post

هتل مخصوص ترامپ در بالی

همانطور که می دانید بالی به طبیعت بکر و سواحل زیبایش معروف است. همچنین شالیزارهای آن که چشم انداز فوق العاده زیبایی دارد. سیستم آبیاری مزارع برنج در بالی به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. در گذشته فقط رونق گردشگری کشاورزان بالی را نگران می کرد اما اکنون تهدید جدی تری را برای آنها به دنبال دارد.

ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مقصد های گردشگری مختلفی هتل هایی را برای اقامت انتخاب کرد تا اینکه نوبت به بالی رسید. سالانه گردشگران زیادی جذب سفر به بالی می شوند که جذاب ترین جاذبه گردشگری در بالی برای آنها مزارع و شالیزارهای برنج می باشد. مخصوصا آن مزارعی که بصورت پلکانی روی تپه ها قرار گرفتند. کشاورزان برای اینکه در آبیاری از آب بهتر استفاده کنند مراحل کاشت و برداشت بین چند خانوار تقسیم می کنند. بنابراین آب باران برای تمام سال کافیست.

اما جالب است بدانید که بیشتر از نصف آب های زیرزمینی در بالی صرف صنعت گردشگری می شود. هتلی که ترامپ برای خود برگزید دارای ویلاهای لوکس می باشد و تعدادی استخر دارد. اهالی بومی بالی به شدت از این موضوع ناراحت هستند زیرا که اینکار حاصل مشارکت ترامپ و سرمایه دار اندونزی می باشد. در واقع بیشترین سهام را از آب ذخیره شده این جزیره را هدر می دهد.

می توان گفت که این موضوع یک آسیب غیر قابل بازگشت است. اهالی بالی معتقدند که ارتفاع هیچ ساختمانی نباید بیشتر از درخت نارگیل باشد اما نقشه و معماری ساختمان ترامپ برخلاف عقیده ی آنها بوده که خود موضوعی دردسر ساز است. همچنین تمام چاه ها در هتل ها و ویلاها برای تامین آب باعث سرازیر شدن آب شور به آب های شیرین زیرزمینی می شوند. علاوه بر آن با اضافه تر شدن پروژه ی ساختمان ترامپ آسیب جدی به محیط زیست بالی وارد شد.

شاید باورش برایتان سخت باشد که آیا واقعا یک جزیره گرمسیری مشکل کمبود آب دارد؟!

در ادامه مدیر پروژه حفاظت از آب بالی گفت : هدف پروژه این بود که ۱۳۶ نقطه برای تغذیه اب زیرسطحی با آب باران ایجاد کند. برای اینکار تحقیقاتی صورت گرفت و یک طرحی ایجاد شد که با ۱۰۰ میلیون روپیه در سال از این طرح حمایت کردند. اما این هزینه بیشتر از ۳ چاه را جوابگو نبود. این طرح هزینه ای بیشتر از ۱ میلیون دلار احتیاج داشت. اما مشکل اینجاست که خود هتل ترامپ به تنهایی ۱ میلیارد دلار هزینه دارد. اما دولت ای هزینه را بدون ارائه مدارک برای اثبات مثبت بودن نتیجه ساپورت نمی کند. از همین رو مدیران پروژه از سرمایه گذاران شرکت خصوصی درخواست کمک کردند.

از آنجایی که زندگی کشاورزان بالی کاملا سنتی بوده است. تنها در صورت همراه شدن با طبیعت از پس مشکلات بر می آیند. افراد بومی خواستار کم شدن تعداد گردشگران هستند که البته غیرممکن است.

در یکی از روستاهای بالی پروژه ای به نام اکوتوریسم اجرا شد که آن را به عنوان Nyambu نام گذاری کردند. در این پروژه تمام برنامه ها مطابق فرهنگ و قوانین حفظ محیط زیست پیش می رود. در نتیجه ی آن درآمد روستاییان افزایش می یابد. یکی از گفته های اعضای تیم اکوتوریسم خطاب به ترامپ این بود که : هتل خود را در آمریکا بساز و مزاحم ما نشو!

در صورت سفر به بالی کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای بالی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

هتل مخصوص ترامپ در بالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *