post

سال نو به سبک ویتنام

سال نو به سبک ویتنام … حتما تاکنون از جنگ در ویتنام و حمله ی تت شنیده اید. در واقع به سال نوی ویتنام که از چینی ها برگرفته شده (تت) می گویند.

تت مخفف کلمه ی Tết Nguyên Đán می باشد. رسم و رسوم عجیبی در سال نوی ویتنامی ها وجود دارد. با ما همراه باشید تا به بررسی این رسوم بپردازیم …

تعطیلات یا همان آغاز سال نو (عید تت) را از ماه ژانویه یا فوریه جشن می گیرند. این سال نوی قمری سالانه توریست های زیادی را به خود جذب می کند. شما در هر موقع که به ویتنام بروید سفری جذاب را تجربه می کنید اما سفر در این زمان مشخص برای شما جذاب تر خواهد بود. خوشگذرانی در جشن ها برای شما لذت بخش خواهد بود. برای خرید تور ویتنام کلیک کنید.

این عید برای ویتنامی ها حکم شروع دوباره را دارد . درست مثل نوروز ما ایرانیان. هر سال با شروع سال نو کینه ها فراموش می شوند، بدهی ها تسویه و خانه ها تمیز می شود. به امید اینکه سعادت و خوشبختی در سال جدید به مردم رو کند.

 رسم و رسوم در عید تت به چه شکل است؟

 باز هم همان رسم قدیمی عید نوروز در ویتنام وجود دارد. برای شروع سال نو، هفته ها قبل شروع به خرید می کنند. خریدهای لباس، خوراکی، هدیه ها و …

در تعطیلات تت تمام بیشتر فروشگاه ها تعطیل می باشد. پس اگر سفر شما مصادف با شروع عید تت می باشد، چند هفته جلوتر آنجا باشید تا فرصت خرید را از دست ندهید. در همه جای دنیا مردم در سال نو، با هم صمیمی تر هستند و قهر هارا کنار می گذارند. این صمیمیت و مهربانی برای این است که سعادت را به خانه ی خود بیاورند و سالی پر از برکت را بگذرانند. به قول قدیمی ها : سال را هر طور آغاز کنی همانگونه تا آخر پیش می رود …

در نزدیکی عید تت، ویتنام بسیار شلوغ است. سر و صدای بین کودکان، نوجوانان و جنب و جوش مردم در خیابان ها به چشم می خورد. آنها اعتقاد دارند تا برای دور کردن شیطان و بدشانسی و بدبیاری باید ترقه بازی کنند. آنها با انفجارهای هیجان انگیز این کار را انجام میدهند. توصیه می کنیم که اگر اهل هیجان هستید و دوست دارید تا به منطقه ای پر از هیاهو سفر کنید. در عید تت ویتنام را برای سفر انتخاب کنید. در میان جشن ها و نمایش های مختلفی که دارند، گذراندن تعطیلات بی نظیر است. یکی از نمایش های خاص آنها رقص اژدهاست که از فرهنگ چین الگو برداری کردند.

نکات سفر در سال نو ویتنام :

 توجه داشته باشید به دلیل اینکه مردم محلی ویتنام، در تعطیلات تت در حال گشت و گذار هستند. به دیدن اقوام و آشنایان خود می روند، وسیله های حمل و نقل بین شهری و داخلی بسیار شلوغ است. پس اگر میخواهید این ماه را برای سفر انتخاب کنید بدانید که باید زمان بیشتری در ویتنام بمانید. اکثر وسایل عمومی از چند روز قبل رزرو می شوند و آنوقت شما امکان استفاده از آن را نخواهید داشت.

سواحل شهر هوی پر بازدید ترین منطقه ی گردشگری در ویتنام است. مردم محلی ویتنام در تعطیلات عید، برای بازدید از جاذبه های گردشگری ویتنام می روند. به همین دلیل قیمت ها در این ماه از سال بیشتر است. همچنین قیمت هتل های ویتنام که ظرفیت کمی برای رزرو دارند، افزایش پیدا میکند.

از عید تت بیشتر بدانید :

سال نوی ویتنام بین ۳ روز تا ۱ هفته است. اما در همین مدت کوتاه رسوم قدیمی اجرا می شود. برای مثال : بازدید از اقوام و آشنایان، دیدار دوستان، بازدید از معابد و …

یکی از رسم های عجیب این است که در روزهای عید خانه را جارو نمیزنند. آنها اعتقاد دارند تا با این کار خوشی شانسی جدید را از خونه بیرون می کنند. از طرفی موها و ناخن هارا کوتاه نمی کنند تا خوشبختی سال نو از دست نرود.

مردم محلی ویتنام به اولین نفری که وارد خانه ی آنها می شود توجه می کنند. آنها معتقدند آن شخص کسی باشد که بسیار موفق است تا خوشی را با خود به همراه بیاورد. به همین دلیل شخص موفق با بزرگ خانواده قبل از نیمه شب از خانه خارج شده و با شروع عید تت دوباره وارد می شود. پس مطمئن می شود که شخص دیگری نفر اول نبوده است.

عید تت چه زمانی است ؟

از آنجایی که تمام رسوم از چین برگرفته شده است، تقویم آن نیز وابسته به چینی ها می باشد. طبق تقویم، جشن آنها از اواخر ماه ژانویه یا اوایل فوریه آغاز می شود. در روز اول از شروع سال نوی چینی، تت را هم جشن می گیرند. اما اختلاف ساعتی که بین هانوی و پکن وجود دارد باعث می شود تا گاهی این روز جا به جا شود.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تور ویتنام آماده ی خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *