post

تخریب مجسمه های مالدیو توسط دولت

مدتی قبل خبری به دست ما رسید که دولت مالدیو دستور داده تا مجسمه های جزیره را خراب کنند. تمام مجسمه های دریایی که به دست هنرمند بریتانیایی (Jason deCaires Taylor) ساخته شده بود. دلیل این حکم بدین صورت بود که حضور مجسمه ها به شکل انسان با احکام دینی مغایرت دارد.

مجموعه هنری به نام Coralarium در مالدیو وجود داشت که بخشی از آن داخل آب قرار گرفته بود. این مجموعه رابطه ی بین انسان و طبیعت را به نمایش می گذارد. اما دادگاه مالدیو آنها را متضاد با احکام دینی دیده است که بعد از اثبات حکم تخریب را صادر کرد.

یکی از هنرمند ها که برای ساخت این مجسمه های زیرآبی بسیار معروف شد و آثار آن در نمایشگاه های مختلف مورد بازدید قرار گرفت. علاوه بر آن مجسمه ای به سفارش Accor ، صاحب یکی از هتل های مالدیو ساخته شد. این مجسمه بسیار پر بازدید بوده است.

تمامی مجسمه های انسانی مالدیو، برگرفته از زندگی مردم این جزیره هستند. بعضی از آنها با مرجان های دریایی یا ریشه های درختی ترکیب شدند. ساخت این مجموعه هنری حدود ۹ ماه زمان برد. درواقع چند مهندس، غواص، فلزکار، قالب ساز و … روی این پروژه کار میکردند.

بعد از شنیدن خبر تخریب …

این هنرمند بعد از شنیدن خبر صدور حکم گفت : من از شنیدن خبر تخریب شوکه شدم. این مجموعه ی هنری فقط از ترکیب انسان و طبیعت بود و هیچ منظور دیگری نداشت! فقط از این بابت طراحی شد که حیات دریایی بتواند روی آن رشد کند.

در ادامه ی حکم دادگاه، وزارت گردشگری مالدیو نیز با حذف مجسمه های انسانی موافقت کرد. با این اتفاق افراد در فضای مجازی درگیر بحث های سیاسی شدند.

مدتی بعد accor اعلام کرد که یک طرح جدید با همفکری همین طراح و با پیروی از قوانین دولت مالدیو در حال بررسی است که به زودی ساخته می شود.

اگر قصد سفر به مالدیو را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای مالدیو آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان است.

تخریب مجسمه های مالدیو توسط دولت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *