تور هندوستان

تور دهلی آگرا گوا

تور دهلی آگرا گوا

7 شب و 8 روز 725 دلار

تور دهلی

تور دهلی

7 شب و 8 روز 530 دلار

تور ترکیبی هند سریلانکا مالدیو

تور ترکیبی هند سریلانکا مالدیو

13 شب و 14 روز در حال حاضر اجرا نمیشود

تور ترکیبی هند و سریلانکا

تور ترکیبی هند و سریلانکا

13 شب و 14 روز بزودی

تور گوا

تور گوا

7 شب و 8 روز 610 دلار

تور دهلی آگرا جیپور

تور دهلی آگرا جیپور

7 شب و 8 روز 652 دلار

تور هندوستان

تور هندوستان از سوی پلیکان پرواز آسیا مجری و برگزار کننده اصلی تورهای جنوب شرق آسیا ، تور هندوستان ، تور ترکیبی هندوستان : دهلی ، آگرا ، جیپور ، گوا ، بمبئی و …

تور هند

هند، سرزمینی فریبنده و باشکوه است. حتی اگر صدها بار هم به تور هند سفر کنید. باز هم چیزی برای هیجان زده کردن‌ شما دارد. هند، میان ساحل های طلایی اقیانوس هند و قله‌های مملو از برف رشته‌کوه هیمالیا قرار گرفته است. کشوری تشکیل شده از عجایب طبیعی و ساخت دست بشر است .

جهانی رنگارنگ از مزه ها و عطرهای گوناگون، معابد رازآلود و شگفت‌انگیز، شهرهای پرازدحام و پر همهمه است. حکومت های گمشده، قصرهای لوکس، بازارچه های شلوغ، بوستان ‌های ملی بکر، ساختمان های باستانی حیرت‌انگیز و … دارد. که مثل آن‌ها را در هیچ جای دیگر جهان یافت نخواهید کرد.

سرزمین تضادها

هند کشور تضادها است. در این کشور بی نظیر و پهناور،  نژادهای متفاوت با سنن و مذهبهای متفاوت در کنار هم زندگی می‌کنند. یک ششم از جمعیت جهان در این کشور زندگی می‌کنند . تعجب ندارد که صدها دین و آیین مختلف در هند وجود داشته باشد.

در هند از آسمانخراشهای بی نظیر تا زاغه‌ها و کلبه‌های ساده‌ی روستایی وجود دارد. عده‌ای در شهرهای وسیع با  بروزترین تکنولوژی زندگی می‌کنند . بعضی دیگر در دورافتاده‌ترین روستاها بسر می‌برند . زندگی آنها پس از گذر سالها، بندرت دچار دگرگونی شده است.

یک عمر زمان لازم است تا همه آثار حکومتهای تاریخی و چشم‌اندازهای طبیعی هند را ببینید. طبیعت هند بسیار گوناگون است .از جنگلهای مملو میزبان هزاران  ببر گرفته تا بیابانهای یخ‌زده‌ هیمالیا. ولی در نخستین سفر خود به تور هند، دیدن از مثلث طلایی هند یعنی دهلی، آگرا و جایپور را در لیست خود قرار دهید .

اطلاعات فوری تور هند

تفاوت ساعت با تهران : هند در ناحیه زمانی UTC/GMT +5:30 واقع شده است . ساعت اصلی آن دو ساعت از تهران جلوتر است.

تور هندوستان

گویش رسمی

گویش اصلی هند، زبان هندی است که 45 درصد از مردم این کشور، به این گویش تکلم دارند. گویش انگلیسی هم در اغلب موقعیتهای رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه براین، 23 گویش منطقه‌ای اصلی در قانون اساسی این کشور تایید شده است. از بین این زبانها می‌توان بنگالی و پنجابی را اسم برد. مسلمانهای این منطقه اغلب به گویش اردو صحبت می‌کنند.

واحد ارز:

واحد ارز هند روپیه است که با اختصار ایزوی (INR) شناخته می‌شود. یک روپیه‌ی هند برابر 60 تومان است.

پیش شماره کشور +:۹۱

سمت رانندگی: چپ تور هندوستان

شرایط آب و هوایی هند

در کل، هوای هند اکثر روزهای سال گرم میباشد .گرچه از هر مکانی به مکان دیگر، شرایط آب‌و‌هوا تغییر زیادی دارد. سردترین آب‌و‌هوای هند از آخر نوامبر الی اوایل مارس ادامه دارد. در این زمان، صبح‌ و غروب هوا خیلی سرد است . صبح ها اغلب آفتابی هستند. گرم‌ترین آب‌و‌هوای هند که بشدت نامطبوع و با خشکی همراه است از ماه‌های مارس الی ژوئن است. فصل بارش یا مانسون در اغلب مناطق در تابستان و میان ژوئن و اوایل اکتبر است.

مناسب ترین موقع برای سفر به هند

تور هندوستان

از آنجایی که هند کشوری بزرگ است و تنوع آب‌و‌هوایی دارد. مناسب ترین وقت ب با توجه به منطقه‌ای که قصد سفر دارید، مختلف است.

هیمالیای غربی:

مناسب ترین زمان برای سفر به سرینگر، از مارس الی اکتبر است. از جولای الی آگوست، هوا سرد و در زمستان مرطوب است. شیملا در بلندای بالاتری قرار دارد . پس در زمستان سردتر است. بعضی از منطقه ها مثل گلمرگ، مانالی و پهلگام اصولا از دسامبر الی مارس، زیر چندین فوت برف قرار دارند. لداخ، بیابانی بلند و حاوی دمای خیلی سردی است. راه های کوهستانی این منطقه از جولای الی اکتبر قابل دسترسی است.

تور هندوستان

دشت‌های شمالی:

شهرهایی مانند دهلی نو، بنارس، لاکنو و پاتنا،  تغییرات بالای آب‌و‌هوایی را تجربه می‌کنند. این شهرها اصولا از آوریل الی اواسط ژوئن، گرم هستند و در زمستان حدود نوامبر الی فوریه خیلی سرد و در زمستان‌ها سوزان هستند. تابستان‌های این مناطق گرم است.  فصل بارش از ژوئن الی سپتامبر ادامه دارد.

قسمت ‌های مرکزی:

ایالت Madhya Pradesh در تابستان خنک تر می باشد . ولی فصل بارش یعنی حدود جولای الی سپتامبر، در این ناحیه بالا می رود. زمستان‌ها، در شب دمای هوا کاهش می یابد.

غرب هند:

از نوامبر الی فوریه بهترین آب‌و‌هوا در این قسمت حاکم است. البته شب‌ها هوا سرد می‌شود. تابستان‌ها هوا واقعا گرم است . بارش ‌های شدید حدود اواسط ژوئن الی اواسط سپتامبر ادامه دارد.

شرق هند:

آب‌و‌هوا در ایالت‌هایی مانند Orissa که سیل‌خیز است، از اکتبر الی فوریه خنک‌تر است. از مارس الی مه گرم و سوزان است و از ژوئن الی اکتبر، بارش ‌های زیاد موسمی می‌بارد.

تور هندوستان

جنوب غربی:

مناسب ترین آب‌و‌هوای این قسمت را از نوامبر الی مارس تجربه خواهید کرد. بارش ‌های موسمی بین انتهای آوریل تا  جولای ادامه دارد. دمای هوا در تابستان به زیادی منطقه های شمالی هند نیست. اما رطوبت بالایی وجود دارد. در منطقه های ساحلی، نسیم خنکی می‌وزد.

جنوب شرقی:

بارش حدود اکتبر و دسامبر ادامه یافته و در کل زمان سال مقدار رطوبت و دمای هوا بالا میباشد. در فصل زمستان‌، تپه‌ها و منطقه های دارای ارتفاع سرد هستند.

شمال شرقی:

از مارس الی ژوئن و از سپتامبر الی نوامبر، خشک‌ترین و مطبوع‌ترین موقع سال است. در باقی روزهای سال، بارندگی‌های زیادی وجود دارد.

تور هندوستان

مخارج در تور هند

مخارج سکونت

هتل‌ها در هند تنوع بالایی دارند. از هتلهای 5 ستاره با بهترین خدمات گرفته تا هتلهای کم هزینه ویژه کوله‌گردها با خدمات محدود پایه. هتلهای لوکس را می‌توانید در کل شهرهای وسیع و نزدیک جاذبه‌های توریستی معروف یافت کنید. برای اینکه تجربه‌ای خاص و لوکس داشته باشید .

در راجستان و شیملا می‌توانید در قصر ‌هتلها سکونت کنید. سرویس هتلها چه در هتلهای مجلل و چه در هتلهای بصرفه قابل مقایسه با شهرهای وسیع جهان است . نرخهای گوناگونی دارد. نرخ هتلها در فصل پر مسافر یعنی از ابتدای اکتبر الی فوریه، افزایش پیدا می‌کند.

خوابگاه در هند نرخ پایینی دارند. با دادن شبی ۱5۰ روپیه قادر خواهید بود در یک خوابگاه سکونت کنید . ولی خدمات خوابگاه ها اصولا خیلی کم است. هتل ‌های کم هزینه به نسبت از خوابگاه ها بهتر هستند.

تور هندوستان

هزینه ها

یک اتاق شخصی با حمام در هتل کم هزینه در اغلب منطقه های هند حدود ۳5۰ تا ۵5۰ روپیه نرخ دارد. در بعضی از منطقه های خلوت‌تر با ۱65 روپیه هم می‌توانید اتاق شخصی رزرو کنید.

اغلب پانسیونها و خوابگاهها تنها ویژه آقایان هستند، شبی در حدود ۱2۰ روپیه نرخ دارند و البته خدمات آنها خیلی اندک است.

اتاقهای کم هزینه

اتاق‌های کم هزینه هتل، در حدود ۳5۰ تا ۱2۰۰ روپیه نرخ دارند.

اتاق‌های کم هزینه در هتل‌های مجلل، حدود ۱1۰۰ تا ۲7۰۰ روپیه نرخ دارند .در عوض ۲۴ ساعته به آب گرم دسترسی دارید، اتاقها بهداشتیتر و وسیع تر هستند .در اتاق خدمات لازم از قبیل تلویزیون وجود دارد.

تور هندوستان

هتل های مجلل

اتاق‌های مناسب تر در هتل‌های مجلل، بالای ۳6۰۰ روپیه نرخ دارند. این اتاق‌ها همه  خدمات ضروری را در اختیارتان می‌گذارند. رختخواب‌ها بهداشتی تر و آسوده ‌تر هستند. پرسنل هتل رفتار مناسب تری دارند .خدمات زیادی مثل تهویه مطبوع، شبکه سرمایش و گرمایش و… دارند.

مخارج خورد و خوراک در تور هند

تور هند یکی از برترین کشورهای جهان برای دوستدارن چشیدن طعم غذاهای گوناگون است. در این کشور در کمتر از چند فرسخی خود می‌توانید یک رستوران یا بوفه غذای خیابانی پیدا کنید .با دادن هزینه‌ای کم یک غذای جدید بخورید. در کل غذا در تور هند ارزان است. یک وعده کلی در یک هتل، حدود ۲2۰ تا ۳2۰ روپیه برای شما خرج دارد.

البته  خورد و خوراک تور هند از جایی به جایی دیگر گوناگون است. رستوران‌های هند برای گیاهخوار ها نیز خوب هستند . لیست گوناگون و ویژه ای برای گیاهخوار ها دارند .ضمن رستوران‌هایی که تنها ویژه گیاهخواران هستند.

تور هندوستان

قیمت وعده غذایی

یک وعده غذا در رستوران ارزان حدود ۸۰ تا ۲۵۰ روپیه خرج دارد.

یک وعده غذای کامل در رستوران میان رده برای 2 نفر حدود 5۰۰ تا ۱5۰۰ روپیه خرج دارد. کاپوچینو 10۰ روپیه، آب معدنی ۱8 روپیه و نوشابه 30 روپیه خرج دارد.

نرخ نقل و انتقال در تور هند

پروازهای داخلی

راحت ‌ترین راه برای سفر میان شهری اینست که از پروازهای داخلی استفاده نمایید .نرخ های مناسبی نیز دارند . به ویژه اگر بلیط خود را از پیش رزرو کنید. هند بعد از آمریکا، بالاترین تعداد فرودگاه‌های داخلی را دارد. 

تور هندوستان

قطار

قطار در تور هند تنها یک وسیله‌ نقل و انتقال نیست .بلکه موقعیتی برای تجربه‌ روش زندگی در این کشور و آشنا شدن با سنن و آداب و رسوم مردم است. سفر با قطار در هند یکی از لذتبخش ترین قسمتهای سفر شما به تور هند خواهد بود. نقل و انتقال ریلی در تور هند واقعا گسترده و اقتصادی است.

نرخ بلیط قطار

نرخ آن برای سفر دوازده ساعته با قطار عادی 500 روپیه است. با قطارهای خاص ۱2۰۰ روپیه میباشد. البته یادتان باشد که قطارها در هند سریعا بوک می‌شوند . فرایند بوک کردن آنها در نخست کمی گمراه کننده به نظر می‌رسد.

اتوبوس

اتوبوس یکی دیگر از وسیله های نقل و انتقال در تور هند میباشد .موسسات اتوبوس‌ دولتی و اتوبوس‌های شخصی در هند موجود است. اتوبوس‌های دولتی اصولا کم هزینه ‌تر هستند. اقسام اتوبوس وجود دارد که با توجه به نرخ آنها، خدمات گوناگونی در اختیار مسافران می‌گذارند. البته سفر با اتوبوس برای راه های کوتاه‌تر خوب است. برای راه های طولانی، قطار کم هزینه تر و آسان ‌تر است. با این حال اگر موفق به بوک کردن تیکت قطار نشوید باید با اتوبوس سفر کنید.

تور هندوستان

تاکسی و ریکشا

برای مسیرهای درون شهری می‌توانید از تاکسی و ریکشا استفاده کنید. تاکسی اصولا 2 برابر ریکشا هزینه دارد. پیش از سوار شدن حتما سر نرخ ها به توافق برسید.

برای نقل و انتقال و جابه‌جایی درون شهری هم چند انتخاب دارید: ریکشا، تاکسی، اتوبوس و مترو. تیکت ‌های تک سفره، 20 روپیه و تیکت ‌های ماهانه 620 روپیه خرج دارند.

مخارج دیدن از جاذبه‌های توریستی تور هند

جاذبه‌های توریستی تور هند خیلی متنوع و زیادی هستند . در شهرهای گوناگون مخارج آنها متفاوت است. مخارج دیدن از این جاذبه‌ها از ۱2۰ روپیه تا ۱2۰۰ روپیه برای تاج محل، متفاوت است.

تور هندوستان

پیشنهاداتی برای صرفه‌جویی در مخارج تور هند

یکی از بهترین راه ها برای صرفه‌جویی در مخارج در سفر به تور هند استفاده از درگاه ‌های رزرو مکان های سکونتی  است. این درگاه ها هتل‌ها را بر اساس هزینه طبقه ‌بندی می‌کنند .میتوانید هتلی خوبی در رنج هزینه ای که در نظر دارید در مکان مناسب یافت خواهید کرد. علاوه بر این، می‌توانید از آفر ‌های آنلاین برای کم کردن قیمت هتل‌ها بهره ببرید.

غذا

غذا در کل در تور هند کم هزینه است .ولی با رعایت نکاتی قادر خواهید بود مجددا نرخ خورد و خوراک را در هند بکاهید. غذاهای خیابانی در هند، تنوع بالایی دارند و کم هزینه هستند. در واقع اگر در خیابان کمی طولانی تر بگردید می‌توانید غذاهای خوب با نرخ مناسب‌تر پیدا کنید. غذای خیابانی ضمن اینکه کم هزینه است، از آنچه که فکر می‌کنید سالم‌تر است. پس بدون نگرانی از فروشنده‌های خیابانی خرید کنید.

تور هندوستان

چانه بزنید

خودتان را برای چانه زدن آماده کنید. از یاد نبرید که خیلی از فروشندگان هندی، تلاش می‌کنند تا جایی که امکان دارد نرخها را بالاتر اعلام کنند. برای خرید عجله نکنید . هر نرخی که فروشنده اعلام کرد، سریعا پرداخت نکنید. چانه زدن در تور هند حسابی رایج است . اگر در این کار مهارت داشته باشید می‌توانید آفر های زیادی بگیرید.

قبل از رفتن، مخارج روزانه را حساب کنید . برای خود برنامه‌ی دقیقی مشخص کنید. زمان سفر تا جایی که ممکن است  از آن مخارج روزانه‌ای که در نظر گرفته‌اید، بالاتر هزینه نکنید.  در این درگاه نرخ خیلی از اجناس و سرویس ها را می‌توانید پیدا کنید و مخارج سفرتان را تخمین بزنید.

حسابی مراقب باشید

مراقب کیف و وسیله های شخصی خود باشید. هند هم مانند اغلب کشورهای جهان، جیب‌برهای فراوانی دارد به ویژه در مناطق شلوغ و گردشی. پول زیاد همراه‌تان نبرید . تنها اندازه‌ خرج روزانه‌تان در کیف‌تان پول داشته باشید. یک روش دیگر این است که پولی که همراه می‌برید یک جا نگه ندارید. قسمتی از آن را در کیف و قسمتی دیگر را در جیب خود نگه دارید

تور هندوستان

سرویس پزشکی

تور هند مخارج بالایی برای شما به دنبال خواهند داشت .به ویژه اگر بیمه مسافرتی نیز نداشته باشید. پیش از سفر به پزشک رجوع کنید و داروهای لازم برای شرایط ضروری را دریافت کنید . اگر واکسنی لازم است پیش از سفر به تور هند برای آن اقدام کنید.