post

وحشتناک ترین مسیر در ویتنام

جالب است بدانید که در هانوی، یکی از ترسناکترین مسیرها وجود دارد. یک مسیر پیاده روی باریک در خیابانی که همه چیز در آنجا وجود دارد. این خیابان را بعنوان یک خیابان قطاری می شناسند که خانه هایی برای زندگی وجود دارد. نام آن Hanoi Train Street می باشد. در آنجا کودکان در حال بازی کردن می باشند و لباس های شسته شده آویزان است. فریاد اهالی آن محل در مسیر می پیچد. در واقع تنها مسیری است که جامعه ی واقعی ویتنام را به تصویر کشیده. شاید به نظرتان جالب بیاید که این خیابان چرا خاص است ؟ مطلب زیر را دنبال کنید …

یک روز زندگی در ویتنام

زندگی در این مسیر از ویتنام بسیار سخت است. اگرچه منظره ای سرسبز را مشاهده می کنید، اما هر لحظه باید مراقب باشید تا سنگ های زیر پای شما تعادلتان را برهم نزند. بوی غذاهای پخته شده و بوی اگزوز که باهم ترکیب می شوند غیر قابل تحمل است.

زمان ورود قطارها

دو بار در روز قطار وارد این خیابان می شود. ساعت ۳:۳۰ و ساعت ۷:۳۰ بعدازظهر. با وجود اینکه هیچ هشداری از سمت قطار به گوش نمی رسد اما اهالی این منطقه هیچ ترسی از ورود قطار ندارند. در واقع آنها به این روال از زندگی عادت کرده اند. با نزدیک شدن به ساعات ورود قطار، خود به خود اهالی آنجا به سمت خانه هایشان می روند. اما همیشه چند توریست کنجکاو هستند که تصویر آن لحظه را در دوربین خود ثبت کنند.

زندگی در این خیابان ادامه دارد

مردم این خیابان در زمان احتمالی ورود قطار نیز به زندگی خود ادامه می دهند. در هر شرایطی مشغول زندگی می شوند و کار میکنند. همچنین در دو طرف ریل مسیری برای موتور و دوچرخه خالی شده است .

وقتی قطار وارد می شود

در این خیابان قبل از ورود قطار می توانید صدای برخورد آن با ریل را بشنوید و حرکت قطار را روی ریل متوجه شوید. افرادی که جزو مردم آن منطقه نیستند (برای مثال گردشگران) در لحظه ی ورود قطار، با صدای حرکت قطار از دور و برخورد آن با ریل متوجه ورود قطار شده و خود به خود از مسیر ریل به کنار می روند. قطارهای بلند آبی و قرمز رنگ وارد این خیابان می شوند که با خود دود و گرد و غبار به همراه می آورند. این صحنه واقعا وحشتناک است. تصور کنید در خیابانی باریک، قطاری غول پیکر رد شود …

برگشت به شرایط عادی

بعد از اینکه قطار رد می شود، همه چیز به حالت اولیه بر میگردد. دوباره کودکان به خیابان می آیند. همانطر که در مطالب بالا متوجه شده اید، خطر جزو ذات این خیابان است. یکی از خاص ترین مناطق ویتنام که آن را بعنوان جاذبه ای گردشگری می شناسند همین خیابان است.

اگر قصد سفر به ویتنام را دارید از خیابان Hanoi Train Street دیدن کنید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای ویتنام آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *