تور سریلانکا

تور بنتوتا تانگاله کلمبو

تور بنتوتا تانگاله کلمبو

7 شب و 8 روز 810 دلار

تور ترکیبی هند سریلانکا مالدیو

تور ترکیبی هند سریلانکا مالدیو

13 شب و 14 روز در حال حاضر اجرا نمیشود

تور ترکیبی هند و سریلانکا

تور ترکیبی هند و سریلانکا

13 شب و 14 روز بزودی

تور سریلانکا ( بنتوتا )

تور سریلانکا ( بنتوتا )

6 شب و 7 روز 33400000

تور مالدیو 5 شب و 6 روز

تور مالدیو 5 شب و 6 روز

5 شب و 6 روز 35480000

تور ترکیبی مالدیو و سریلانکا

تور ترکیبی مالدیو و سریلانکا

7 شب و 8 روز مشاهده قیمتها

پرسش و پاسخ

 • فاصله بین شهر های سریلانکا به چه صورتی طی میشه ؟

  با اتوبوس توریستی ترانسفر میشوید ، مسافت زمانی انتقال ار کلمبو به کندی ۴ ساعت (۱۱۷ کیلومتر ) ، مسافت زمانی انتقال ار کندی به بنتوتا ۵ ساعت (۱۸۰ کیلومتر ) ، مسافت زمانی انتقال از بنتوتا به کلمبو ۲ ساعت

 • چه فصلی برای سفر به سریلانکا مناسبتره ؟

  بهترین فصل سفر به سریلانکا بین ماه های آبان تا فروردین ماه است .

 • مناسبترین ایرلاین برای سفر به سریلانکا کدام است ؟

  ارزان ترین و با صرفه ترین پرواز پرواز ایر عربیا هست و بهترین پرواز قطر ایر ویز و امارات است

 • لیدر در تور سریلانکا انگلیسی زبان هست یا فارسی زبان ؟

  در تورهای گروهی که در برخی ایام سال برگزار میشود ، لیدر فارسی زبان است و در باقی ایام لیدر انگلیسی زبان میباشد

 • آب و هوای سریلانکا چگونه است ؟

  آب و هوای کشور سریلانکا در فصل های مختلف متفاوت است ولی اکثرا گرم و مرطوب و استوایی است

 • واحد پول سریلانکا چیست ؟

  روپیه سریلانکا


تور سریلانکا

یکی از مسیرهای شگفت انگیز در جنوب شرق آسیا ، تور سریلانکا است.درباره سریلانکا موارد متعددی را می توان نگاشت. در سریلانکا ، غذاهای فوق العاده خوش مزه و البته تند ، معبدهای آرامبخش بودایی و خیابانهای شگفت انگیز در انتظار شماست. با گشت و گذار در خیابان های رفت و آمد سریلانکا شما به وجود خواهید آمد. در آنجا واقعا زندگی در جریان است. سریلانکا برای گردشگران ایرانی آنچنان شناخته شده نیست . اما آژانس پلیکان پرواز آسیا ، بعنوان مجری تخصصی تورهای جنوب شرق آسیا، اطلاعات کافی را منتشر خواهد کرد. کافی است با همکاران ما برای تورهای متنوع سریلانکا تماس بگیرید.

شهرت سریلانکا

درباره تور سریلانکا ، خیلی موارد را می توان ذکر کرد. زیبایی بی اندازه سریلانکا و تماشای دیدنی های شگفت انگیز مهم ترین شهرت سریلانکا است. اما نکته ای که شما را شگفت زده می کند این است که تور سریلانکا ، در میان تورهای جنوب شرق آسیا ، تور به نسبت ارزانتری است. سریلانکا سرزمینی کهنسال با معابد و سازه های قدیمی و باستانی است. می توانید در قالب گشت های شهری با هزینه ای مناسب برای تماشای این یادگاریها اقدام کنید. برای دانستن در مورد سرزمین شگفت انگیز سریلانکا با ما همراه باشید.

مختصری درباره سریلانکا

نام سریلانکا :

در زبان سانسکریتی ، سریلانکا به معنی « جزیره شکوهمند » است. خود همین ترکیب نشان می دهد که برای تور سریلانکا باید شتافت.

 آب و هوا و جغرافیای سریلانکا

حتما درباره سریلانکا شنیده اید که به اشک هندوستان شناخته می شود. سریلانکا همچون شکل اشک ، در جنوب شبه جزیره هندوستان واقع شده است.

آب و هوای سریلانکا به دلیل نزدیکی به خط استوا ، استوایی است. آب و هوایی گرم و مرطوب . در نیمه ابتدایی سال ، آب و هوا گرم و شرجی و مرطوب است. در تابستان ها شدت این هوا به اوج خود می رسد. در تابستان ها به ویژه باران های موسمی مفصلی می بارد. در پاییز و زمستان ، آب و هوا معتدل تر است . در واقع فصل سفر به سریلانکا هر زمانی به جز تابستان است. در فصل پاییز و زمستان ، باران های موسمی می بارند و لطافت خاصی به هوا می دهد.

مهم ترین شهرهای سریلانکا

تاریخ سریلانکا

آنچه که درباره سریلانکا و تاریخ آن بایستی گفت، این است که سالها مستعمره بوده است. سریلانکا به دلیل زیبایی منحصر بفرد، موقعیت جغرافیایی و محصولات متنوعش تحت فرماندهی هلند ، پرتغال و انگلستان بوده است. اما این استعمار تا سال 1948 ادامه یافت و سریلانکا توانست استقلال خود را بازیابد. هم اکنون هر شش سال یک مرتبه رئیس جمهور به عنوان بالاترین سمت سیاسی انتخاب می گردد. نظام سیاسی کشور سریلانکا ، جمهوری دموکراتیک سوسیالیست است.

گردشگری و تور سریلانکا

درباره سریلانکا و اقتصادش که بخواهیم سخن بگوییم ، باید در نظر داشته باشیم که : بخش مهمی از اقتصاد این کشور را گردشگری تشکیل می دهد. چهارمین رتبه در تولید ناخالص ملی سریلانکا متعلق به توریسم است. بطور متوسط هر ساله حدود 600 هزار نفر توریست به این کشور وارد می شود. از آنجایی که گوشه گوشه سریلانکا برای گردشگری بسیار مناسب است ، از این بابت در مضیقه نیست. در کنار گردشگری ، تولید چای و پوشاک هم در صدر بیشترین درآمدزایی است.

شما می توانید از میان تعداد بالای پارک های ملی ، طبیعت بی اندازه زیبای آن  ،حیوانات شگفت انگیزش گزینه های بسیاری را داشته باشید. آثار باستانی و کهن سه هزار ساله هم از جمله جاذبه های گردشگری سریلانکا است.

ویزا برای ورود به سریلانکا

تور سریلانکا بدون ویزاست . ایرانی ها نیازی به صدور ویزا برای ورود به خاک کشور سریلانکا ندارد. خوب ، پس برای ایرانی ها ، همین دلیلی است که هزینه کمتری را بپردازند. شما برای دریافت اجازه ورود به خاک سریلانکا ، در همان فرودگاه باید اقدام نمایید.

در اصطلاح ویزا بصورت فرودگاهی صادر می شود. ویزا به صورت مهر ورود و خروج نیست . بلکه شما با پرداخت مبلغ چهل دلار آمریکا ، در بدو ورود ، ویزا را دریافت می نمایید. ویزا بصورت لیبل در پاسپورت شما الصاق می شود. مدت اعتبار این ویزا ، برای مسافران به مدت سی روز است. در این سی روز شما اجازه دارید به تمام خاک سریلانکا وارد شوید. چنانچه مدت اقامت شما در سریلانکا بیش از مدت معتبر سی روز باشد ، با مراجعه به وزارت امور خارجه برای تمدید آن اقدام نمایید . لازم به ذکر است که مراحل به سادگی و سهولت انجام می شود.

دیدن مراحل تهیه چای در مقاله مهم ترین شهرهای سریلانکا

اطلاعاتی لازم در باره سریلانکا قبل از ورود به این کشور :

بد نیست شما به عنوان مسافر تور سریلانکا ، اطلاعاتی را پیش از ورود به خاک این کشور بدانید.

 • پرواز به کشور سریلانکا توسط ایرلاین های خارجی صورت می پذیرد:

 • ایر عربیا
 • قطری
 • سلام ایر
 • امارت ایرویز

قاعدتا با این ایرلاین ها که قرار باشد سفر کنید ، در کشور این ایرلاین ها ، توقف خواهید داشت.

 • طول پرواز از مبدا ایران به مقصد کلمبو پایتخت سریلانکا در حدود شش ساعت حدوداً خواهد بود.
 • در بدو ورود به سریلانکا ، لازم است که ساعت های مچی خود را دو ساعت جلو بکشید.
 • واحد پول رسمی کشور سریلانکا ، روپیه سریلانکا است.
 • زبان رسمی مردمان سریلانکا ، تامیلی و سینهالی است.
 • تماس با فوریت های اورژانسی شماره گیری 110 است
 • تماس با فوریت های پلیسی شماره گیری 118 است.
 • کد بین المللی سریلانکا ، +94 است.
 • دین اغلب مردمان سریلانکا بودایی است. حدود 76 درصد از مردمان سریلانکا ، بودایی هستند.

کلمبو پایتخت زیبای سریلانکا

در تور سریلانکا از مبدا ایران ، ما به کلمبو وارد می شویم . اما جالب است بدانید که ، کلمبو تنها پایتخت تجاری این کشور است. در واقع پایتخت سیاسی سریلانکا ، شهر کوته است. کلمبو شهری پرجمعیت و شلوغ و پر رفت و آمد است . دارای فرودگاهی بین المللی و مهم است که مقصد فرودگاهی تور سریلانکا ست. این شهر در سمت غرب سریلانکا واقع شده است.

ساحل مونت لاویانا به عنوان منطقه لاکچری و مدرن کلمبو

در کلمبو شما با ترکیب سنت و مدرنیسم مواجه هستید. کلمبو شهری تاریخی است. اما دنیای به روز کلمبو هم ، حرفهای بسیاری برای گفتن به مسافرانش دارد. در آنجا شما علاوه بر گشت و گذار در مناطق کهن این سرزمین ، به رستوران ها و فروشگاههای به روزش سرخواهید زد. برای مثال ساحل مونت لاویانا ، یکی از سواحل لاکچری این شهر ست. درآنجا گردشگران ، می توانند وعده غذایی خود را در رستوران های لاکچری آن میل کنند. تفریحات آبی متنوعی هم برای توریست ها تدارک دیده شده است. به هر حال اوقاتی که در ساحل مونت لاویانا بسر می شود، سرتاسر هیجان و لذت خواهد بود.

معبد کلانایا به عنوان جاذبه کهن شهر کلمبو

اما اگر بخواهیم از جاذبه های قدیمی این شهر هم حرف به میان بیاوریم . لازم است از معبد کلانایا با هم صحبت کنیم . قدمت این معبد به 2000 سال می رسد . در معبد کلانایا شما نقاشی های کهن سال و آثار هنری بسیاری را خواهد دید. انواع مجسمه از بودا در جای جای معبد نصب شده است.

روپیه ، واحد پول کشور سریلانکا

برای تور سریلانکا ، دانستن واحد پولی این کشور و ارزش آن اهمیت بسیاری دارد. لازم نیست شما در ایران دنبال صرافی بگردید تا ریال را به روپیه سریلانکا تبدیل کنید. کافی است به اندازه کافی با خود دلار به همراه داشته باشید. در آنجا صرافی های متعددی برای تبدیل ارز است. پس جای نگرانی وجود ندارد. خواه در صرافی های در سطح شهر محل اقامت خود ، خواه از هتل اقدام کنید.

هزینه های تور سریلانکا

نکته ای که برای مرتبه دوم یادآور می شویم این است که تور سریلانکا  نسبتا ارزان است. در آنجا شما هزینه بسیاری برای خورد وخوراک و رفت و آمد نیاز نیست بپردازید. شما اگر به عنوان یک مسافر باتجربه به سفر بروید می دانید که لازم نیست همه چیزهای گران را امتحان کنید. با یک هزینه متعادل روزانه هفتاد دلار هم می توانید اوقاتی خوش را تجربه کنید.

جاذبه های توریستی سریلانکا

همانطور که بالا درباره تور سریلانکا گفته شد، جای جای سریلانکا برای گردشگری عالی است. در سریلانکا شما هم می توانید از زیبایی های طبیعیش لذت ببرید ، هم از اماکن تاریخی است دیدن کنید.

قلعه سیگیریا

یکی از معروفترین جاذبه های توریستی که هم زیبایی طبیعی دارد هم کهن است ، قلعه سیگریا است. خاص بودن قلعه سیگیریا به دلیل این است که بالای تپه ساخته شده است. برای گردشگرانی که می خواهند به قلعه سیگیریا وارد شوند راه عبوری از میان جنگل وجود دارد. قدمت این قلعه به هزار نخست می رسد. در آنجا شما پدیده های خاصی چون:

 • نقاشی انسان های هزاره اول
 • تصویری از عظیمترین شیر دنیا به صورت حک شده
 • دیواری آیینه ای

را مشاهد خواهید کرد. اینجا سبب شگفتی همه توریست های خواهد شد.

سواحل سریلانکا

درباره تور سریلانکا و سواحلش الی النهایه می توان مقاله نوشت. سریلانکا خود یک جزیره بزرگ است. پس تمام مرزهایش به آب می رسد و ساحلی است. اما برخی از این خطوط ساحلی برای مسافران شناخته شده است. در این سواحل امکانات تفریحات مختلف برای شما تدارک دیده شده است. تصویر زیبای طلوع و غروب آفتاب ، سوژه عکاسی بسیاری از گردشگران است. سواحل سریلانکا بهشتی برای علاقه مندان به موج سواری است.

سایر جاذبه های گردشگری سریلانکا

در مورد اقتصاد سریلانکا گفتیم که تولید چای ، یکی از منابع درآمدی این سرزمین است. دیدن مزارع سرسبز چای با چشم اندازی به آسمان آبی و ابری سریلانکا ، منظره ای فوق العاده را پدید می آورد.

کندی (kandi) :

کندی برای گردشگران یکی از مقاصد توریستی بی نظیر است. در این شهر زیبا ، معبدی وجود دارد به نام معبد دندان بودا . در معبد ، دندانی که گفته می شو متعلق به بوداست نگهداری می شود. طبق آیین سنتی در اختیار بوداییان است و خیلی به راحتی این دندان را نمیتوان دید.

بنتوتا (bentota) :

یکی از شهرهای ساحلی کشور سریلانکا است. به جز آرامشی که قسمت شما می شود ، می توانید به معبد ماهاویهارایا سری بزنید و از اتمسفر روحانیش لذت وافر ببرید.