post

سرنوشت زباله های مالدیو

تا به حال به این فکر کرده اید که زباله های تولید شده در مالدیو چه سرنوشتی پیدا می کنند ؟ در جزیره ای مثل مالدیو سخت است تا از شر تعداد فراوانی از زباله خلاص شد. مطلب زیر را دنبال کنید تا جواب سوال خود را بگیرید…

تا کنون کمتر کسی بوده که از آلودگی های روی این جزیره ی فیروزه ای خبر داشته باشد. با توجه به اینکه مالدیو جمعیت زیادی را در بر گرفته است طبیعی است که تعداد زباله های تولید شده زیاد باشد. زیرا توریست های زیادی به این جزیره سفر می کنند که خود در این موضوع تاثیر دارد.

تمام زباله های مالدیو در یک جزیره به نام تیلافوشی دفن می شود. تیلافوشی فاصله ی کمی با ماله دارد. همانطور که قبلا گفتیم ماله پایتخت مالدیو است که بیشتر جمعیت مالدیو را در خود جای داده است.

تاریخچه ی تیلافوشی به سال ۱۹۹۱ بر می گردد. در ابتدا، یک تالاب بکر بوده که بعد از چندسال مجبور به دفن زباله ها در این تالاب می شوند. سپس در ماسه های اطراف آن چاله هایی کندند تا تمام زباله ها را به محض رسیدن در این چاله های دفن کنند. بعد از انجام این کار، روی چاله ها را با یک لایه از نخاله های ساختمانی می پوشاندن و روی آن ماسه های سفید می ریختند.      

از آن به بعد، آنقدر زباله در این جزیره جمع شد که روز به روز وسعت آن بیشتر میشد. سپس دولت زمین های آنجا را برای ساخت قایق، بسته بندی سیمان و کارهای انبارداری اِشغال کردند.

با جریان آب اقیانوس، بعضی از زباله ها به سواحل ماله می روند. البته ناگفته نماند که قایقران ها هم در این موضوع دست دارند و زباله های مستقیما آنجا می ریزند. این مشکل به قدری جدی بود که در سال ۲۰۱۱ تخلیه زباله را ممنوع اعلام کردند. بعد از آن تصمیم گرفتن تا بخشی از آنها را به هند بفرستند تا در آنجا بازیافت زباله صورت گیرد.

جهت خرید تور مالدیو کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای مالدیو آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *