post

خطرناکترین جاذبه ی کوالالامپور

در این مقاله قصد داریم تا با ترسناکترین جاذبه ی کوالالامپور آشنا شویم. همانطور که می دانید کوالالامپور، مالزی بعنوان زیباترین منطقه گردشگری جهان نام گذاری شده است. در واقع برای توریست ها امنیت بالایی وجود دارد همچنین نقاط گردشگری آن بی نظیر است. از زیبایی های کوالالامپور می توان به طبیعت جذاب آن، طعم غذاهای بی نظیرش و فرهنگ بالای مردمان آنجا اشاره کرد.

در پایتخت مالزی جاذبه های متعددی قرار گرفته است. برای مثال :

  • برج‌های دوقلوی پتروناس

  • مجموعه معبد های زیبا و مجلل

  • غارهای باتو(batu caves)

  • زندگی شبانه در محله چینی‌ها

محله ای در کوالالامپور وجود دارد که هندوها آنجا تجمع می کنند. درست در همان منطقه بامزه ترین و مخوف ترین جاذبه قرار گرفته است. تجمع میمون ها در این محل باعث جذب گردشگران مختلف شده است. این حیوانات به دزدی و شیطنت معروف هستند در حدی که به اهالی محل و توریست ها آزار می رسانند. البته ناگفته نماند که میمون ها خیلی قبل تر از اینکه شهری وجود داشته باشد آنجا زندگی می کردند و در واقع این اهالی بودند که مزاحم آنها شدند.

بیشتر از ۱۶۰ سال بر مردم این منطقه حکمرانی می کنند. درست زمانی که شهری به نام کوالالامپور وجود نداشت، زندگی میمون ها در مناطق سرسبز و محوطه های بکر جریان داشت. با ساختن خانه ها کم کم میمون ها عقب نشینی کردند و به حومه شهر رفتند.

نژاد بیشتر میمون ها ماکاک است که از منطقه ی شهری فاصله گرفته اند. بعضی از زمین داران و کشاورزان میمون ها را آزار می دادند و یا آنها را می کشتند. مدتی بعد دولت مالزی یک سری قوانین علیه مبارزه با حیوانات وضع کرد. گفته شد که در صورت دیدن هر نوع اقداماتی علیه حیوانات و یا گزارش آن، با این افراد برخورد می شود. جالب است بدانید که در کوالالامپور حتی قطع درخت هم جریمه سنگین دارد.

میمون ها کجا هستند؟

در صورت تماشای میمون های کوالالامپور باید به حومه شهر بروید. تعداد زیادی از آنها در غار باتو زندگی می کنند. این غارها در قرن ۱۹ معبد هندوها بود اما چندسال بعد میمون های ماکاک به آنجا رفتند. طبق افسانه ی هندوها، از سخت ترین مسیرها را همین غار دارد که برای رسیدن به آن باید ۲۷۲ پله را طی کنید. تا به هر آرزویی که دارید برسید. وقتی به غار رسیدید میمون هایی را می بینید که آزادانه زندگی می کنند و تمام لوازم جذاب شما را می دزدند. مخصوصا دوربین ها و عینک هایتان را. پس مراقب لوازم خود باشید.

در نظر داشته باشید که غذای مورد علاقه ی میمون ها موز و بادام زمینی است که اکثر توریست ها اینها را با خود به همراه دارند. آنها ترسی از انسان ها ندارند و به زندگی شهری عادت کرده اند پس خیلی زود با شما خوی می گیرند. در هر صورت شما مراقب باشید تا این حیوان های وحشی را تحریک نکنید. اگر یکی از میمون ها به شما آسیب رساند حتما در نزدیکترین بیمارستان خود را درمان کنید.

تعدادی دیگر از میمون های کوالالامپور در باغ گیاهان پردانا زندگی می کنند.

در آخر شاید بگویید که این حیوانات نه تنها ترسناک نیستند بلکه بامزه هم هستند. اما در نظر داشته باشید که اینها در ظاهر بانمک به نظر می رسند. در واقع گروهی ترسناک هستند. شما در حال غذا دادن و محبت کردن به آنها هستید. اما آنها به دنبال این هستند که چه چیزی را از شما بدزدند.

توصیه می کنیم که در صورت ورود به غار باتو لوازمی همچون : کیف پول، عینک، حلقه‌های گلی و گل سر را به همراه نداشته باشید. وقتی پای میمون ها در میان باشد دیگر حتی پاسپورت و پولتان هم جای امنی ندارد پس آنها را همراه نبرید.

در صورت سفر به مالزی از جاذبه های زیبای آن دیدن کنید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای مالزی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

خطرناکترین جاذبه ی کوالالامپور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *