post

صبحانه ی سریلانکا معروف به جاذبه ی توریستی

صبحانه ی سریلانکا معروف به جاذبه ی توریستی … تا به حال دیده اید که صبحانه به جاذبه ی توریستی تبدیل شود ؟ سریلانکا صبحانه های معروفی دارد درست شبیه به صبحانه های انگلیسی. طعم صبحانه های سریلانکا واقعا بی نظیر است. زمانی که مسافران به جزیره ی سریلانکا سفر می کنند؛ صرف صبحانه، خود به تنهایی یک جاذبه ی توریستی محسوب می شود. ناگفته نماند که در اکثر هتل ها سرو میشود و خوراکی کمیابی نیست. علاوه بر آنها رستوران هایی هستند که این صبحانه ها را با بهترین کیفیت در اختیار شما قرار می دهند.

ترکیبات صبحانه ی سریلانکایی

دو نوع صبحانه سرو می شود. بعضی از آنها ساده تر و برخی دیگر، چند بشقاب را شامل می شود. پایه ی این صبحانه از نانی (تهیه شده از آرد برنج و نارگیل) تشکیل شده است. در انواع مختلف موجود می باشد. جالب است بدانید که مردم سریلانکا با دست غذا می خورند اما قاشق چنگال کنار صبحانه ی شما قرار می دهند.

هاپرز

به نوعی پن کیک هاپرز می گویند که مواد آن آرد برنج و شیرنارگیل می باشد. البته می توان بصورت ساده آن را تهیه و سرو کرد که تنها یک تخم مرغ نیمرویی در میان آن قرار می گیرد. نوع رشته ای آن که از آرد برنج تهیه شده هم وجود دارد. این نوع روی یک مت مخصوص قرار می گیرد طوری که به آن بخار میخورد.

دال

دال یا dahl یک نوع کاری است. مواد آن را عدس های نارنجی، ادویه های مختلف و شیرنارگیل تشکیل می دهد. اصلی ترین صبحانه ی سریلانکا دال است که برخی بعنوان شام و ناهار صرف می کنند. دال ها یا آبکی و یا غلیظ هستند. اما در واقع این غذا باید غلیظ باشد تا بتوان آن را با نان لقمه کرد.

انواع کاری ها

انواع کاری ها در سریلانکا وجود دارد که آن را برای صبحانه سرو می کنند. برای مثال کاری سیب زمینی، کاری ماهی و … در نظر داشته باشید که کاری سیب زمینی به نوعی از سوپ کاری گفته می شود که ترکیبات آن شیرنارگیل و تکه های سیب زمینی است. کاری های سریلانکا خشک تر از کاری های هند می باشند. به دلیل اینکه ادویه های کار رفته در آنها کمتر است. این نوع صبحانه را یا با نان میخورند و یا با دست.

سمبل

یک بشقاب خوراکی کمکی که کنار غذای اصلی قرار می گیرد به سمبل معروف است. نوع pol sambol از نارگیل های رنده شده و مقدار زیادی چیلی تشکیل شده است. یک نوع seeni sambol  وجود دارد که آن را هاپرز و نیمرو می خورند. از ترکیبات آن می توان به پیاز کاراملی شده، چیلی و … اشاره کرد. ناگفته نماند که سمبل برگ پشن فروت هم میان صبحانه های سریلانکا سرو می شود. مواد این سمبل شامل تکه های برگ این میوه و نارگیل رنده شده است که طعم بی نظیری دارد. از دیگر سمبل های منوی صبحانه ی سریلانکا می توان به سمبل کاتا و luni miris اشاره کرد که هردو را با چیلی تهیه می کنند.

  اگر قصد سفر به سریلانکا را دارید حتما صبحانه های معروف آن را امتحان کنید و لذت ببرید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای سریلانکا آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *