post

ردپای موجودات فضایی در سریلانکا

ردپای موجودات فضایی در سریلانکا … تا کنون از داستان های موجودات فضایی در سریلانکا شنیده اید ؟ شهر اورادهاپورای، یک شهر مقدس محسوب می شود که داستان های مختلفی از آن به گوش می رسد. این شهر در بین مردم سریلانکا به راجاراتا یعنی خانه پادشاهان معروف است. این شهر را به عنوان میراث جهانی می شناسند و در واقع قدمت ۲۴۰۰ ساله دارد.

در اورادهاپورا انواع معبدهای باستانی بودایی به چشم می خورد که نشان دهنده ی آیین سریلانکایی ها می باشد. علاوه بر قدمت تاریخی که دارد، مکانی سرشار از داستان های افسانه ای می باشد. پارک رانماسو اویانا یعنی ماهی طلایی به وسعت ۱۶ هکتار در این شهر قرار گرفته است. یک تخته سنگ در آن وجود دارد که از طرح و نقش هایی تشکیل شده است. نقش هایی که هر یک نشان دهنده ی رازهای جهان هستی می باشد.

به این تخته سنگ ساکاولا چاکرایا می گویند یعنی چرخه جهان که قطر آن به ۱٫۸ متر می رسد. روی آن حکاکی های سطحی به چشم می خورد، البته فقط در صورتی که از سطح زمین آن ها را نگاه کرد. از زاویه های دیگر خیلی واضح نیست. با این وجود، این تخته سنگ را در منطقه ی حفاظت شده ای نگهداری می کنند. باستان شناسان تا کنون مفهوم اشکال حکاکی ها را پیدا نکرده اند. چگونگی این طرح ها ذهن افراد متخصص را به خود مشغول کرده است.

نظر راج سومادوا پرفسور ارشد باستان شناسی :  

مدت طولانی از پارک ماهی طلایی استفاده می کنن. دومین توسعه سازی این باغ مربوط به قرن ۷ میلادی است. در این مدت چند ساختمان جدید اضافه شد. اما هنوز طرح چرخه ی جهان را در نیافتند. زیرا در هیچ اثر تاریخی، به ماهیت و ویژگی هایی که به تخته سنگ مربوط شود اشاره نشده.

طرح ساکوالا چاکرایا از ۷ دایره متحده المرکزی تشکیل شده است. در میان آنها نقش هایی شبیه به چتر و تیرکمان و نیزه و اشکال کوچک دایره شبیه به چشم قرار گرفته است. اشکالی مثل بادبادک، خطوط موجی، شکل‌های استوانه‌ای و همچنین حیوانات دریایی مانند ماهی، لاکپشت و اسب آبی نیز در این استوانه دیده می‌شوند… ردپای موجودات فضایی در سریلانکا

سانداکا پاهانا یک نوع حکاکی بودایی است که دارای نشانه های بودایی همچون انگور، قو و نیلوفر است که برگرفته از عقاید مذهبی آن می باشد.

افرادی هستند که معتقدند حکاکی های روی این سنگ ها اولین نقشه جهان بود که بودایی های سیلون به دلیل داشتن علم بالای ستاره شناسی آن را خلق کردند. نظر دوم را هری چارلز پرویس بل ارائه کرد که به سرپرستی اولین عملیات باستان شناسی در سیلان انتخاب شد.

سومادوا یک نویسنده کشمیری در نوشته های خود مشخص کرد که سریلانکایی ها درک کاملی از آسمان و فضا دارند. این سخت به قرن ۱۱ میلادی بر می گردد. سنگ نوشته هایی به خط برهمی در سریلانکا پیدا شد که با علم ستاره شناسی در ارتباط بودند. علاوه بر آن در کریندا، یک منطقه ی باستانی در جنوب سریلانکا یک تخته سنگ دیگر یافت شد که روی آن aparimita loka datuya یعنی جهان بی نهایت حک شده بود. این به معنی درک بالای سریلانکایی ها از جهان ماورای خود می باشد.

اگر قصد خرید تور سریلانکا را دارید بازدید از رانماسو اویانا را از دست ندهید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای سریلانکا آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

ردپای موجودات فضایی در سریلانکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *