post

زیباترین معبد جهان

یک معبد بزرگ در بالی، اندونزی واقع شده است که به پورا براتان معروف است. این معبد زیبا در کنار دریاچه براتان قرار گرفته است. اطراف این معبد آب فراوان وجود دارد در واقع پورا براتان بعنوان اصلی ترین منابع آبرسانی به اطراف بالی محسوب می گردد.

معبد پورا براتان، زیباترین معبد جهان را در سال ۱۶۶۳ ساختند. معبد به دستور راجا منگوی حاکم وقت ساخته شده و در ساخت آن از مصالح چوبی، سفالین و کاهگل و … استفاده شده است.

تاریخچه‌ی ساخت آن طبق روایاتی که بومیان منطقه بیان می‌کنند به این صورت است که راجا منگوی پس از پیروزی از نبرد دستور به ساخت آنرا داده و مجسمه ای که در وسط معبد قرار گرفته نیز سمبلی از پیروزی خود است.

بالیایی ها مراسم مخصوص خدای آب، دریاچه و رودخانه را به افتخر دوودانوو در معبد پورا براتان برگزار می کنند. با توجه به اعتقادات مردم بالی، یک مجسمه ی بزرگ از بودا در ساختمان معبد قرار گرفته است.

علاوه بر آن ۴ اردوگاه دیدنی در این معبد قرار گرفته که دوتای آنها در زیر آب ها قرار گرفته اند و بخش کوچکی از آن دیده می شود.

نام دیگر دریاچه براتان، کوهستان مقدس می باشد. به دلیل اینکه چشم انداز آن محوطه های سرسبز است. همچنین بر ارتفاع ۱۲۰۰ متری بالاتر از دریا قرار گرفته و همین مورد باعث می شود تا از هوایی استوایی و خنک برخوردار باشد.

اگر قصد سفر به بالی را دارید، بازدید از جاذبه ی تاریخی پورا براتان را از دست ندهید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای بالی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *