تور گرجستان لحظه آخری

4 شب و 5 روز - قیمت از: 790000 تومان
نام هتل درجه خدمات ۲ تخته (هر نفر) ۱ تخته (هر نفر) کودک با تخت کودک بدون تخت توضيحات


خدمات تور

پرواز قشم ایر

خدمات شامل : بلیت رفت وبرگشت هواپیمایی قشم ایر– ترانسفر فرودگاهی- لیدر فارسی زبان–اقامت در هتل با صبحانه – بیمه مسافرتی

توضیحات

-نرخ کودک زیر ۲ سال ۱۹۰,۰۰۰ تومان نت می باشد، کمیسیون کودک با تخت نصف و کودک بدون تخت بدون کمیسیون می باشد.
-اعتبار پاسپورت از زمان خروج از کشور حداقل ۶ ماه بوده و مسئولیت کنترل پاسپورت به عهده ی آژانس درخواست کننده می باشد.
-درخواست اژانس همکار به منزله پذیرش قوانین پرواز و هتل چارتر می باشد.پرداخت ۵۰ % مبلغ تور در زمان ثبت نام الزامی است.
-هزینه بیمه ی افراد بالای ۶۵ سال ۷۵,۰۰۰ تومان می باشد که جداگانه دریافت می گردد.
-در صورت کانفرم نبودن هتل درخواستی هتل مشابه جایگزین می شود.

در صورت اطلاع از تاریخ حرکت و نام هتلها لطفا با کانتر مربوطه در شرکت پلیکان پرواز تماس حاصل نمایید .


تلفن : ۰۲۱۸۸۱۷۱۰۶۱

شما می توانید این تور را از طریق تلگرام به سایر دوستان خود معرفی کنید

ارسال به دوستان

دانلود این پکیج

دانلود

 تور گرجستان لحظه آخری

گرجستان یکی از مناطق اروپای شرقی است. تور گرجستان لحظه آخری این کشور در ساحل دریای سیاه قرار گرفته و حدود میان اروپا و آسیا را شکل می‌دهد. از نیمه های دهه‌ی ۲2۰۰ میلادی، صنعت توریستی این کشور شروع به گسترش یافتن کرده است و زیربناهای توریستی در این کشور در حال افزایش و پیشرفت هستند. به طوری که هر روز بر شمار مسافران این کشور زیبا اضافه می‌شود. تور گرجستان از تورهای جذاب خارجی برای ایرانی ها نیز هست و اغلب ایرانی ها که نیت دارند در تعطیلی های خود سفرهای خارجی را تست کنند، گرجستان را انتخاب می‌کنند.

شرایط آب‌و‌هوایی تور گرجستان لحظه آخری

دمای گرجستان از سوی غرب تحت اثر آب‌و‌هوای نیمه‌گرمسیری و از سوی شرق تحت اثر آب‌و‌هوای قاره‌ای است. منطقه‌ی کوهی قفقاز جلوگیری از ورود هوای سرد از سوی شمال می کند. دمای گرم و مرطوب ناشی از نزدیکی به دریای سیاه در مناطق پست ساحلی دیده می‌شود. بلندا از سطح دریا و مسافت تا دریای سیاه، گوناگونی آب‌و‌هوایی را در مطقه های گوناگون ایجاد می‌کند. در ساحل دریای سیاه، از آبخاز تا قلب ترکیه و در منطقه‌ای به اسم زمین‌های پست کولخیس، آب‌و‌هوای نیمه‌گرمسیری غالب است. متوسط دمای هوا در فصل زمستان در این منطقه های ۵ درجه سانتی‌گراد و در تابستان 25 درجه سانتی‌گراد است.

مناسب ترین موقع برای سفر تور گرجستان لحظه آخری

در کل گرجستان یک کشور 4 فصل است. در اصل می‌توان گفت فصل پرمسافر و کم توریست در قیاس با باقی کشورهای گردشگری، در گرجستان وجود ندارد و در کل سال می‌توان به این کشور باشکوه سفر کرد. این کشور با توجه به شرایط جغرافیایی که دارد، دمای گوناگونی دارد که اغلب نیمه گرمسیری است. در کل در هیچ کدام از زمان های سال محدودیتی برای سفر به گرجستان وجود ندارد.

فصل بهار یعنی از ماه مارس الی مه، مناسب ترین موقع برای سفر است. در این فصل، هوا مطبوع. در ماه‌های آخر بهار معمولا بارش بیشتر است. پس در کنار سایر وسایلی که می‌برید، چتر و بارانی را فراموش نکنید.

مخارج سفر تور گرجستان لحظه آخری

مخارج غذا

گرجستان به علت غذ اهای خوشمزه اش معروف است. در این کشور گذینه های متعددی برای غذا دارید. هم رستوران‌های معمولی و وسیع با نرخ های گوناگون و نیز بوفه های خیابانی که اصولا غذاهای کم هزینه ای دارند. غذا و نوشیدنی در گرجستان در کل نرخ های اقتصادی دارد و یکی از جذاب‌ترین قسمت های سفر شما، تست کردن مزه گوناگون و فراموش نشدنی آنها است. با دادن 22 لاری می‌توانید در رستوران‌های عادی برای وعده‌ی ناهار غذا بخورید. فست فودها مانند مک دونالد در حدود 15 لاری خرج دارند.

مخارج سکونتی تور گرجستان لحظه آخری

یافتن جایی برای سکونت در گرجستان خیلی آسان است. با نرخ های گوناگون می‌توانید یک سکونتگاه خوب در گرجستان یافت کنید. سکونت در خوابگاه های مناسب با صبحانه مجانی، شبی ۷5 لاری خرج دارد. با دادن شبی ۴5۰ لاری می‌توانید در هتل‌های خوب سکونت کنید. نرخ سکونت در هتل‌های عادی از ۱2۰ لاری آغاز می‌شود.

نقل و انتقال همگانی تور گرجستان لحظه آخری

برای گردش میان شهرها، می شود از ترن و مینی‌بوس‌هایی به اسم مارش روتکا استفاده کنید. برای کم کردن مخارج خود در حالی که دسته جمعی سفر می‌کنید، می‌توانید وسیله های نقل و انتقال شخصی اجاره کنید. مخارج مینی‌بوس‌ها برای سفرهای میان شهری حدود ۱5 تا ۲8 لاری و برای سفرهای درون شهری کمتر از  10 لاری است.

پیشنهاداتی برای کم کردن مخارج تور گرجستان لحظه آخری

در خوابگاه ها سکونت کنید

با پیشرفت صنعت توریست در گرجستان، گوناگونی مکان های سکونتی نیز بیشتر شده است. شمار خوابگاه ها نیز در این کشور فراوان است و البته خدمات خوب و کاملی دارند. مناسب ترین کار برای اینکه مخارج سفر خود را کم کنید ، سکونت در خوابگاه است. البته مکان های سکونتی در کل در گرجستان پرهزینه نیستند.

خودتان غذا درست کنید تور گرجستان لحظه آخری

غذاهای گرجستان خیلی خوشمزه و معروف هستند. بعضی از وعده‌های غذایی را در رستوران‌ها و کافه‌ها میل کنید و مزه غذاهای سنتی را بچشید ولی تلاش کنید برخی از وعده‌های غذایی را خودتان درست کنید.

جاذبه های توریستی تور گرجستان لحظه آخری

کشور گرجستان هر روز بیشتر مورد توجه مسافران قرار می‌گیرد و صنعت توریست در این کشور رشد سریعی دارد. گوناگونی جاذبه‌های طبیعی یکی از علت های جذابیت گرجستان برای مسافران است. کوهستان‌های زیادی، شرایط خوبی برای اقسام تفریح ها و ورزش‌های فضای باز محیا کرده است؛ آب‌و‌هوای مطبوع، اثرهای معماری بی نظیر، سایت‌های باستان‌شناسی و مرکز مدرن و زیبا از دیگر جاذبه های گرجستان هستند که توجه مسافران را جلب می‌کنند.

 

کاخ ناریکالا تور گرجستان لحظه آخری

این کاخ در قرن 4 بنا شده ولی بعدها و در زمان گوناگون باستانی، قسمت هایی به آن اضافه شده و در انتها در دوران مغول‌ها به نارین کاخ تغییر اسم یافته است. قسمتی از این کاخ در اثر زلزله خراب شده است. در قسمت پایینی کاخ، کلیسایی به اسم کلیسای سنت نیکلاس قرار دارد که به تازگی مرمت شده است. محیط درونی این کلیسا با آثار دیواری زیبایی مزین شده است که تصاویری از انجیل و گذشته گرجستان را به نمایش می‌گذارند.

کوه قازبگی تور گرجستان لحظه آخری

یکی از معروف ترین جاذبه‌های گردشگری گرجستان، کوه قازبگی است. اگر از مشتاقان به ورزش در طبیعت و پیاده‌روی هستید، نمی‌توانید از سر زدن به این کوه بگذرید. ضمن اینکه دامنه‌های بی نظیر این کوه جایی بی نظیر برای تفریح در طبیعت و پیاده‌گردی است، کوه‌نوردان هم می‌توانند رسیدن به قله را در برنامه‌ی سفر خود بگنجانند. این کوه که قسمتی از کوه‌های قفقاز است، یکی از مرتفع ترین کوه‌های منطقه حساب می‌شود و منظره های بی نظیر از دیدنی های حوالی را به نمایش می‌گذارد.

متسختا تور گرجستان لحظه آخری

اگر قصد دارید گرجستان واقعی را ببینید، حتما باید به شهر باستانی متسختا مسافرت کنید. این شهر که به عنوان یکی از اثرهای بین المللی یونسکو انتخاب شده است، بعضا با اسم مرکز معنوی گرجستان مشهور است. کاخ های باستانی، کلیساها و معابد کهن این شهر، تمام علائم از گذشته عجیب این کشور هستند. ساختمان متسختا در نیمه‌ی 2 هزاره‌ی اول قبل از میلاد گذاشته شده است. امروز این شهر در قسمت باریکی در طی ساحل رود کر و آراگوی کشیده شده و حدودا به شکل کامل توسط کوهستان‌ها، محاصره شده است.

تفلیس تور گرجستان لحظه آخری

تفلیس، مرکز و وسیع ترین شهر گرجستان است. سفر به گرجستان بدون دیدن مناظر این شهر بی نظیر، کامل نمی‌شود. این شهر، سنت، معماری و گذشته گرجستان را به خوبی نشان می‌دهد. ضمن کوچه‌های باریک و سنگ‌فرش و خانه‌های کهن، جذابیت ها و خدمات مدرن نیز در این شهر وجود دارد. در اصل، تفلیس مخلوطی از گذشته و امروز است و تمام سلایق را راضی می‌کند. بازار‌های بی نظیر، کاخ های کهن، کلیساهای ویژه و هزاران جاذبه‌ی دیگر در تفلیس پذیرای مسافران است.

باتومی تور گرجستان لحظه آخری

اگر اقامتگاه های ساحلی را دوست دارید، در باتومی جذابیت های زیادی انتظار شما را میکشد. این شهر در جوار دریا قرار گرفته و یکی از جذاب ‌ترین مناطق توریستی در گرجستان است. این شهر بندری به تنها صدها جاذبه‌ی توریستی دارد که سلیقه‌های گوناگون را ارضا می‌کند. در این شهر از راه رفتن در سکونتگاه های ساحلی و غذا خوردن در رستوران‌ها و کافه‌های کنار دریا فیض می‌برید. بوستان دلفین‌ها، باغ گیاه‌شناسی، تله‌کابین آرگو، پارک آبی، آکواریوم، کلیساها و پل‌های باستانی، بخشی از دیدنی‌های باتومی هستند.

واردزیا تور گرجستان لحظه آخری

واردزیا یک شهر صخره ای در جنوب گرجستان است که در سفر به این کشور، دیدن از آن را نباید فراموش کنید. این مجموعه‌ی باستانی از منازلی مانند غار درست شده و یک معبد نیز دارد که برای قرن 12 میلادی است.

 

 

زوگدیدی تور گرجستان لحظه آخری

زوگدیدی یکی از مناطق شمال غربی این کشور است. این شهر پرازدحام پذیرای شماری از اثرهای معماری بی نظیر مانند قلعه ملکه، قلعه نیکو است. این شهر باستانی نیز با وجود اثرهای معماری باشکوهی که دارد، می‌تواند از مناطق جذاب شما در گرجستان باشد.

برجومی تور گرجستان لحظه آخری

این شهر کوچک اسپا در غرب منطقه واقع شده و به علت منبع های آب معدنی معروف است. مسافران با سکونت در اقمتگاه هایی که حوالی این چشمه‌ها بنا شده است، می‌توانند مستقیم به منبع آب دسترسی داشته باشند. برای اینکه از دیدن منظره های بی نظیر تپه‌های حوالی فیض ببرید می توانید از بوستان ملی برجومی بازدید کنید.

رژیم غذایی تور گرجستان لحظه آخری

ضمن دیدنی های خاص کوهستانی، معماری زیبا، مردم مهمان‌نواز و اثرهای باستانی دیدنی و ویژه، یک علت اصلی دیگر برای اینکه گرجستان را به عنوان کشور سفر خود انتخاب کنید، وجود دارد و آن آشپزی بی نظیر و غذاهای خوشمزه این کشور است. ضمن اینکه اسم غذاهای گرجستانی در جهان کمتر شنیده می‌شود ولی آشپزی این کشور چیزی نیست که بتوانید آسان از کنار آن رد شوید.

معروف ترین غذاهای گرجستان تور گرجستان لحظه آخری

کاچاپوری تور گرجستان لحظه آخری

این غذا یکی از لذیذ ترین غذاهای این سزرمین است که با نان و پنیر درست می‌شود. در گرجستان اقسام گوناگونی از این نان درست می‌شود که نام ها و مزه ها و ظاهر های گوناگونی دارند. به برخی از آنها تخم‌مرغ آب‌پز و پنیر اضافه تر افزوده می‌شود. در یک آمارگیری در سال ۲۰10، 90 درصد گرجستانی‌ها گفتند که این غذا را از پیتزا بیشتر دوست د ارند. کاچاپوری در مناطق دیگر نیز مشهور است. برای مثال در روسیه و یک غذای محلی در ارمنستان است.

خینکالی، دامپلینگ گرجستانی  تور گرجستان لحظه آخری

از دیگر از غذاهای خوشمزه گرجستان که آن را در همه رستوران ها می‌توان یافت ، خینکالی اسم دارد. این غذا در اصل سبکی دامپلینگ است که به دیم سام شبیه است. دامپلینگ خمیری است که با مواد گوناگون پر می‌شود. برای درست کردن خینکالی نیز خمیر را با گوشت و اقسام ادویه‌ پر می‌کنند.

چورچخلا تور گرجستان لحظه آخری

اگر از دوستداران به شیرینی‌ هستید، این شیرینی خوشمزه را نباید از دست بدهید. مواد اصلی درست کردن این شیرینی که شکلی مانند به شمع دارد، آرد، شیره یا پوراب انگور و اقسام مغزها است. برای درست کردن این شیرینی، مغزها به ویژه گردو را نازک می‌کنند و بعد در موادی که از آرد و عصاره‌ی انگور درست کرده‌اند، می‌ خوابانند و در انتها خشک می‌کنند.

لوبیو تور گرجستان لحظه آخری

علاقمندان غذاهای گیاهی یقینا از خوردن این غذا فیض می‌برند. یک غذای بومی بی نظیر خوشمزه که با مخلوط کردن لوبیا، پیاز، گردو، گشنیز و جعفری و سیر درست می‌شود. این خوراک یکی از برترین غذاهای محلی است که معمولا نظر گیاه‌خواران را به خود می کشاند. اقسام گوناگونی از این غذا وجود دارد که هم آن را سرد و هم گرم می خورند. این غذا نیز مانند دیگر غذاهای گرجستان، ادویه‌ گوناگون دارد اما تند نیست.

 

چاکاپولی تور گرجستان لحظه آخری

این خوراک خوشمزه گرجستانی از گوشت گوسفند یا گوساله با پیاز و فلفل، آلوچه و ترخون درست می‌شود. فقط لازم است تا یک مرتبه این خوراک خوشمزه را تست کنید و به فرق آشپزی این کشور با دیگر مناطق جهان پی ببرید. برای مزه دار کردن غذا به جز ادویه از سبزیجات خوش بو مانند نعناع و ریحان و سیر استفاده می‌کنند.

ساتسیوی ، مرغ با سس گردو تور گرجستان لحظه آخری

این غذا که اصولا یک غذا برای فصل زمستان در گرجستان است، غذای خوش طعم است که از گوشت مرغ یا بوقلمون درست می‌شود و با با یک سس خوشمزه سرو می‌شود. این سس را از گردو، سبزی های خوشبو و سیر درست می‌کنند. این غذا را اغلب در روز های کریسمس و سال جدید می پزند. حتی در رستوران‌های سرزمین های دیگر نیز می‌توانید این غذا را بیابید. این سس گردو را در برخی از غذاهای دیگر نیز به کار می‌برند.

متسوادی ، شیشلیک گرجستانی تور گرجستان لحظه آخری

این غذای خوشمزه که در لیست هر رستورانی یافت می‌شود، در بخش کباب‌ها قرار می‌گیرد. برای درست کردن آن با توجه به سلیقه از گوشت‌های گوناگون استفاده می‌کنند. گوشت را در سس های مخصوصی از قبیل سرکه و میوه‌های ترش از پیش می‌ غلطانند بعد آنها را سیخ می‌کنند و روی آتش کباب می‌کنند. بعضی اوقات در بین قسمت های گوشت از سبزیجات مانند فلفل و گوجه نیز استفاده می‌کنند. اگر به غذاهای گوشتی آن نیز از مدل کبابی علاقه دارید، این غذا را نباید فراموش کنید.

اینها مثال هایی از غذاهای جذاب گرجستان هستند. البته آشپزی گرجستان خیلی گسترده و گوناگون است و تنها به این غذاها ختم نمی‌شود.