تور روسیه

تور روسیه ویژه کریسمس

تور روسیه ویژه کریسمس

7 شب و 8 روز 695 دلار

تور مسکو و سن پترزبورگ

تور مسکو و سن پترزبورگ

7 شب و 8 روز 2900000 تومان

تور روسیه

وسیع ترین کشور جهان است. تور روسیه جای تعجب ندارد که در آن می‌توانید اقسام جاذبه‌های توریستی را یک باره تجربه کنید. از شهرهای باستانی و روستاهای زیبا تا آثار هنری و فرهنگی و طبیعت خاص.

تفاوتی ندارد که پیرو فرهنگ و هنر و در پی آثار معروف ترین هنرمند ها و نویسنده ها باشید یا به گردش در طبیعت علاقه داشته باشید، با هر ذائقه و سبک فکری، در روسیه محلی مناسب خودتان را یافت می‌کنید و از آن فیض می‌برید. فتح کوه‌های آتش‌فشانی، پیاده‌ روی در باشکوه ترین راه های کوهستانی، پیست‌های اسکی و دیدن آثار هنری از مشاهیر دنیا، فقط بخشی از جاذبه‌های بی همتا روسیه است.

امروز سفر به روسیه خیلی آسان است. به سادگی می‌توانید تیکت های هواپیما و قطار را بوک کنید. در اقسام خوابگاه ها و هتل‌ها می توانید سکونت خوبی را تجربه کنید.

برای اینکه این سرزمین باشکوه را بهتر بشناسید، در ادامه با پلیکان پرواز همراه ما باشید.

  شرایط آب‌و‌هوایی تور روسیه

با توجه به اینکه روسیه کشوری وسیع است، از لحاظ آب‌و‌هوا گوناگونی فراوانی دارد. در اصل نمی‌توان یک آب‌و‌هوای قطعی برای آن عنوان کرد به جز اینکه تابستان‌های گرم و زمستان‌های خیلی سرد دارد. در کل می‌توان گفت که شرایط جوی در روسیه به وفور تحت تاثیر اقلیم قاره‌ای است که موجب می‌شود تابستان‌ها خیلی گرم و زمستان‌ها خیلی سرد باشد جوری که دمای هوا تا ۲۸ درجه زیر ۰ نیز برسد.

مخارج تور روسیه

مخارج اماکن سکونتی تور روسیه

اگر قصد دارید سفری کم هزینه داشته باشید، مخارج سکونت در هاستل حدود ۷۵۰ تا ۸۵۰ روبل است. با دادن ۳ هزار تا ۴ هزار روبل می‌توانید یک اتاق ۲ تخته در رستوران معمولی بوک کنید. برای سکونت در اتاق ۲ تخته در هتل‌های مجلل باید پنج هزار روبل و بیشتر بپردازید که این نرخ بسته به خدمات و محل قرارگیری هتل، فرق دارد.

مخارج غذا تور روسیه

اگر قصد دارید در کافه‌ها و اتاق های خیابانی غذا بخورید، به ازای یک وعده باید حدود ۲۵۰ تا ۵۵۰ روبل هزینه کنید. یک وعده غذا در رستوران‌های معمولی حدود ۵۵۰ تا ۱۰۰۰ روبل خرج دارد. اگر قصد دارید در رستوران‌های مجلل غذا بخورید، باید برای یک وعده غذا به همراه نوشیدنی بالای ۲۰۰۰ روبل بپردازید.

نرخ نقل و انتقال همگانی تور روسیه

سفر با مترو و اتوبوس به ازای یک بلیط در حدود ۳۵ روبل خرج دارد. تاکسی‌های مرکز شهر حدود ۲۵۰ تا ۳۵۰ روبل نرخ دارند. هزینه تیکت قطار درجه ۱ میان مسکو و سن پترزبورگ شش هزار روبل است.

میانگین هزینه‌ی روزانه تور روسیه

  • سفر کم هزینه: تا ۱۶۵۰ روبل
  • سفر معمولی: از ۱۶۰۰ تا ۵ هزار روبل
  • سفر مجلل: بالای ۵ هزار روبل

توصیه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها تور روسیه

مسافرت به روسیه به ویژه به شهرهای وسیع آن، امکان دارد برای اغلب افراد، سفری پرهزینه باشد. ولی نگران نشوید و در خاطر داشته باشید که با به کار بستن چند پیشنهاد می‌توانید خرج سفرتان را کم کنید. حتی در سفرهای کم هزینه نیز می‌توانید از جذابیت های روسیه فیض ببرید و با کوهی از تجربه عالی به منزل برگردید.

از هواپیمایی‌های کم هزینه تیکت بگیرید تور روسیه

نرخ پرواز یکی از بالاترین مخارج سفر است. برای کم کردن این مبلغ در سفر به روسیه اگر از کشورهای اروپایی سفر می‌کنید می‌توانید از هواپیمایی‌های کم هزینه تیکت بگیرید.

با ترن سفر کنید تور روسیه

اگر می‌خواهید در روسیه از مناطق متفاوت بازدید کنید، باید با ترن سفر کنید و حتما باید تیکت خود را از پیش بوک کنید. برای اینکه نرخ رزرو تیکت را کم کنید ، آن را مستقیما در درگاه راه‌آهن روسیه بوک کنید تا خرج اضافی به آژانس‌های توریستی پرداخت نکنید.

خرج خورد و خوارک‌تان را کم کنید تور روسیه

تا جایی که امکان دارد سعی کنید مکانی را برای سکونت انتخاب کنید که آشپزخانه یا وسیله های آشپزی داشته باشد. به این شکل اغلب وعده‌های غذایی را می‌توانید خودتان درست کنید.

جاذبه‌های توریستی تور روسیه

راه‌اهن سراسری سیبری تور روسیه

بلند ‌ترین راه‌آهن جهان، یعنی راه‌آهن کلی سیبری از روسیه می‌گذرد. این خط آهن از مسکو تا ولادی‌وستوک امتداد دارد. ولادی‌وستوک منطقه ای است که در حوالی مرز روسیه با چین و کره شمالی قرار دارد. ساختن این راه آهن به دست تزار الکساندر ۳ شروع شده و به دست پسرش، تزار نیکولاس ۲ در سال ۱۹۱۸ خاتمه یافت. این خط آهن با اسم راه تزارها نیز شناخته می‌شود. اغلب مسافران از این خط آهن در سفرهای شبانه‌ی میان شهری استفاده می‌کنند.

کوه البروس تور روسیه

این کوه در رشته‌کوه قفقاز در جنوب روسیه قرار دارد که با بلندای ۵۶۵۲ متر جزو یکی از ۷ قله‌ی مرتفع جهان که هر بخش در ۱ قاره قرار دارند و با اسم ۷ قله معروف است. این کوه‌ها نیز برای کوه‌نوردان آماتور و نیز برای حرفه‌ای‌ها خوب هستند. این کوه وقتی که از یک آتش‌فشان به وجود آمده، غیر فعال است و هیچ گونه فعالیتی در آن ثبت نشده است. با تله‌کابین می‌توانید خود را به بلندای ۳۸۵۰ متری برسانید و امتداد راه را تا قله کوه‌نوردی کنید.

جزیره‌ی کیژی تور روسیه

این جزیره در ناحیه کارلیا در شمال غربی روسیه واقع شده و اغلب به علت موزه‌ی محیط بازش معروف است. این موزه دارای بنای کهن و آثار باستانی زیادی است که ۲۵ گنبد دارد. منزل های چوبی، آسیاب‌های بادی و کافه‌ها و رستوران‌های کوچک و وسیع از دیگر جاذبه های این جزیره برای مسافران است. اقسام صنایع دستی و آثار سنتی زیادی را در این موزه ناظر خواهید بود.

سوزدال تور روسیه

این شهر با اسم نگین حلقه‌ی طلایی روسیه معروف است. حلقه‌ی طلایی، شبکه ای از چند شهر است که در شمال شرقی مسکو قرار دارند. اگر علاقه دارید بهترین اثار باستانی و آثار معماری روسیه را ببینید، این شهر را به عنوان مکان سفر خود انتخاب کنید. معابد و کلیساهای بزرگ زیادی با معماری باشکوه و گنبدهای باشکوه از دیگر جذابیت‌های سوزدال است.

 گالری ارمیتاژ  تور روسیه

این گالری در سال ۱۷۷۴ به دست کاترین ۲ روسیه معروف به کاترین بزرگ پایه‌گذاری شده است. این موزه‌ی ویژه، مجموعه‌ی بزرگی از اثرهای فرهنگی و هنری و باستانی است که بالای ۴ میلیون اثر در آن نگهداری می‌شود. این اثرها از تمام جهان جمع‌آوری شده‌اند و در مجموعه‌ای از شش خانه‌ی باستانی حفظ و نگهداری می‌شوند. یکی از این ساختمان ها، قلعه زمستانی است که محل سکونت حکام روسیه بوده است.

میدان قرمز تور روسیه

میدان قرمز در مسکو، میدانی خیلی بزرگ و باستانی است که با بناهای قدیمی به شیوه گوناگون معماری محاصره شده است. این میدان و ساختمان های حوالی آن به خوبی اهمیت باستانی، اقتصادی و فرهنگی مسکو را نشان می‌دهد.

آسمان‌خراش‌های هفت خواهران مسکو تور روسیه

با گردش در خیابان‌های مسکو متوجه ۷ آسمان‌خراش یکسان می‌شوید که با اسم ۷ خواهران معروف هستند. ۷ خواهران شبکه ای از ۷ آسمان‌خراش هستند که به شیوه معماری استالینیستی بنا شده‌اند. این ساختمان ها شاید مورد استقبال خیلی از مسافران قرار نگیرند ولی یاد آور از زمان گذشته‌ی روسیه هستند و اتفاقات مختلف را به یاد می‌آورند.

متروی مسکو تور روسیه

در مسکو، مترو جزو یکی از جاذبه‌های توریستی دیدنی شهر است. متروی مسکو با تمام ایستگاه‌های متروی جهان فرق دارد. نقاشی‌های دیواری زیبا، شمعدان‌های تزیینی، ستون‌های مرمرین و تندیس دیدنی در این ایستگاه‌ها موجب شده که به زیباترین ایستگاه‌های متروی جهان مبدل شود.

بوستان گورکی تور روسیه

بوستان گورکی در سال ۱۹۳۱ باز شد و نخستین بوستان تفریحی بنا شده در شوروی بود. این بوستان، زمین بازی، استادیوم ورزشی، سالن‌های نمایشگاهی و جاذبه‌هایی برای بچه‌ها داشت. مدت ها بعد قسمت های دیگری مثل کافه و فروشگاه نیز به آن اضافه شد. اکنون این بوستان مکانی برای تفریح و گردش در مرکز مسکوی امروزی است. این بوستان به افتخار ماکسیم گورکی، نویسنده‌ی معروف روسیه، اسم ‌گذاری شده است.

کلیسای بزرگ مسیح منجی تور روسیه

در این کلیسای باشکوه می‌توانید گذشته و هنر و فرهنگ روسیه را در کنار هم دیدن کنید و از ورودی این کلیسا منظره های خاصی را ببینید. بلندای کلی این ساختمان به ۱۰۵ متر می‌رسد و مرتفع ترین کلیسای ارتدکس جهان است. ساختمان امروزی، دومین ساختمانی است که در این جا احداث شده است. ساختمان اصلی در قرن ۱۹ بنا شده بود و ساختن آن ۴۵ سال زمان برد. مرمت آن حدود سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۳ انجام شده است.

رژیم غذایی در روسیه تور روسیه

آشپزی در روسیه مخلوطی از روش ها و فرهنگ های مختلف است. این آشپزی گوناگون از قلب اروپا، خاور میانه و قلب آسیا ایده گرفته است. علت این گوناگونی در آشپزی و اثرات فراوان دیگر منطقه ها بر آشپزی این سرزمین، این است که روسیه خیلی بزرگ است. در اینجا با اقسام غذا در روسیه آشنا می‌شویم.

انواع سوپ تور روسیه 

سوپ یکی از خوراک هایی است که تاثیر زیادی در آشپزی روسیه دارد. اقسام سوپ نیز به شکل سرد و نیز به شکل گرم، در روسیه استفاده می شود.

سوپ‌های روسی را می‌تواند در هفت بخش اصلی جای داد: تور روسیه

یکی از معروف ترین سوپ‌های این کشور سوپ برش است. سوپ بُرش  یک غذای محلی از اروپای شرقی و برای اکراین است. چغندر ماده اصلی است لذا سوپ سرخ رنگ است. برای خوشمزه کردن اصولا آن را با ماست یا خامه می خورند. این غذا به آشپزی ایرانی نیز راه یافته و مردم منطقه های شمالی ایران به خوبی با این سوپ آشنایی دارند و آن را درست می‌کنند.

سوپ اوخا نیز از دیگر سوپ‌های معروف روسیه است. این غذا در اصل یک غذای مایع و گرم است ولی سوپ ماهی اسم خوبی برای آن نیست. در واقع می‌توان گفت که مدل محلی این غذا آبگوشت ماهی است که سبزیجات و حبوبات نیز دارد. اکنون این غذا شکلی مانند به سوپ پیدا کرده و سیب‌زمینی و اقسام سبزیجات به آن افزوده شده است.

انواع فرنی یا حریره تور روسیه

حریره‌ها نیز یکی از اصلی ‌ترین غذاها در آشپزی روسیه هستند. گوناگونی غلات به کار رفته در این غذا فراوان است و روس‌ها از غلات زیادی برای درست کردن آن استفاده می‌کنند که خاص ترین آنها شامل گندم سیاه، ارزن، سمولینا، جو دوسر، جو و برنج است. این غلات را به شیوه محلی در شیر می‌پزند و با توجه با سلیقه خود به آن کره، نمک یا شکر اضافه می‌کنند.

غذاهای اصلی تور روسیه

در روسیه نیز اقسام گوناگون گوشت را برای درست کردن وعده‌های غذایی استفاده می‌کنند و گوشت یکی از اصلی ‌ترین مواد ابتدایی در پختن برخی از غذاها است. غذاهایی که با اعضای حیوانات درست می‌شود در روسیه مرسوم است. ماهی از دیگر مواد غذایی مهم در آشپزی روسی است. اقسام ماهی‌های آب شیرین مانند کپور و سوداک در مناطق داخلی به مصرف می‌رسد و در مناطق شمالی نیز ماهی قزل‌آلا، اردک‌ماهی و سالمون مرسوم است.

برخی از اصلی ‌ترین غذاهای روسی:

خولودتس تور روسیه

این غذا در اصل قطعه های گوشت با ادویه‌ گوناگون مانند فلفل، سیر، جعفری و مقداری سبزی مانند هویج و پیاز است که شکلی مانند به ژله دارد. برای درست کردن آن گوشت‌ را برای زمان زیادی می‌پزند و بعد چند ساعتی در یخچال نگهداری می‌کنند. آب گوشت بدون افزودن پودر ژله، شبیه به ژله درمی‌آید.

کتلت تور روسیه

برای درست کردن این غذا نیز اقسام گوشت را با توجه به سلیقه با پیاز و دیگر مواد مخلوط می‌کنند و ورز می‌دهد تا سفت شود. بعد آن را به شکل گلوله‌های کوچک در می‌آورند و در روغن زیاد سرخ می‌کنند. برای درست کردن کتلت حتی از گوشت مرغ و ماهی نیز استفاده می‌کنند ولی گوشت گاو بیشتر مرسوم است.

شیشلیک تور روسیه

این غذا در سرزمین های متعددی پخته می‌شود. برای درست کردن آن گوشت را با سبزیجات گوناگون سیخ می‌کنند و روی آتش کباب می‌کنند. امروز این غذا به عنوان غذای خیابانی در اغلب شهرهای روسیه درست می‌شود.

پیراشکی تور روسیه

پیراشکی از دیگر غذاهای روسی است که جای خود را در آشپزی ایرانی نیز باز کرده است. برای درست کردن پیراشکی خمیر را با اقسام مواد پر می‌کنند بعد آنها را می‌پزند یا در روغن سرخ می‌کنند. برای پر مواد کردن پیراشکی اصولا از مواد کامل پخته استفاده می‌کنند. استفاده از تخم‌مرغ آب‌پز نیز به عنوان فیلینگ این غذا با سایر مواد مرسوم است.

بلینی تور روسیه

بلینی سبکی پنکیک نازک و شیرین است که با اقسام آرد مانند آرد گندم و آرد جو درست می‌شود. بلینی را می شود با شکر تهیه کرد و با مربا و عسل و خامه در صبحا نوش جان کرد. در ضمن می‌توان در طبخ آن جای شکر از مقداری نمک استفاده کرد و آن را با خاویار و یا گوشت به شکل یک وعده غذایی کامل مثل نهار و یا شام با سس و پنیر نوش جان کرد.

نوشیدنی‌ها تور روسیه

کواس یک مدل نوشیدنی به جای نوشابه است که با نان درست می‌شود. این نوشیدنی جذاب در اصل مانند دلستر است.

اسبیتن نوشیدنی رایج دیگری است که با آب، عسل، آب میوه و خوراکی های خوش بو درست می‌شود. در قدیم خیلی رایج بوده ولی اکنون چای و قهوه به جای آن آمده است.

چای مرسوم ترین نوشیدنی در تمام قسمتهای روسیه است. این نوشیدنی نخستین مرتبه در قرن ۱۷ معرفی شد. چای سیاه خیلی پرطرفدار ‌تر است ولی چای سبز نیز مرسوم شده است و ذره ذره جای خود را در بین مردم باز کرده است. اکنون روسیه یکی از وسیع ‌ترین مصرف‌کنندگان چای در جهان است.

قهوه نیز جذابیت فراوانی در روسیه دارد ولی همچنان نتوانسته جای چای را بگیرد. پتر بزرگ این نوشیدنی را به روسیه معرفی کرد.

اقسام سالاد تور روسیه

سالاد یکی از اصلی ‌ترین قسمت ‌های آشپزی در تمام جهان است. بعضی از اقسام سالادها به جای غذای اصلی نیز سرو می‌شوند. یکی از معروف ترین سالادهای روسی که در ایران نیز بسیار مرسوم است، سالاد الویه یا سالاد الیویه است. در اروپا و آمریکای لاتین این سالاد روسی نام دارد. برای درست کردن آن گوشت یا مرغ طبخ شده یا کالباس با سیب‌زمینی آب‌پز و سس مایونز و خیار شور و دیگر مواد غذایی مطابق سلیقه استفاده می‌کنند. این سالاد در سده‌ی ۱۹ میلادی در مسکو اختراع شد و کم کم در کشور روسیه، کشورهای اروپایی و اغلب کشورهای دنیا هواداران متعددی پیدا کرد.

این شهر در سال ۱۷۳۵ میلادی به فرمان پتر بزرگ بنا شد و تا ۲۲۹ سال بعد مرکز روسیه بود. این شهر مدت ها پتروگراد اسم داشت ولی بعد از نابودی حکومت تزارها به اسم لنین لنینگراد اسم دارد.

از لحاظ نرخ مبالغ، نسبت به شهرهای دیگر اروپایی کم هزینه تر است و می‌شود با مقداری دقت و برنامه‌ریزی مناسب از سفر به این شهر با مینیموم هزینه لذت برد. این مطلب برای سفری ۳ تا ۴ روزه جمع آوری و نگارش شده است.

شرایط آب و هوایی تور روسیه

هوای سن‌پترزبورگ مطبوع تر از آن است که انتظار داریم. ولی هنوز نیز برای اغلب مردم، از ماه مه الی سپتامبر، این شهر بهترین آب و هوا را دارد. زمستان‌ها هوا سرد و غیر قابل تحمل می‌شود ولی تابستان‌های این شهر خوب و مقداری مرطوب هستند.

در ضمن درجه حرارت هوا به قدری بالا می‌رود که بشود به شکل آزاردهنده‌ای آن را حس کرد.

توصیه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها تور روسیه

تیکت مهمان تور سن‌پترزبورگ بگیرید تور روسیه

تیکت مهمان، امکان دیدن مجانی از چندین جاذبه‌‌ و موزه‌ی اصلی شهر، آفر در بعضی از مغازه ها ضمن استفاده از شبکه نقل و انتقال همگانی را فراهم می‌کند. اگر قصد دارید به میزان زیادی در مخارجتان صرفه‌جویی کنید، گرفتن این تیکت را از خاطر نبرید. تیکت مهمان ۲ روزه را می‌توانید با مبلغ ۳۶۰۰ روبل تهیه بفرمایید.

جاذبه ها

جزیره یلاگین تور روسیه

راه رسیدن به جزیره یلاگین با مترو از قلب شهر نزدیک بیست دقیقه زمان می برد. این جزیره که در زمان شوروی اسبق بوستان مرکزی فرهنگ و زمان های فراغت اسم داشت کمتر در بین برنامه سفر مسافران جای می‌گیرد با این وجود نمی شود منکر زیبایی های آن شد.

دیدن از گالری آرمیتاژ ایالتی و قلعه زمستانی تور روسیه

حتی اگر قرار است فقط سفری ۱ روزه به سن‌پترزبورگ داشته باشید، نباید به راحتی از گالری آرمیتاژ ایالتی گذر کنید. این گالری که در اکنون با مجموعه‌ای تشکیل شده از ۳ میلیون اثر ارزشمند خوش می‌درخشد.

از موقعی که ملکه کاترین ۲ در سال ۱۷۶۷ میلادی، ۲۶۵ نقاشی از برلین خریداری کرد، کار خود را شروع کرده است. اغلب آثار هنری این موزه را ملکه کاترین از راه مشاور هنری فرانسوی‌ خود، دنیس دیدروت از اروپا خریده است.

قلعه عظیم گراند پالاس تور روسیه

قلعه عظیم که به قلعه پیترهف یا قلعه ورسای روسیه نیز شناخته می‌شود، یکی از اصلی ترین و خاص ترین جاذبه‌های گردشگری سن‌پترزبورگ به حساب می آید. نزدیک ۱۷۸ فواره‌ی بی نظیر در این مجموعه وجود دارد که میان روزهای ۸ ماه مه الی ۱۱ اکتبر کار می‌کنند.

مسیر نوفسکی پروسپکت تور روسیه

این مسیر با گذر از مرکز باستانی شهر از بنای اداره نیروی دریایی تا راه آهن مسکو امتداد داشته و بعد از یک پیچ خوردگی کم به معبد الکساندر نوفسکی ختم می‌شود.

در ضمن اگر مشتاق به خرید کردن هستید می‌توانید بعضی از خاص ترین مغازه های این شهر را در مسیر این خیابان یافت کنید. خاطرتان باشد رفتن کل مسیر این خیابان مینیموم دو ساعت به طول می‌انجامد.

بنای افسران همگانی تور روسیه

ضمن گالری آرمیتاژ ایالتی، بنای کارکنان همگانی با مجموعه‌ی هنری امروزی، یکی دیگر از مناطقی است که می‌توان در آن از دیدن اثرهای هنری زیاد و زیبا فیض برد. فضای درونی این ساختمان با سقف شیشه‌ای احاطه شده است که مکان مناسبی برای تصاویر یادگاری به حساب می آید.

قلعه کنگره ملی کاخ کنستانتین تور روسیه

قلعه کنگره ملی مدتی مکان سکونت خصوصی شاهزاده کنستانتین بود، شخصی که برای مراقبت از برادرش، نیکولای نخست استعفا داد.

قلعه کنستانتین در قرن بیست میلادی در آتش از بین رفت.  قسمت بزرگ از این این قلعه پس از جنگ بزرگ روسیه در وقت جنگ جهانی ۲ از میان رفت. در دهه ی۲۲۰۰ میلادی کنستانتین مجددا رونق گرفت. بازسازی  این قلعه تخت عنوان اسم تازه ای به نام”قلعه دریایی رئیس جمهور روسیه” به صورت امروزی درآمد.

اورانین بائوم تور روسیه

ویژگی قلعه های متعدد سن‌پترزبورگ، مخلوط زیبای طبیعت و معماری زیبا است. منطقه خاصی است که در آن می‌توانید تعداد زیادی از قلعه های گوناگون را دیدن کنید، قلعه هایی که تماما توسط پادشاهان و شهبانوهای روسی بنا شده‌اند.

قلعه و بوستان پاولوسک تور روسیه

قلعه پاولوسک بوستانی خاص دارد که می‌توان مدت ها در آن به تفریح پرداخت. خود قلعه که معماری خیلی زیبایی دارد، مربوط به پاول نخست بود که مدتی بعد از تاجگذاری به قتل رسید.

جشن ستاره‌های شب های سفید تور روسیه

این جشن امروزه یکی از ۱۰ جشن خاص جهان و تقریبا خاص ‌ترین اتفاق روسیه در حیطه موسیقی به حساب می آید. زمان نخستین مراسم به سال ۱۹۹۶ میلادی بر می‌گردد.

قلعه و بوستان کاترین تور روسیه

احتمالا حکام و ملکه‌های روسی عشق فراوانی به ولخرجی و بنای قلعه خاص به خود داشته‌اند، زیرا شمار بسیار زیاد اینگونه ساختمان ها خود بیانگر این داستان است.

قلعه کاترین یکی دیگر از این ساختمان هاست که در ادغام با محیط پیرامونش، به منطقه ای جذاب مبدل شده است. اتاق کهربا و مبلمان آن بازتابی از عظمت در عین سادگی است.

پل قلعه تور روسیه

این شکل که معلوم است، روس‌ها علاقه فراوانی دارند تا روی هر چیزی نام قلعه را بگذارند. شاید به علت خوی اشراف ‌گرایی بسیار زیادشان باشد. در هر حالت، پل قلعه که روی رودخانه‌ی نوا واقع شده، یکی از جاذبه‌های معروف سن‌پترزبورگ به حساب می‌رود.

سالن تئاتر مارینسکی تور روسیه

از لحاظ موسیقی، کشور روسیه را می‌توان یکی از قوی ترین مناطق دنیا به حساب آورد، چرا که تا امروز آهنگسازان زیادی از جمله چایکوفسکی، کورساکف و خیلی دیگر را پرورش داده است. از این جهت سالن تئاتر مارینسکی دائما مشتاقان متعددی را جذب برنامه های زیبای خود می‌کند.

باغ قشلاقی تور روسیه

باغ قشلاقی، یکی از بی نظیرترین و خاص ‌ترین مناطقی است که برای استراحت و تنفس هوای تمییز در ازدحام شهر می‌توان انتخاب کرد. این باغ با بخش های مختلف، مانند یک دخمه‌ی پر پیچیده طراحی شده است.

به حتم یقین، راه رفتن در سایه‌ی کوچه‌های این باغ، یکی از خاص ترین تجربه‌های ممکن است. اگر می‌خواهید برای حتی ۱ ساعت نیز که شده از ازدحام شهر فاصله بگیرید، باغ تابستانی برای شماست.

کلیسای بزرگ سنت آیزاک تور روسیه

کلیسای بزرگ سنت آیزاک، وسیع ‌ترین کاتدرال ارتودکس سن‌پترزبورگ و نمونه ای بی نظیر برای مدل معماری انتهایی زمان کلاسیک در روسیه به حساب می‌ آید.

اغلب گروه آکادمی هنر، هر یک به شکل مستقل طراحی قسمتی از محیط درونی این کلیسا را به عهده گرفتند که از معروف ترین آن‌ها می‌توان به کارل اشاره کرد. در طی جنگ جهانی ۲، اغلب اشیا و آثار هنری قلعه های خارج شهر و گالری ها به این کلیسا منتقل شدند تا به خوبی از آن‌ها نگهداری شود.

سالن اپرا و باله‌ی میخایلوفسکی تور روسیه

اگر ضمن برنامه های سازی، به اپرا و باله نیز علاقه دارید، به هیچ عنوان نباید موقعیت دیدن برنامه های این سالن را از دست بدهید. در این مرکز، آثار موزیکال بومی کشور به نمایش گذاشته می‌شود. برنامه هایی مانند زشت و زیبا را می شود در این سالن دید.

رستوران امپراطوری روسیه تور روسیه

یافتن یک رستوران مناسب در سن‌پترزبورگ می‌تواند سخت باشد، بعضا محیط رستوران خوب ولی غذا نامناسب است و ضد این قضیه نیز صدق می‌کند. ولی این رستوران از هر لحاظ عالی است. این رستوران داخل قلعه خیلی باشکوهی قرار دارد.

کلیسای ساویر تور روسیه

اگر به کلیسای معروف سنت باسیل مسکو را رفته باشید، یقینا به تشابه تقریبی این ۲ کلیسا پی خواهید برد. در طی خیابان می‌توانید ۲ کلیسای خیلی زیبا پیدا کنید. به علت به قتل رسیدن زار الکساندر ۲ در سال ۱۸۸۷ داخل این کلیسا، به این نام خوانده می‌شود.

جشن بادبان‌های سرخ تور روسیه

یقینا یکی از خاص ترین اتفاقاتی که در تور روسیه و سن پترزبورگ برپا می‌شود رژه‌ی قایق‌های بادبانی در جشن معروف به بادبان‌های قرمز است که در فصل تابستان می‌توان ناظر آن بود.

اگرچه این جشنواره اکنون با اتمام سال تحصیلی در روسیه مرتبط است ولی ریشه در قدیم قبل از انقلاب روسیه دارد. نویسنده‌ی معروف روسی، الکساندر گرین در سال ۱۹۲۷ موقعی که به اسم بادبان‌های قرمز را منتشر کرد.

قایق سواری در رودخانه‌ها و مسیرهای آب سن پتزبورگ تور روسیه

اگر در ماه‌های مه الی اکتبر از این شهر دیدن کردید، به چندین راه گوناگون می‌توانید شهر را با قایق جست وجو کنید. سواری با قایق باله دار در حومه بوستان و قلعه واقع در پترهف یا فیض بردن از یه وعده شام بی نظیر و دیدن موسیقی زنده جاز در یک کشتی کروز در درازای رودخانه نیوا قسمتی از راه‌ها به حساب می آید.

کاخ پیتر و پاول تور روسیه

این کاخ نخستین ساختمانی به حساب می آید که در سن پترزبورگ بنا شده است پس می‌توان آن را مکان تولد این شهر اسم گذاری کرد.

این منطقه بر عکس اسمش هرگز به عنوان منطقه ای مدافعی استفاده نشده است اما به جای آن دارای گذشته ای غنی و گوناگون و بعضا نیز گیج کننده به عنوان یک منطقه نظامی، پذیرای دپارتمان دولتی، مقبره خانواده اشرافی روسیه، مکان نوآورانه ی تست های علمی و زندان بعضی از خاص ‌ترین زندانیان سیاسی است که جذابیت‌های متعددی را با خود همراه دارد.

سوارکار برنزی تور روسیه

سوارکار برنزی مجسمه اسب سواری پتر بزرگ یا در اصل پتر نخست معروف ترین تزار روسی است که با برادرش ایوان ۵ بر روسیه حکومت می‌کرد. تندیس بنزی پتر بزرگ به فرمان کاترین بنا شد. شاید بتوان تندیس سوارکار برنزی را آشنا ترین سنبل سن پترزبورگ حساب کرد.

باغ وحش لنینگراد تور روسیه

اصولا باغ وحش‌ها قسمت جدایی ناپذیر از مکان های تفریحی هستند که در سفر به هر شهری از آن دیدن خواهیم کرد. این باغ وحش که در بوستان الکساندر است کهن ترین باغ وحش شهر به حساب می آید که از طریق ۲ حامی جانداران بنا شده است.