post

کشوری ناشناخته ولی جذاب !

کشوری ناشناخته ولی جذاب ! … در این مطلب می خواهیم یکی از کشورهای جنوب شرق آسیا که از جاذبه های گردشگری زیادی برخوردار است را بررسی کنیم …

این کشور از شمال با چین همسایه است و از شرق و جنوب به اقیانوس آرام میرسد. این مقصد زیبا ویتنام نام دارد. جمعیت مردم آن ۸۶ میلیون می باشد که آنها ۵۴ نژاد مختلف دارند. تمامی مذهب های بودیسم، مسیحیت، کائو دائیسم و هوائیسم در میان آنها یافت می شود.

اما به طور کلی بیشتر ویتنامی ها از آیین بودیسم پیروی می کنند. تعدادی معبد و کلیسا در ویتنام قرار گرفته که به عنوان جاذبه گردشگری از آنها بازدید می کنند. ویتنام با وجود طبیعت زیبا و جاذبه های خاصی که دارد موجب شد تا گردشگران زیادی جذب آن شوند.

این کشور هزار سال قدمت دارد. در گذشته مبارزه ای با استعمارگران در آنجا صورت گرفت ولی در سال ۱۹۴۵ انقلابی در ویتنام رخ داد که به پیروزی رسیدند. روز ملی ویتنام ( روز مستقل شدنش ) در تاریخ ۲ سپتامبر ثبت شد. یکی از شهر های قدیمی آن به نام هوآ با قدمت بیشتر از ۲۰۰ سال با همان آداب و رسوم قدیمی به جای مانده است. در صورت سفر به ویتنام حتما از جاذبه های تاریخی آن دیدن کنید.

علاوه بر آن، یک شهر ممنوعه در ویتنام وجود دارد. در آن شهر موسیقی و رقص های سنتی پادشاهان هر سلسله برگزار می شود. از دیگر مکان های دیدنی ویتنام می توان به پارک ملی اشاره کرد.

برگزاری فستیوال ها

در ویتنام مانند دیگر کشور ها، فستیوال هایی توسط ۵۴ نژاد که گفته شد برگزار می شود. جشن هایی باشکوه همراه با لباسهای سنتی که برای مردم فوق العاده لذت بخش است. در این جشن ها از افرادی که جان خود را در راه کشورشان فدا کردند یاد کرده و آنها را مقدس نشان می دهند. با سفر به ویتنام در تاریخ های برگزاری فستیوال فرصت تماشای جشن ها را از نزدیک دارید.

جشن تت

آغاز سال نوی ویتنامی ها را با عنوان تعطیلات تت می شناسند که مانند جشن نوروز ما ایرانیان است. برای اطلاع بیشتر از جزئیات مراسم تت کلیک کنید …

خوراک در ویتنام

غذاهای فوق العاده خوش طعمی در این کشور تهیه می شود که مطابق میل ایرانیان است. همچنین نوشیدنی های تشکیل شده از برگ چای، شکوفه، گل یا دانه گیاهان دارویی با بهترین کیفیت برایتان سرو می شود. جالب است بدانید که بومیان ویتنام نوشیدنی های خود را با پختن برنج با آب تهیه می کنند.

ویتنام از جنگل های سرسبز و کوهستان هایی تشکیل شده است. در شمال ویتنام دلتای مثلثی شکل رودخانه ی سرخ به مساحت ۳۰۰۰ کیلومتر مربع و کوهستان های مرتفع وجود دارد. علاوه بر آن رشته کوه چونگ سون مرزهای غربی ویتنام و کامبوج را تشکیل می دهد و تا شمال سایگون ادامه دارد.

آب و هوای ویتنام

در نظر داشته باشید که در ویتنام میانگین رطوبت هوا در طول سال ۸۴ درصد است. به دلیل اینکه ویتنام در منطقه ی حارّه ای قرار دارد از آب و هوای مختلفی برخوردار است.

در واقع دارای چهار فصل است: در طی ماه های زمستان اواسط ماه دسامبر تا فوریه، ممکن است گاهی اوقات دمای هوا به ۵ تا ۶ درجه سانتی گراد برسد، حتی در مناطق کوهستانی زیر صفر هم میرسد.

شهرهای مهم

هانوی را بعنوان پایتخت ویتنام می شناسند. بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت دارد. در گذشته مرکز اداری ویتنام محسوب میشد که وزارتخانه ها و مرکز نهادهای مهم در آن قرار دارند.

واحد پول

در ویتنام به واحد دونگ با هم مبادله می کنند که اختصار آن  VNDمی باشد.

زبان ویتنامی ها

زبان ویتنامی ها شباهت زیادی به چینی و دیگر گویش های مردم جنوب شرق آسیا دارد. مثل مردم چین آهنگی صحبت می کنند. به طور کلی زبان ویتنام به زبان رسمی کامبوج بسیار شبیه است.

اگر قصد سفر به ویتنام را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای ویتنام آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *