تور بالی

تور بالی نوروز 98

تور بالی نوروز 98

7 شب و 8 روز 290 دلار

تور بالی با پرواز مستقیم ماهان

تور بالی با پرواز مستقیم ماهان

8 شب و 9 روز 3990000 تومان

تور بالی نوروز 97

تور بالی نوروز 97

8 شب و 9 روز 7790000 تومان

تور بالی با پرواز قطری

تور بالی با پرواز قطری

7 شب و 8 روز 290 دلار

 تور بالی

تور بالی به علت های زیادی، از جذاب ‌ترین مقصد های توریستی در اندونزی به حساب می آید. منطقه ای بی نظیر با مکان های زیبا ، ساحل های دیدنی ، راه های پیاده‌ روی شگفت انگیز ، ملتی خوش برخورد ، رستورانهای مرغوب و از همه بهتر ارزانی که هر مسافری را به خود می کشاند. در ادامه با پلیکان پرواز همراه باشید تا در توصیفی کامل تور بالی هر چیزی را که برای مسافرت به این منطقه جزیره ‌ای لازم داریم، با هم بررسی کنیم.

تور بالی را می شود مانند یک مجموعه‌ ی جامع به حساب آورد. اغلب افرادی که به این جزیره بالی مسافرت می‌کنند علاقه ندارند آن را رها کنند. یقینا شما هم پس از هر بار رفتن به این جزیره بالی  ، علاقه دارید مجددا مسافرتی به آن داشته باشید. خوش بختانه با کشوری اقتصادی مواجه هستیم. حداقل برای افرادی که لازم نمی ‌دانند در مناطق مجلل زنجیره‌ای سکونت کنند این‌ طور است. از اصلی ترین منطقه های تور بالی می شود از کوتا و اوبود (Ubud) نام برد. کوتا برترین منطقه برای یافتن آفرهای ارزان می باشد. این منطقه به علت مناظر دیدنی و اقامت شبانه ‌اش معروف است.

مطالب فوری

تفاوت زمانی با تهران : ۳:۳۰ +

گویش اصلی : اندونزیایی

واحد ارز اصلی : روپیه اندونزی  (IDR)

نرخ چنج پول : ۱۰۰,۰۰۰ روپیه = ۷.50 دلار آمریکا ( یک روپیه برابر ۲.20 ریال ایران است)

فرودگاه : Denpasar International Airport

شرایط دما

در عین قریب بودن حدودی به خط استوا ، غیر منتظره  نیست که جزیره های تور بالی در کل زمان سال دمایی یکسان داشته باشند. مثل دیگر منطقه های گرمسیری ، بالی نیز حاوی فصل های بارشی و خشک است . زمان آغاز بارش از آخر نوامبر الی مارس به درازا می ‌انجامد و در طول این زمان می شود توقع باران زیاد (چیزی مانند ریختن بشکه آب) دائمی بارش را داشت. واضح است که شما در این زمان ناچار می‌شوید در پی یک فضای بسته بگردید. خبر عالی این که باران همیشه بیشتر از نیم ساعت نمی بارد. پس کار اصلی این است که سریعا بتوانید از باران های این‌ شکلی فرار کنید. زمان خشکی و بدون بارش نیز از ماه آوریل الی اکتبر به درازا می ‌انجامد و واضح است که ناظر باران اندکی خواهیم بود. بااین حساب همیشه به نسبت می شود رطوبت را لمس کرد، پس پیشنهادات لازم برای این هوای را در نظر داشته باشید

برترین موقع برای گرفتن هتل و تور بالی

مانند خیلی از جزیره های گرمسیری ، تور بالی نیز برای هتل حاوی زمان فصل های ویژه خودش است که در سال نو میلادی واقع می شود. واضح است که در این زمان، نرخ هتل ‌ها به گران ترین حد خودش در کل زمان سال می‌رسد. تور بالی به علاوه در طی ماه‌ های آگوست و سپتامبر که خیلی از اروپاییان در تعطیلی به سر می‌برند، ناظر رشد قیمت‌ ها به بیشترین حد خواهیم بود. فصل های میانی ‌اصطلاحا mid season در تور بالی که در آن نرخ ها مقداری مناسب می‌شود از ماه آوریل الی جولای به درازا می‌انجامد و فصل های کم مسافر و ‌اصطلاحا  low season  یا  off season  که نرخ ها در وضعیت نرمال به ارزان ترین مقدار خود می‌رسند، از نیمه های ژانویه الی مارس و از نیمه های سپتامبر الی اواسط دسامبر زمان می برد. خیلی از هتل ‌های ارزان‌ و مسافر خانه‌ ها در کل زمان سال، زیاد علاقمند تغییرات نرخ ها نیستند، ولی خیلی از هتل‌های سه ستاره به بالا بعضی اوقات تغییر نرخ بالایی را لحاظ می‌کنند، پس اگر در فصل های کم مسافر به تور بالی مسافرت کنید، می شود با مبالغ خوبی، هتل کرایه کنید. متأسفانه هتل با اتاق مشترک در تور بالی یافت نمی شود، ولی یافتن اتاق ‌های شخصی در مسافرخانه ‌ها حیلی آسان است که شما را از سکونت در اتاق ‌های مشترک (خوابگاهی) راحت می‌کند.

 

 

 

انواع مبالغ

قیمت مسافرخانه در تور بالی

مسافرخانه ‌های کم قیمت اصولا نزدیک ۱3۰,۰۰۰ تا ۱6۰,۰۰۰ روپیه هر شب سکونت هزینه دارند. ولی با مقداری گشتن هم می شود فضاهایی با دادن فقط 8۰,۰۰۰ روپیه یافت.

قیمت سکونت هتلها در تور بالی

تور بالی برخی از پرهزینه ترین هتل‌ های جهان را دارد. ولی می شود هتل‌ هایی خیلی ارزان را نیز یافت ، گرچه در این حالت نباید توقع تهویه هوای خوب، وسایل مناسب و وضعیتی مورد توجه داشته باشید. کلا می شود امیدوار بود که برای هر میزان پول و نیاز در بالی اتاق مناسب یافت می‌شود. اگر بخواهیم فهرستی از مبالغ انواع هتل به لحاظ مرغوبیت و تعداد ستاره ها پیدا کنیم، فهرست به شرح زیر خواهد بود:

۱ ستاره       ۱۳6,۵۰۰ تا ۹۵4,۵۰۰ روپیه

۲ستاره       ۱8۳,۸۰۰ تا ۲,۴3۴,۳۰۰ روپیه

۳ستاره       ۲8۵,۷۰۰ تا ۴,۳2۰,۷۰۰ روپیه

۴ستاره       ۴7۶,۸۰۰ تا ۸,۱4۰,۰۰۰ روپیه

۵ستاره       ۱,۶7۸,۰۰۰ تا ۹,۰۷8,۲۵۰ روپیه

میانگین قیمت مواد خوراکی در تور بالی

غذا و نوشیدنی در تور بالی خیلی ارزان است (ولی نه به قیمت جزیره های جنوب آسیا) که در حال حاضر بیشترین استاندارد را هم دارند. خوراک های ساده و لذیذ از تقریبا یک دلار آمریکا آغاز می‌شوند.

صبحانه : اگر هتل یا مسافرخانه‌ ای که در آن سکونت دارید با وعده ‌ی صبح از شما پذیرایی نکرد، می شود در هر مکانی صبحانه را با  مبلغی پایین میل کنید. ۱۵,۰۰۰ تا ۲۵,۰۰۰ روپیه

ناهار : اگر دنبال خوراکی سنتی و بومی برای ناهار باشید، مخلوطی از پلو ، نودل و جوجه می توان گزینه مناسبی باشد. ۲۵,۰۰۰  تا 3۵,۰۰۰ روپیه

شام : در تور بالی خوراک های غربی مانند پیتزا و همبرگر ، به قیمت غذا های معروف سنتی نیستند. در هر حال گزینش هر یک به سلیقه ‌ی شما خواهد بود. (5۰,۰۰۰ تا 9۰,۰۰۰ روپیه) اگر علاقه دارید خودتان غذا درست کنید، بسته به آن که به چه سبک از غذا آسیایی علاقه دارید، می‌ شود مواد اولیه لازم را با دادن به حدودا  ۴۱۱,۷۳۳ روپیه  درست کنید. به خاطر داشته باشید احتساب مبالغ طبق مقدار کالری نرمال و مواد غذایی لازم یک فرد سالم و بالغ مشخص شده است که موادی مانند نان تازه ، برنج سفید ، گوشت قرمز گاوی ، تخم مرغ ، شیر ، سینه ی مرغ ، پنیر سنتی ، سیب درختی ، موز ، پرتقال ، گوجه فرنگی ، سیب زمینی ، پیاز و کاهو می باشد . واضح است که اگر اقلام بیشتری لازم دارید، باید مبلغ بالاتری بپردازید.

 

 

 

 

نرخ نقل و انتقال در تور بالی

نقل و انتقال در تور بالی مقداری با دیگر مناطق جهان تفاوت دارد. این به این معنی نمی باشد که نقل و انتقال در این منطقه سخت است، در واقع انتخابات شما به تاکسی ، کرایه ی ماشین یا دوچرخه ، موتور سیکلت و مینی ‌بوس ‌ها و حتی اسکیت برقی ختم می‌شود. بدون هیچ نوع گذافه ‌گویی به سراغ مبالغ می‌رویم.

تاکسی از فرودگاه تا کوتا                                    3۵,۰۰۰ تا 4۵,۰۰۰ روپیه

هر سه کیلومتر بار از طریق تاکسی در کوتا              3۰,۰۰۰ تا 4۰,۰۰۰ روپیه

کرایه اتومبیل برای یک روز                                 ۱1۰,۰۰۰ روپیه

پیشناهاداتی برای صرفه ‌جویی در مبلغ ها

غذای بومی در تور بالی

شما می‌توانید خوراک های خوش طعم بومی را با دادن  حدودا ۶,8۰۰ روپیه تست کنید، اگرچه بیشتر وعده‌ های خوراکی نزدیک ۲۶,5۰۰ روپیه هزینه بر می‌دارند. اگر دوست دارید به مقدار لازم صرفه ‌جویی کنید و نیز لحضاتی مانند افراد بومی داشته باشید ، مناسب تر است از رستوران ‌های غربی فاصله بگیرید.

 

ماونت کاوی  (Mount Kawi)

برای افرادی که علاقه دارند از ازدحام و شلوغی فرار کنند، مسافرت به ماونت کاوی و لذت مطلق معماری بی نظیر قرن 11 ضروری است. در این جا معابد باشکوه کنده کاری شده‌ ی سنگی که در پهنای رودخانه‌ ی  Pakerisan قابل دیدن است و سازه ی  یاد بود کنده شده‌ی هندو داخل سنگ جلوی رودخانه را می‌توانید یافت کنید. این منطقه مطلقا زیبا و آرام است. دشوار ‌ترین قسمت مسافرت به این مکان، جدا شدن از آن و بازگشت به جهان واقعی باشد.

 

 

 

 

مزرعه های برنج طبقاتی   Tegalalang

مزرعه های زیبا طبقاتی کشت برنج با منظره هایی دل ‌انگیز و زمانی خوب برای عکاسی ، از طریق ماشین ، فقط مقداری از اوبود فاصله دارند. دره‌ی  Tegalalang تنگ است، پس مزرعه های برنج به شکل طبقاتی و بالای هم تا لبه رودخانه بنا شده‌اند. در مسیری که از اوبود به سوی این مزرعه کشیده شده است، مقدار زیادی فروشگاه صنایع دستی قرار دارد، بنابراین اگر چیزی به نظرتان خاص آمد، برای ایستادن و گرفتن آن شکاک نباشید، آن هم در حالی که وسایل این منطقه از خود تور بالی کم هزینه تر است.

راسته هنر بومی اوبود در تور بالی

نمی توان به تور بالی و ناحیه اوبود رفت، ولی حداقل یک مرتبه از راسته هنر بومی آن دیدن نکرد. این راسته هر روز از ساعات هشت صبح الی شش عصر باز می باشد. در این جا می توانید هر کالایی در ارتباط با هنر و صنعت سنتی، وسیله های خانه ، البسه و سوغات یافت کنید. در این منطقه زیادی محصولات بسیار قابل ملاحضه است و تماشای تمام آن‌ها امکان دارد حوصله سربر باشد، با این حال اگر به مقدار کافی بگردید ، یقینا خرید خوبی انجام خواهید داد. درضمن ، تماشای افراد بومی در حین مراوده با مغزه دارها و سپری کردن سکونت روزانه عاری از لطف نخواهد بود.

 

تماشای معبد تامان آیون  (Taman Ayun) در تور بالی

معبد تامان در سال ۱۶۳6 میلادی، به دست حاکم منگوی (Mengwi) بنا شد. این مکان با باغ‌ های زیبا و  برکه ‌ها ،  از طریق خندقی محاصره شده ‌اند که از راه پلی بر بالای این خندق قابل عبور است. بدون شک معبد تامان را می شود از باشکوه ترین معبد های جزیره بالی به حساب آورد. بنابراین تماشای از آن را فراموش نکنید.

معبد  Ulun Danu Bratan

معبد باشکوه  Ulun Danu Bratan در سواحل دریاچه ی براتان واقع شده و دومین سری معابد اصلی در تور بالی به حساب می‌رود. این منطقه در اصل حاوی 3 معبد می ‌شود :  Lingga Petak ،Penataran Pucak Mangu  ،Terate Bang   و  .Dalem Purwa  این منطقه جایی گردشگری حساب می ‌شود و  برای عکس برداری جایی دیدنی است. دیدن آن را فراموش نکنید.

 

 

معبد Tanah Lot در تور بالی

در تور بالی چند معبد باشکوه وجود دارد که دلمان نیامد از بعضی از آنان بگذریم. از دیگر معبدهای باشکوه این منطقه ، معبد Tanah Lot می باشد که می شود آن را زیبا ترین معبد در تور بالی حساب کرد. این مکان چند متر با فاصله از سواحل قرار گرفته است و غروب ‌های به شدت باشکوهی دارد. جالب اینکه در زمان مد دریا ، رفتن به این معبد به طور پیاده مقدور نیست، ولی در زمان جزر با مقداری پیاده روی می شود به سادگی به این معبد بروید. اگر قرار باشد فقط 1 معبد در تور بالی را تماشا کنید، حتما معبد  Tanah Lot را انتخاب کنید.

رستوران  Bale Udang Mang Engking در تور بالی

رستوران ذکر شده، مکانی در میان صحرا است که جایی برای نشستن در بنایی از جنس بامبو (Bale) را فراهم کرده است. بعضی از این بنا ها روی دریاچه ‌ای ساختگی واقع شده. مواد خوراکی که در این رستوران طبخ می‌شوند، به شکل عادی از ساندانس (غرب جاوا) می‌آیند که با فضای خاصش، لذتی بی نظیر را برای مسافران رقم می‌زند. در این رستوران می‌توانید مدل های مختلف غذا های آسیایی و بومی جزیره بالی را یافت کنید.

 

سواحل  بلو لاگون (مرداب آب) تور بالی

سواحل بلو لاگون در خلیج پادانگ قرار دارد. بهشتی مخفی با آب‌ داغ، زلال و پر از گونه ی آبزیان و مرجان که آن را به فضایی رویایی برای آبتنی با اسنور کل (مجرای تنفس هوا پایین آب) مبدل کرده‌اند. در اینجا 2  warung مدلی بیزینس خانوادگی مثل رستوران ، فروشگاه یا کافه قرار دارد که می شود از آن‌ ها نوشیدنی سرد و تجهیزات ویژه اسنورکل خرید. در ضمن در آن‌ها می شود ماساژ و حمام آب داغ بعد از آبتنی را هم استفاده کنید.

چشمه‌ ی آب داغ تاکسو  (Taksu) تور بالی

چشمه‌ی آب داغ تاکسو در کنار بسیار بکری از اوبود بر رودخانه‌ ی ravine قرار دارد. مقامات ، هر 2 سمت رودخانه را با درختان زیبا گرمسیری و آلاچیق ‌های خصوصی (bale) برای ماساژ ساخته اند. این چشمه ، از مکان های دیگر در اوبود پرهزینه تر است، ولی کیفیت و خدماتی که در این منطقه می گیرید، ارزش دارد. در این منطقه  هر مدل خدماتی برای برطرف کردن خستگی و پاکیزه شدن در خدمت شما قرار می دهند. تور بالی در ضمن بعد از ماساژی عالی و دوش گرفتن، می شود چای زنجبیل نوش جان کنید و بعد از آن، در رستوران جنگلی باشکوه  از خوردن ناهار لذیذ فیض ببرید. در تور بالی، استفاده از این خدمات آب داغ به وفور توصیه می‌شود.

 

پیاده‌ روی در  Campuhan در تور بالی

اگر قصد دارید که از ازدحام شهری و ترافیک آن دوری کنید، بی تردید پیاده‌روی در Campuhan  با رفیق یا شریکتان یکی از مناسب ترین کارهایی است که می شود انجام داد. Campuhan در اصل اراضی میدانی برنج در تور بالی می باشد. صبح اول وقت (اگر امکان دارد پیش از ساعت هشت صبح) آغاز پیاده روی کنید و پیش از این که هوا زیاد گرم شود این کار را خاتمه دهید. زمانی که در حین گذر از بین اراضی برنج ، بوی خوب شالی‌کاری‌ و هوای سرد به بینیتان می خورد، جهان دیگری به روی شما باز می‌ گردد. تپه‌ی Campuhuan در بین بومی ها به نماد تپه‌ی عشاق شناخته می‌شود.

تور دوچرخه ‌سواری  Greenbikeتور بالی

تفریح در تور بالی بر روی دوچرخه، ویژگی های زیادی دارد. گذر از مناطق کوچک ، ایست و گرفتن عکس با افراد بومی و حتی دیدن رسوم  محلی بومی ها منطقه، تجاربی هستند که می شود از این راه به دست آورید. در ضمن، شروع این سفر ها از کنار 1 آتشفشان و بعد از آن بودن یک سرازیری مناسب به این معنی است که حتی تنبل ترین اشخاص هم می توانند از این سفرها لذت کافی را ببرند.

 

روستای آگا تنگانان  (Tenganan Aga) تور بالی

تنگانانیکی از جذاب ترین و بکر ترین مناطق تور بالی به حساب می آید که در آن رسوم کهن تا به امروز حفظ شده‌اند و اهالی آن به روش پدرانشان سکونت می‌کنند. در ضمن این منطقه تنها جایی است که شیوه بومی بافندگی پارچه‌ی   Geringsing به طریق double ikat در آن انجام می‌شود. دیدن از این منطقه۲6۰  نفره ، به شکلی شما را در زمان به قدیم خواهد برد.

شاپینگ سنتر  Beachwalk، مغازه هایی با برند های بومی و جهانی است. یک سینما  و شهر بازی کودکان، فقط قسمتی از فضاهای تفریحی است که برای گردش کودکان در نظر گرفته شده است. در ضمن بودن فست فود هایی پوشیده و روباز هر مدل سلیقه را پوشش می دهد. به اضافه طبیعت گرمسیری، برکه ‌ها و آب‌ های روان این راسته را به منطقه ای جذاب مبدل کرده‌اند. اگر در پی جایی برای خریدن انواع مدل مارک و مجلل هستید و همچنین  به بازی بچه هایتان اهمیت می‌دهید، دیدن این منطقه را به هیچ عنوان فراموش نکنید.

باغ میمون نزدیک 12 هکتار وسعت دارد و مقدار بالایی از نژاد های باشکوه درخت که به درستی از میمون ‌ها نگهداری می کنند، در آن یافت می شود. در ضمن در آنجا می‌ شود انواع اقسام پرنده را هم نظاره کرد. معابد و تندیس ‌های باشکوه از دیگر خصوصیات این منطقه هستند که از قرون گذشته به جا مانده‌اند. اگر به دیدن میمون‌ های زیرک و نیز قرار گرفتن در فضایی ویژه را می پسندید، دیدن از این فضا را از دست ندهید.

در تور بالی از جایی که ملت به میمون ‌ها خوراکی می دهند، این موجودات با نمک از نزدیک ‌شدن به شما وحشتی ندارند. پس حواستان به وسایلتان باشید.

امیدواریم این سفرنامه برای شما خواننده خوب پلیکان پرواز مفید واقع شده باشد. حتما اگر نظری در باره ی افزایش سطح کیفیتی مطلب ها دارید، با ما به اشتراک بگذارید.