تور مالدیو

تور مالدیو

تور مالدیو

6 شب و 7 روز 690 دلار

پرسش و پاسخ

 • مالدیو کجاست ؟

  مالدیو کشوری در جنوب هندوستان است و متشکل از هزار جزیره است با آب و هوایی گرم و مرطوب (استوایی )

 • واحد پولی مالدیو چیست؟

  روپیه مالدیو

 • مخارج در مالدیو چگونه است ؟

  در مجموع می توان گفت که مالدیو کشوری ارزان نیست ، به جز پایتخت که تمرکز بیشتری برای فروشگاه ها دارد و هتل در آنجا یافت می شود، در بقیه جزیره ها، صرفاً اقامتگاه وجود دارد.

 • سفر به مالدیو برای گشت و گذار و تفریح و خرید مناسب است ؟

  از آنجا که سرتاسر این کشور در اقیانوس واقع شده است، عموماً مکانی بسیار مناسب برای ریلکسیشن و ماه عسل است.

 • شرایط ویزای مالدیو چگونه است ؟

  ویزای مالدیو به صورت فرودگاهی صادر میشود و نیاز به پاسپورت با هفت ماه اعتبار میباشد

 • چه فصلی برای سفر به مالدیو مناسب تر است ؟

  از اوایل آذرماه تا اواخر اردیبهشت بهترین فصل سفر به مالدیو میباشد


تور مالدیو

تور مالدیو  کشوری کوچک با جمعیتی اندک در جنوب غربی کشور هندوستان قرار دارد.  این کشور جزیره ای زیبا با وسعتی در حدود 300 کیلومتر مربع در اقیانوس هند قرار گرفته است. جمعیت این جزیره حدوداً 427 هزار نفر است. مالدیو سرزمینی با طبیعت فوق العاده جذاب و زیبا است که همه ساله از سرتاسر گیتی، توریست های بسیاری را به خود جذب میکند. جزیره مالدیو، یکی از امن ترین مقاصد گردشگری جهان است. بیشتر سواحل مالدیو را صخره های مرجانی زیبا تشکیل می دهند و رنگ شن های سواحل این کشور سفید رنگ است. از کل سواحل دنیا، تنها پنج درصد از آنها از صخره های مرجانی تشکیل شده است. مالدیو از حدود 1200 جزیره زیبا و کوچک تشکیل شده است. حدود 200 جزیره از مجموع جزایر مالدیو قابل سکونت هستند. رفت و آمد بین جزایر بیشتر با قایق های تندرو انجام می شود. برای فواصل دورتر استفاده از هواپیما معمول است.

آفر تور مالدیو

آبزیان این کشور بیشتر از گروه طوطی ماهیان هستند که نقش بسزایی در تنظیم اکوسیستم بازی می کنند. به جز آن، کوسه ها و دلفین ها نیز از دیگر آبزیان اقیانوس هند و حوالی مالدیو هستند که یکی از بزرگترین گونه های کوسه ها با طولی در حدود 18 متر در این آب ها زندگی می نمایند.

تور مالدیو

مالدیو به دلیل جمعیت اندک و وسعت کمی که دارد، در قاره آسیا از این لحاظ شهرت دارد. حدود 99 درصد مساحت این کشور را آب تشکیل می دهد.

مالدیو به دلیل دامن گسترانیدن بر پهنه اقیانوس هند، یکی از مقاصد جذاب غواصی و گردشگری برای گردشگران خارجی است. این کشور در نزدیکی خط استوا قرار دارد و همین امر باعث شده است که نور خورشید قائم بر این سرزمین بتابد و لذا محافظت از پوست بسیار اهمیت دارد. به ویژه در فصول گرم.

قیمت تور مالدیو

پایتخت مالدیو، شهر ماله است. ماله نزدیک به سریلانکا و هم مرز آبی با این کشور است. ماله بزرگترین شهر این جزیره و به عنوان مرکز تجاری مالدیو نقش آفرینی می کند. فرودگاه بزرگ و کاملی در این شهر قرار دارد. معنای نام این شهر، خانه بزرگ ( یا قصر شاهانه ) است. نام این کشور از ماهالای برگرفته شده است. پرچم مالدیو از سه عنصر تشکیل شده است. رنگ سبز که اشاره به سرسبزی این خطه دارد، رنگ سرخ که نشان از کشتگان این کشور در راه آزادی و استقلال دارد و هلال ماه که نماد دین اسلام است.

تور مالدیو

زبان رایج در مالدیو، زبان دیوهی است . ریشه این زبان هندوآریایی است. دین همه مردم مالدیو اسلام با مذهب سنی است.

در میان دریانوردان ایرانی و عرب تبار، این جزیره با نام دیبا جات معروف بوده است. جالب است بدانید مردم این کشور از طریق یک روحانی ایرانی الاصل به دین اسلام گرویدند. نام این روحانی ، یوسف تبریزی است. مالدیو کوچک ترین کشور مسلمان دنیا است. به اسلام گرویدن مردم مالدیو، به سده دوازدهم باز می گردد.

تور مالدیو

به لحاظ موقعیت جغرافیایی، مالدیو کم ارتفاع ترین کشور سرتاسر جهان است با متوسط ارتفاعی بین یک تا یک و نیم متر از سطح دریا که بلندترین و مرتفع ترین نقطه این جزیره، 3/2 متر از سطح دریا است. متاسفانه به همین دلیل ، این جزیره زیبا در معرض زیر آب رفتن و غرق شدن است! این موضوع با تغییرات جوی و بالا آمدن سطح آب دریاها در سطح کره زمین این خطر روز به روزبیشتر می شود. تا حدی که در سال 2009 میلادی ، سران این جزیره به ویژه با ابتکار نخست وزیر وقت ( محمد ناشید) ، یکی از جلسات خود را برای جلب توجه مردم دنیا به این امر زیر آب برگزار نمودند.

آفر تور مالدیو

مردم مالدیو، با درصدی حدود 98% باسواد هستند. نظام آموزشی مردم مالدیو ، همانند سیستم آموزشی انگلستان است. تعطیلات آخر هفته مالدیو به دلیل مسلمان بودن مردم این کشور، جمعه و شنبه است. در حالی که در سایر کشور های دنیا روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است.

یکی از میراث های جهانی یونسکو مسجد جامع ماله است که در نیمه قرن بیستم بنا نهاده شده و در آن از سنگ مرجانی و آیات قرآنی استفاده شده است. این مسجد زیبا در سال 2008 در سازمان یونسکو ثبت گردید.

تور مالدیو

درخت بومی این سرزمین، نارگیل است. به جز میوه از تنه این درخت هم در ساخت قایق های محلی (هونی) استفاده می شود. این درخت ها حدود 30 متر رشد می کنند و سن آنها حتی به صد سال هم می رسد. از نارگیل در تهیه غذاهای محلی استفاده می شود. در تهیه غذاهای مالدیو از انواع ماهی ها و میوه ها و همانطور که گفته شد نارگیل تشکیل شده است. گیاه بومی این جزیره هم رز صورتی رنگ است و ماهی بومی شان نیز ماهی گیدر است. این ماهی از مرغوب ترین ماهی تون  سرتاسر دنیا است.

تور مالدیو ارزان

سونامی ویرانگری در سال 2004 در پی زلزله 9 ریشتری سواحل سوماترا در کشور اندونزی در مالدیو روی داد که باعث خسارت ها و کشته و زخمی دادن بسیار شد. به جز مالدیو، سایر کشورهایی که درنزدیکی اندونزی بودند نیز خسارت های بسیاری را متحمل شدند. این رویداد تلخ آثار اقتصادی بدی بر مالدیو گذاشت . اما این کشور، سریعاً به بازسازی خسارتهای پیش آمده پرداخت و از طریق جذب گردشگر ، درآمد شایان توجهی را کسب نمود.

مجری مستقیم تور مالدیو

اقتصاد کشور مالدیو بیشتر از تولید محصولات کشاورزی، صیادی و توریسم است. تجارت مالدیو بیشتر بر صادرات ذرت، نارگیل، ارزن، سیب زمینی شیرین ، ماهی ، گوشت، صدف ، صنایع دستی و انواع میوه های حاره ای است. به جز آن، ساخت انواع کشتی نیز در این کشور رونق دارد. صدف یکی از مهم ترین محصولات این کشور است. تا حدی که سابقا به عنوان وجه نقد استفاده می شده است. هنوز هم صدف اهمیت خود را دارد و یکی از نقشو حک شده روی سکه های این جزیره است.

تور مالدیو

نکته جالبی که وجود دارد این است که بر روی جزایر مالدیو، هتل ها ساخته شده اند که خود به مثابه یک شهر هستند. در واقع در این اقامتگاه ها، تمامی نیاز ها مرتفع می گردند.

تور مالدیو

تور مالدیو کشور ارزانی نیست و در این کشور جای واقعا ارزانی برای سکونت پیدا نمی شود. جدا از مرکز آن، هتلی در مالدیو وجود ندارد. بلکه مجموعه‌های سکونتی مختلفی برای توریست ها در نظر گرفته شده است. مکان های سکونتی کم هزینه از حدودا ۷۷۰ روفیه برای هر شخص، برای یک روز و در لو سیزن آغاز می‌شود. در اغلب مجموعه‌های سکونتی ۱ اتاق ۲ نفره حداقل روزی ۱۶۰۰ روفیه برایتان خرج دربر خواهد داشت.

تور مالدیو

غذا

زمان سکونتتان در یک مجموعه‌‌ سکونتی مخارج مربوط به غذاها و نوشیدنی‌های‌تان پوشش داده می‌شود. بر روی جزیره‌ مهم، “مال” (Male)، می‌توانید فروشگاه و رستوران‌های بومی پیدا کنید. غذا عمدتا نزدیک ۸۰ روفیه خرج دربر خواهد داشت.

تور مالدیو

مخارج رفت‌ و ‌آمد در تور مالدیو

مجموعه‌‌ سکونتی شما تمامی سرویس های مربوط به رفت‌و‌آمدتان را کفاف می‌دهد.

فعالیت‌‌ها

مخارج غواصی متفاوت میباشد، ولی حدودا نزدیک ۵۳۷۵ روفیه در هفته میباشد.

نکته هایی برای صرفه‌جویی در تور مالدیو

از خاورمیانه یا آسیا به آنجا سفر کنید

حتی پرواز به تور مالدیو ممکن است برایتان پر هزینه باشد. اما پروازهای بومی مثل «اِیر آسیا» و »اِیرلاین سریلانکا» پرواز‌های کم هزینه تری برای تور مالدیو در نظر گرفته‌اند. حتما سعی کنید از آسیا یا خاورمیانه به تور مالدیو سفر کنید تا در مخارج سفر صرفه‌جویی کنید.

تور مالدیو

با لنج سفر کنید

اگر با لنج سفر نکنید سفر میان جزیره ها می‌تواند برای‌تان پرهزینه شود. اگر نمی‌خواهید به جزیره‌ ای دیگر بروید یا از پرواز‌های کوتاه برای نقل مکان استفاده کنید، زمان حرکتی لنج ‌ها را چک کرده و برنامه‌ سفرتان را با آن ست کنید.

در خانه‌ بومی ها سکونت کنید

تور مالدیو

به تازگی مالدیو به بومی این امکان را داده تا از گردشگران در خانه‌ هایشان پذیرایی کنند که این موضوع برای توریست ها واقعا اقتصادی ‌تر است. با استفاده از درگاه هایی مانند Airbnb قادر خواهید بود منزل ها را پیدا کنید. با اینکه تعداد کمی مسافرخانه در منطقه هستند، تنها انتخاب جایگزین برای این منزل ها، ماندن شب در یکی از مجموعه‌‌های سکونتی است. با ماندن در این مکان ها با سنت بومی بیشتر آشنا شوید و مقدار بالایی در مخارج تور مالدیو صرفه‌جویی کنید.

تور مالدیو

در مجموعه‌های سکونتی غذا نخورید

مجموعه‌‌هایی سکونتی تنها انتخاب برای صرف غذا در تور مالدیو نیستند. غذا خوردن در یک رستوران بومی لذت ‌بخش بوده و همچنین غذاهای موجود در خانه‌های سکونتی نیز می‌توانند لذیذ باشد. در ضمن در این صورت مقدار زیادی نیز در مخارجتان صرفه جویی خواهد شد.

تور مالدیو