post

باغ یو

باغ یو ( نام دیگر آن ، باغ یویوآن ) در شانگهای چین قرار گرفته است. به لحاظ جغرافیایی این باغ در شمال شرقی شانگهای واقع گردیده است. در منطقه هوانگ پوی شانگهای بزرگ بنا نهاده شده است. تاریخ بنای باغ یو به زمان سلسله مینگ برمی گردد. تاریخی را که افسر پن یون دوان اقدام به ساخت آن نمود ، 1577 میلادی ذکر گردیده است. افسر پن یون دوان از افسران ارتشی متمول دوره مینگ بوده است.

ریشه نام باغ یو

یو در لغت به معنای شادی و خوش حالی و خشنودی است. افسر پن و خانواده اش که برای فراغت به این باغ می آمدند ، بسیار احساس شادی می کردند. بنا براین نام یو بر روی این باغ نهاده شد.

مرور کوتاه تاریخ باغ یو

در بالا گفته شد که سال ساخت باغ به 1577 میلادی باز می گردد. از آن تاریخ تا این زمان ، اتفاقات عجیبی برای این باغ روی داد. هنگامی که خانواده افسر پن ، مالکیت باغ را از دست دادند، باغ تبدیل به خرابه شد. در تمام سال هایی که این باغ رها شد ، به مرور ویران گردید. در سال 1760 ( قرن هجدهم ) تعدادی تاجر چینی این باغ را خریداری نمودند. برای استفاده از این باغ ، بازسازی  آن شروع شد. روند بازسازی باغ حدود بیست سال طول کشید. اما نتیجه رضایت بخش بود. اما متاسفانه باغ یو در جریان نبرد و آشوب موسوم به تریاک دوباره آسیب دید.

بازسازی برای گردشگری

باغ یو در سال 1956 و برای پیشبرد اهداف توسعه گردشگری ، بازسازی شد. این بازسازی پنج سال به طول انجامید و در سال 1961 به پایان رسید. درهای باغ برای بازدید عموم باز شد. از آن زمان تا کنون ، یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری شهر شانگهای چین ، باغ یو است.

مشخصات کلی باغ یو

باغ یو در مکانی به وسعت 20 هزار متر مربع بنا نهاده شده است. در باغ یو می توانید شش بنای مختلف را ببینید. این شش بنا یا شش سالن عبارتند از :

1– سالن سان سوی

2- سالن وانهوا

3- سالن دیانچان

4- سالن هوی جینگ

5- سالن یوهوا

6- باغ اندرونی

در باغ زیباترین آلاچیق ها ، تالارها و پلهای سنگی را می توانید ببینید. به جز آن ، معابد بی نظیری هم برای تماشا و زیارت مقابل دیدگان همگان قرار دارند.

بهترین فصل تماشای باغ یو

شانگهای منطقه ای گرم است. تابستان هایش بسیار گرم است. برای همین ، بهترین زمان برای دیدن باغ یو ، فصل های پاییز و بهار است.

معرفی سالن های باغ یو

سالن سان سوی :

سال ساخت این سالن به قرن هجدهم باز می گردد. این سالن کاربرد پذیرایی داشت. پذیرایی از مسافران و میهمانانی که به باغ آمده بودند. بلندای سقف سالن در حدود نُه متر است. خود سالن دارای 5 تالار است. سالن سان سوی ، بزرگترین سالن در باغ یو است.

سان سوی به معنی خوش شانسی است.

سالن وان هوا :

در این سالن ، درختی کهن سال وجود دارد. بنا به برخی تخمین ها ، عمر این درخت 400 سال است.بلندای این درخت حدودا بیست متر است. ساختمان آن بسیار زیبا است . سالن وان هوا ، راه روهایی شگفت انگیز دارد. در راهرو ها ، درختان بامبوهای زیبایی نیز وجود دارد. زیبایی طبیعی این سالن زبانزد است.

سالن دیان چان :

سالن دیان چان ، در قسمت شرقی سالن وان هوا قرار گرفته است. در این سالن آثار باستانی و محلی برای نمایش قرار داده شده اند. سالن آوازی هم در سالن دیان چان وجود دارد. این سالن برای مدت دو سال در خلال سالهای 55-1853 مقر فرماندهی بود. مقر فرمانده زیاداو هو یی که رییس گروه شورشی بود. این گروه علیه خاندان کینگ شورش کرده بودند.

تفریحات باغ یو

خرید به یاد ماندنی کنید :

از غرفه ها و فروشگاه ها ، سوغاتی و صنایع دستی و غذاهای دل انگیز بخرید. مثل بیشتر مناطق جنوب شرق آسیا ، چانه زدن به نفع مشتری است. تا آنجا که جان در بدن دارید ، چانه بزنید.

به دیدن پل 9 دهانه بروید :

شب ها به سمت پل نه دهانه می روید ، نورپردازی بسیار خیال انگیز شما را حیرت زده میکند. ساختار این پل به صورت زیگزاگی ساخته شده است. نمایشگاهی به مناسبت سال نوی چینی در باغ برگزار می شود. زیبایی باغ با این نمایشگاه بیش از پیش می شود.

نان محلی را حتما نوش جان کنید :

مردم شانگهای نان بسیار خوشمزه ای دارند. این نان ، بصورت بخارپز آماده می شود. ترد و بسیار خوشمزه است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *