post

سرزمین مردگان در بالی

علاوه بر زیبایی هایی که در بالی وجود دارد، یک سرزمین عجیب در آنجا یافت می شود که رازی ترسناک در آن نهفته است. روستایی کوچک در شرق دریاچه ی باتور که در پای کوه آتشفشان قرار گرفته است. این روستا را با نام ترونیان می شناسند.

مردم ترونیان سنت خاصی دارند. در آنجا وقتی شخصی میمیرد آن را دفن نمی کنند. بلکه کنار هزاران جسد دیگر، داخل یک قفس رها می کنند. از آنجایی که هوای اندونزی گرم است، جسد ها تجزیه شده و اسکلت آنها به جای می مانند. سپس به رسم یادبود جمجمه ی باقی مانده را زیر یک درخت بر روی سنگی می گذارند.

جالب است بدانید این رسم مخصوص افراد متاهل می باشد. آنها افراد مجرد را زیر خاک دفن می کنند. این جنگل حکم قبرستان بالی را دارد که می توان با قایق به آنجا رفت و آمد کرد. عجیب تر از اینکار، عقیده ی مردم آن قبیله است. آنها بر این باورند که اگر زن ها به قبرستان بروند در روستا زلزله یا آتشفشان رخ می دهد.

قفسه های از جنس بامبو را زیر درخت تارو منیان می گذارند زیرا این درخت عطر خاصی دارد که باعث می شود تا بوی بد جسد را از بین ببرد. وقتی تعداد مردگان زیاد می شود و دیگر قفسه ی خالی نمانده، آنوقت جسد قدیمی تر از بقیه را از قفسه خارج کرده و مرده ی جدید را جایگزین می کنند. روستاییان ترونیان اعتقاد دارند که فقط خودشان جزو مردم اصلی بالی هستند.

مردم این قبیله احترام زیادی برای بارونگ قائلند. بارونگ یک موجود افسانه ای شبیه شیر است. آنها برای بارونگ مراسمی برگزار می کنند. در این مراسم کودکان لباسی از پوست خشک شده ی موز را می پوشند. فقط افرادی حق شرکت در این مراسم را دارند که خود قبیله ای ها آنها را انتخاب و دعوت کنند. این افراد باید ۴۲ روز در قرنطینه بمانند تا روحشان پاک شود. کل مراسم ۳ روز است. شروع از صبح روز اول تا ساعت ۵ روز سوم.

اگر شما برای گردش و تفریح به بالی می روید می توانید با قایق از این روستا دیدن کنید.

برای خرید تور بالی با بهترین قیمت کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای بالی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *