post

جزیره گیلی

جزیره گیلی ، یکی از جزایر شگفت انگیز کشور اندونزی است. در میان جزایر اندونزی ، ما ایرانیها بیشتر با بالی و تور بالی آشنایی داریم . اما به عنوان تور آپشنال هم می توانید به این جزیره سفر کنید. آژانس پلیکان پرواز آسیا ، مجری تخصصی تورهای جنوب شرق آسیا است. با انتخاب یکی از تورهای متنوع بالی ، حتما به دیدن این جزیره هم بروید. در ادامه با ما همراه باشید .

مشخصات کلی جزیره گیلی

جزیره گیلی ، در واقع مجموعه ای از سه جزیره سه قلو است. این جزایر ددر شمال غربی لومبوک اندونزی واقع شده است. این جزایر همان طور که در جزیره بالی وجود دارد. علاوه بر سواحل زیبا و تفرجگاه های خاص ، تعدادی رستوران و استخر و کلبه برای استراحت دارد. تجمع مردم ، بیشتر در منطقه تراوانگان است. در واقع در امتداد ناحیه شرقی این جزایر.

ویزای اندونزی

امکانات تردد در جزیره گیلی

بنا به دستوراتی که توسط مسئولان محلی صادر شده است. تردد خودروها و موتور سیکلتها ممنوع است. مردم در جزیره با دوچرخه ، کالسکه هایی به نام سیدومو ( با اسب ) رفت و آمد میکنند. این ممکن است برای گردشگران عجیب باشد ، اما به هر حال شرایطی است که در این جزیره حاکم است. اما حتی پیاده روی با دیدن مناظر بی نظیر این جزیره ، می ارزد.

سیدومو کالسکه اسب سواری در جزیره گیلی

تفریحات جزیره گیلی

از آنجایی که دامن جزیره گیلی  در پهنه اقیانوسی گسترده شده است. تفریحات آبی معمول ترین تفریح این جزیره است. برای مثال

  • غواصی
  • غواصی آزاد
  • تفریحات آبی با وسایل موتوری و غیرموتوری

با غواصی در اطراف جزیره ، با آبزیان خوش رنگ و لعاب و صخره های مرجانی دیدار می کنید. منظره ای که بسیار منحصر بفرد و خاطره ساز است. بهترین نقاط برای غواصی ، قسمت shark  ، قسمت manta و صخره symon است.

تور ترکیبی بالی – سنگاپور – پوکت 

نقطه شارک در جزیره گیلی

آب و هوا و جغرافیای جزیره گیلی

گیلی دقیقا در شمال غربی لومبوک واقع شده است. فاصله جزیره بالی تا گیلی حدود سی و پنج کیلومتر است.

گیلی ، لومبوک و بالی در منطقه استوا واقع شده اند. آب و هوای گرم با ویژگی های خاص این منطقه ، حاکم است. دو فصل خشک و مرطوب در این منطقه وجود دارد.

فصل خشک :از اردی بهشت ماه تا مهر ماه برقرار است.

فصل مرطوب : فصل موسمی از آبان ماه تا اردی بهشت ماه حاکم است.

تلورانس دمایی بین ۲۲ درجه سانتی گراد تا ۳۴ درجه سانتی گراد است. دمای متوسط در این ناحیه حدود ۲۸ درجه است.

آب و هوای جزیره گیلی

سه جزیره تشکیل دهنده گیلی

همان طور که در بالا اشاره کردیم ، گیلی از سه جزیره سه قلو تشکیل شده است.

  • Gili trawangan
  • Gili meno
  • Gili air
  • Gili trawangan

گیلی تراوانگان ، بزرگترین جزیره از این مجموعه است. ارتفاع آن نیز به طور محسوسی بلندتر است. بلندای آن ۳۰ متر از سطح دریاست. متراژ جزیره ، دو کیلومتر در سه کیلومتر است. تعداد جمعیت آن در حدود ۱۵۰۰ نفر است.

نام تراوانگان در واقع برگرفته از کلمه تونل گرفته شده است. این تونل شهرت خود را به دلیل جنگ جهانی دوم دارد. در زمان اشغال توسط ژاپنیها ، تونل به عنوان محلی برای پنهان کردن سلاح به کار برده شد.

از بین این سه جزیره ، تراوانگان برای گردشگری بهتر است . تمرکز اصلی این جزیره بر تفریحات و اقامت و غواصی بنا شده است. اقتصاد آن بیشتر بر پایه گردشگری است . در این جزیره مسجدی هم وجود دارد.

تور بالی ترکیبی جنگل و دریا 

زیبایی طبیعت تراوانگان در جزیره گیلی

  • Gili meno

در بین این سه جزیره ، گیلی منو ، جزیره کوچک ترین است. جمعیت این جزیره در حدود پانصد نفر است. اقتصاد جزیره بر پایه گردشگری ، کشت و برداشت نارگیل و ماهیگیری است. سواحل گیلی منو ، برای شنا بسیار مناسب است . از نکات جالب جزیره منو این است که برای لاک پشت ها پناهگاهی وجود دارد. از این لاک پشت ها نگهداری و محافظت می شود.

تورهای متنوع دور آسیا

دریاچه کوچک جزیره گیلی منو

  • Gili air

گیلی ایر ، جزیره متوسط است و نزدیکترین جزیره به لومبوک است. از لحاظ زیبایی های طبیعتش ، بهترین مقصد برای ماه عسل زوجین است. به جز آن برای ریلکس کردن هم بسیار مناسب است. جمعیت آن در حدود ۱۸۰۰ نفر است. یکی از بهترین مقاصد غواصی جزیره گیلی ایر است. به ویژه در سواحل شرقی برای غواصی مناسب تر است. تفریحات آبی تخته پدالی ایستاده (SUP) و تخته موج سواری نیز رونق خوبی دارد. اگر علاقه مند به آشپزی محلی اندونزیایی دارید ، کلاسی در این جزیره برای شما برقرار است.

هتل سانرایز در جزیزه گیلی ایر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *