post

سوار بر قطار سریلانکا

سوار بر قطار سریلانکا … یکی از زیباترین خطوط ریلی در جهان، مسیر قطار سریلانکا است. دیدن جاذبه های طبیعی در این مسیر بسیار لذت بخش است. فضایی که جنگل های انبوه و مزارع چای را در بر گرفته است. یک طبیعت بکر بی نظیر که هر کسی آرزوی دیدن آن را دارد. مطلب زیر را دنبال کنید تا اطلاعات لازم در مورد مسیر ریلی سریلانکا را به شما ارائه دهیم …

مسیر های ریلی موجود در سریلانکا

  • کندی به کلمبو :

این مسیر را بعنوان زیباترین مسیرهای سریلانکا می شناسند. در این راه می توانید از مزارع چای دیدن کنید. همچنین از تماشای جنگل های زیبا لذت ببرید. مسیر ریلی شرقی از کندی به نانو اویا و از الا به بادولا می رود. برای طی کردن این راه، شما باید اول با قطار کلمبو به کندی بروید و سپس به سمت مسیر اصلی خط عوض کنید. از نظر ما بهترین مسیر در ابتدا، خط ریلی کلمبو به کندی و یا برعکس است. از کلمبو تا کندی ۱۲۵ کیلومتر فاصله است و طی کردن این مسیر ۳ ساعت زمان می برد. این مسیر در حدی زیباست که محو تماشای جاذبه های طبیعی می شوید. و دیگر این راه برای شما خسته کننده نمی باشد. توجه داشته باشید که خدمات در این قطار ها لوکس نیست و فقط مسیر ریلی برای شما جذاب می باشد.

  • کندی به بادولا :

زمان و مسافت مورد بالا کمتر از مسیر کندی به بادولا می باشد. این راه برای شما متنوع تر است. بین کندی و بادولا ۱۶۵ کیلومتر فاصله دارند و حدود ۷-۸ ساعت طول می کشد تا شما به مقصد برسید. در این مسیر هم مزارع چای به چشم می خورند. جالب است بدانید یک پل ۹ قوسی به نام دمودارا در بین راه وجود دارد. این پل در نزدیکی ایستگاه الا قرار گرفته است. تاریخچه ی ساخت این پل قدیمی می باشد که بدون استفاده از فولاد، با سیمان و صخره آن را ساختند. محلی های آنجا این پل را سینهالا یعنی ۹ آسمان می نامند. وقتی شما از زیر پل به آن نگاه می کنید آسمان در ۹ قاب قابل مشاهده است. اگر جزو افرادی هستید که به فریاد زدن در تونل علاقه دارید. باید بدانید که این مسیر تونل های طولانی و تاریک بسیاری را پیش رو دارید.

  • انورادهاپورا تا جافنا :

این مسیر در شمال سریلانکا قرار دارد. مسافت آن ۱۹۵ کیلومتر می باشد. در این راه شما هم ساحل و هم جنگل های بکر را می بینید که بسیار زیبا هستند. تاریخچه ی این مسیر قدیمی می باشد. در جنگ داخلی، بودایی های جنوب سریلانکا از این مسیر برای تردد استفاده می کردند.

  • جنوب تا گال :

مسیر کلمبو تا گال در امتداد ساحل است که به مناطق ییلاقی دریایی وارد می شوید. آرامش این مسیر بسیار لذت بخش است. شما می توانید با سوار بر قطار سریلانکا و تماشای منظره ی بیرون، خوردن خوراکی های خوشمزه ، خستگی مسیر را از بین ببرید.

اگر قصد خرید تور سریلانکا را دارید کلیک کنید …

پلیکان پرواز آسیا مجری مستقیم تورهای سریلانکا آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *