تور ترکیبی تایلند و فیلیپین

- قیمت از: در حال حاضر اجرا نمیشود
نام هتل درجه خدمات ۲ تخته (هر نفر) ۱ تخته (هر نفر) کودک با تخت کودک بدون تخت توضيحات


خدمات تور

در حال حاضر بدلیل ممنوعیت ورود مسافر بابت شرایط کرونا ، تور مورد نظر برگزار نمیشود

تصویری یافت نشد

شما می توانید این تور را از طریق تلگرام به سایر دوستان خود معرفی کنید

ارسال به دوستان

دانلود این پکیج

دانلود

تور ترکیبی تایلند و فیلیپین

تور ترکیبی تایلند و فیلیپین  تایلند ، سرزمینی افسانه ای در جنوب شرق آسیا است. تور تایلند برای بسیاری از گردشگران یکی از مقاصد گردشگری مهم است. نام این سرزمین ، سرزمین هزاران معبد است. شما زیباترین و مجللترین معابد بودایی را در این سرزمین خواهید دید. آژانس پلیکان پرواز آسیا بعنوان مجری تخصصی تورهای جنوب شرق آسیا، برگزار کننده این تور است. برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در تماس باشید . تا به تمامی سوالات شما پاسخ داده شود. در ادامه با ما همراه باشید.

bangkokpelikan2

مشخصات کلی تور تایلند

تایلند همانطور که گفته شد، سرزمینی در جنوب شرقی آسیا است. پایتخت این سرزمین زیبا شهر بانکوک است. بیشتر مردمان تایلند ، پیرو آیین بودا هستند. همین در وفور معابد سطح کشور تاثیر گذاشته است. مردم سرزمین هزار معبد ، آیینهای سنتی خود را به درستی به جا می آوردند. وجود تعداد بسیار معابد بودایی ، از جمله جاذبه های گردشگری تور تایلند است.

در تور تایلند ، شما علاوه بر خرید ارزان پوشاک ، در سواحل شنی میتوانید آرامش کسب کنید. غذاهای متنوع و خوشمزه و ارزان نوش جان کنید. در خیابانهایش پیاده روی کنید. در بازارهای شبانه ، اقلام جالبی را بخرید. میوه های گرمسیری نوش جان کنید . و کلی تفریحات دیگر

 نام تایلند از چه برگرفته شده است؟

واژه تایلند ، خود از ترکیب دو واژه پدید آمده است ؛

  • تای : به معنای لبخند
  • لند : کشور

این کشور ، سرزمین لبخند است. همان طور که پیش از این هم اشاره کردیم ، این کشور لقبی هم دارد. کشور هزاران معبد …

مهم ترین شهر های تایلند در تور تایلند :

سرتاسر کشور تایلند برای گشت و گذار عالی است. در تور تایلند از تمامی وقت خود استفاده کنید تا این سرزمین را بگردید. اما مهم ترین شهرهای گردشگری تایلند عبارتند از :

نواحی نام برده شده بین گردشگران بین المللی از شهرت بسیاری برخوردا است. خاطرتان باشد در تور تایلند تا آنجا که می توانید از فرصت بهره کافی ببرید. سعی کنید از زمانی در اختیار شماست به نحو احسن استفاده ببرید.

chiangraipelikan

آب و هوای تایلند در تور تایلند

دانستن شرایط آب و هوایی مقصد برای هر گردشگری اهمیت دارد. تور تایلند نیز از این قاعدع مستثنی نیست. سرزمین تایلند به دلیل نزدیک بودن به خط استوا ، آب و هوایی گرمسیری دارد. در طول سال ، آب و هوای گرم و مرطوب حاکم است. تفاوت دمایی آنچنانی در این سرزمین روی نمی دهد.

آب و هوای پوکت در تور تایلند

پوکت به عنوان جزئی از سرزمین تایلند دو فصل دارد؛

  • فصل خشک
  • فصل بارانی

فصل خشک از آبان ماه تا اردی بهشت ماه حاکم است . ( بین ماه های نوامبر تا اپریل).

فصل بارانی از خرداد ماه تا مهر ماه بر منطقه حکمفرماست . ( از ماه می تا اکتبر) . نکته جالبی که وجود دارد این است که ، حوالی غروب رگبار تندی میبارد. این پدیده برای ساکنان پوکت معمولی است.

آب و هوای کرابی در تور تایلند

استان کرابی ، آب و هوای گرمی دارد. در این ناحیه هم تو فصل وجود دارد ؛

  • فصل گرم و خشک
  • فصل خنک و مرطوب

در مجموع آب و هوای کرابی ، گرم است اما ممکن از گاهی کاهش یابد. مثلا به دمای ۳۰ درجه و کمتر نیز برسد. آب و هوای کرابی ، تحت تاثیر بادهای موسمی است. این بادها گاهی برنامه ریزش باران را تغییر می دهند . ممکن است در اواخر ماه جون ( خرداد ماه) بارشهای بسیاری روی دهد. اما باران ها قطع شده و تا دسامبر خبری نخواهد بود. در ماه ژانویه مجددا بارشها شروع می شوند.

آب و هوای پاتایا در تور تایلند

پاتایا آب و هوایی گرم دارد . مشابه الگوی آب و هوای گرمسیری . فاصله این شهر با پایتخت اندک است. برای همین آب و هوایش هم مشابه بانکوک است. البته ساحلی بودن پاتایا در این که آب و هوای نسبتا خنکی داشته باشد موثر است.

فصل خشک در پاتایا:

در زمستان ، آب و هوای پاتایا برای مسافرت بسیار عالی است. در ماه اپریل ، دمای هوا رو به گرمی می گذارد و به شدت گرم می شود.

فصل بارانی در پاتایا:

از ماه می ( اردیبهشت ماه ) فصل بارانی شروع می شود. ریزشها تا ماه نوامبر (آبان ماه ) ادامه می یابد. در شهریور و مهر ماه ریزش باران ها به اوج خودش می رسد. (سپتامبر و اکتبر) . باران ها عموما شدید می بارند و کوتاهمدت هستند.

 

آب و هوای بانکوک در تور تایلند

بانکوک هم آب و هوای گرمسیری دارد. مشابه آنچه که در مورد شهرهای بالا گفتیم در مورد بانکوک هم میتوان گفت. بانکوک دو فصل دارد؛

فصل خشک بانکوک :

ماه های نوامبر تا اپریل ، فصول خشک بانکوک هستند . (از آبان ماه تا اردی بهشت ماه). در ماه های دسامبر تا ژانویه شاهد ریزش باران نخواهیم بود.

فصل بارانی بانکوک :

آب و هوای بانکوک همیشه گرم است. در فصل خشک هم هوا مرطوب است. گرم ترین زمان سال در بانکوک مربوط به مرداد ماه است. ( ماه آگوست ). در تابستان ها به دلیل ابری بودن آسمان ، هوای کمی خنک تر می شود

jashnfanuspelikan

 فیلیپین

کشور فیلیپین ( به انگلیسی Republic of philippines ) در جنوب شرقی آسیا قرار دارد. کشوری بی نهایت زیبا که سالانه پذیرای بسیاری گردشگر از سرتاسر دنیاست .در این کشور میتوانید مزارع پله کانی شالی، کناره ها با شنهای نرم، کوه‌ها و قلل آتشفشانی را دید. فیلیپین سرزمین رودخانه‌ها و غارهای آهکی و طبیعت بکر است . تور فیلیپین برای ما ایرانی ها ، آنچنان شناخته شده نیست . اما این آژانس به عنوان مجری مستقیم و تخصصی تورهای جنوب شرق آسیا ، بهترین تورها را ارائه می دهد. در ادامه کمی در مورد کشور فیلیپین و نحوه سفر به آن بیشتر خواهیم دانست . با ما همراه باشید

جغرافیای فیلیپین 

در بالا گفته شد که فیلیپین در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است. کشور فیلیپین در ناحیه غربی اقیانوس آرام قرار گرفته است. دریای چین جنوبی ، ۷۶۰۰ جزیره فیلیپین را در  آغوش گرفته اند

تقسیم بندی فیلیپین : 

فیلیپین مجمع الجزایر است . برای سهولت ، به سه مجمع الجزایر از شمال به جنوب تقسیم شده است. این ۳ مجمع الجزایر بزرگ عبارتند از : لو زون ، مین دانائو ، ویسا یا . مساحت این کشور در حدود سیصد هزار کیلومتر مربع است. به لحاظ طول خط ساحلی ، رتبه پنجم را در میان کشورها را دارد.

جزیره های این سرزمین پوشیده از جنگل هستند و کوه های آتشفشانی دارند. سرسبزی این جزیره ها به دلیل قرار گرفتن در منطقه استوایی است و وجود این کوه های آتشفشانی.

کشور های هم جوار فیلیپین  

 ۱- شمال غربی : تایوان و چین

۲- شمال شرقی : ژاپن

۳-جنوب : اندونزی

۴- جنوب غربی : مالزی ، تایلند و سنگاپور

۵- در شرق هم به آب های فیلیپین و در غرب هم به دریای چین جنوبی محدود می گردد.

آب و هوای فیلیپین 

فیلیپین به دلیل موقعیت جغرافیایی اش ، دارای آب و هوای گرمسیری با میزان رطوبت بالا است. در درازای یک سال ، همیشه باران های سیل آسا و موسمی می بارد . سرسبزی بی اندازه این جزیره ها ، به همین دلیل است. دمای هوا بین بیست تا چهل درجه متغیر است.

میزان رطوبت :

رطوبت آن گاهی حداکثر تا ۹۰ درصد هم می رسد. از آنجایی که آتشفشان های بسیاری وجود دارد، وقوع زلزله در این جزایر معمول است.  در سال ۱۹۹۰ با وقوع آتشفشان از کوه پیناتابو  جزیره لوزون ، خسارت های بسیاری به این جزیره وارد آمد

philiphines pelikan parvaz

پایتخت فیلیپین ، مانیل زیبا

مانیل به عنوان پایتخت جمهوری فیلیپین ، در زمره ارزان ترین شهر های دنیاست . این شهر ، اخیرا بسیار پیشرفت نموده است. شهر مانیل در قسمت دهانه رود پاسیگ گسترش یافته است. این رود برای مانیل بسیار اهمیت دارد. در واقع تمامی شهر به این رود دسترسی دارند.

مانیل ، بزرگترین شهر و مرکز اقتصادی و سیاسی و تجاری و اداری فیلیپین است. بندر آن قلب تجاری کشور است . بیشترین مقدار صادرات و واردات این کشور از طریق همین بندر انجام می پذیرد.

تور فیلیپین ، دو شب مانیل + پنج شب بوراکای 

مهم ترین شهر های فیلیپین

۱- مانیل ( Manila) :

پایتخت این کشور که در بالا توضیح داده شد.می‌توانید برای دیدن آثار تاریخی و معماری‌های خلاقانه به مانیل پایتخت سفر داشته باشید. جاذبه های گردشگری مانیل عبارتند از :

۱- ریزال پارک مانیل

۲- قلعه سانتیاگو مانیل

۳- کلیسای سنت آگوستین :

این کلیسای از قدیمیترین کلیساها در کل کشور است. ساخت آن به اوایل قرن هفدهم میلادی باز می گردد. هنگامی که کلیسا ساخته شد، در بنای آن از چوب و نخل استفاده شد. بعد ها برای استحکام بیشتر در ساخت آن سنگ به کار بردند. تا به امروز هم این کلیسا سر پا بوده و جاذبه گردشگری مانیل است. سبک ساخت آن باروک است. در یونسکو ، این اثر ثبت گردیده است. در تور فیلیپین ، با سفر به مانیل ، می توانید با خرید تور شهری ، به دیدن این کلیسا بروید.

۲- داوائو ( Davao) :

بزرگترین شهر فیلیپین به لحاظ وسعت است. بهترین مقاصد گردشگری این شهر ، پارک طبیعی eden است. باغ ساحلی malagos ، لبه ساحلی jack ، کوه apo که بلندترین کوه تمام فیلیپین است. داوائو موطن اصلی پرنده ملی فیلیپین است. عقاب فیلیپینی یا عقاب میمون خوار ، حیوان ملی این کشور است.

۳- سبو (Cebu) :

شهر محبوب مردم محلی و مردم دنیا . یکی از شناخته شده ترین جزیره های فیلیپین است که طرفداران بسیاری دارد. از مقاصدی است که در تور فیلیپین به مسافران ارائه می شود. سبو یکی از قدیمی ترین شهر های فیلیپین است. همچنین اولین شهری است که روند مسیحی شدن در آن شروع شد. زندگی و تفریح در این جزیره بیست و چهارساعته است. شهر سبو را به نام « بانو یا ملکه جنوب » می خوانند. نکته ای که در مورد آب و هوای سبو وجود دارد این است که . آب و هوایش معتدل است.

philiphines pelikan parvaz

مکان هایی که در سبو برای گردشگران جاذبه دارد :

۱- جزیره مکتان :

بخشی از سبو است که با پل به آن متصل است. سواحل آرام شنی و دریای زلال ، تفریحات آبی از چیزهایی است که می توان از آنها لذت وافر برد.

۲- جزیره بانتایان :

تفریحات ساحلی ، اجاره کایاک ، صخره های آهکی عالی ، سواحل شنی ، تالاب های بی نظیر را به یاد داشته باشید. تفریحات و زندگی بیست و چهار ساعته ، اقامتی خوش را فراهم می کند. در تور فیلیپین ، با سفر به سبو ، این جزیره را از قلم نیندازید.

۳- خیابان کُلُن :

منطقه ای قدیمی است که کوتاهترین جاده ملی فیلیپین نام دارد. نام این خیابان قدیمی از کلومبوس برگرفته شده است. این منطقه برای گشت و گذار و خرید و فشن بسیار مناسب است.

۴- خیابان شماره بیست و دو :

از جمله خیابانهایی که از قدم زدن در آن خسته نخواهید شد. نواختن آهنگ درخواستی و تئاترهای کمدی ، دراین خیابان برگزار می شود.

۵- کلیسای باسیلیگ ( به انگلیسی Basilica Del Santo Nino )

کهن ترین کلیسای سبو است. در قرن ۱۶ در این جزیره ساخته شده .

۶- قلعه سن پدرو ( به انگلیسی Fort san Pedro ) :

از جمله کهن ترین و البته کوچک ترین قلاع فیلیپین است.

۷- آبشار کاواسان :

برای رسیدن به این آبشار باید چهار ساعت فاصله را طی کنید. این فاصله برای شما مملو از حیات وحش و درختان بی نظیر است . آبتنی در ریزشگاه خنک آبشار ، تجربه ای تکرار نشدنی است. یک از جاذبه های تور فیلیپین ، دیدار از آبشار کاواسان است.

۸- چلیپای ( صلیب ) ماژلان :

نماد شهر سبو را این صلیب تشکیل می دهد . صلیب ماژلان در سال ۱۵۲۱ در این شهر نصب گردید. نصب آن توسط ملوانان اسپانیایی صورت پذیرفت .

۹- معبد تائویست ( به انگلیسی Taoist temple ):

در سال ۱۹۷۲ این معبد در منطقه beverly hills سبو ساخته شد. ساخت این معبد به دست چینی ها صورت گرفت.

۱۰- پیکره لاپو – لاپو :

تندیسی به قامت بیست متر ، با یاد قهرمان مسلمانی که در قرن ۱۶ با استعماگران جنگید و کشته شد.

philiphines pelikan parvaz