post

جواهر پنهان شده در آسیا

آیا شهری که مثل یک جواهر در آسیا پنهان شده است را میشناسید ؟

جواهر پنهان شده در آسیا … اگر می خواهید بدانید این شهر دیدنی در کدام کشور واقع شده مطلب زیر را دنبال کنید …

 یکی از شهر های واقع در استان پراک مالزی، شهر تایپینگ می باشد. تایپینگ از ترکیب کلمات تای و پینگ تشکیل شده است که ریشه ی لغوی آن چینی است. در واقع تای یعنی (عالی) و پینگ یعنی (صلح). امروزه بیشتر مردم چین در این شهر مستقر شدند. اگر بخواهیم بارانی ترین شهر مالزی را معرفی کنیم، شهر تایپینگ به دلیل رطوبت و بارش فراوان این لقب را به خود اختصاص می دهد.

تایپینگ بین کوالالامپور و پنانگ قرار گرفته است. شما می توانید سفر خود را در پنانگ شروع کنید (زیرا فاصله ی پنانگ با تایپینگ تنها ۲ ساعت می باشد) و بعد برای رفتن به جواهر مالزی با ماشین شخصی، قطار و یا پروازهای داخلی جا به جا شوید.

چرا به تایپینگ جواهر پنهان شده می گویند؟!

وجود برخی از جاذبه های گردشگری که توریست های زیادی را به خود جذب کرده این شهر را به یک جواهر تبدیل میکند.
از این جاذبه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • تپه بوکیت لاروت

نام دیگر این جاذبه ی زیبا تپه ی مکس ول می باشد که بسیار قدیمی است. برای بالا رفتن از این تپه باید حدود ۵ ساعت پیاده روی کنید و بعد از آن در بالای تپه به یک ریزورت می رسید که خیلی مدرن نیست، اما برای مسافرانی که کوهنوران خوبی هستند تپه ی بوکیت لاروت می تواند تفریح زیبایی باشد.

  • جنگل هرا ماتانگ

یکی دیگر از جاذبه های تایپینگ جنگل هرا ماتانگ است که مساحت آن بیش از ۴۰۰۰۰ هکتار می باشد و به دلیل سرسبزی و چشم انداز زیبا رتبه ی بالایی را به خود اختصاص داده است.

  • باغ های کنار دریاچه

این باغ ها شامل ۱۰ دریاچه مصنوعی هستند. به دلیل اینکه در تایپینگ بارش باران فراوان است، در باغ های کنار دریاچه های تایپینگ پوشش گیاهی خاصی به چشم می خورد.

  • قبرستان جنگی

به یاد شهیدان در جنگ جهانی دوم، قبرستان جنگی تایپینگ را بین مسیر باغ های دریاچه و تپه مکس ول ساختند که بازدید از آن بسیار راحت می باشد. اگر به تایپینگ سفر کردید بازدید از این قبرستان قدیمی و زیبا را از دست ندهید.

  • موزه پراک

از دیگر جاذبه های منطقه ی پراک اولین موزه ای است که در مالزی تاسیس شد و به دلیل قدیمی بودن آن از ارزش تاریخی بالایی برخوردار است و بیش از ۸۴۰۰ آثار باستانی در آن جمع آوری شده.

اگر قصد خرید تور مالزی را دارید، پیشنهاد ما این است حتما از این شهر تاریخی دیدن کنید. همچنین شما با خرید تور کوالالامپور هم میتوانید به جواهر آسیا دسترسی داشته باشید و فقط باید یک روز از سفر خود را به بازدید تایپینگ اختصاص دهید؛ زیرا فاصله کوالالامپور با تایپینگ بین ۳ تا ۴ ساعت است.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تور مالزی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *