post

خرافات عجیب مردم جهان در سال نو

در مراسم سال نو بین مردم بالی رسم و رسوم عجیب و بسیار خرافاتی وجود دارد که همه ی آنها باید احترام بگذارند و این رسوم را اجرا کنند. در این مقاله قصد داریم تا رسوم مختلف آنها را بررسی کنیم. قطعا این موارد شما را متعجب خواهد کرد.

پر کردن چشم عروسک daruma

یک نوع طلسم در ژاپن وجود دارد که مردم معتقدند خوش شانسی می آورد. این طلسم به داروما معروف می باشد. مردم یک داروما با چشم خالی می خرند و همانطور که آرزو کرده چشم چپ آن را پر می کنند. در آخر سال عروسک هایی را که هر دو چشم آنها پر شده است را به معبد می برند و همگی آن ها را می سوزانند تا پیشرفت کنند.

شستن مو ها ممنوع!

بسیاری از افراد می دانند که مردم کره بسیار خرافاتی هستند. کره ای ها معتقدند که شستن موها در روز سال نو موجب بدبختی می شود. پس در روز آغاز سال نو، موی خود را نمی شورند.

با خوردن ماهی پولدار می شوید

چین هم همانند دیگر نقاط جهان یک سری خرافات را به دنبال دارد. واژه ی ماهی در چین ( یو ) تلفظ می شود. در واقع یو به معنای سعادت است. پس نتیجه گرفتند که خوردن ماهی در روز اول سال جدید موجب ثروت و سعادتمندی می شود. در ادامه ی این رسم قوانین متعددی وجود دارد. مثلا اینکه سر ماهی حتما باید به بزرگ خانواده برسد و آن شخصی که صورتش رو به روی سر ماهی بود باید شروع به خوردن غذا کند.

 خوردن میوه های گرد

در فیلیپین یکی از عجیب ترین رسوم خوردن میوه های گرد در سال نو می باشد. از این رو که میوه هایی مثل سیب، هلو و … ثروت شما را زیاد میکند. حتی آنها اعتقاد دارند که پوشیدن لباس خال خالی یا طرح توپ های گرد و حتی پرتاب سکه ی گرد در نیمه شب موجب خوشبختی می شود.

 لوازم قدیمی را دور می اندازند!

در ایتالیا یک رسم قدیمی وجود دارد که تمام لوازم قدیمی را از طبقه ی بالا رها کرده و به این شکل بدی ها را از منزل دور می کنند. اگر هنگام پیاده روی در شب با خورده شیشه ها روبه رو شدید اصلا تعجب نکنید. آثار همان ظروف و لوازم قدیمی بوده است.

دوجین انگور بخورید

در اسپانیا رسم عجیبی وجود دارد که باید ۱۲ عدد دانه انگور را هر یک ساعت، یک عدد میل کنند. در نتیجه اگر درست هنگام نیمه شب سال نو موفق شدید که آنها را تمام کنید پس یعنی خوشبختی به شما روی کرده است. در نتیجه اتفاقات خوبی برایتان رقم خواهد خورد.

با اشتیاق غذا خوردن

در کشور فرانسه مانند دیگر کشورها دور هم سال نو را جشن می گیرند. افراد چند نوع غذای مفصل تدارک می بینند و آن را با اشتیاق صرف می کنند. این کار برای آنها نشانه سعادت و خوشبختی است.

خوردن کپور و نگه داشتن پولک هایش

در آلمان برای غذای سال نو کپور را تهیه می کنند زیرا این غذا برای آنها خوش شانسی می آورد. بنابراین باید پولک های آن را در طول سال در کیف پول خود حفظ کنند. حتی اگر آنها را زودتر خارج کنند موجب از بین رفتن این شانس می شوند.

دریافت هدیه از غریبه ی خوشتیپ با قد بلند و پوست تیره

مردم اسکاتلند معتقدند که در عید سال نو باید از غریبه ای با این مشخصات هدیه دریافت کنند تا برای آنها خوش شانسی آورد. جالب است بدانید که اگر اسکاتلندی ها در اولین پیاده رو هدیه هایی چون سکه نقره، کت کوتاه و یا حتی نوشیدنی بگیرند نشانه ی بدشانسی است. زیرا تمام آنها علامت هایی هستند که به قرن ۸ و ۹ میلادی برمی گردنند.

زیر بالش ها برگ بگذارید

در ایرلند مردم قبل از اینکه بخوابند زیر بالش خود برگ های هالی یا پیچک را قرار می دهند و در همان لحظه به شخص ایده آل خود برای ازدواج فکر میکنند. این کار برای آنها موجب خوشبختی می شود.

انداختن حلقه در نوشابه!

در مکزیک یک نوع خرافات وجود دارد که سال نو را با پرتاب سکه در نوشابه جشن می گیرند. انداختن حلقه ی طلا داخل نوشابه برای مکزیکی ها نشانه ی خوشبختی است. البته می توانند زنجیر ، آویز و سنجاق طلا را جایگزین آن کنند.

سوزاندن نحسی ها

مردم اکوادور و پاناما با آتش زدن مترسک پر شده از روزنامه و خاک اره تمام نحسی ها و انرژی های منفی را دفع می کنند. از رسوم خرافاتی که برای مردم اکوادور موجب خوشبختی می شود همین موضوع است.

رفتن به اطراف بلوک با چمدان خالی

در کلمبیا، مردم به‌همراه یک چمدان خالی در اطراف محل زندگی خود قدم می‌زنند و گفته می‌شود با انجام این کار، سال پیش رو را برای خود، پر از سفر و ماجراجویی می‌کنند. برخی از مردم به‌سادگی کیف خود را دور خانه می‌چرخانند یا آن را بیرون درب می‌گذارند و گفته می‌شود یک دور چرخیدن با چمدان در اطراف بلوک، شانس بیشتری برای سفر مخصوصاً مسافرت‌های خارجی فراهم می‌کند.

خوردن لوبیا موفقیت در شغل را به همراه دارد

خوردن لوبیا، سنت سال نو در آرژانتین است. گفته می‌شود این رسم برای موفق شدن افراد جویای کار، حفظ شغل برای کارمندان و یا داشتن شغلی بهتر برای کسانی که به دنبال فرصت‌های جدید هستند، می‌باشد.

با دعا کردن تمام بدی ها دور می شود

نیجریه کشور تنوع‌ها است. کشوری با اقوام و مذهب‌های مختلف. مردم نیجریه در عید سال نو، اهل هر مذهبی که باشند، در کلیساها، زیارتگاه‌ها و مساجد محلی خود جمع می‌شوند تا قول دهند از اعمال ناپسندی که در دوازده ماه گذشته انجام داده‌اند، پرهیز خواهند کرد و برای سال جدید و فرخنده دعا می‌کنند.

اگر قصد سفر به کشورهای مختلف را دارید از سایت آسیا گردی دیدن فرمایید.

پلیکان پرواز مجری مستقیم تورهای جنوب شرق آسیا آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *