تور عمان ۵ روزه ( ۱ شب مسقط + ۳ شب صلاله )

بزودی - قیمت از:
نام هتل درجه خدمات ۲ تخته (هر نفر) ۱ تخته (هر نفر) کودک با تخت کودک بدون تخت توضيحات


شما می توانید این تور را از طریق تلگرام به سایر دوستان خود معرفی کنید

ارسال به دوستان

دانلود این پکیج

دانلود

تور عمان ۵ روزه

تور عمان ۵ روزه عمان که نام اصلی آن سلطنة عمان کشوری زیبا است. عمان در جنوب کشور عربستان واقع شده استنگینی زیبا با طبیعتی غریب که در جوار دریای عرب و دریای عمان دامن گسترانیده است. آب و هوایی خاص دارد . چنانکه در لحظه ای توفان شن چشمان همگان را می بندد. لحظه ای بعد آفتاب با انوار طلاییش آرامش را با خود به همراه می آورد . لحظه ای بارانی شدید و سیل آسیا تمامی خاک را می شوید . زمانی بعد چنان آفتاب بی مهابا می تابد گویی هیچ گاه باران در آن سرزمین نباریده است. این سرزمین ترکیبی از آفتاب و باران و ابر و شن و توفان است.  با این همه هیاهوی طبیعت ، بی شک کشور پادشاهی عمان سرزمینی آرام  است. دراین سرزمین مساجدی زیباست که بمحض ورود به حریم آنها، اتمسفر عرفانیش تمام وجود را تسخیر می کند.

تور عمان ۵ روزه

جهت مشاهده سایر تورهای عمان از اینجا وارد شوید

اطلاعات کلی :

تور عمان ۵ روزه

بعنوان نگین خاور میانه ، حیف است که همچنان برای ما ایرانی ها مهجور مانده است. وقت آن است کمی درباره آن بیشتر بدانیم .  نسبت به سفر به این سرزمین زیبایی ها برنامه بریزیم . پایتخت این سرزمین زیبا مسقط است. جمعیت این سرزمین حدود ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر است. این سرزمین عمارت های باشکوه بسیار در دل خود دارد . از آسمانخراش های بی قواره که چون نیزه به دل آسمان فرو رفته اند خبری نیست.

مساجد عمان

به جای آسمان خراش ها، مساجد و مناره های زیبا جای جای شهر ها قرار گرفته اند . خاص ترینشان مسجد جامع سلطان قابوس است.  خلاف بسیاری از مساجد کل دنیا، ورود غیر مسلمانها نیز به آن مجاز است. چیزی که در خیلی از مساجد دنیا کاملا غیرقانونی است و برخوردهای قاطعی صورت می پذیرد. زیباییهای این مسجد به صورتی است  که حس کنید به جایی غیر از زمین پا گذاشته اید.

تور عمان ۵ روزه

ارگ نزوی

موقعیت جغرافیایی عمان باعث شده است که ساخت و ساز در این کشور منحصر به فرد باشد. برای مثال ارگ نزوی با برجی دایره ای شکل خودش یکی از بهترین های گردشگری است. بزرگ ترین ارگ عمان قلعه بهلا است . که با قطعات خشت خام صیقلی شده اش به عنوان میراث جاودانه جهانی در سازمان یونسکو برگزیده شده است. این ارگ بزرگترین قلعه سرزمین عمان است.  از دیگر ارگهای این کشور به ارگ نخل که بر بالای کوه دامن گسترانیده است میتوان اشاره نمود.

تور عمان ۵ روزه ( ۱ شب مسقط + ۳ شب صلاله )

موزه های عمان

از زیبایی های دیگر در تور عمان ۵ روزه بازدید از موزه خاص آن است. به ویژه موزه خانه زبیر. این موزه زمانی محل زندگانی خاندان زبیر بوده است . اکنون مکانیست برای نمایش  ابزارآلات و وسایل آرایش و سرمه دان و سلاحهای گرم و پوشاک مردانه وزنانه . دیدن سفالینه های زیبا ، پنجره های رنگین ، انواع مسکوکات تجربه ای خاص برای مسافران رقم خواهد زد. در سفر به عمان، تمام تصوراتتان از سرزمینی خشک با دیدن زیبایی های شهر خشک باطل خواهد شد. در این شهر  چشمه های شفاف و زلال ، دلفین های دوست داشتنی و مناطق مرتفع وجود دارد. پس حتما شگفت زده خواهید شد. حتی در تابستان می توان از خنکای هوای معتدل صلاله لذت وافر برد. رفتن به کوه شمس و یا دهکده راس الحد نیز به مسافران پیشنهاد می شود.

تور عمان ۵ روزه ( ۱ شب مسقط + ۳ شب صلاله )

جشنواره ها

در عمان جشن هایی برپا می شود . می توانید هنگام تصمیم سفر به این سرزمین برنامه ای برای شرکت در این جشنواره ها بریزید. به ویژه در دی ماه و بهمن ماه جشنواره های فرهنگی هنری برگزار می شود . محلی است برای اجرای موزیک های مردمی ومحلی و حتی جهانی . به جز آن هنر آتش بازی و یا حتی سیرک های مختلف از دیدنی های این زمان است.  جهت احترام به سنت دیرینه دریانوردی ، همه ساله مسابقه های قایق رانی برگزار می شود . حرفه ایها، تواناییهای خویش را در مسیر دبی به مسقط با پارو زنی  برخ می کشند . برای این هدف از تنگه هرمز عبور می کنند . حتی در گرمترین زمانها ، با سفر به صلاله از خنکای منطقه کوهستانی اش می توان لذت برد.

تور عمان ۵ روزه ( ۱ شب مسقط + ۳ شب صلاله )

غذاهای عمان

ارایه غذاهای محلی و ادویه های خاص و میوه های هر کشور برای گردشگران جذاب است . فرهنگ غذایی مردم عمان وام گرفته از فرهنگ غذایی اعراب و هندوستان است. ادویه های فراوان و گرم و تند بخشی از مزه غذاهای مردم عمان است. به ویژه انواع  کباب ها و غذاهای گوشتی جزء لاینفک سفره های مردم  است. رستوران های محلی و حتی بین المللی نیز سرو می کنند. طعم غذایشان برای ما ایرانی ها بسیار لذیذ و دلچسب است . غالبا از گوشت و برنج تهیه می شوند.

تور عمان ۵ روزه ( ۱ شب مسقط + ۳ شب صلاله )

سوغاتی ها

در هر سفری یکی از پرهزینه ترین و البته شیرین ترین قسمت، خرید سوغاتی است. سوغاتی های  عمان از تنوع بسیاری برخوردارند. از انواع ادویه و کندر و  عود تا همچون انواع گوهرهای گوناگون و صمغهای خاص این سرزمین . از چشم نواز ترین سوغاتی های عمان ،  خنجر ها هستند. روی این خنجر ها نقش و نگار های خاص و زیبا وجود دارد. نسبت به خریدشان مقاوت کنید. در ساخت غلاف های این خنجرهای دست ساخته از شاخ گوزن استفاده می شود. یکی از بهترین مکان هایی که می توانید سوغاتی تهیه کنید ،بازار نزوی است. انواع پوشاک محلی ، پارچه ، عصا ، طلا ، رطب ، گلاب و … نیز دیگر سوغاتیهاست.

ایاب و ذهاب در عمان

برای گشت و گذار در عمان از آنجا که ناوگان اتوبوسرانی پوشش کاملی ندارد. می توان با هزینه ای معقول نسبت به کرایه خودرو برای گشت و گذار اقدام کرد. شرط سن مجاز رانندگی در کشور عمان ۲۱ سال است. در واقع اتوبوس ها فاصله بین شهر ها را از بین می برند . به همین دلیل پوشش دهی کامل ندارند. همانند بسیاری از کشورهای خاورمیانه، خاطرتان باشد که تاکسی متر ندارند. باید برای طی مسافت حتما با راننده هماهنگ کنید. رنگ تاکسی ها در بیشتر شهرهای عمان سفید و نارنجی است. یکی از وسایل نقلیه ای که شهر مسقط را به خصب می رساند و یابه صلاله ، هواپیماست. به جز آن می توانید از کشتی های مخصوص با سرعت بالا برای رفت و آمد استفاده کنید.  تور عمان ۵ روزه ( ۱ شب مسقط + ۳ شب صلاله )

فصل سفر به عمان

عمان خلاف ایران که سرزمین چهارفصل است. عمان همچون سایر کشورها ، در برخی از زمانهای سال برای مسافرت آب و هوای مناسبتری دارد. از نیمه های فروردین ماه تا اواسط مهرماه این سرزمین بسیار بسیار گرم است. به ویژه در تیر ماه و امرداد ماه که غیرقابل تحمل می شود. البته  صلاله، دراین موقع از سال آب و هوایی بهتر و معتدل تر  دارد. از نیمه های مهرماه تا اواسط فروردین  آب و هوای مدیترانه ای بر عمان حکم فرما می شود. به طوری که دمای هوا عموما زیر سی درجه خواهد بود .

تور عمان ۵ روزه ( ۱ شب مسقط + ۳ شب صلاله )

در ماه های بهمن و دی ، به دلیل جشنواره های متنوعی که در عمان برگزار می شود. هوا هم در بهترین دمای خود در طول سال قراردارد. از آذر ماه تا حدود فروردین ماه بارش های سنگین فصلی شروع می شوند. معمولا زیاد هم طول نمی کشند.  

تور عمان ۵ روزه ( ۱ شب مسقط + ۳ شب صلاله )

اگر بخواهیم جمع بندی کلی بکنیم

گشت و گذار را می توان در دیدار از :

شهرهای مسقط و خصب ، چشیدن طعم غذاهای عمانی، خرید سوغاتی و جشنواره های عمان خلاصه نمود. وقت آن رسیده که تصمیم خود را گرفته و سفری خاص را تجربه کنید.