post

همه چیز درباره ی گوشواره ی هند

همه چیز درباره ی گوشواره ی هند … کشور زیبای سریلانکا در جنوب هند قرار دارد. سالانه توریست های زیادی جذب آن می شوند. یکی از جاذبه های خاص آن طبیعت بکر و دست نخورده است که بسیار لذت بخش می باشد. حال می خواهیم به بررسی تاریخچه، موقعیت، شهرهای آن، روش و راهنمای سفر بپردازیم. حتی اگر بار اولی نیست که به سریلانکا سفر می کنید، این مطلب را دنبال کنید و اطلاعات لازم درباره ی سفر بعدی را بدست آورید.

آنچه باید از سریلانکا بدانید

این کشور در ۵۰ کیلومتری از جنوب هند قرار گرفته است. سریلانکا به خوبی بر روی نقشه قابل تشخیص است. یک جزیره به شکل اشک بزرگ در اقیانوس هند است. به همین دلیل به آن لقب گوشواره هند هم می دهند. فرهنگ سریلانکا بسیار به هندوستان نزدیک است. مساحت این کشور ۶۵ هزار کیلومتر مربع می باشد.

به چه دلیل باید سریلانکا را برای سفر انتخاب کنیم؟

این کشور از جاذبه های گردشگری متنوعی برخوردار است. افرادی که به طبیعت و جاذبه های طبیعی علاقه دارند، سریلانکا را برای سفر انتخاب می کنند.

اگر قصد خرید تور سریلانکا را دارید کلیک کنید.

 دلایل متعددی برای سفر به این مقصد گردشگری وجود دارد که به شرح زیر است : 

 • موقعیت جغرافیایی

سریلانکا در موقعیت جغرافیایی مناسبی قراردارد. در نتیجه آب و هوای بی نظیر آن سبب شده تا مسافران زیادی جذب سفر به آنجا شوند. آب و هوای دلنشین و خاک حاصلخیزی که در آنجاست بسیار جذاب می باشد.

 • سواحل بی نظیر

ساحل زیبای سریلانکا دارای شن های گرم، درختان نخل و … می باشد و بسیار معروف است. امکان آفتاب گرفتن در این سواحل برای شما وجود دارد. از تفریحات آبی موجود در آن می توان جت اسکی سواری، قایق سواری، موج سواری و … را نام برد.

 • حیوانات کمیاب در آن

۲۶ پارک ملی و ۲ پارک دریایی در سریلانکا وجود دارد. گونه های کمیابی از حیوانات و جانوران در آنها به چشم می خورند. برای مثال پارک ملی یالا دارای پلنگ گربه وحشی می باشد که تماشای آن بسیار جذاب است. از طرفی دیگر پستانداران، آبزیان و حدود ۲۱۵ گونه پرنده و خزنده نیز وجود دارد که از دلایل سفر به سریلانکا محسوب می شوند.

فرهنگ مردم سریلانکا

فرهنگ یکنواختی در بین مردم سریلانکا به چشم می خورد. تمام آنها مهمان نواز هستند و با لبخندی گرم از شما پذیرایی می کنند. این استقبال با شکوه باعث شده تا توریست های زیادی جذب سفر به سریلانکا شوند. هر سه شهر دامبولا، سیگیرا و پولوناروا از فرهنگ باستانی سریلانکا، بودایی و فرهنگ دوران استعمار اروپاییان پیروزی می کنند.

تاریخچه

 سریلانکا گذشته ی تاریخی بی نظیری دارد. اتفاقات مختلفی را تجربه کرده است. ارزش تاریخی این کشور باعث شده تا توریست های بسیاری را به خود جذب کند.

 • تاریخچه قبل از میلاد مسیح

گذشته ی سریلانکا به دوران باستان ، سه قرن قبل از میلاد مسیح بر می گردد. در واقع جاذبه های تاریخی به این گفته ها شهادت می دهند.  این شواهد به ورود آریایی ها، آموزش ساخت آهن، فنون کشاورزی، حکومت رانی و معرف بودایسم اشاره می کنند. به همین دلیل است که بیشتر مردم سریلانکا از دین بودایی پیروی می کنند.

 • تاریخچه بعد  از میلاد مسیح

سریلانکا از شروع دوران مسیحی تا اوایل قرن چهارم میلادی بدست لامباکارنا اداره میشد. اما در قرن دهم میلادی این جزیره به جنوب هند پیوست. سپس بعد از پنج قرن دوران استعمار سریلانکا شروع شد. در واقع در آن مدت پرتغالی ها، هلندی ها و انگلیسی ها بر روی آن تسلط داشتند. در آخر در سال ۱۹۴۸ با عنوان سریلانکا مستقل شد.

چه زمانی به سریلانکا سفر کنیم ؟

سریلانکا هم مانند دیگر نقاط جهان از آب و هوای مختلفی در طول روز برخوردار است. برخی از قسمت های آن به دلیل ارتفاع، آب و هوای متفاوتی از دیگر بخش های سریلانکا دارد. پس قبل از سفر درنظر داشته باشید که به کدام قسمت از آن می خواهید سفر کنید. سه حالت دارد. اینکه شما قصد سفر به سواحل غربی و جنوبی را داشته باشید. یا بخواهید به تپه های مرکزی بروید. و یا شرق سریلانکا را برای سفر انتخاب کنید. حال می خواهیم به بررسی آب و هوای آنها بپردازیم …

 • سواحل غربی و جنوبی سریلانکا

اگر انتخاب شما گال و یا چیلاو می باشد. باید بگوییم که این دو بخش از جزیره، از آوریل تا سپتامبر بارانی است. از اکتبر به بعد بارش باران کمتر می شود. برای اینکه بتوانید از تمام تفریحات ساحلی موجود  بهترین بهره را ببرید پیشنهاد می کنیم تا ماه اکتبر و مارس را برای سفر انتخاب کنید. از طرفی اگر میخواهید موجودات آبی را ببینید و یا در دریای آنجا شنا کنید ماه ژانویه تا مارس مناسب است. کسانی که به فستیوال ها و جشن های مختلفی علاقه دارند بدانند که در ماه های آوریل برگزار می شود.

 • تپه های مرکزی سریلانکا

ارتفاع در این نقطه باعث شده تا آب و هوای سرد تری داشته باشد. البته اگر در ماه ژانویه تا مارس به آنجا بروید با هوای آفتابی و کم بارشی مواجه می شوید.  ولی در صورت سفر در ماه های اکتبر و نوامبر این بارش بیشتر است.

 • شرق سریلانکا

در شرق سریلانکا هم از ماه اکتبر تا ژانویه بارش فراوان است. ولی در آگوست و سپتامبر بارش کمتری به چشم می خورد.مسافرانی که می خواهند تعطیلات خود را در سریلانکا بگذرانند، منطقه ی شرق آن انتخاب خوبی است. البته نمی شود صد در صد تضمین کنیم که بارشی وجود ندارد. گاهی باران های شرق سریلانکا هم شدید می شود.

کدام شهر از سریلانکا را برای سفر انتخاب کنیم  ؟   

به حدی نقاط مختلف سریلانکا زیبا می باشند که حتما انتخاب برای شما نیز سخت است. حال می خواهیم این شهرها را به شما معرفی کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

 • شهر گال

انواع معابد تاریخی در گال قرار گرفته است. غیر از طبیعت زیبا و ساحل چشم نواز گال، جاذبه های تاریخی در آنجا یافت می شود که ارزش تماشا دارد. هر یک از این جاذبه های به افسانه ای قدیمی مربوط می شود. برای مثال معبد سینیگاما. اگر علاقه ی زیادی به عکاسی دارید، فانوس دریایی گال منظره ی بی نظیری دارد.

 • کلمبو

یکی از بزرگترین شهر های سریلانکا محسوب می شود. کلمبو آب و هوای دلنشینی دارد. از همین رو توانسته تا توریست های زیادی را به خود جذب کند. در آنجا هم تعدادی جاذبه تاریخی وجود دارد.  جاذبه های طبیعی که در کلمبو وجود دارد بی نظیر است. یکی از دیدنی های خاص آن زندگی لاکپشت هاست.

 • بنتوتا 

بنتوتا یک شهر ساحلی جذاب واقع در سریلانکا می باشد. افرادی که علاقه ی زیادی به گشت و گذار درمیان دریا و جنگل دارند، برای آنها سفر به بنتوتا تجربه ای دلنشین می باشد.  این شهر زیبا در نزدیکی کلمبو و گال قرار دارد. تا کنون، بنتوتا توریست های زیادی را به خود جذب کرده است. این به دلیل آب و هوای مناسب آن و جاذبه های گردشگری می باشد. از بنتوتا بیشتر بدانید …

 • نووارا الیا

این شهر زیبا از مزارع چای با رنگ سبز برخوردار است. از بهترین زمین گلف تشکیل شده است. به حدی جاذبه های طبیعی و باغ های زیبا دارد که در صورت سفر با قطار تماشای آنها شما را حیرت زده خواهد کرد. البته با توجه به ارتفاع هوای آنجا کمی سرد تر است.

 • کندی

این شهر پر از جاذبه های زیبا در تپه های مرکزی قرار گرفته است. شما می توانید حیات وحش و موزه هارا در آنجا تماشا کنید و لذت ببرید. کندی پر از مقاصد گردشگری تاریخی و فرهنگی می باشد. از طرفی اگر به کوه نوردی و گشت و گذار در طبیعت علاقه دارید؛ کندی گزینه ی مناسبی برای سفر است.

از چه طریقی به سریلانکا سفر کنیم  ؟

از آنجایی که سریلانکا، یک جزیره است بیشتر سفر ها از طریق مسیر هوایی انجام می شود. یک مسیر دریایی بین سریلانکا و هند وجود دارد. اما زمان زیادی را باید به آن اختصاص دهیم در نتیجه خسته کننده می شود. به همین دلیل با انتخاب مسیر هوایی، تنها ۶ تا ۷ ساعت در هواپیما به سر می برید.

درباره ی ویزای سریلانکا

شما می توانید بصورت آنلاین و غیر حضوری ویزا دریافت کنید. که البته هزینه ی ویزای الکترونیکی نیز از شما دریافت می شود. مدت دریافت آن ممکن است کمی طول بکشد و متغیر است. کانتر مربوطه در پلیکان پرواز آسیا این کار را به بهترین نحو برای شما انجام می دهد. کافی است تا مدارک زیر را آماده کرده و به آن تحویل دهید. این مدارک شامل موارد زیر است :

 •  مدارک شناسایی
 • فرم تکمیل شده آنلاین
 • پاسپورتی که حداقل هفت ماه اعتبار داشته باشد
 • بلیط بازگشت از سریلانکا و مدارک رزرو هتل
 • حداقل دو قطعه عکس

توجه داشته باشید که مهلت استفاده از آن تا ۱۸۰ روز است.

سوغاتی مخصوص سریلانکا

با وجود مزارع چای در آنجا، سوغاتی چای بسیار معروف است. علاوه بر آن از نقاب های سنتی و کار دست مردم سریلانکا می توانید بعنوان سوغاتی استفاده کنید. همچنین مجسمه های چوبی که در بازار های سریلانکا به فروش می رسند از ارزش بالایی برخوردار است. این مجسمه ها به شکل بودا و فیل می باشد. سوغاتی های دیگری مثل : نقاشی، ظروف، الماس، جواهرات، ادویه و لباس محلی و … در بازار ها به چشم میخورد.

در داخل سریلانکا با چه روشی رفت و آمد کنیم  ؟

برای جا به جایی بین شهر های سریلانکا نیازمند وسیله هایی می باشد که به شرح زیر است :

 • اتوبوس
 • هواپیما
 • قطار

اگر به دنبال وسیله ای جمع و جور برای رفت آمد های داخل شهری هستید ریکشا می تواند گزینه ی مناسبی باشد. این سه چرخه های جذاب در هند و پاکستان و تایلند بسیار معروف است و قیمت به صرفه ای هم دارد. علاوه بر آن، برای جا به جایی بین مقاصد گردشگری می توانید از ماشین و یا دوچرخه نیز استفاده کنید.

اقامتگاه های سریلانکا

مکان های مختلفی برای اقامت توریست ها در سریلانکا قرار گرفته است. یکی از ارزانترین آنها مسافرخانه ها هستند که با قیمت کم در اختیار شما قرار می گیرد. اما اگر به دنبال اقامتگاهی لوکس تر می باشید، هتل ها بسیار مناسب اند. هتل های سریلانکا خدمات مختلفی را به شما ارائه می دهند تا بهترین سفر به سریلانکا را تجربه کنید.

غذاهای سریلانکا کدامند ؟

سریلانکا کیفیت غذای خوبی دارد و مواردی یافت می شود که با ذائقه ی ایرانیان سازگار باشد. یکی از اصلی ترین غذای آنها برنج و ادویه است که نمونه های زیادی از غذاها را می توان با این موارد درست کرد. از طرفی به دلیل جزیره بودن، می توانید غذاهای دریایی خوشمزه ای را در آنجا صرف کنید. سالاد هایی که در سریلانکا وجود دارد به زندگی اروپاییان در گذشته بر می گردد. فراموش نکنید که دین اصلی مردم سریلانکا اسلام است. طبیعی است که غذای سازگار با مزاج ایرانیان در آنجا فراوان باشد پس جای نگرانی نیست.

نتیجه گیری

در سخنان بالا موارد اصلی را برای شما مطرح کردیم. قطعا قبل از سفر به سریلانکا دانستن مواردی لازم است تا بهترین سفر را تجربه کنید. امیدواریم تا توانسته باشیم اطلاعات خوبی را در اختیار شما قرار دهیم. حال که این مطلب را مطالعه کردید می توانید شهر مورد نظر خود را در ماه مناسب انتخاب کنید و طبق آن پوشاک مناسب همراه ببرید.

جهت خرید تور سریلانکا با بهترین قیمت کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای سریلانکا آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *