تور عمان

تور عمان نوروز ۱۴۰۰

تور عمان نوروز ۱۴۰۰

7 شب و 8 روز 13500000 تومان

تور عمان

کشور عمان که نام اصلی آن سلطنة عمان کشوری زیبا و خاص و کوچک است در جنوب کشور عربستان است. نگینی زیبا و خاص با طبیعتی غریب که در جوار دریای عرب و دریای عمان دامن گسترانیده است. آب و هوایی خاص دارد . چنانکه در لحظه ای توفان شن چشمان همگان را می بندد، لحظه ای بعد آفتاب با انوار طلایی اش آرامش را با خود به همراه می آورد . لحظه ای بارانی شدید و سیل آسیا تمامی خاک را می شوید و زمانی بعد چنان آفتاب بی مهابا می تابد گویی هیچ گاه باران در آن سرزمین نباریده است. این سرزمین ترکیبی از آفتاب و باران و ابر و شن و توفان و سرتاسر زیبایی است. با این همه هیاهوی طبیعت ، بی شک کشور پادشاهی عمان سرزمینی آرام و توام با سکوت و آرامش است. سر تا سر این سرزمین مساجدی بسیار زیبا که بمحض ورود به حریم آنها، اتمسفر عرفانی آن تمام وجود را تسخیر می کند.

مجری مستقیم تور عمان

بعنوان نگین خاور میانه ، حیف است که همچنان برای ما ایرانی ها مهجور مانده است. وقت آن است کمی درباره آن بیشتر بدانیم و کم کم نسبت به سفر به این سرزمین زیبایی ها برنامه بریزیم . پایتخت این سرزمین زیبا مسقط است. تور عمان ارزان جمعیت این سرزمین حدود 4 میلیون و 700 هزار نفر است. با آنکه سرزمین فقیر و شاد عقب نگه داشته شده ای نیست ، عمارت های باشکوه بسیار در دل خود دارد اما از آسمانخراش های بی قواره که چون نیزه به دل آسمان فرو رفته اند خبری نیست.

تور عمان

به جای آسمان خراش ها، مساجد و مناره های زیبا جای جای شهر ها قرار گرفته اند که خاص ترینشان مسجد جامع سلطان قابوس است. از عجایب این مسجد آن است که خلاف بسیاری از مساجد کل دنیا، ورود غیر مسلمانها نیز به آن مجاز است. چیزی که در خیلی از مساجد دنیا کاملا غیرقانونی است و برخوردهای قاطعی صورت می پذیرد. زیبایی های این مسجد به صورتی است که زیبایی و جلال و شکوه و در عین آن سادگیش باعث می شود که حس کنید به جایی غیر از زمین پا گذاشته اید. قیمت تور عمان

تور عمان

موقعیت جغرافیایی عمان باعث شده است که ساخت و ساز در این کشور منحصر به فرد باشد. برای مثال ارگ نزوی با برجی دایره ای شکل خودش یکی از بهترین های گردشگری در سفر به این سرزمین است. بزرگ ترین ارگ عمان قلعه بهلا است که با قطعات خشت خام صیقلی شده اش با جلوه ای خاص به حق به عنوان میراث جاودانه جهانی در سازمان یونسکو برگزیده شده است. این ارگ بزرگترین قلعه سرزمین عمان است.از دیگر ارگ های خاص و دیدنی این کشور به ارگ نخل که بر بالای کوه دامن گسترانیده است می توان اشاره نمود.

تور عمان

با وجود برقراری سنت های محکم و محلی بر تمامی آداب مردم و زندگیشان، این سرزمین آغوش خود را به سوی اتفاقات مدرن روزگار گشوده است و همچون اکثر کشورهای عربی، از برگزاری جشن و جشنواره ها و اتفاقات روز دنیا استقبال می نماید . نمونه آن برگزاری اپرا مسقط در تالاز سلطنتی عمان است که نشان از تجدد گرایی این نگین آسیا نموده است.

قیمت تور عمان

از زیبایی های دیگر در تور عمان بازدید از موزه خاص آن است. به ویژه موزه خانه زبیر. این موزه زمانی محل زندگانی خاندان زیر بوده است و هم اکنون مکانی است برای به رخ کشیدن ابزارآلات و وسایل آرایش و سرمه دان و سلاح های گرم و پوشاک مردانه وزنانه . دیدن سفالینه های زیبا و به جا مانده ، پنجره های رنگین گوناگون ، انواع مسکوکات تجربه ای خاص برای مسافران رقم خواهد زد.

تور عمان

بلاشک در سفر به عمان، تمام تصوراتتان از سرزمینی خشک با دیدن زیبایی های شهر خصب باطل خواهد شد. در این شهر آب ها و چشمه های شفاف و زلال ، دلفین های دوست داشتنی و مناطق مرتفع وجود دارد. پس حتما شگفت زده خواهید شد. حتی در تابستان می توان از خنکای هوای معتدل صلاله لذت وافر برد. رفتن به کوه شمس و یا دهکده راس الحد نیز به مسافران پیشنهاد می شود. تور عمان ارزان

تور عمان

در عمان جشن هایی برپا می شود که می توانید هنگام تصمیم سفر به این سرزمین برنامه ای برای شرکت در این جشنواره ها بریزید. به ویژه در دی ماه و بهمن ماه جشنواره های فرهنگی هنری برگزار می شود که محلی است برای اجرای موزیک های مردمی ومحلی و حتی جهانی . به جز آن هنر آتش بازی و یا حتی سیرک های مختلف از دیدنی های این زمان است. جهت احترام به سنت دیرینه دریانوردی ، همه ساله مسابقه های قایق رانی برگزار می شود و حرفه ای های این مسابقه ، توانایی های خویش را در مسیر دبی به مسقط با پارو زنی و گذر از تنگه هرمز به رخ می کشد و به چالش می گذارند.

تور عمان

حتی در گرمترین زمان های عمان مانند تیر و امرداد هر سال ، با سفر به صلاله از خنکای منطقه کوهستانی اش می توان لذت برد.

مجری مستقیم تور عمان

در هر کجای دنیا، از جمله جذابیت های یک سرزمین، ارایه غذاهای محلی و ادویه های خاص و میوه های جالب آن نواحی به گردشگران داخلی و خارجی است. فرهنگ غذایی مردم عمان وام گرفته از فرهنگ غذایی اعراب و هندوستان است. ادویه های فراوان و گرم و تند بخشی از مزه غذاهای مردم عمان است. به ویژه انواع  کباب ها و غذاهای گوشتی جزء لاینفک سفره های مردم  و رستوران های محلی و حتی بین المللی است. طعم غذایشان برای ما ایرانی ها بسیار لذیذ و دلچسب است چرا که غالبا از گوشت و برنج تهیه می شوند.

قیمت تور عمان

در هر سفری یکی از پرهزینه ترین و البته شیرین ترین قسمت، خرید سوغاتی یا همان ره آورد است. سوغاتی های  عمان از تنوع بسیاری برخوردارند، از کوچکترین و معطر ترین ادویه و کندر و خوش بو کننده هایی چون عود تا گران بها ترینشان همچون انواع گوهر های گوناگون ، صمغهای خاص این سرزمین .

تور عمان

از چشم نواز ترین سوغاتی های عمان که به حق با تمام سلیقه ساخته می شود، از خنجر های خاص کشور عمان می توان نام برد . روی این خنجر ها نقش و نگار های خاص و زیبا وجود دارد که محال است از آنها چشم پوشی کنی و نسبت به خریدشان مقاوت کنید. در ساخت غلاف های این خنجرهای دست ساخته از شاخ گوزن استفاده می شود. یکی از بهترین مکان هایی که می توانید سوغاتی تهیه کنید و برای سرزمین تان ببرید ، بازار نزوی است. به جز خنجر ها که نام بردیم ازشان، انواع پوشاک محلی و زیبا، انواع پارچه های الوان و خاص ، عصاهای ساخته شده از چوب با نقوش خاص ، طلاهای مردم محلی ، رطب ، گلاب و … نیز دیگر سوغاتی های عمان است.

تور عمان

برای گشت و گذار در عمان از آنجا که ناوگان اتوبوسرانی پوشش کاملی ندارد، می توان با هزینه ای معقول نسبت به کرایه خودرو برای گشت و گذار در گوشه و کنار این سرزمین زیبا اقدام کرد. شرط سن مجاز رانندگی در کشور عمان 21 سال است. در واقع اتوبوس ها فاصله بین شهر ها را از بین می برند و به همین دلیل پوشش دهی کامل ندارند.  در عمان و به ویژه در مسقط از تاکسی ها و ون هایی که برای حمل و نقل عمومی در نظر گرفته شده اند استفاده می شود. همانند بسیاری از کشورهای خاورمیانه، خاطرتان باشد که تاکسی متر ندارند و باید برای طی مسافت حتما با راننده هماهنگ کنید. رنگ تاکسی ها در بیشتر شهرهای عمان سفید و نارنجی است. یکی از وسایل نقلیه ای که شهر مسقط را به خصب می رساند و یابه صلاله ، هواپیماست که جاده های طولانی را کوتاه می کند . به جز آن می توانید از کشتی های مخصوص با سرعت بالا برای رفت و آمد استفاده کنید.

تور عمان ارزان

عمان خلاف ایران که سرزمین چهارفصل است همچون سایر کشورها ، در برخی از زمان های سال برای مسافرت آب و هوای مناسبتری دارد. از نیمه های فروردین ماه تا اواسط مهرماه این سرزمین بسیار بسیار گرم است. به ویژه در تیر ماه و امرداد ماه که غیرقابل تحمل می شود. البته قسمتی از عمان که پیش از این هم از آن نام بردیم، یعنی صلاله، دراین موقع از سال آب و هوایی بهتر و معتدل تر  دارد. از نیمه های مهر ماه تا اواسط فروردین ماه آب و هوای مدیترانه ای بر عمان حکم فرما می شود به طوری که دمای هوا عموما زیر سی درجه خواهد بود .

تور عمان

پیش تر هم گفته بودیم که در ماه های بهمن و دی ، به دلیل جشنواره های متنوعی که در عمان برگزار می شود، هوا هم در بهترین دمای خود در طول سال قراردارد.

قیمت تور عمان

از آذر ماه تا حدود فروردین ماه بارش های سنگین فصلی شروع می شوند که معمولا زیاد هم طول نمی کشند.

تور عمان

اگر بخواهیم جمع بندی کلی بکنیم، گشت و گذار در عمان را می توان در دیدار از شهرهای مسقط و خصب ، چشیدن طعم غذاهای بینظیر عمانی، خرید رهاوردهای دوست داشتنی عمان و دیدار جشنواره های عمان خلاصه نمود.

تور عمان

وقت آن رسیده که تصمیم خود را گرفته و سفری خاص را تجربه کنید.