post

کوه فوجی

کوه فوجی در ژاپن ، بلند ترین کوه این کشور است. ارتفاع آن 3776 متر ست. قله آن ، آتشفشانی است. آخرین باری که از دهانه آن گدازه به آسمان پرتاب شد، در خلال سالهای 1707 تا 1708 بود.

زیبایی و اهمیت این کوه به حدی است که الهام بخش نقاشیهای ژاپنی است. نقاشی ها و فرتورهای بسیار زیبایی از کوه فوجی وجود دارد. این قله برای ژاپنی ها از قداست خاصی برخوردار است. و بسیار مورد احترام آنهاست.

ریشه نام کوه فوجی از کجا آمده است ؟

تحقیقاتی در مورد نام کوه فوجی صورت پذیرفته است. نام کوه مترادف با آتش است. نام قدیمی این کوه ، فوجی نو یاما بود. اضافه نمودن پسوند سان به انتهای نام، معنای کوه می دهد.

کوه های با قداست کشور ژاپن

برای مردم ژاپن ، سه کوه بسیار محترم هستند. این سه کوه مقدس عبارتند از ؛ تیت ، هاکو و کوه فوجی . از گذشته برای مردم ژاپن ، قلل آتشفشانی دارای قداست و حرمت بوده اند.

جغرافیای محل کوه فوجی

کوه فوجی در قسمت غربی شهر توکیو واقع شده است. این کوه نزدیک به اقیانوس آرام است. کوه فوجی ، در جزیره هونشوی ، سربرآورده ا ست. در دامنه این کوه سترگ ، سه شهر دامن خود را پهن کرده اند. گویی این سه شهر، کوه فوجی را در آغوش کشیده اند.

این کوه ، شکل متقارن و زیبایی دارد. مخروطی یکسان با قله ای پوشیده از برف دارد. همین زیبایی اش باعث شده که سوژه و الهام بخش بسیاری از نقاشی های قدیمی و جدید ژاپن باشد. در ادبیات ژاپن هم ، حالت نمادگونه این کوه بکار می رود و رفته است. در سال 2013 ، سازمان جهانی یونسکو، این قله زیبا را به عنوان میزاث جهانی اعلام و ثبت نمود.

جاذبه های توریستی کوه فوجی ژاپن

گردشگران و زائران بسیاری در طول سال به این کوه سفر می کنند. گاهی روزانه تا ده هزار نفر از دامنه آن بالا می روند. بطور متوسط سالانه ، دویست هزار نفر به این کوه می آیند و از آن بالا می روند.

  • زیبایی خیره کننده طلوع آفتاب ، از دلایل سفر بسیاری از مردم است. گردشگران به گونه ای از کوه بالا می روند تا لحظه شکوهمند طلوع آفتاب را از آن بالا ببینند.

  • معبدی در کوهپایه وجود دارد که بسیاری از معتقدان، پیش از صعود، در آن به عبارت میپردازند.

  • جنگل خوف انگیز آئو کیگاهارا ، در دامنه کوه قرار گرفته است. این جنگل شهرت بدی دارد. چرا که در آن مرگ و میر به دلیل خودکشی زیاد اتفاق می افتد.

  • از جاذبه های گردشگری کوه فوجی ، وجود چشمه های آبگرم است. گردشگران می توانند برای پذیرایی و لذت آبتنی ، به این چشمه ها مراجعه کنند.

  • در اطراف کوه ، پنج دریاچه وجود دارد. این پنج دریاچه زیبا عبارتند از : موتو سوکو ، کاوا گوچی کو ، شوجی کو ، یامانا کاکو ، سی کو

جشن یابوسامه

جشنواره یابوسامه ( به انگلیسی YABUSAME ) در ماه می برگزار می شود. یکی از محل های بخصوص برای برگزاری جشن یابوسامه ، کوهپایه فوجی سان است. در این جشنواره ، دلاوری ها و توانایی های سامورایی ها یادآوری می شود.شرکت کنندگان در این جشن، حین سوار کاری ، سه تیر می اندازند. این جشنواره برای مردم ، محترم و ویژه است.

مواردی شگفت انگیز  درباره کوه فوجی ژاپن

تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که امکان آتشفشانی شدن وجود دارد. دانشمندان بطور دائم در حال بررسی و تحت نظر داشتن نشانه ها هستند . نشانه های فوران قله

صعود از این کوه بسیار سخت است. از طرف دیگر ، بسیار بسیار سرد است. برای همین ، کوهنوردان در فصول گرم ، صعود را شروع می کنند. ماه های تیر و امرداد بهترین زمان برای صعود است.

طبق افسانه ها برای نخستین بار یک راهب به قله دست یافت . برای همین ، صعود بانوان مجاز نبود. تا اینکه در سال 1912 این محدودیت ها برداشته شد و صعود بانوان انجام پذیرفت.

خلاف آنچه که مشهور است ، کوه فوجی سه قله آتشفشانی دارد . نه یک قله

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *