post

جاذبه هایی که به زودی نابود می شوند

آیا می دانید از ونیز تا مالدیو، جاذبه هایی هستند که تا چند سال دیگر به طور کل نابود می شوند ؟!

در واقع عواملی چون تغییر آب و هوا، جنگل زدایی، آلودگی های محیط زیست و یا دخالت انسان ها در این انقراض نقش دارند. با توجه به انقراض جاذبه هایی که نام میبریم، بهتر است تا قبل از نابودیشان از آنها دیدن کنید. مطلب زیر را دنبال کنید تا این جاذبه ها را بشناسید …

صخره های سفید در انگلستان 

صخره های DOVER معروفترین صخره های انگلستان، به زودی از بین می روند. با توجه به تحقیقات، سالی ۳۲ سانت از این صخره ها نابود می شوند. اما روز به روز سرعت فرسایش آن بیشتر شده و افراد متخصص پیش بینی کرده اند که تا چند سال دیگر ساختار طبیعی این صخره از میان خواهد رفت.

نابودی ونیز

آب های ونیز در حال بالا آمدن هستند. شهر زیبای ونیز تا چند سال دیگر به زیر آب ها می رود. این شهر رویایی به قایقرانی در خیابان هایش معروف است. اما بر خلاف پیش بینی، آب ها ۵ برابر سریع تر همه ی ونیز را در بر می گیرند.

ریزش دیوار چین

یکی دیگر از عجایب هفتگانه جهان که به دیوار چین معروف است، به زودی نابود می شود. طبق تحقیقات در چند سال گذشته، یک سوم دیوار چین ترک خورده است. حتی افرادی کشف کردند که بخش هایی از آن به طور کل نابود شده است. عواملی که در از بین رفتن این جاذبه نقش دارند عبارتند از :

  • عوامل طبیعی

  • دخالت انسان

  • بی توجهی افراد مسئول

  • مراقبت نکردن از این جاذبه ارزشمند

در صورت سفر به چین، بازدید از این جاذبه ی تاریخی و زیبا را از دست ندهید.

خشک شدن دریای مرده

دریای مرده یکی دیگر از جاذبه هایی که به زودی نابود می شوند … همانطور که می دانید دریای مرده، سرشار از نمک بود. افراد برای استفاده از خواص درمانی به کنار آب های دریا می آمدند. اما دیگر نمی توان از آن بهره برد. زیرا سطح آن در حال خشک شدن است. از دلایل خشک شدن آب این دریا، این است که در واقع آب خارج شده از آن بیشتر از مقداری است که از رود اردن به آن وارد می شود. اگر از سال ۱۹۵۰ در نظر بگیریم تا کنون ۴۰ متر از آن پایین آمده است.

نابودی جزایر مالدیو

یکی دیگر از جزایر رویایی به نام مالدیو به زودی به زیر آب می رود. به همین دلیل جزایر مصنوعی می سازند تا ساکنان مالدیو را به آنجا انتقال دهند. در واقع با بالا آمدن آب های اطراف، جان مردم جزیره در خطر است. تا قبل از نابود شدن، سفر به مالدیو را از دست ندهید.

‏نابودی یخچال های طبیعی

یخچال های طبیعی ۱۸۰۰۰ ساله ای وجود دارند که آن را با عنوان Chacaltaya می شناسند. این قله های برفی در بولیوی قرار گرفته اند. از سطح آب های آندس ۵۳۰۰ متر ارتفاع دارند. اما به دلیل ارتفاعی که داشت اسکی بازهای زیادی به آنجا نرفتند. اما این جاذبه ی طبیعی و زیبا در سال ۲۰۰۵ نابود شد.  ‏ ‏‏‏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *