post

جزیره بوراکای فیلیپین

جزیره بوراکای ، از مجموعه جزایر فوق العاده دیدنی کشور فیلیپین است. این جزیره ، جزیره ای کوچک با مناظر بدیع و بی نظیر است. زیبایی و آرامش جزیره بوراکای فیلیپین ، بگونه ای است که از نظر مسافران، بهترین جزیره گردشگری اعلام شده است. با آژانس پلیکان پرواز آسیا ، برای شناختن بیشتر این جزیره همراه باشید…

مشخصات کلی جزیره بوراکای فیلیپین

 

جزیره بوراکای فیلیپین ( به انگلیسی Boracay Island ) ، جزیره ای کوچک از کشور فیلیپین است. درازای جزیره 7 کیلومتر و پهنایش 1 کیلومتر است. فاصله آن تا پایتخت فیلیپین، شهر مانیل ، 315 کیلومتر است. جمعیت این جزیره طبق آخرین سرشماری در سال 2016، سی و دو هزار نفر اعلام گردیده است.

سواحل این جزیره ، سرتاسر از شن های سپید، پوشیده شده است. بهترین مقصد برای مسافرینی است که به دنبال کسب آرامش هستند.

جو و آب و هوای جزیره بوراکای فیلیپین

عمدتا ، آب و هوای جزیره بوراکای ، به دو فصل گرم و مرطوب و معتدل تقسیم می شود. در زبان محلی ، دو فصل AMIHAN و HABAGAT وجود دارد.

معنی فصل AMIHAN ، باد سرد شمال شرقی است . در این فصل ، دما مناسب تر و معتدل تر است. ریزش باران هم کمتر اتفاق می افتد. معدل دما در این فصل بین 25 تا 32 درجه سانتیگراد است.

فصل HABAGAT بمعنی باد غربی ( باد جنوب غربی ) است. در این فصل ریزش باران شدید وجود دارد و هوا گرم وشرجی است. متوسط دما در این فصل 28 درجه تا 38 درجه سانتیگراد است.

نام جزیره بوراکای فیلیپین

برای اینکه به ریشه اصلی نام این جزیره برسیم ، سررشته های متفاوتی پیدا شد. اما در مجموع مهم ترین ریشه ها را اینجا ذکر می کنیم. یکی از ریشه ها، واژه BORAC به معنی پنبه سپید است. سواحل بوراکای ، همان طور که گفتیم ، نرم و پودری شکل و سفید هستند. شاید یکی از دلایل نام گذاری همین باشد. ریشه دیگر ، واژه BORA از زبان قدیمی و سنتی آتی است. معنی آن ، حباب است. کلمه BOCAY به معنای سفید است. ترکیب آنها و تبدیلش به یک کلمه ، می تواند کلمه بوراکای باشد.

در برخی از مطالعات صورت پذیرفته و تاثیر فیلیپین از اسپانیا ، ریشه اسپانیایی هم متصور است.

جوایز کسب شده جزیره بوراکای فیلیپین

زیبایی بی نظیر و آرامشی که ارمغان این جزیره است، جوایزی را نیز به همراه داشته است. در سال 2013 ، مقصدی برای کسب آرامش و لذت بردن از تفریحات شبانه معرفی شد. از سوی مجله توریستی بین المللی Travel + Leisure جایزه بهترین جزیره را در سال 2012 دریافت کرد. از سوی مجله conde’ nast traveler در جایگاه بالای لیست بهترین جزیره های دنیا نشست.

در سال 2016 ، جزیره بوراکای فیلیپین در صدر فهرست « ده مقصد برتر برای دیدار و تماشا » قرار گرفت. در همان سال ، تعداد گردشگران این جزیره 1700 هزار نفر اعلام شد.

جزیره بوراکای فیلیپین و تعطیلی !

در ماه آوریل سال 2018 ، دولت سرزمین فیلیپین ، تصمیمی مهم اتخاذ کرد. مقرر گردید ، برای 6 ماه ، هیچ گردشگری به این جزیره سفر نکند. اقداماتی اساسی جهت رفع مشکل سامانه ناکارآمد فاصلاب انجام پذیرفت . این سیستم ناکارآمد ، مشکلاتی را گاهی به همراه داشت. در اکتبر همان سال ، آغوش جزیره بوراکای به روی گردشگرانش ، مجددا باز شد.

سفره به جزیره بوراکای فیلیپین

حالا که قشنگ در مورد این جزیره اطلاعات کسب کردید. باید بگوییم برای تجربه ای اینچنین لاکچری ، اقدام کنید. تورترکیبی مانیل و بوراکای یکی از پیشنهاد های ماست. آژانس پلیکان پرواز آسیا ، با کادری مجرب ، برای تدارک سفر خدمات خود را ارئه میدهد. کافی است تصمیم بگیرید تا برای اخذ ویزای فیلیپین و تور فیلیپین اقدام گردد. بدون شک ، سفر به جزیره بوراکای فیلیپین ، تا همیشه در خاطر شما خواهد ماند.

جهت مشاهده تورهای متنوع فیلیپین از اینجا وارد شوید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *