تور تایلند

تور پوکت با پرواز ماهان

تور پوکت با پرواز ماهان

7 شب و 8 روز 36/630/000 تومان

تور پوکت و جزیره فی فی

تور پوکت و جزیره فی فی

بزودی 7 شب و 8 روز

تور پوکت کرابی

تور پوکت کرابی

بزودی 7 شب و 8 روز

تور پوکت ساموئی

تور پوکت ساموئی

بزودی 7 شب و 8 روز

تور بانکوک ساموئی

تور بانکوک ساموئی

بزودی 7 شب و 8 روز

تور پاتایا

تور پاتایا

7 شب و 8 روز 245 دلار

تور بانکوک

تور بانکوک

7 شب و 8 روز 235 دلار

تور پوکت

تور پوکت

7 شب و 8 روز 235 دلار

پرسش و پاسخ

 • برای رفتن از بانکوک به پوکت ، می توان زمینی سفر کرد ؟

  پوکت جزیره است و برای رفتن به این جزیره باید با هواپیما سفر کرد. در برخی موارد می توان از کشتی برای رسیدن استفاده کرد که زمانبر است.

 • آیا پوکت برای مسافرت خانوادگی مناسب است ؟

  بلی

 • فاصله بین بانکوک و پاتایا چقدر است و با چه وسیله ای می توان رفت ؟

  فاصله بین این دو شهر 147 کیلومتر است . با اتوبوس در حدود 2 ساعت زمان می برد

 • شهر های جذاب تایلند کدامند ؟

  بانکوک ، پاتایا ، پوکت ، ساموئی

 • بهترین زمان سفر به تایلند چه زمانی است؟

  بین ماه های نوامبر تا مارس ، یعنی از آبان ماه تا فروردین ماه بهترین زمان برای سفر به تایلند است.


تور تایلند

تایلند ، سرزمینی افسانه ای در جنوب شرق آسیا است. تور تایلند برای بسیاری از گردشگران یکی از مقاصد گردشگری مهم است. نام این سرزمین ، سرزمین هزاران معبد است. شما زیباترین و مجللترین معابد بودایی را در این سرزمین خواهید دید. آژانس پلیکان پرواز آسیا بعنوان مجری تخصصی تورهای جنوب شرق آسیا، برگزار کننده این تور است. برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در تماس باشید . تا به تمامی سوالات شما پاسخ داده شود. در ادامه با ما همراه باشید.

مشخصات کلی تور تایلند

تایلند همانطور که گفته شد، سرزمینی در جنوب شرقی آسیا است. پایتخت این سرزمین زیبا شهر بانکوک است. بیشتر مردمان تایلند ، پیرو آیین بودا هستند. همین در وفور معابد سطح کشور تاثیر گذاشته است. مردم سرزمین هزار معبد ، آیینهای سنتی خود را به درستی به جا می آوردند. وجود تعداد بسیار معابد بودایی ، از جمله جاذبه های گردشگری تور تایلند است.

در تور تایلند ، شما علاوه بر خرید ارزان پوشاک ، در سواحل شنی میتوانید آرامش کسب کنید. غذاهای متنوع و خوشمزه و ارزان نوش جان کنید. در خیابانهایش پیاده روی کنید. در بازارهای شبانه ، اقلام جالبی را بخرید. میوه های گرمسیری نوش جان کنید . و کلی تفریحات دیگر

bangkokpelikan2

 نام تایلند از چه برگرفته شده است؟

واژه تایلند ، خود از ترکیب دو واژه پدید آمده است ؛

 • تای : به معنای لبخند
 • لند : کشور

این کشور ، سرزمین لبخند است. همان طور که پیش از این هم اشاره کردیم ، این کشور لقبی هم دارد. کشور هزاران معبد …

مهم ترین شهر های تایلند در تور تایلند :

سرتاسر کشور تایلند برای گشت و گذار عالی است. در تور تایلند از تمامی وقت خود استفاده کنید تا این سرزمین را بگردید. اما مهم ترین شهرهای گردشگری تایلند عبارتند از :

 • بانکوک
 • پوکت
 • پاتایا
 • چیانگ رای
 • چیانگ مای
 • کرابی

نواحی نام برده شده بین گردشگران بین المللی از شهرت بسیاری برخوردا است. خاطرتان باشد در تور تایلند تا آنجا که می توانید از فرصت بهره کافی ببرید. سعی کنید از زمانی در اختیار شماست به نحو احسن استفاده ببرید.

chiangraipelikan

آب و هوای تایلند در تور تایلند

دانستن شرایط آب و هوایی مقصد برای هر گردشگری اهمیت دارد. تور تایلند نیز از این قاعدع مستثنی نیست. سرزمین تایلند به دلیل نزدیک بودن به خط استوا ، آب و هوایی گرمسیری دارد. در طول سال ، آب و هوای گرم و مرطوب حاکم است. تفاوت دمایی آنچنانی در این سرزمین روی نمی دهد.

آب و هوای پوکت در تور تایلند

پوکت به عنوان جزئی از سرزمین تایلند دو فصل دارد؛

 • فصل خشک
 • فصل بارانی

فصل خشک از آبان ماه تا اردی بهشت ماه حاکم است . ( بین ماه های نوامبر تا اپریل).

فصل بارانی از خرداد ماه تا مهر ماه بر منطقه حکمفرماست . ( از ماه می تا اکتبر) . نکته جالبی که وجود دارد این است که ، حوالی غروب رگبار تندی میبارد. این پدیده برای ساکنان پوکت معمولی است.

آب و هوای کرابی در تور تایلند

استان کرابی ، آب و هوای گرمی دارد. در این ناحیه هم تو فصل وجود دارد ؛

 • فصل گرم و خشک
 • فصل خنک و مرطوب

در مجموع آب و هوای کرابی ، گرم است اما ممکن از گاهی کاهش یابد. مثلا به دمای 30 درجه و کمتر نیز برسد. آب و هوای کرابی ، تحت تاثیر بادهای موسمی است. این بادها گاهی برنامه ریزش باران را تغییر می دهند . ممکن است در اواخر ماه جون ( خرداد ماه) بارشهای بسیاری روی دهد. اما باران ها قطع شده و تا دسامبر خبری نخواهد بود. در ماه ژانویه مجددا بارشها شروع می شوند.

آب و هوای پاتایا در تور تایلند

پاتایا آب و هوایی گرم دارد . مشابه الگوی آب و هوای گرمسیری . فاصله این شهر با پایتخت اندک است. برای همین آب و هوایش هم مشابه بانکوک است. البته ساحلی بودن پاتایا در این که آب و هوای نسبتا خنکی داشته باشد موثر است.

فصل خشک در پاتایا:

در زمستان ، آب و هوای پاتایا برای مسافرت بسیار عالی است. در ماه اپریل ، دمای هوا رو به گرمی می گذارد و به شدت گرم می شود.

فصل بارانی در پاتایا:

از ماه می ( اردیبهشت ماه ) فصل بارانی شروع می شود. ریزشها تا ماه نوامبر (آبان ماه ) ادامه می یابد. در شهریور و مهر ماه ریزش باران ها به اوج خودش می رسد. (سپتامبر و اکتبر) . باران ها عموما شدید می بارند و کوتاهمدت هستند.

آب و هوای بانکوک در تور تایلند

بانکوک هم آب و هوای گرمسیری دارد. مشابه آنچه که در مورد شهرهای بالا گفتیم در مورد بانکوک هم میتوان گفت. بانکوک دو فصل دارد؛

فصل خشک بانکوک :

ماه های نوامبر تا اپریل ، فصول خشک بانکوک هستند . (از آبان ماه تا اردی بهشت ماه). در ماه های دسامبر تا ژانویه شاهد ریزش باران نخواهیم بود.

فصل بارانی بانکوک :

آب و هوای بانکوک همیشه گرم است. در فصل خشک هم هوا مرطوب است. گرم ترین زمان سال در بانکوک مربوط به مرداد ماه است. ( ماه آگوست ). در تابستان ها به دلیل ابری بودن آسمان ، هوای کمی خنک تر می شود.

bangkokpelikan1

کاستن از هزینه در تور تایلند

سفر به جنوب شرق آسیا ، سفری لاکچری محسوب می شود . اما با کمی مدیریت هزینه ها و دانستن نکات، می توانید هزینه ها را کاهش دهید. در ادامه مطلب با ما همراه باشید ؛

مثل مردمان بومی باشید؛

اگر تلاش کنید که سبک زندگی و مخارج تایلندیها را در پیش بگیرید عالیست! برای مثال ، سعی کنید از اتوبوس های محلی استفاده کنید. غذا و نوشیدنی خیابانی را امتحان کنید. اصولا با مخارجی در حدود 7800 بات در ماه میتوان امورات را گذرانید. در منطقه هایی که دور از مرکز در شهر بانکوک باشند ، این هزینه ها مقبول هستند.

غذاهای خیابانی را برای خوراک انتخاب کنید ؛

در تور تایلند ، یکی از نکات مهم در کم کردن هزینه ها، غذاهای خیابانی است. از سلامت این غذاها مطمئن باشید . غذاها همیشه تازه هستند . حتی از رستورانها هم کیفیت قابل قبولتری دارند. علاوه بر آن ، قیمتهای مناسبتری هم دارند .

تورهای پیاده روی را انتخاب کنید؛

در تور تایلند ، می توانید تورهای روزانه انتخاب کنید. در واقع یکی از تفریحات مرسوم مردم ، گشت و گذار در محیط اطراف است. تورهای پیاده روی مجانی در شهرهای تایلند برگزار می شود. در این تورهای پیاده روی حتما شرکت کنید.

تورهای دوچرخه سواری

لیدر با شما و سایر گردشگران بهمراه دوچرخه خواهد آمد . شما را به دیدن بهترین مراکز گردشگری شهر می برد . و توضیحات کاملی را در اختیار شما قرار می دهد. از این تورها اگر استفاده کنید بسیار جالب خواهد بود. لیدرها ، شما را به جاهایی خواهند برد که به راحتی خودتان پیدا نمی کنید.

جاذبه های گردشگری تور تایلند

جاذبه های گردشگری پاتایا

همان طور که در مورد تور دوچرخه سواری گفته شد، در پاتایا این تور برگزار می شود. تا گردشگر بتواند جالب ترین جاذبه های این شهر را از نزدیک ببیند. در ادامه برخی از جاذبه های گردشگری شهر پاتایا را معرفی خواهیم کرد ؛

دهکده فیلها

روستا یا دهکده فیلها ، یک از جاذبه های پاتایا است. در این روستا ، فیلها را آموزش می دهند. امکان سوار شدن بر روی فیلها برای گردشگران فراهم است. از نزدیک می توانید آنها را تماشا کنید. جالبترین قسمت این تور ، غذا دادن به آنهاست. هم چنین نمایشهای جالبی توسط آنها انجام میشود که جذابیت دارد.

تندیس بودای کبیر

تندیسی زیبا و طلایی از بودا بر فراز تپه ای قرار داده شده است. این تندیس از فاصله هم قابل تماشا ست. گردشگران وقتی به این مکان می رسند، بهترین سوژه عکاسی را خواهند داشت. بر فراز این تپه ، شما ساحل و شهر را هم خواهید دید.

معبد بودایی وات فرا یایی

یکی از نمادهای اصلی این شهر ، معبد بودایی وات فرا یاییی است. سال ساخت معبد به 1975 میلادی باز می گردد. تندیسی پانزده متری از بودا درون معبد قرار داده شده است . صورت مجسمه رو به دریاست. معابد کوچکتری هم در اطراف این تندیس وجود دارند. راه رسیدن به این معبد کمی طولانی است . اما ارزشش را دارد.

بازدید از مینی سیام در پاتایا

مینی سیام ، شهری کوچک است . شهری از ماکت هایی از کشورهای گوناگون . شما در مینی سیام ماکتی از این بناها خواهید دید ؛

 • برج ایفل
 • کاخ کرملین
 • برج معروف پیزا
 • طاق نصرت
 • کاخ پادشاهی کشور تایلند
 • پارسه

تمامی این بناها ، به دست معماران بومی ساخته شده است. مطمئنا سوژه مناسبی برا عکاسی است.

pattayapelikan

بازدید از باغ نانگ نوچ

زمانیکه به بیست کیلومتری ناحیه غربی پاتایا بروید، باغ نانگ نوچ را خواهید دید. در این باغ شما ، خانه های بومی . انواع و اقسام گلها و گیاهان را خواهید دید. برای مثال مجموعه زیبا از گل های زیبای ارکیده . تماشای این باغ را به هر گردشگری پیشنهاد می دهیم. این باغ محلی برای اجرای نمایشهای محلی و همراه با فیلهاست.

دیدار از موزه بطری های شیشه ای

در تور تایلند و سفر به پاتایا ، یکی از گزینه ها، موزه بطریهای شیشه است. تعدادی بیش از سیصد و پنجاه بطری در این موزه قرار دارد. آثار هنری پیتر بدلایس درون این بطریها به معرض نمایش درآمده است. پیتر بدلایس ، هنرمندی از کشور آلمان است که آثارش در اینجا جمع آوری شده است. در این بطریها ، نمونه های مینیاتوری از جاذبه های گردشگری دنیا قرار داده شده است.

از جمله آثاری وی می توان به این موارد اشاره کرد ؛

 • آثار گردشگری دنیا
 • کلیساها
 • معابد
 • کاخ ها
 • کشتیها و …

جاذبه های پوکت در تور تایلند

جزیره فانگ نگا

نام این جزیره به اندازه شهرتش جهانی نیست . اکثر ما نام جزیره فانگ نگا را نشنیده ایم . اما اسم جزیره جیمز باند را زیاد شنیده ایم . در واقع صخره ای از آهک است که از آب سربرآورده است.

جزیره فی فی

زمانی که شما در تور تایلند به پوکت می روید. محال است تور شما بدون دیدن جزایر فی فی کامل شود. با طی کردن مسیر به مدت دو ساعت ، شما به این جزیره های زیبا خواهید رسید . همیشه قایقهایی که به سمت جزایر فی فی می روند ، شلوغند. اما زیبایی مناظر اطراف انصافا ارزشش را دارد.

تور هانومان

کسانیکه عاشق هیجان هستند ، در تور تایلند که به پوکت می رسند به اینجا میروند. کافی است پر دل و جرات باشید و از بلندی نهراسید. زیپ لاینی هانومان ، از آن زیپ لاینهاییست که انگار در بهشت است. لیدری که در این تورها در کنار شماست شما را رهنمایی می کند. اگر مبتدی باشید ، آموزشهای کاملی را می دهد. می توانید کلاس های کوتاهمدت را انتخاب کنید. اگر هم که حرفه ای هستید بهرحال به شما توضیحات داده می شود. ترشح آدرنالین را تجربه کنید ..

ساحل زیبای کاتا

در سفر به پوکت در تور تایلند ، ساحل کاتا را از قلم نیندازید. این ساحل از دو بخش تشکیل شده است که دو قسمت با هم تفاوت دارند. یکی بزرگتر از دیگری است. راه ارتباطی بین این دو ساحل از طریق دماغه انجام می پذیرد. ساحل کاتا معمولا همیشه شلوغ است. اما رفتن به این ساحل ، جان شما را تازه می کند.

تندیس بودای بزرگت در پوکت

تندیسی بزرگ از بودا در پوکت وجود دارد. بلندای آن ، چهل و هفت متر است. از کنار تندیس که رد شوید و به غرب بروید به دو ساحل می رسید. ساحل کارون و ساحل کاتا . از دیدن مناظر بدیع لذت ببرید.

ساحل زیبای کامالا

در ناحیه شمالی ساحل پتونگ ، ساحل کامالا قرار دارد. اینجا انصافا خلوت تر و ساکت تر است. شلوغی و ازدحام پتونگ را در اینجا نخواهید دید. در کامالا می توانید به آرامش و ریلکس کردن فکر کنید. ساحل کامالا ، درواقع کناره هایی خلیج است. شما  در زمانی که در این ساحل هستید می توانید ماهیگیری هم بکنید. منظره ای جنگل تماما سبز هم پشت به شما کنار ساحل است.

دماغه فرامپ سپ

علاقه مندان به دیدن مناظر طبیعی زیبا را دعوت می کنیم به دماغه فرامپ سپ سربزنید. اینجا بهترین جا برای عکس گرفتن از غروب خورشید است. شما در گرفتن عکسها تنها نیستید .بسیاری از گردشگران هم برای اینکار به دماغه سر می زنند.

phuketpelikan

جاذبه های گردشگری بانکوک

بانکوک ، شهری دوستداشتنی و شلوغ است. اماکن تاریخی و معابد بسیار دارد. فروشگاه های مختلفی در گوشه و کنار شهر خواهید دید. خرید کردن در بانکوک یکی از بهترین کارهایی است که گردشگران انجام می دهند. به صورت مختصر تعدادی از مهم ترین جاذبه های گردشگری بانکوک را مرور می کنیم.

قلعه وسیع

این سازه حکومتی از قرن هفدهم در این شهر بوده است. در واقع این کاخ اکنون محل سکونت پادشاه تایلند است. از قرن هجدهم ، کاخ سکونتگاه پادشاه بوده است. هنر بومی و معماری والای تایلندی در ساخت کاخ به کار رفته است. البته که تاثیر فرهنگ اروپایی را بر این بنا نادیده نمی توان گرفت.

بازارچه های شناور بر آب

یکی از جاذبه های گردشگری در تور تایلند ، شهر بانکوک ، دیدن بازارچه های شناور است. میوه ها و سبزیجات و ماهی و برخی اقلام دیگر بروی قایق به فروش می رسد. تعداد بسیار زیادی قایق را خواهید دید که مشغول فروش اقلام هستند. حتی برخی از آنها ، غذا هم در قایقهایشان می فروشند.

شهر آیوتایا

آیوتایا شهری است که زمانی پایتخت این کشور بوده است. فاصله این شهر با بانکوک در حدود یکساعت است. سابقا این شهر ، شهری بسیار تجملی و مرکز اقتصاد وده است. در زمانهای قدیم ، اصل تجارت در این شهر صورت می پذیرفت. نه تنها تجارت بین مردمان تایلند که در واقع مرکزی بین المللی بوده است. بازرگانان بین المللی از سرتاسر دنیا به اینجا می آمدند و تجارت می کردند. اینجا محلی برای رفت و آمد سیاسیون پرتغالی ، چینی ، ژاپنی و فرانسوی بوده است.

معبد وات آرون

در ناحیه غربی رودخانه شائو فرایا ، معبد وات آرون بنا شده است. متاسفانه این معبد در خلال جنگ و به دست مردمان برمه آتش زده شد. اما مجددا ساخته شد و این معبد از آن زمان تا کنون سرپاست.

jashnfanuspelikan

جاذبه های گردشگری کرابی

غارها و ساحل های ریلی

در جنوب ساحل آ او نانگ ، منطقه ساحلی ریلی واقع شده است. اینجا برای گردشگران همیشه بهترین مقصد بوده است. این ساحل حول و حوش دماغه ای صخره ای واقع شده است. برای رسیدن به این ساحل ، از قایق باید استفاده کرد. منظره زیبای ساحل شامل ؛

 • آب های روشن کریستالی
 • صخره های آهکی
 • غارهای زیبا
 • تالاپ پنهان شده از چشم ها
 • ساحل شنی نرم

محیط سرسبز و زیبا است. حیف است که به اینجا بیایید و پیاده روی نکنید . از زیبایی مناظر کمال استفاده را ببرید.

خلیج شگفت انگیز مایا

در تور تایلند که به کرابی می رسید. می توانید دیدار از خلیج شگفت انگیز مایا را در برنامه هایتان قرار دهید . شهرتی که این خلیج دارد ، به دلیل فیلم ساحل از لئوناردو دی کاپریو هم هست. خلیج مایا ، درون ناحیه ای که جزایر فی فی قرار دارند ، واقع شده است.

غار وات تام سوا

در میان تمامی غارهای منطقه کرابی ، غار وات تام سوا ، شهرت بیشتری دارد. در این غار ، شما به معبد تایگر کی وارد می شوید. راهبان این معبد ، دائما در حال راز و نیاز هستند. جنگل زیبایی هم در اطراف غار وجود دارد.

جنگل‌ حرای آ او لاک

در فاصله چهل و پنج کیلومتری از شمال کرابی ، به جنگلهای حرا می رسید. جنگل حرای آ او لاک ، زیباترین جنگلی است که به چشم می توان دید . بودن در اینجا فقط احساس آرامش دارد . محیط منطقه بیشتر روستایی است . به شما پیشنهاد می دهیم در قالب تور آپشنال به این جنگل بروید .

کوه پان‌یی

جزیره ای زیبا که از صخره آهکی تشکیل شده است ، کوه پان یی است. در کنار این کوه ، روستایی معلق بر روی آب وجود دارد که پدیده ای نادر است. مردمان ساکن در روستا در منازلی که روی آب ساخته شده است زندگی می کنند.

karabipelikan