post

شهر ارواح در ویتنام

در ویتنام تعدادی مقبره وجود دارد که ظاهر آنها بسیار گول زننده است. در واقع اهالی ویتنام معتقدند آن محل شهر ارواح است. قبرهای لوکس برای مردگان ساخته شده است. در عین حال خانه های روستاییان سر جای خود مانده و افرادی در آنجا زندگی می کنند.

در نزدیکی روستای (ان بنگ) به فاصله ی ۲۰ کیلومتری از مرکز شهر هو، این قبرستان قرار گرفته است.  افرادی که به تازگی وارد این قبرستان می شوند از اینکه مردم ویتنام، برای مردگان خود مقبره رنگی سختند بسیار شگفت زده خواهند شد.

کلودیو سیبر عکاس معروف، برای دیدن دوستش به آن منطقه رفت. او وقتی چشمش به قبرستان افتاد تصمیم به ساخت یک مستند گرفت. به گفته ی او : « معماری این منطقه برگرفته از معماری سلطنت چینی می باشد.

در واقع ۹۰ درصد از روستاییان اقوام خارجی برای آن افراد پول می فرستند که بیشتر این پول را صرف ساخت قبرهای رنگی کرده اند. حتی برای افرادی که هنوز از دنیا نرفته اند هم مقبره های زیبایی ساختند.»

با وجود اینکه ویتنامی ها دین رسمی ندارند اما برخی از آنها با روحیه ای قوی با مردگان خود ارتباط برقرار می کنند.   ویتنامی ها معتقدند که واقعه ی مرگ بسیار مهم می باشد و باید حتما برای زندگی بعدی سرمایه گذاری کنند.

علاوه بر اینکه درآمد سالیانه ی ویتنام به دو هزار دلار می رسد و بسیار کم می باشد اما روستایی ها نیز برای ساخت این مقبره ها کلی هزینه می کنند. چه قبل و چه بعد از مرگ. اما در کل زندگی روستاییان زمین تا آسمون با مقبره های مجاورشان فرق می کند. جالب است بدانید که مقبره های ان بنگ در سبک های مختلفی ساخته می شود. برای مثال سبک : بوداییسم، کاتولیک، ویتنامی، چینی، غربی و …

کلودیو سیبر از دیدن آن حیرت کرد و گفت که این قبرستان قابل مقایسه با قبرستان نیواورلئان نمی باشد. به طور کلی بدانید که فضای آنجا را اصلا غم انگیز نساختند بلکه ثابت کردند که مرگ واقعه ی مهمی از زندگی ویتنامی هاست.

همچنین مجسمه هایی به شکل شیر و اژدهای سنگی به چشم می خورد که بعنوان جاذبه ی دیدنی محسوب می شود. هیئت فرهنگ و هنر ویتنام در شهر هو، قبرستان ان بنگ را بعنوان جاذبه ی گردشگری معرفی کرد. حتی تورهایی برای شهر هو برگزار می شود که بازدید از قبرستان رنگی یکی از جذابیت ها محسوب می شود.

اگر قصد سفر به ویتنام را دارید، بازدید از دهکده ی ویتنامی ها را از دست ندهید.

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای ویتنام آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *