تور کوبا

14 شب و 15 روز - قیمت از: 4190 دلار
نام هتل درجه خدمات ۲ تخته (هر نفر) ۱ تخته (هر نفر) کودک با تخت کودک بدون تخت توضيحات


خدمات تور

پرواز امارات

14 شب و 15 روز

2 شب هاوانا ، 3 شب وارادورا ، 4 شب کنکن ، 2 شب مریدا ، 3 شب مکزیکوسیتی

برنامه سفر :

روز اول : ورود به شهر هاوانا ، ترانسفر به سمت هتل و اخذ اتاق و استراحت

روز دوم :صرف صبحانه ، اجرای گشت نیمروز شهری شامل بازدید از مناطق قدیمی و تاریخی شهر ، میدان انقلاب ، موزه شهر ، میدان کلیسا ، میدان سان فرانسیسکو ، میدان ارتش ، میدان قدیمی

روز سوم : صرف صبحانه ، و حرکت زمینی 3 ساعته زمینی تا شهر وارادورا و اقامت در هتل

روز چهارم : صرف صبحانه ، اقامت در هتل و استفاده از خلیج زیبای مکزیک all inclusive

روز پنجم : صرف صبحانه ، اقامت در هتل و استفاده از خلیج زیبای مکزیک all inclusive

روز ششم : صرف صبحانه ، ترانسفر به فرودگاه هاوانا و سفر به سمت کانکن و اقامت در هتل

روز هفتم : صرف صبحانه ، اقامت در هتل و استفاده از ساحل all incclusiv

روز هشتم : صرف صبحانه ، بازدید از شهر ساحلی و باستانی فوق العاده زیبای xel ha خدمات all inclusiv

روز نهم : صرف صبحانه ، اقامت در هتل و استفاده از ساحل all incclusiv

روز دهم : صرف صبحانه و حرکت به سمت شهر مریدا به صورت زمینی در حدود 4 ساعت و بازدید از منطقه chichen ltza و میدان هزار ستون و ورود به شهر مریدا و اقامت در هتل و استراحت ، بعد از ظهر بازدید از قدیمی ترین خانه شهر ، میدان اصلی ، کاخ حکومتی ، ساختمان شهرداری مریدا و استانداری ، بعد از ظهر وقت آزاد برای خرید در بازارهای دست فروشی در سطح خیابانهای شهری

روز یازدهم : صرف صبحانه ، گشت تمام روز ، بازدید از یکی از معابد مایاها ، uxmal در فاصله 80 کیلیومتری جنوب شهر مریدا ، صرف ناهار در رستوران ، هزینه به عهده مسافرین ، سپس ادامه به مسیر منطقه kabah مرکز جشنهای رسمی مایاها و برگشت به هتل

روز دوازدهم : صرف صبحانه ، و حرکت به سمت فرودگاه جهت عزیمت به مکزیکوسیتی و استقرار در هتل و استراحت

روز سیزدهم : صرف صبحانه ، گشت شهری شامل بازدید از منطقه قدیمی شهر ، میدان zocalo و ساختمانهای اطراف آن ، کلیسا و کاخ ریاست جمهوری و موزه مردم شناسی ، بعد از ظهر بازدید از دریاچه و کانال xochimilco که ورودیه گشت قایق بعهده مسافر می باشد و بازگشت به هتل

روز چهاردهم : اقامت در هتل و وقت آزاد

روز پانزدهم : صرف صبحانه ، حرکت به سمت فرودگاه جهت عزیمت به آمستردام و بازگشت به ایران

توضیحات

به مبالغ دلاری پکیج مبلغ 7980000 تومان و برای کودک 2 تا 5 سال 6980000 تومان اضافه خواهد شد

مدارک لازم جهت اخذ ویزا : 6 قطعه عکس رنگی 3*4 ، اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار و حداقل 3 صفحه خالی ، 3 نسخه معرفی نامه شغلی مسافر در سر برگ محل کار یا شرکت بصورت انگلیسی یا ترجمه شده با قید حقوق و دستمزد و مدت زمان سابقه کار در آنجا ، اصل و کپی از سه فیش حقوقی اخیر ، 3 ترجمه سند مالکیت بنام شخص متقاضی ، 3 نسخه گواهی حساب بانکی 6 ماهه بصورت انگلیسی از امور بین الملل که مسافر در آن حساب دارد که نشان دهنده تاریخ و رقم افتتاح حساب تعداد گردش و رقم باقیمانده حساب می باشد ( گواهی تمکن مالی ) بعلاوه یک سری کپی از ویزاهای قبلی مسافرین بعلاوه کپی از صفحات اول و دوم شناسنامه متقاضی و ترجمه سند ازدواج

مسافرین می بایست در تاریخ تعیین شده سفارت جهت مصاحبه حضوری حضور داشته باشند و اصل مدارک باید در زمان مصاحبه به افسر سفارت ارائه شود

تلفن : 02188171061

شما می توانید این تور را از طریق تلگرام به سایر دوستان خود معرفی کنید

ارسال به دوستان

دانلود این پکیج

دانلود

تور کوبا

مسافرت به تور کوبا بی تردید می تواند از به یادماندنی ترین خاطره شما باشد برای آشنایی با مخارج مورد نیاز این سفر هیجانی با پلیکان پرواز همراه باشید.

زمانی که برای یک سفر به تور کوبا حاضر شده و برنامه ریزی می نمایید بسیار مهم است که برای هزینه سفرتان و روش پرداخت ‌تان زمانی ‌که در حال گردش در این جزیزه بی همتا هستید تدبیری کرده باشید. چنانچه دارای کارت اعتباری هم باشید در حینی که یافتن اینترنت اصولا کم یاب و  دشوار است، قادر نخواهید بدو مانند زمان حضور در مابقی کشورها نمی‌توانید مثل زمان حضورتان در دیگر کشورها از بانک‌ها و تبدیل ارزهای آنلاین استفاده کنید و ناچارید از پیش «پول نقدِ دمِ دست» آماده کرده باشید.

پیش از این که حدس بزنید که چقدر پول و هزینه باید برای سفر به تور کوبا کنار بگذارید، باید نخست با ارز جاری کوبا آشنا بشوید که البته 2 نوع ارز در کوبا وجود دارد –  چیزی مثل فرق ریال و تومان در ایران که البته خیلی زمان ها توریست های خارجی را گمراه می‌کند.

پزو پول رسمی کوبا است که آن را «کوپ» نیز می نامند؛ هر ۲8 پزو برابر 1 «کوک» کوبا (پول تبدیل شده کوبا) است که حدودا 1 دلار آمریکا می‌شود.

پزو، پول رسمی کوبا

این ارزی است که حقوق ملت کوبا به آن داده می‌شود. با استفاده از پزو می‌توانید چیزهای اولیه و کم هزینه تر را تهیه کنید.

مهم است که فهمیده شود که این پول ویژه مردم کوبا نبوده، خارجی‌ها هم می‌توانند برای مصارفی مانند استفاده از اتوبوس‌های شهری که اصولا خیلی شلوغ هستند و جای نفس کشیدن ندارند، خرید میوه و سبزی از بازارچه، سوار شدن تاکسی‌های همگانی، خرید اسنک‌ها و سرخ کردنی‌های کنار خیابان، خرید مصارف اولیه یا وعده‌های خوراکی کوچک مانند پیتزا، بستی و آب میوه از پزو استفاده کنند.

کوک، پول تبدیل شده کوبا

این پول اغلب برای موارد مجلل استفاده می‌شود و البته در طی سفرتان در به تور کوبا، بیشتر زمان ها خودتان را در حال خرج کردن این نوع از پول خواهید دید. افراد بومی هم که اغلب دریافت کننده این پول هستند عموما در صنعت گردشگری کار می‌کنند مثل رانندگان تاکسی، کارکنان هتل ها، لیدر های گردشگری و مالکان «کاسا پارتیکولار» ها.

کاسا پارتیکولارها منزل هایی هستند که با اجازه دولت میتوان در آن‌ها سکونت داشت و مثل پانسیون از شما استقبال می نمایند و این اماکن را با نشانه ویژه ها روی سردر آن‌ها می‌توان یافت.

اگر یک کوبایی باشی و حقوق را به «کوک» دریافت کنی بسیار فوق العاده میباشد. با هر 1 «کوک» که برابر 27 پزو میباشد می‌توانید 27 لیوان آب‌ میوه خریده یا 27 بار سوار اتوبوس شوید. حواستان باشد اگر یک نوازنده بومی خواست برای شما بنوازد و پولی بگیرد 1 «کوک» خیلی زیاد است.

با «کوک» می‌‌توانید هزینه 1 غذای کامل در رستوران، نوشیدنی یا آب بطری، تیکت اتوبوس گردشگری، مخارج اینترنت، کرایه هتل یا «کاسا» و یا اجاره اتومبیل یا اسکوتر را بپردازید.

حقیقت این است که این 2 مدل پول خیلی شبیه به هم هستند، و لحظه رسیدنتان به کوبا تلاش نمایید زود با آن‌ها آشنایی پیدا کنید تا مبادا سرتان کلاه رود. همین‌طور یادتان باشد زمانی که «کوک» پرداخت می‌کنید پول خردی که تحویل می‌گیرید نیز به «کوک» باشد. بعضا مردم به جای «کوک» به شما پزو برمی‌گردانند که یک بیست و پنجم «کوک» بها دارد.

حتما به یاد داشته باشید که قادر خواهید بود آنچه را که به پزو می فروشند با کوک پرداخت نمایید و برعکس آن فقط حواستان به قیمت تبدیل ها باشد.

توجه داشته باشید که اگر کردیت کارت به همراه داشته باشید و کارت شما از بانکی آمریکایی داده شده باشد این کارت در دستگاه‌های خودپردازکوبا کار نخواهد کرد. اما اگر کارتتان از کشور دیگری داده شده باشد در دستگاه‌های خودپرداز کوبا کار خواهد کرد اما به ازای هر تراکنش سه درصد کارمزد از آن کسر خواهد شد. به همین علت  اغلب مسافران تصمیم می‌گیرند پول نقد با خود به همراه بیاورند. یادتان باشد این وجه نقد دلار آمریکا نباشد. برای دلار آمریکا ده درصد کارمزد تبدیل واحد از شما گرفته می‌شود. همچنین دلار استرالیا برای تبدیل واحد اصلا قابل قبول نیست. بهترین ارز برای تبدیل در تور کوبا، دلار کانادا، یورو، پوند و پزوی مکزیک است.

حال که با فرق بین این 2 نوع پول مرسوم در تور کوبا آشنا شدید بپردازیم به نرخ ها در تور کوبا، برای سهولت در تبدیل ارز اغلب قیمت‌ها را به «کوک» که برابر 1 دلار آمریکا است می‌توان در نظر گرفت.

تور کوبا چقدر مخارج  برمی‌دارد؟

در این باره کوبا واقعا جالب است، مسافرت به تور کوبا همان مقدار که می‌تواند کم هزینه باشد، در عین حال می‌تواند خیلی گران نیز تمام شود، بسته به این دارد به اینکه به چه شکل مسافرت کنید. در زیر چند مورد ویژه از مخارج و تفاوت آن‌ها را با هم مرور می‌کنیم.

سکونت

25 تا 35 «کوک» برای یک «کاسا پارتیکولار» 2 اتاق خوابه به ازای هر شب. برای 1 مسافر آفر نیز در نظر گرفته می‌شود. این آفر به ازای هر شب در اتاق هتل معادل 30 تا 190 «کوک» است.

 

برای مسافران با هزینه کم

کوبا «کاسا پارتیکولار» یا  «کاسا» بهترین گزینه میباشد. «کاسا»ها کم هزینه و راحت میباشند و اقامت در آنها لذت خواهید برد.

مناسب ترین طریقه آشنایی با فرهنگ محلی و کوبایی ها سکونت در این کاساها می باشد در پرسیدن سوال‌هایتان درباره مردم و زندگی در کوبا تردید نکنید و االبته برای تمرین زبان اسپانیایی هم «کاسا»ها فرصت خوبی در اختیارتان می‌گذارند.

وعده غذایی را که صاحب ملک برایتان آماده می نماید فوق العاده میباشد. پیشنهاد می کنیم که 1 یا2 وعده روزانه تان را در «کاسا پارتیکولار» سرو نمایید.

کاسا پارتیکولار را می شود در درگاه HostelsClub.com پیدا کرد باقی درگاه ها مثل Booking.com را نمی توان در موتورهای جستجوی پیدا کرد. و از آنجایی که پیدا کردن اینترنت در کوبا کار سختی است و نیاز به صبر کردن در صف‌های دراز دارد خوب است قبل از رفتن به کوبا «کاسا» هایتان را بوک کرده باشید.

1 روش دیگر نیز این میباشد که بیخیال شوید و به هر منطقه ای که وارد شدید که در برنامه مسافرتتان بود.پای اتوبوس، مالکان «کاسا» ها از شما استقبال می کنند و به شما وعده خواهند داد، برخی هم به دروغ ادعا می‌کنند مالک «کاسا»یی هستند که شما رزرو کرده‌اید!

مسافرت کم هزینه به تور کوبا بدون یک برنامه ریزی خوب امکان‌پذیر نیست. برای یک بودجه بندی خوب نیز لازم است از قبل، شناخت درستی نسبت به سفرمان داشته باشیم. برای آشنایی با بودجه بندی سفر به تور کوبا با پلیکان پرواز همراه باشید

غذاها و نوشیدنی ها

نرخ خوراک و نوشیدنی خیلی متنوع است. برخی شهرها کم هزینه تر و برخی پر هزینه هستند. این موضوع اغلب به این بستگی دارد که چه مکانی را برای وعده غذایی‌تان انتخاب کنید. قطعا وعده‌های غذایی در «کاسا» ها کم هزینه تر از رستوران‌ها است.

بطری‌ های آب را هم باید جدی بگیرید. کوبا منطقه ای گرم است و قطعت علاقه ندارید آب بدنتان را از دست بدهید و گرمازده بشوید. 1 بطری 5/1 لیتری آب نزدیک 5/0 «کوک» است ولی مغازه‌دارها آن‌را نزدیک 5/1 «کوک» به توریست‌ها می‌فروشند زیرا می‌دانند که در آب و هوای کوبا این داستان بسیار مورد نیاز و ضروری است. بهترین روش این است که نرخ 5/0 «کوک» را از قبل بپردازید و نشان دهید که نرخ 1 بطری آب را می‌دانید. البته گاهی از «کاسا»ها نیز آب یا آب میوه مجانی ارایه می‌کنند. این مورد را می شود بی رودربایسی بپرسید.

در رستوران پیتزا را به نرخ 5/2 «کوک»، بشقاب گوشت و برنج را 8، اسپاگتی را 5/5، ماهی و برنج و سالاد را 9، خوراک لابستر را 10 و خوراک مرغ را نزدیک به قیمت 7 «کوک» می‌توانید تهیه کنید. خوراک‌های ارزانتر را هم مانند ساندویچ تخم مرغ یا بستنی به نرخ 1 پزو، آب میوه تازه به نرخ 1 پزو و پیتزای پنیر را به قیمت 6 تا 30 پزو بسته به سایز آن می‌شود خرید. بر خلاف تصور عمومی خوراکی‌ها در کوبا خیلی خوب هستند.

جذابیت ها و فعالیت ‌ها در تور کوبا

تمام موز ه‌ها، اماکنی جذاب و فعالیت‌های اجتماعی که می‌خواهید تجربه کنید با پول «کوک» پرداخت می‌شوند. ورودی موزه انقلاب هاوانا 8 «کوک» و موزه هنرهای زیبای هاوانا 7 «کوک» است. برای بازدید قلعه سنت کارلوس در هاوانا باید 7 «کوک» بپردازید. سواری ماشین های سلطنتی تا یک مکان جذاب بسته به حرفه چانه زنی شما بین 17  تا 27 «کوک» آب می‌خورد و یک اسب سواری 4 ساعته در «وینالس» نزدیک  30 کوک

این اسب سواری به مدت 3 ساعت در «ترینیداد» نزدیک 17 «کوک» می‌شود. ورودی غار «سنت توماس» در «وینالس» به همراه راهنما 12 «کوک» است. البته این هزینه ها برای خود کوبایی ها تفاوت دارد. مثلا به طور عادی قیمت 9 «کوک» ورودی موزه انقلاب برای خارجی ها، 9 پزو برای کوبایی هاست. اینجاست که فرق وجود دو مدل پول مرسوم برای مسافران خارجی و مردم بومی به چشم می‌آید. البته با توجه به میزان درآمد مردم بومی اگر قیمت گذاری این گونه نبود مردم بومی از پس دادن هزینه هنگفت برای دیدن بسیاری از مکان‌های باستانی و موزه‌ها و غیره برنمی‌ آمدند.

نقل و انتقال در تور کوبا

وسیله های نقل و انتقال متفاوتی در تور کوبا در دسترس است. هزینه ها بسته به شهرها متغیر است و هزینه هایی که در ادامه می‌آید برای هر وسیله نقلیه است نه برای هر فرد. تاکسی شخصی درون شهری برای هر سفر حدود 3 تا 8 «کوک» آب می‌خورد. نرخ تاکسی از فرودگاه هاوانا تا قلب شهر بیست و هفت کوک می باشد و اجاره تاکسی برای هر ساعت در شهر سی و دو کوک می باشد. تاکسی ها اصولا تاکسی متر دارند اما روشن نیستند یا کار نمی‌کنند، پس حتما قبل از ورود به تاکسی با راننده مبلغ را نهایی کنید.

تاکسی های همگانی نرخی برابر 6 پزو برای راه هایشان دریافت می‌کنند که حواستان باشد به «کوک» پرداخت نکنید!

در هاوانا ماشین‌های کهنه کلاسیکی را خواهید دید که خیابان‌ها را در راه های از قبل تعیین شده بالا و پایین می‌روند و مردم را در راهشان سوار می‌کنند. کافی است برای آنها دست تکان دهید. البته اگر از مسیرهایشان خبر نداشته باشید می‎‌تواند برای شما گمراه کننده باشد.

همچنین برای سفرهای میان شهری هم می‌توانید تاکسی همگانی به قیمت اتوبوس اجاره کنید. از ترینیداد تا هاوانا نرخ تاکسی های همگانی 28  «کوک» برای هر نفر است.

اتوبوس‌های درون شهری خیلی ارزان هستند، تنها چهارصدم «کوک» ! به همین علت هم همیشه مملو از مسافر هستند. ولی اگر راهتان را از پیش بدانید انتخاب مناسبی هستند.

اتوبوس های آسترو

این اتوبوس‌ها اصولا 5/1 اتوبوس‌های «ویازول» هزینه دارند و انتخاب خوب بین شهری هستند ولی صندلی‌های کمی را برای مسافران خارجی در نظر گرفته‌اند و همچنین قدیمی تر هستند و از نظر تایمی و ساعت حرکت کمتر قابل اعتمادند.

اتوبوس‌های ویازول

این‌ها اتوبوس‌های گردشگری هستند و کولر دارند و سر تایم حرکت می‌کنند و از این نظر مطمئن ‌تر اند. اتوبوس‌های ویازول هزینه ای برابر 5 تا 6 «کوک» در ساعت دارند. با این اتوبوس‌ها برای راه هاوانا به وینالس 15 «کوک»، برای وینالس به سینفوئگوس 38 «کوک»، سینفوئگوس به ترینیداد 8 «کوک» و از ترینیداد به کاماگوئی باید 18 «کوک» بپردازید.

تاکسی های دوچرخه ای 1 تا 5 کوک

این راه نقل و انتقال اغلب مقداری عذاب وجدان آور است. صاحب دوچرخه در درجه 38 درجه کوبا مبلغی میان 1 تا 5 «کوک» را طلب می‌کند که جای چانه زدن نیز دارد. ولی زمان چانه زدن در نظر داشته باشید که این شغل بسیار پر زحمتی است.

اسکوترها برای هر روز 27 «کوک» اجاره داده می‌شوند و اگر برای ۳  روز آن‌ها را کرایه کرده باشید با ۲۰ «کوک» در هر روز هم می‌توانید به توافق برسید.

هزینه روزانه کل سفر به تور کوبا

ما پس از پشت سر گذاشتن 30 روز در تور کوبا 1800 «کوک» برای 2 نفرمان خرج کردیم که حدودا معادل است با 70 «کوک» برای هر نفر در روز. البته این مبالغ برای ما 2 نفر بود که می‌خواستیم بیشتر خرج کنیم و با استفاده از اینترنت، آنلاین نیز باشیم! ولی اگر شما بخواهید خوراک پزویی بخورید و از وسایل نقلیه همگانی استفاده کنید هزینه‌ها می‌تواند بلکه کمی پایین از این نیز باشد.

ما درخانه های «کاسا پارتیکولار» سکونت کردیم و تاکسی های دوچرخه‌ای اجاره کردیم ولی از سمت دیگر برای خوراکی بیشتر خرج کردیم و فعالیت‌هایی مانند اسب سواری و غارنوردی انجام دادیم. اما باید یادآوری کنیم که هر پنی از پولی که برای گردش در کوبا خرج کردیم واقعا می‌ارزد.