تور کامبوج

پرسش و پاسخ

 • بهترین زمان برای سفر به کشور کامبوج چه زمانی است ؟

  بخاطر دارا بودن هوای گرم و موسمی این کشور ، مناسبترین فصل برای سفر از نوامبر تا فوریه میباشد

 • آیا این کشور از نظر امنیت برای مسافران مناسب است ؟

  بله از نظر امنیت دارای رتبه ای بالا در بین کشورهای توریستی محسوب میشود و ما تا کنون هیچ بازخورد منفی از مسافران نداشته ایم

 • ویزای کامبوج به چه صورتی صادر میگردد ؟

  ویزای کامبوج بسیار ساده است و به صورت الکترونیکی صادر میگردد و فقط عکس پاسپورت جهت اخذ ویزا کافی است

 • واحد پول کامبوج چیست ؟

  واحد پول کامبوج ریل میباشد ولی دلار بیشترین کاربرد را برای توریستها در کامبوج را داراست


تور کامبوج

در کنار تورهای جنوب شرق آسیا ، تور کامبوج جلوه ای خاص دارد. کشوری کهن با مناظر طبیعی بسیار زییاست . گردشگرانی به جنوب شرق آسیا سفر داشته اند، کامبوج را یکی از خاصترین تجربه هایشان معرفی کرده اند. آزانس پلیکان پرواز آسیا ، بعنوان مجری تخصصی تورهای جنوب شرق آسیا در خدمت شماست. با ما در ادامه همراه باشید.

مشخصات کلی کامبوج

کامبوج سرزمینی است که در جنوب شرق آسیا واقع شده است. و نزدیک به خط استوا است. مردمان کامبوج ، مردمانی صلح طلب و آرام هستند. زبان رسمی و محلی مردم کامبوج همچون همسایه شرقی ، خمری است. زبانی آهنگین و ملایم و قدیمی .
این کشور در قرن و نوزدهم و بیستم مستعمره کشور فرانسه شد. این استعمار حدود یک قرن طول کشید . در سال 1941 ژاپنی ها کامبوج را تصرف کردند. دوازده سال بعد ، این کشور استقلال خود را اعلام نمود.

مشخصات جغرافیایی کامبوج

در تور کامبوج دانستن کلیات در مورد مقصد بکار مسافران بسیار می آید. کامبوج در جنوب شرق آسیا واقع شده است. همسایگان این کشور عبارتند از :
– در شرق و جنوب شرق ، ویتنام
– در شمال شرق ، لائوس
– در شمال ،تایلند
مساحت کلی این کشور ، در حدود 181 کیلومتر مربع است. ساعت رسمی کامبوج از تهران +3:30 جلوتر است.

بهترین زمان سفر به کامبوج

در تورهای جنوب شرق آسیا ، به ویژه تور کامبوج ، دانستن HIGH SEASON اهمیت دارد. کامبوج همان طور که گفتیم در نزدیکی خط استوا واقع شده است. آب و هوای این منطقه گرمسیری است. در طول سال آب و هوای گرم حاکم است. می توان گفت که بهترین زمان برای سفر به کامبوج در تور کامبوج بین آبان تا بهمن است . ( از اواسط ماه نوامبر تا ماه فوریه میلادی ) از ماه مارچ ، در کامبوج هوا رو به گرم شدن پیش می رود. گرمای هوا در LOW SEASON برای مسافران دیگر طاقت فرسا می شود. البته که نرخ تور کامبوج در این ایام کم می شود. اما سفر کردن مناسب نیست.

اقتصاد و گردشگری کامبوج

وضعیت اقتصادی مردمان کامبوج ، در حد متوسط است. نیروی کار کامبوج در حدود 10 میلیون تن ارزیابی شده است. از این تعداد حدود هفتاد درصد در کشاورزی مشغول به فعالیت هستند. اقتصاد این کشور در سالهای اخیر ، رشد بسیار مناسبی داشته است . اما 30 درصد مردم زیر خط فقر هستند و تورم در حدود 35% است.
تولید ناخالص داخلی رشد بیش از 8 درصدی داشته است. و این نشان دهنده اقتصاد در حال توسعه کامبوج است. برای توسعه اقتصادی بیشتر ، صادرات بیش از 70 درصد توسعه یافته است. واحد پول کامبوج ریل است. کشور کامبوج دارای سه فرودگاه بین المللی است که معروف ترین آنها فرودگاه پنوم پن است.
بررسی ها نشان می دهد که وضعیت اقتصادی کامبوج به سمت بهبود پیش می رود . تلاش های دولت همگی در همین راستاست و قطعا به نتیجه خواهید رسید.

مالیات ، درآمدی برای اقتصاد کامبوج

امروزه دریافت مالیات از کسبه و مشاغل ، یکی از راه های کسب درآمد دولتی است. به طور عام ، مالیات بر درآمد اشخاص 20 درصد تعیین می شود . مالیات بر درآمد فروش هم 10% دریافت می گردد.
نکته جالبی که وجود دارد این است که ایرانی ها هم در کامبوج به تجارت مشغول هستند. بیشتر در صنعت پوشاک و قطعات یدکی خودرو فعال هستند. لازم به ذکر است که مشاغل ایرانیها هم مشمول مالیات 20 درصدی است. البته دیده شده که ایرانیها ضریب 18 درصد هم بعنوان مالیات دارند. سن مطلوب برای ایجاد کار در کامبوج بین 25 تا 55 سال است .

صادرات و واردات کامبوج :

صادرات قسمت با اهمیت اقتصاد کامبوج است . تعدادی از مهم ترین محصولات کامبوجی که برای صادرات تولید میشوند عبارتند از :
– انواع البسه
– لاستیک
– برنج
– ماهی
– تنباکو ( اما کامبوج وارد کننده سیگار است ! )
کشورهایی که محصولاتی کامبوجی وارد می کنند ، آمریکا ، انگلیس ، آلمان و هنگ کنگ هستند.
. کامبوج از کره جنوبی ، چین و هنگ کنگ واردات انجام می دهد.بیشتر این واردات عبارتند از :
– انواع فرآورده های نفتی
– سیگار و دخانیات
– طلا
– مصالح ساختمانی
– ماشین آلات و وسایل نقلیه موتوری
– محصولات دارویی
توجه به توریسم در کامبوج
در سال های اخیر ، با سرمایه گذاری هایی که صورت پذیرفته است، رشد 75 درصدی را تجربه کرده اند . از جمله اقدامات مثبت دولت ، اهمیت به توسعه گردشگری بوده است. کامبوج با تاریخ و طبیعت غنی خود، مقصد گردشگری جهانی است.

وضعیت آموزشی و بهداشتی کامبوج

در مورد سرمایه گذاری در بخش آموزشی ، هنوز هم با وضعیت مطلوب بسیار فاصله دارد. اما بها دادن به تحصیلات دانشگاهی شروع شده است. تسهیل تحصیلات عالی و بالا بردن رتبه های دانشگاهی مورد توجه جدی است. راه بسیار درازی در پیش است ، اما اقدامات مثبتی انجام شده است. . در زمینه بهداشت و درمان ، فعالیتهای بسیار سازنده ای انجام شد. بسیاری از مراکز بهداشتی ، به بخش خصوصی واگذار گردید.

وضعیت سیاسی کشور کامبوج

پادشاهی و قوه مجریه کامبوج
در قرن بیستم و در سال 1993 ، قانون اساسی کامبوج مصوب گردید. پادشاه ، رئیس حکومت است و نخست وزیر هم رئیس دولت. انتخاب نخست وزیر در صلاحیت پادشاه کامبوج است. البته تایید صلاحیت نخست وزیر انتخابی از سوی مجلس ملی انجام می پذیرد. با تایید نمایندگان ، نخست وزیر پیشنهادی به عنوان رئیس دولت به ایفای تعهدات خواهد پرداخت .

