post

در دنیای زیرزمینی ویتنام چه می گذرد؟

ویتنام ۳ غار از ۴ غار بزرگ جهان را شامل می شود. ارتفاع یکی از این غارها در ایالت کوانگ بین به حدی است که ساختمان ۴۰ طبقه را در خود جای می دهد. هر چند که صد غار زیرزمینی در زیر رودخانه های این منطقه وجود دارد. اما هر سال بخش کوچکی از آنها کشف می شود.در واقع این منطقه ی بخش (غیرنظامی) شمال و جنوب ویتنام را از هم جدا کرده است.

بنابراین کوانگ بین را بعنوان برترین مقصد غارگردی می شناسند. مردم آن منطقه در دهه ۱۹۹۰ به این موضوع پی نبرده بودند که یک دنیا در زیر پایشان وجود دارد. در سال ۱۹۹۱ یکی از افراد بصورت اتفاقی این غار را کشف کرد. تا سال ۲۰۰۹ دانشمندان به بررسی و تحقیق مشغول بودند و نهایتا در سال ۲۰۱۳ آن را برای بازدید باز کردند.

با اطلاعاتی که در دست داریم، هزینه ی بازدید از این غار نفری ۲۳۸۴ یورو است. همین موضوع سبب شد تا گردشگران جذب دیگر غار ها بشوند. هرساله غارهای جدیدتری برای بازدید عموم باز میشود که نرخ کمتری دارد.

یکی از اعضای انگلیسی گروه تحقیقاتی به نام “هوارد ایمبرد” اولین بار با همسرش به ویتنام آمد و گفت که تا الان تنها ۳۰ درصد از این منطقه کشف شده و به طور کلی چیزهای زیادی برای بازدید در ویتنام وجود دارد. به گفته ی هوارد از ترکیب آهک ته نشین شده در ۴۵۰ میلیون سال به همراه بارش های سنگین این غارها تشکیل شده اند. در اصل، بارش باران موجب سائیدگی آهک ها می شود و آنها را نرم می کند درنتیجه غارها به وجود می آید.

غار فونگ نه آ در نزدیکی روستای فونگ نه آ قرار گرفته است که برای بازدید از آن می توانید از قایق های رودخانه ای استفاده کنید.

با وجود اینکه هاتگ تام از نفس ترین غارها محسوب می شود. اما بازدید در تورها از غارهای دورتر باعث شد تا کوانگ بین را بعنوان برترین مقصد غارنوردی بشناسند.

وقتی از جنگل به سمت غار حرکت می کنید در بین راه بچه خرس ها و میمون ها را می بینید که زندگی آنها در این جنگل ها جریان دارد. وقتی به مقصد می رسید با چراغ راهنمای لیدر می توانید وارد غار شوید. داخل این غارها سنگ های آهکی بزرگی قرار دارند که با نور چراغ به راحتی قابل مشاهده هستند.

در گذشته از این غار برای فرار از بمباران آمریکا استفاده می کردند.

هوارد و همسرش با گشت در این غارها نامه ای نوشت و گفت که باید از این غارها را حفظ کنید. او می گوید که جیاپ از زمانه خود جلوتر بود.

در چند سال اخیر، دولت و مردم قصد کشف منابع را دارند و می خواهند پروژه های مختلفی را در این منطقه انجام دهند. همه ی این غارها در اصل پناهگاه ها و مخفی گاه ها را برای مردم حفظ کردند. تا به راحتی بتوانند روی علوم زیرزمینی تحقیق کنند.

اگر قصد سفر به ویتنام را دارید حتما از غارهای تاریخی آن دیدن کنید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای ویتنام آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان است.

در دنیای زیرزمینی ویتنام چه می گذرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *