفر به مالدیو

کمی درباره مالدیو بیشتر بدانیم

مالدیو از تعداد بسیار زیبادی جزیره تشکیل شده است. این کشور بهشتی ، هم از لحاظ جمعیت و هم از لحاظ مساحت ، کوچکترین کشور است. جزایر مالدیو نام های متعددی دارند ؛ از جمله

 • جزایر گردنبند
 • جزایر تاج گل
 • هزار جزیره
 • و …

مالدیو از جمله کشورهایی است که سالها طعم استعمار را چشید. اما بالاخره در سال ۱۹۶۵ از کشور بریتانیا اعلام استقلال نمود .

زیبایی ویلاهای روی آب دز فصل سفر به مالدیو

تفریحات گردشگران در تور مالدیو

مسافرانی که قصد سفر به مالدیو دارند ، در زمره کسانی هستند که بدنبال آرامش هستند. دور تا دور شما را اقیانوس فرا گرفته است. تفریحات آبی فراوانی برای شما تدارک دیده شده است. تفریحاتی مثل

 • شنا
 • غواصی
 • قایقهای غیر موتوری
 • گشت دیدار دلفین ها

اما آنچه که قبل از شروع سفر اهمیت پیدا می کند ، دانستن فصل سفر به مالدیو است.

 • سواحل زیبای مالدیو در فصل سفر به مالدیو

و اما ؛ فصل سفر به مالدیو چه زمانی است؟

مالدیو با توجه به موقعیت جغرافیاییش در نزدیکی خط استوا واقع شده است. در طول سال آب و هوای گرمسیری برقرار است. در مجموع میانگین دما بین ۲۳ درجه سانتیگراد تا ۳۱ درجه سانتیگراد است. در همین ابتدا بگوییم که فصل سفر به مالدیو از آبان ماه تا فروردین ماه است . ( به میلادی از نوامبر تا آوریل فصل سفر به مالدیو است ) . در این میان شلوغ ترین ماه ها برای ورود گردشگران از آذر تا اسفند ماه است. ( به میلادی از نوامبر تا مارچ ) .

تور مالدیو و سریلانکا

Low seasonدر سفر به مالدیو

از اردی بهشت ماه ( ماه می میلادی ) فصل ریزش باران شروع می شود. در این بازه فصل سفر به مالدیو نیست.  این باران های موسمی تا مهر ماه (ماه اکتبر میلادی ) ادامه دارد. شدت بارشها در خرداد ماه ( ماه جون میلادی )افزایش بی اندازه ای می گیرد.

در مناطق شمالی مالدیو بین اردی بهشت ماه تا آبان ماه بارش موسمی است دارد ( می تا نوامبر میلادی) . در مناطق جنوبی بین آبان تا اسفند ماه بارش موسمی است ( نوامبر تا مارچ میلادی ).

به هر حال در تور مالدیو ، در low season قیمت ها پایین تر می آید و تعداد مسافرات کمتر می شود.

تفریحات آبی در فصل سفر به مالدیو

غواصی در low season

علاقه مندان به غواصی ، نکته ای جالب برای شما وجود دارد. تنوع زیستی صخره های مرجانی در فصل سفر به مالدیو پایین تر است. یعنی بین ماههای آبان تا فروردین (نوامبر تا اپریل میلادی ).تنوع زیستی در فصل ریزش بارانهای موسمی بیشتر است. ایستگاه های غواصی برای ارائه خدمات حاضر هستند. هم چنین برای علاقمندان به موج سواری هم بایستی گفت که فصلش است. در این فصل موجهای مناسب برای تفریح شما به ساحل می رسند.

بناهای زیر آب در فصل سفر به مالدیو

 

post

جاذبه های گردشگری کلمبو

جاذبه های گردشگری کلمبو

پایتخت بی نظیر کشور بی نظیر سریلانکا کلمبو است. در این مقاله تلاش داریم درباره جاذبه های گردشگری کلمبو بخوانیم . آژانس پلیکان پرواز آسیا به عنوان مجری تخصصی تورهای جنوب شرق آسیا همراه شماست. تا بهترین شرایط را برای تور سریلانکا فراهم آورد. کافی است با همکاران ما در تماس باشید …

کمی درباره کلمبو بدانیم

کلمبو ، پایتخت سیاسی کشور سریلانکاست. فرودگاه باندارنیکی (Bandaranaike ) فرودگاهی بین المللی در این شهر واقع شده است. این شهر شهری پر جمعیت شلوغ است. در کلمبو شاید مزارع برنج را نیابید ، اما از معابد که نمی توان گذشت. معماریهای غریب معبدهای بودایی و قدم زدن در فروشگاههای کلمبو، بهترین جاذبه های گردشگری کلمبو است. در سفر به سریلانکا همیشه ، تاریخ و طبیعت با هم است. در شهر کلمبو هم این دو را باهم خواهید داشت. بنابراین ، کلمبو را معبری برای رسیدن به دیگر شهرهای سریلانکا ندانید.

 

تور سریلانکا

تعدادی از جاذبه های گردشگری کلمبو

به صورت فهرست وار اگر بخواهیم مهم ترین جاذبه های گردشگری کلمبو را نام ببریم؛

 • معبد  گانگارامایا gangaramay

 

دریاچه بیرا beira

 

ساحل لاوینیا

 

معبد سری کالی دِواستانام Sri KailDevasthanam Kovil

 

موزه ملی کلمبو

 

پارک viharamahadevi

تور هند و سریلانکا

 • معبد گانگارامایا

قرار است عجیب ترین معبد بوداییان را ببینید. در این معبد تعداد قابل توجهی مجسمه از بودا قرار دارد. این مجسمه ها ، حالات مختلف بودا را تداعی می کنند. به جرات شماره یک مهم ترین جاذبه های گردشگری کلمبو به معبد گارنگارامایا تعلق دارد. معبد دارای چندین ساختمان است که مجموعه ای خاص را ارائه می دهد. آنچه شما در معبد گانگارامایا خواهید دید شامل ؛

 • تعداد زیادی مجسمه های بودا که اسرار آمیزند.
 • کتابخانه
 • موزه
 • سالن معبد با آثار قدیمی

معماری معبد ، بسیار خاص است. الهام گرفته از معماری هندی ، تایلندی ، چینی و بومی است. دیواره های معبد با طرحهایی که دارند ، خیره کننده هستند. مردمان محلی اعتقاد دارند موهای بودا در معبد است.

معبد گانگارامایا یکی از جاذبه های گردشگری کلمبو

 • دریاچه بریا beria

درست در کنار معبد گانگارامایا ، چشم نواز ترین دریاچه را خواهید دید. دریاچه بیرا در مرکز شهر کلمبو واقع شده است. رنگ دریاچه سبز رنگ دیده می شود. تماشای دریاچه به تمامی تماشاگرانش ، آرامش می دهد. در کنار دریاچه ، محلی برای دیدارهای عاشقانه است. زیبایی دریاچه به لذتبخش بودن قرارها می افزاید.

در میان دریاچه ، خشکی جزیره ای وجود دارد. جالب است بدانید مردم این جزیره را پدید آورده اند. همین جزیره ، به زیبایی دریاچه بیرا افزوده است.

زمانی که شما در کنار جزیره هستید ، دیدن ماهیها و لاکپشتها و پلیکان لذت بخش است. دیدن این دریاچه پس از رفتن به معبد گانگارامایا بسیار می چسبد . این فرصت زیبا را از دست ندهید.

دریاچه بریا یکی از جاذبه های گردشگری کلمبو

 • ساحل لاوینیا lavinia beach

اگر بخواهیم به اسم دقیق ساحل وفادار باشیم ، نام کامل ساحل عبارت است از ؛ mount lavinia beach . که به معنای ساحل کوه لاوینیا است. فاصله ساحل لاوینیا با شهر کلمبو ، چند کیلومتر است. ساحل از شنهای نرم تشکیل شده است. دریای آرام لاوینیا ، بهترین جا برای نفریحات آبی است. شما می توانید در این ساحل به راحتی ریلکس کنید. در کنار ساحل انواع رستوران و کافی شاپ برای پذیرایی مسافران قرار دارد. در رستوران ها میتوانید انواع غذاهای محلی و بین المللی را نوش جان کنید.

تور مالدیو و سریلانکا

تفریحات ساحل لاوینیا

 • آفتاب گرفتن به روی صندلیهای مخصوص
 • شنا
 • غواصی
 • اسکی روی آب
 • پاراسیلینگ

ساحل مونت لاوینیا یکی از جاذبه های گردشگری کلمبو

 • معبد کالی سری دواستانام کولی (sri kali devasthanam kovli)

معبد دویست ساله سری دواستانام کولی از جمله جاذبه های گردشگری کلمبو است. دلیل ساخت این معبد مربوط به حضور بازرگانان هندی بود. آنها که در تجارت با سریلانکا بودند، برای مناسک مذهبی خود معبدی لازم داشت. بنابراین این معبد را برای عبادت خود بنا نهادند. نام معبد در ابتدا ، معبد کاپیتان بود. مشخص است که نام سازنده را روی آن گذاشته بودند. اما بعدا نام آن تغییر یافت و این نام سخت شد! هنوز هم معبد سری دواستانام کولی برای هندوهای سریلانکا مهم و مقدس است.

هنگام حضور در معبد حتما کفشهای خود را درآورید. باید پاهای شما پاکیزه باشد و بشویید. لباستان باید تقریبا پوشیده و مناسب معبد باشد. خاطرتان باشد که مطلقا عکس نگیرید.

یکی از معابد به عنوان جاذبه های گردشگری کلمبو

 • موزه ملی کلمبو National Museum

موزه ملی کلمبو ، بزرگترین موزه کل کشور سریلانکا است. قدمت این موزه به سال ۱۸۷۶ باز می گردد. که فرماندار اصالتا بریتانیایی آن موقع، دستور به ساخت موزه داد. ساختمان زیبای موزه ، بزرگ و سفید رنگ است. برای رسیدن به موزه ، می بایست از محوطه ای تماما سبز رنگ عبور نمایید. این محیط زیبا تمام گردشگران را به وجد میآورد.

بخشهای مختلف موزه ملی کلمبو

موزه دارای بخشهای مختلفی است. اگر به یادگاری پادشاهان گذشته علاقه مند هستید، بهترین قطعات در انتظار دیدار شما هستند. در این بخش شما می توانید چیزهای ارزشمندی چون ؛

 • جواهرات سلطنتی
 • تاج های پادشاهان
 • لباس های اشرافی پادشاهان

را ببینید.

در بخش دیگری می توایند آثار هنرمندان ، تابلوهای زیبای نقاشی را ببینید. آثار حکاکی خیره کننده ، شمشیرها و مجسمه ها از دیگر موارد موزه است. هر روز از ساعت ۹ بامداد تا ساعت ۱۸ عصر می توانید به موزه بروید.

موزه ملی کلمبو یکی از جاذبه های گرذشگری کلمبو

 • پارک ویهاراماهادِوی Viharamahadevi

پارک ویهاراماهادِوی درست در نزدیکی موزه ملی کلمبو واقع شده است. این پارک ، لقب قدیمی ترین پارک شهر را دارد. زمانی که سریلانکا مستعمره بریتانیا بود، نام پارک « ویکتوریا » بود. اما درست در نیمه قرن بیستم نام پارک تغییر یافت. کل پارک را گیاه کاشته اند و سر سبز و پرگل است. در گوشه و کنار پارک شاهد نواختن هنرمندان خواهید بود. مجسمه ای بزرگ از بودا در پارک قرار داده شده است.

در انتهای پارک شما به باغ وحش می رسید. فیل های آرام و میمون های پر جنب و جوش به استقبال شما خواهند آمد.

پارک یکی جاذبه های گردشگری کلمبو

 

post

مهم ترین شهرهای سریلانکا

مهم ترین شهرهای سریلانکا

در تور سریلانکا دانستن مهم ترین شهرهای سریلانکا برای گشت و گذار مهم است. کسیکه تور سریلانکا را برای سفر خود انتخاب نموده است ، قطعا هدفی را دنبال میکند. اگر به دنبال آرامش در ساحل هستید ، بنتوتا را انتخاب کنید. اگر علاقه مند به دیدن یادگاریهای تاریخی هستید، به کندی سفر کنید. اگر دوست دارید تا از فروشگاههای لاکچری خرید کنید، به کلمبو بروید.

آژانس پلیکان پرواز آسیا ، به عنوان مجری تخصصی تورهای جنوب شرق آسیا درخدمت شماست. کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید، تا تصمیم خود را بگیرید. در ادامه مقاله با ما همراه را باشید.

تور سریلانکا

سه شهر از مهم ترین شهرهای سریلانکا

همانطور که در مقدمه گفته شد، سه شهر از مهم ترین شهرهای سریلانکا را بررسی میکنیم.

 • کلمبو
 • کندی
 • بنتوتا

کلمبو (COLOMBO)

پایتخت سیاسی کشور سریلانکا شهر کلمبو است. شهری پر از رفت و آمد و شلوغ . در این شهر ، نژادهای مختلف کنار هم به صلح زندگی می کنند. نژادهایی از جمله

 • چینی
 • مالایی
 • هندی
 • پرتغالی
 • هلندی

وجود این فرهنگها در کنار یکدیگر ، بر فرهنگ مردم سریلانکا تاثیر گذاشته است. مسجد و معبد و کلیسا در کنار یکدیگر محل عبادت مردمان سریلانکایی است. با اینحال وقتی به شهر پا می گذارید، آرامشی را در این میان حس می کنید.

تصویری از کلمبو به عنوان یکی از مهم ترین شهرهای سریلانکا

سنت و مدرنیته در شهر کلمبو

درست است که مردمان کلمبو به سنتهای خود پایبند هستند. اما آغوششان به روی پیشرفت باز است. اینجا سنت و مدرنیته در کنار هم دیده می شود. ساختمان های مدرنی و فروشگاه های بزرگ بسیار به چشم می آید. معابد قدیمی شهر هم ، جایی برای به آرامش رسیدن است. تضاد بین مدرنیه و طبیعت و سنت ، زیبایی شهر را دو چندان می کند.

سواحل کلمبو

یکی از دلایل اصلی اینکه مسافران به این شهر می آیند، سواحل کلمبو است. سواحل زیبا و امکاناتش ، باعث می شود که کلمبو یکی از مهم ترین شهرهای سریلانکا باشد. در امتداد خطوط ساحلی کلمبو ، رستورانها و کلاب های متنوعی وجود دارد. هتلهای ، بسیار لاکچری هستند، همانطور که رستورانها پر زرق و برق هستند. همان طور که کلاب ها آنقدر متنوع هستند که انتخاب از میان آنها سخت می شود.

سواحل کلمبو بعنوان یکی از جاذبه های مهم ترین شهرهای سریلانکا

 ساحل مونت لاوینیا (MOUNT LAVINIA BEACH)

ساحل مونت لاوینیا از آن سواحلی است که باید به دیدنش رفت. دریای آرام و منظره زیبایش برای استراحت بسیار دلنشین است. آفتاب بیدریغش برای حمام آفتاب گرفتن ، بی اندازه عالی است. اگر خواستید وعده ای غذایی نوش جان کنید، بهترین رستورانها در کنار ساحل هستند. در کافه ها بهترین نوشیدنی ها را می توانید انتخاب کنید. اگر بخواهید برای یادگاری خرید کنید، فروشگاههای سوغاتی متنوعی پیدا می کنید. آنقد تنوع دارند که انتخاب برای شما سخت می شود. کافی است وقت بگذارید.

معبد کلانیا راجاماها ویهارا (Kelaniya Raja Maha Vihara)

معبد کلانیا راجاماها ویهارا   یکی از مهم ترین جاذبه های کلمبو است. این معبد مهم ترین معبد بوداییان کلمبو است. قدمت معبد به ۲۰۰۰ سال پیش می رسد. در خود معبد مجسمه های ارزشمندی از بودا قرار دارد. نقاشی و آثار هنری عالی هنرمدان سریلانکایی هم در معبد جلوی دیدگان گردشگران است.

تور مالدیو و سریلانکا

موزه ملی کلمبو

ساختمان سفید رنگ و باشکوه موزه ملی کلمبو ، شما را دعوت به دیدار می کند. در موزه شما گنجینه ای بینهایت ارزشمند از جواهرات و البسه و عتیقه های پادشاهان را می بینید. همچنین از نسخه های خطی ارزشمندی در موزه نگهداری می شود. موزه چندین بخش دارد که می توانید از تماشای هر کدام لذت ببریدو. موزه میان باغی واقع شده است که خود باغ تماشایی  است. در این مجموعه حسابی به شما خوش می گذرد.

موزه ملی کلمبو یکی از جاذبه های مهم ترین شهرهای سریلانکا

دیگر مراکز توریستی شهر کلمبو

نام برخی از جاذبه های گردشگری شهر کلمبو عبارتند از :

 • باغ وحش دهیولا
 • بازار پتا
 • معبد گانگارامایا
 • پارک زیبای ویهاراماهادوی
 • معبد گانگارامایا یکی از مهم ترین جاذبه های مهم ترین شهرهای سریلانکا
 • کندی(KANDI)

کندی یکی دیگر از مهم ترین شهرهای سریلانکا است. کندی به خاطر طبیعت زیبا و آثار قدیمی اش شهرت دارد. مردمان این شهر همگی خوشرو و میهمان نواز هستند. کندی تقریبا در مرکز کشور سریلانکا واقع شده است. فاصله زمینی این شهر با پایتخت در حدود دو ساعت زمینی است.

کندی یکی از مهم ترین شهرهای سریلانکا

پایتخت بودن شهر کندی

این شهر، در زمانهای قدیم ، از شهرهای مورد علاقه پادشاهان این سرزمین بود. حتی مدتی را هم به عنوان پایتخت بوده است. برای همین است که این شهر مملو از آثار پادشاهان بوده است. هنوز هم کندی ، مرکزی برای فعالیت های فرهنگی و سنتی و مذهبی است.

سنت های شهر کندی

مردمان شهر کندی ، بیشتر پیرو مذهب بودائی هستند. آنها در عمل به مناسک خود بسیار جدی هستند. همین باعث شده است که برای گردشگران بسیار جالب و جذاب باشد. هر ساله چندین مراسم خاص برگزار می شود. این مراسم ویژه بودائیان است. مشهورترین جشنواره سالانه ، اسلاپراها است . جشنواره اسلاپراها سالانه تیر و مرداد ( جولای و آگوست میلادی) برگزار می شود. در این جشنواره ، فیلها را با نمادهایی از بودا تزیین می کنند و مردم به خیابان میایند. همه جا پر از رقص و ساز است. مسافرانی که در این زمان به کندی رسیده باشند، خاطره ای خوش خواهد داشت.

 

معبد دندان بودا

به جرات یکی از زیباترین معابد جنوب شرق آسیا ، معبد دندان بوداست. این معبد در شهر کندی واقع شده است. بنا به اظهارات مردم و راهبان ، دندان بودا در جعبه ای نگهداری می شود. این جعبه مخصوص جنسی از طلا دارد. اما از همه جالب تر اینکه می توانید شما هم این دندان را ببینید ! در فستیوال اسالاپراها ، دندان بودا در شهر توسط فیلهای تزئین شده گردانده می شود. معبد دندان بودا، در کل جهان شهرت دارد.

معبد دندان بودا یکی از جاذبه های مهم ترین شهرهای سریلانکا

دریاچه کندی

دریاچه کندی  ،در واقع دریاچه ای است که انسانها پدید آورده اند. این دریاچه بسیار زیبا و از جاذبه های توریستی کندی است.سال ساخت دریاچه کندی به ۱۸۰۷ میلادی باز می گردد. دریاچه در ادامه مسیر معبد دندان بودا ساخته شده است. دریاچه بسیار آرام و آرامش بخش است. در میان دریاچه تندیسی ارزشمند و طلایی از بودا قرار داده شده است. بنا به اعتقاد مردمان محلی ، راهی از دریاچه به کاخ پادشاهی سریلانکا می رسد. این راه زیر زمینی است.  دریاچه کندی از دیگر مکان‌های جذاب و دیدنی در کندی به شمار می‌رود

چشم اندازی از دریاچه کندی بعنوان جاذبه در مهم ترین شهرهای سریلانکا

چای سیلان

ما ایرانی ها بسیار به چای علاقه مندیم . پس حتما لااقل یک بار نام چای سیلان به گوشمان خورده است. نام مزارع چای سیلان ، شهرتی جهانی دارد. در این شهر، مزارع چای را روی تپه ها ساخته اند. همین باعث شده است که چشم اندازی فوق العاده خوش رنگ جلوی چشمان شما باشد.

اگر می خواهید تمام مراحل کاشت و داشت و برداشت چای راببینید. کافی است به مزرعه گیراگاما سر بزنید. خود همین مزرعه ، یکی از جاذبه های گردشگری شهر کندی است.

دیدن مراحل تهیه چای در مقاله مهم ترین شهرهای سریلانکا

جاذبه های گردشگری دیگر شهر کندی

 • جنگلهای سرسبز استوایی
 • انواع موزه ها
 • باغ گیاه شناسی کندی
 • تور هند و سریلانکا

شهر ساحلی بنتوتا

شهر ساحلی بنتوتا ، یکی از دیگر مهم ترین شهرهای سریلانکا است. فاصله بنتوتا تا شهر کلمبو حدود شصت کیلومتر است. خط ساحلی شهر بنتوتا از شن های سپید پوشیده شده است. منظره دریا و سرسبزی منطقه ، برای گردشگران بسیار جذاب است. در ساحل مسافران می توانند از انواع ورزشهای آبی لذت ببرند. حتی کسانیکه به دنبال آرامش هستند ، سواحل شهر کندی بهترین جا است.

جاذبه های قدیمی شهر بنتوتا

قرار نیست تمام وقت شما در سواحل بنتوتا بگذرد . می توانید به ؛

 • باغ های تماما سرسبز
 • معابد بودایی ها
 • کاخ ها و قلعه های هندی
 • جزیره های کوچک اطراف ساحل
 • مرکز نگهداری از لاک پشت و …

هم سر بزنید. بنتوتا یکی از مهم ترین شهرهای سریلانکا برای خرید سوغاتی است. در فروشگاه ها میتوانید ظروف برنجی ، ساخته های چوبی ، سنگ ماه و … خریداری کنید. خیابانهای بنتوتا همگی سرسبز هستند . در منظره ای تماما سبز ، میتوانید به فروشگاهها سر بزنید.

باغ بریف بنتوتا

پا که به درون باغ می گذارید، انگار به عالم رویا وارد شده اید . تنوع گیاهی باغ بسیار بالاست. انواع گلها و گیاهان چشم نواز را گوشه و کنار باغ خواهید دید. برخی از گیاهان به شکل های عجیبی تزیین شده اند که شگفتی گردشگران را بدنبال دارد. درون پارک ، مجسمه ها و تندیس های هنرمندانه ای قرارداده شده است. یکی از علائق گردشگران، عکس گرفتن با این مجسمه هاست.

بریف گاردن بنتوتا یکی از جاذبه های مهم ترین شهرهای سریلانکا

معبد راجاماها ویهارایا (RAJAMAHA VIHARAYA)

معبد راجاماها ویهارایا ، از جمله زیباترین معابد شهر بنتوتا است. درون معبد ، تندیسی عظیم از بودا نصب شده است . بلندای معبد برابر با ۱۸۳ متر است. سن این مجسمه را حدودا یکصد ساله می دانند. زمانی که به معابد سریلانکایی وارد می شوید، تماشای عبادتشان را از دست ندهید. حس آرامش و منقلب شدن خاصی به شما می دهد.

دیگر جاذبه های گردشگری بنتوتا

از جمله دیگر جاذبه هایی که در بنتوتا می توانید از آنها لذت ببرید؛

 • جزیره سینامون
 • معبد کاندویهاری
 • قلعه هلندیها
 • مرکز نگهدای و پرورش لاک پشت کاسگودا
 • باغ زیبای لونوگانگ

است.

نگهداری از لاکپشتها در یکی از مهم ترین شهرهای سریلانکا