با تایید وجود شرایط پادشاهی ، پادشاه کنونی کامبوج در سال 2004 انتخاب گردید. تایید شرایط پادشاهی از سوی هیئتی 9 نفره تایید شد. ناگفته نماند که مقام پادشاهی ، مقامی نمادین است. پادشاه قدرت اجرایی ندارد.

قوه مقننه کامبوج

روند تصویب قوانین توسط دو مجلس صورت می گیرد ، مجلس ملی و مجلس سنا. به هر حال باید در نظر داشت که جو حاکم سیاسی ، تغییرات آنچنانی در قوه مقننه نداشته است. اما به سمت جلو در پیش است و راه خود را ادامه می دهد. دولت ، نظارت کاملی بر همه امور سیاسی کشور دارد.
مجلس ملی :
هر هفت سال یک بار مردم برای انتخاب اعضای مجلس ملی اقدام می کنند. تا از میان کاندیداها ، 123 نماینده منتخب خود را به مجلس بفرستند.
مجلس سنا :
اما مجلس سنا ، حدود 60 کرسی دارد. مدت حضور نمایندگان در هر دوره ، هفت سال است.
مجلس ملی و مجلس سنا در کنار یکدیگر رکن قانونگذاری را دارند. به هر حال فضای سیاسی ، جای رشد را در همه امور باز کرده است. البته که هنوز هم راه بسیاری پیش رو وجود دارد.
مهم ترین شهر های کامبوج در تور کامبوج

اینکه ما اطلاعاتی در مورد مقصد توریستی خود داشته باشیم بسیار به کار ما می آید. در تور کامبوج ، تعدادی از شهرها از اهمیت بیشتری برخورداند. این شهرها از نظر گردشگران ، قطب توریسم منطقه محسوب می شوند. برای ما ایرانی ها، امکان سفر به برخی از شهرهای کامبوج در تور کامبوج فراهم آمده است . در ادامه با ما همراه باشید ؛
1- پنوم پن
2- سیام ریپ
3- سیهانوکویل
4- باتم بنگ
5- کراتی
6- کامپوت
7- دریاچه تونله ساپ

1- پنوم پن (PHNOM PENH)

پنوم پن ،مهم ترین شهر کشور کامبوج است. مرکز سیاسی و تجاری این سرزمین است. فرودگاه بین المللی پنوم پن ، یکی از مجهز ترین فرودگاه های کامبوج است . شهر از خانه های رنگارنگ تشکیل شده است. در این جا روح مردم پر از شادی و آرامش است. مردمان بسیار مهمان نواز و مهربان هستند . با گردشگران رابطه بسیار خوبی دارند. در شهر ، تعدادی معبد فوق العاده زیبا و دوست داشتنی خواهید دید معابد ، بسیار قدیمی و تاریخی هستند و در تور کامبوج به عنوان جاذبه توریستی هستند.

موزه ملی کشور کامبوج

اصلا قبل از اینکه وارد موزه بشوید ، معماری آن به شما خوش آمد می گوید. معماری موزه ملی کشور کامبوج ، خاص و منحصر به فرد است. با ورود به موزه ، به دنیایی غنی از اطلاعات حیرت آور وارد می شوید. شاید جالب باشد بدانید که اینجا ، محل نگهداری قطعات هنری است. تعداد قطعات نگهداری شده در این موزه بیش از 5000 قطعه است. برای درک کردن میراث هنری و فرهنگی مردمان کامبوج ، این موزه بی نظیر است.

خیابان سیسووات کی (SISOWATH QUAY)

بهترین منظره غروب شهری را در خیابان سیسووات کی ببینید. منظره ای تحت تاثیر قراردهنده برای تماشاگرانش قدم زدن در این شهر ، یکی از علایق مردم است. نمایش های زنده از موسیقی و تئاتر در خیابان انجام می شود. از دکه های غذایی خیابانی هم بهترین غذاها را بخرید و نوش جان کنید.

2- سیام ریپ (SIEM REAP)

اگر به دنبال سرگرمی و شادی در کشور کامبوج هستید ، سیام ریپ را به عنوان مقصد انتخاب کنید. در تور ترکیبی ویتنام کامبوج لائوس ، این شهر جز مناطقی است که اقامت خواهید نمود. در این شهر از در و دیوار ، انرژی می بارد . همه چیز در این شهر دیدنی است. معبد معروف انگکور وات در این شهر قرار گرفته است. نقش معبد انگکور وات ، با افتخار بر روی پرچم این سرزمین نقش بسته است.

معبد انگکور وات (ANGKOR WAT)

برای آشنایی بیشتر با معبد انگکور وات ، می توانید به این مقاله (http://pelikanparvaz.com/%d9%85%d8%b9%d8%a8%d8%af-%d8%a7%d9%86%da%af%da%a9%d9%88%d8%b1-%d9%88%d8%a7%d8%aa/) مراجعه کنید .
جالب است بدانید ، معبد زیبای انگکور وات به تصادف شناسایی شد. آن هم توسط یک مامور فرانسوی کشف شد. این مامور که از پیمودن راه بسیار تا مقصد خسته شده بود، میانبری از دل جنگل برگزید. وقتی به میانه راه رسید با خرابه های معبد مواجه شد.
متاسفانه این معبد در اثر حمله تایلندیها در قرن پانزدهم ویران و متروکه شد. ابتدا این معبد متعلق به هندوها بود و سپس برای بودایی ها مورد استفاده واقع شد.

3- شهر سیهانکویل (SIHANOUKVILLE)

شهر بندری سیهانکویل از مهم ترین شهرهای کامبوج است. اگر از تفریحات مورد علاقه شما ، ماهیگیری است، پیشنهاد می دهیم از این شهر دیدن کنید. شهر سیهانکویل یکی از شهرهای گرمسیری و عالی برای اقامت مسافران است. هم می توانید از تفریحات آبی لذت ببرید و هم از طبیعت آن . اگر تمایل داشته باشید در این شهر زیبا ، اقامت هم می توانید داشته باشید. هتل های ساحلی شهر سیهانکویل ، زیبا و لاکچری و در شان گردشگران است. در مجموع سواحل سیهانکویل ، تقریبا شلوغ هستند.
قسمت شهری سیهانکویل ، شلوغ و پر رفت و آمد است. برای کسانی که مشکل با هرج و مرج ندارن ، قدم زدن در این خیابانها میتواند جذاب باشد.

4- شهر باتم بنگ (KRONG BATTAMBANG)

اگر اهل تماشای ساختمان های قدیمی و باستانی دارید ، چه مقصدی بهتر از شهر باتم بنگ؟ معماری شهر باتم بنگ ، در نوع خود کم نظیر است. جو کل شهر ، شاد و پر از سرگرمی است. به ویژه انواع سرگرمی های هنری . معابد این شهر ، باستانی و قدیمی هستند . و معماری آنها خیره کننده است. اقامت در این شهر برای گردشگران ، تجربه ای دلنشین است.

5- شهر کراتی (KRONG KRACHEH {KRATIE})

شهر کراتی ، از میان شهرهای کامبوج در لیست جذابترین هاست. در تور کامبوج ، اگر می خواهید دلفین ها را از نزدیک ببینید ، به کراتی سفر کنید. دلفین های کراتی ، با هوش سرشار و شیطنتهایشان به مسافران خوش می گذرانند.
در شهر ، شما کافه ها و رستورانهای متعددی را خواهید دید. در رستورانها علاوه بر غذاهای محلی ، غذاهای بین المللی هم سرو می شود.

6- شهر کامپوت (KRONG KAMPOT)

شهر کامپوت هم برای شلوغی هایش شهرت هم ، هم آسایش و خلوتش اس. اگر اهل دوچرخه سواری هستید ، می توانید در فضاهای مخصوص شهر ، دوچرخه برانید. مردمان شهر ، بسیار مهمان نواز و مهربان هستند. در این شهر به گردشگران بسیار خوش می گذرد. اقامت در این شهر ، بسیار برای مسافرانش خاطره ساز است.
کامپوت شهری بسیار زیبا با دو فضای دیدنی و خلوت است، این شهر برای دوچرخه‌سواری بسیار عالی بوده و فضای مهمان دوست و خانوادگی دارد در هر صورت این شهر زیبا برای شما یک خاطره عالی خواهد ساخت

7- دریاچه تونله ساپ (TONLE SAP)

اگر مسیرهای آبی برای شما جذابیت دارند، در تور کامبوج به دریاچه تونله ساپ سربزنید. این مسیر آبی، زیباترین مسیر آبی برای مسافران است. دریاچه تونله ساپ ، به لحاظ وسعت بزرگترین دریاچه آب شیرین کامبوج است. دهکده ای که بر روی دریاچه قرار دارد ، در واقع شناور است. این شهر ( اگر نام شهر بگذاریم ) یکی از مناطق مهم زیست کره است. دریاچه منبعی غنی غذایی هم محسوب میشود. بدون اغراق این دریاچه تصوری از بهشت بر روی زمین است.

8- سامبور پری کوک (SAMBOR PERI KUK)

شهر سامبور پِری کوک ، از جمله شهرهای تاریخی کامبوج است. قدمت این شهر ، به هزاران سال گذشته باز می گردد. در کنار شهر، جنگل تماما سبز رنگ وجود دارد. در عکسها حتما درختانی که ریشه های قطور دارند دیده اید. این درختان در این منطقه هم وجود دارند. ریشه های پهناور درختان تصویری عجیب و غیر زمینی را به وجود آورده اند.
معبد باستانی در منطقه سامبور پری کوک وجود دارد. در و دیوار معبد کنده کاریهای هنرمندانه ای دارد. برای گردشگران مناطق باستانی ، این معبد بهترین منبع الهام بخش است.

نکاتی انتهایی در مورد کامبوج

– مردمان کامبوج به زندگی سالم عقیده دارند.فرهنگ غذایی سالم و فعالیت بدنیشان گواه این مورد است.
– کامبوجیها با توجه به شرایط اقتصادی خود، همیشه بخشی از درآمد خود را پس انداز میکنند.
– مردمان جنوب شرق آسیا ، آموخته اند به افکار و سنن هم احترام بگذارند. مردمان کامبوج هم از این قاعده مستثنی نیستند. این امر به ویژه در شهرها بیشتر به چشم میآید.
– در مجموع مردمان کامبوج ، شاد هستند. به ویژه بانوان کامبوجی این شادی را به مردان خود منتقل می کنند.
– همانطور که بالا گفته شد ، مردمان کامبوج الان به دنبال تحصیلات عالی هستند. امکاناتی که برای مردم در نظر گرفته شده است، در حال بهبود است.
– پوشش در کامبوج ، بدون محدودیت است و اعمال نظری صورت نمی پذیرد.
تعدادی از قوانین خاص و بعضا عجیب کامبوج
حالا که از طریق آژانس پلیکان پرواز آسیا ، تور کامبوج را برگزیده اید ، تعدادی قانون را بدانید.
– از کودکان کامبوجی ، کسب و کار پدرانشان را نپرسید
– زندگی شخصی اشخاص بسیار حریم محترمی دارد. مطلقا از آنها سر درنیاورید.
– اگر تمایل به کار در کامبوج دارید بدانید که ممکن است ساعات طولانی کار کنید. پیش از این راه انداختن کسب و کار زمانبر بود. الان بهتر شده است.
– شروط ضمن عقد ازدواج بسیار مهم است.
– پرچم کامبوج ، حالت مقدس افراطی دارد.
– آموزش امور زناشویی به فرزندان اهمیت و زمان مشخصی دارد. این مهم از طریق والدین با وسواس خاصی منتقل می شود.