تور ویتنام و کامبوج ( نوروز 97 )

10 شب و 11 روز - قیمت از: 1530 دلار
نام هتل خدمات ۲ تخته (هر نفر) ۱ تخته (هر نفر) کودک با تخت کودک بدون تخت توضيحات
NEW RIVERSIDE
SPRING FLOWER
WALK ABOUT
B.B
1530 دلار
1800 دلار
1100 دلار
770 دلار
مرکز شهر
DAMREI ANGKOR
GOLDEN LOTUS LUXURY
GOLDEN CENTRAL
B.B
1590 دلار
1920 دلار
1450 دلار
1170 دلار
مرکز شهر
APRICOT
SOKHA ANGKOR
NEW WORLD
B.B
1990 دلار
2770 دلار
1770 دلار
1410 دلار
مرکز شهر
REX
INTERCONTINENTAL WEST LAKE
SOKHA ANGKOR
B.B
2200 دلار
3100 دلار
1950 دلار
1670 دلار
مرکز شهر

خدمات تور

3 شب هوشی مینه ، 3 شب هانوی ، 1 شب کشتی کروز ، 3 شب سیام ریپ

پرواز امارات یا قطر ایرویز

خدمات تور شامل : صبحانه , نهار , بیمه مسافرتی , گرفتن ویزا , گشت تاریخی , گشت طبیعی , گشت شهری , ترانسفر فرودگاهی

برنامه سفر :

روز اول : ترانسفر رایگان از درب منزل شما به فرودگاه امام خمینی (ره) و پرواز به سمت فرودگاه سایگون (هوشی مینه) و ترانسفر به هتل

روز دوم : پس از صرف صبحانه در هتل گشت را با بازدید از کلیسای نوتردام شروع می کنیم. در طی این گشت موزه ای را می بینید که حافظ آثار دوران جنگ است. ناهار را در رستوران سرو خواهید کرد. گشت را با بازدید از کانال کوچی ادامه می دهیم که در 60 کیلومتری HCMC واقع شده است. کوچی مکانی بسیار محبوب برای مردمان ویتنامی و گردشگران خارجی می باشد. از شهرهای زیرزمینی در این مکان به عوان محلی برای ذخیره سازی کارخانه های اسلحه سازی, بیمارستان و آشپزخانه استفاده می کردند. امروزه نیز اردک ها و بوفالو های آبی در سراسر رودخانه زندگی می کنند. تماشای زمین های برنج و شالیکارها نشانگر تاریخی قدرتمند است. بازدیدکنندگان شاهد آسیب هایی نیز خواهند بود که در طول دهه 1960 به این منطقه وارد شده است. پس از گشت کوچی به سایگون بازمیگردید و شب را در هتل می مانید.

روز سوم : پس از صرف صبحانه در هتل اتوبوس شاتل به همراه راهنمای تور شما را برای گشت همراه خود می برد. شما از سفر کوتاهتان در طول بازدید از زمین های سرسبز برنج لذت می برید. با رسیدن به My Tho از بتکده Vinh Trang بازدید می کنید و در طول رودخانه قایقرانی خواهید کرد. از خانه های چوبی (ویلاهای روستایی),زمین های میوه و دهکده های ماهیگیری در طول رودخانه دیدن می کنید. پس از آن به جزیره Tortoise می رسید و ناهار را در باغچه ارکیده سرو خواهید کرد. پس از قایقرانی در رودخانه به An Khanh می رسید که جاذبه ای کمتر توریستی در Ben Tre است. از گشت کروز و دراز کشیدن زیر سایه درختان نارگیل در طول کانال های طبیعی و خوردن میوه های فصلی و چای عسل و گوش دادن به موسیقی محلی ویتنامی لذت ببرید. پس از آن با یک خانواده ویتنامی و زندگی سنتی آنها آشنا می شوید و شکلات های نارگیلی خوشمزه ای را تست می کنید. پس از آشنایی با زندگی ویتنامی و پرسه زدن در زمین های میوه و دهکده ها با اتوبوس به HCMC بازمی گردید. این سفر دیدگاه و بینشی زیبا از زندگی روزانه در دلتای مکونگ را به شما هدیه داده و شما نیز با مجموعه ای از خاطرات شخصیتان بر می گردید. شب را در هتلی در سایگون سپری میکنید.

روز چهارم : پس از صرف صبحانه در هتل زمانتان آزاد است تا به فرودگاه برای پرواز به هانوی ترانسفر شوید. بارسیدن به فرودگاه Noi Bai با افرادی ملاقات کرده و به هتلی در هانوی برده می شوید. شب را در هتلی در هانوی سپری میکنید.

روز پنجم : پس از صرف صبحانه در رستوران هتل, راهنمای ما شما را از هتل برای شروع یک روز پر گشت شهری می برد. در اولین مرحله از آرامگاه هوشی مینه بازدید می کنیم که بیانگر یک زندگی باروح و سرزنده است و سپس با بازدید از خانه Uncle Ho و بتکده One-Pillar یکی از 2 معبد سنتی ویتنام گشت را ادامی می دهیم. مقصد بعدی بتکده Tran Quoc می باشد که در حول دریاچه غربی واقع شده و یکی از بهترین چشم اندازها و اماکن دیدنی در هانوی است و شامل معماری و هارمونی بسیار ویژه ای می شود. پس از آن به بازدید معبد Literature ( یا Van Mieu در زبان ویتنامی) می رویم که در گذشته محلی برای مطالعه اهالی هانوی بوده است و سپس برای صرف ناهار در یک رستوران محلی نزدیک توقف می کنیم. پس از استراحتی کوتاه از معبد Ngoc Son و دریاچه هوان کیم بازدید می کنید. شب را در هانوی سپری می کنید.

روز ششم : پس از صرف صبحانه در هتل راهنمای مجرب ما و اتوبوس شما را از هتلتان در هانوی به سمت هالونگ بی و تفرجگاه ساحلی Tuan Chau می برد. با رسیدن به استان Hai Duong حدود 20 دقیقه استراحت می کنید. پس از رسیدن به تفرجگاه ساحلی Tuan Chau در کروز با نوشیدنی های متنوع استقبال می شوید. سپس به سمت کابین راهنمایی شده و پس از آن از سرو ناهار سالم و لذیذی که از غذاهای دریایی تازه, گوشت ها, سبزیجات و مواد غذایی محلی است لذت می برید. در هنگام ظهر می توانید بر عرشه کشتی و یا حمام آفتاب استراحت کرده و یا عکس هایی را از جزایر دورافتاده یا دهکده ماهیگیری Hoa Cuong و غار Luon شکار نمایید. سپس با قایق های Kayaking-Bamboo هر نقطه کوچک از هالونگ بی را کاوش می کنید. سپس به کروز باز می گردید. ما شما را به جزیره Ti Top می بریم که می توانید در آن شنا کرده و یا با بالا رفتن از آن چشم اندازی بسیار زیبا را از هالونگ بی داشته باشید. بعد از آن به قایق بازمیگردید و از مهمانی روی عرشه کشتی لذت خواهید برد. عصر. زمان ریلکس و استراحت کردن است. برای سرو شام به بوفه BBQ می روید که غذاهای دریایی بسیار لذیذی دارد. شما زمانتان آزاد است و می توانید به سرگرمی هایی مانند بازی کردن, فیلم دیدن, یا ماهیگیری بپردازید. شما شب را در کابین در دریا سپری می کنید.

روز هفتم : صبح زود از خواب بیدار می شوید تا بتوانید از طلوع آفتاب روی عرشه کشتی لذت ببرید. در هنگام صبح می توانید منظره ای بی نظیر را از خلیج بی با یک لیوان چای یا قهوه و یا سرو صبحانه تماشا کنید. پس از آن به غار Sung Sot می رسید و از بازدید و کاوش غار به همراه راهنما لذت می برید. پس از خروج از کروز برای کلاس آشپزی آماده می شوید. پس از سرو ناهار کشتی کروز گلدن سان به بندرگاه هالونگ بی می رسد و گردشگران از ناخدا خداحافظی کرده و کروز پایان می یابد. سپس به وسیله اتوبوس شاتل به هانوی بازمی گردید. شب را در هتلی در هانوی می مانید.

روز هشتم : پس از صرف صبحانه در رستوران هتل, زمانتان آزاد است تا برای پرواز به سیام ریپ ترانسفر شوید. پس از ملاقات با افرادی به هتلی برده می شوید. شب را در هتل در سیام ریپ سپری می کنید.

روز نهم : پس از صرف صبحانه در هتل به کاوش در معابد می پردازیم. ورود به پایتخت قدیمی امپراتوری خمرها در سراسر دروازه جنوبی جایی که حکاکی های غول پیکری از خدایان و شیاطین در هر طرف از این بناها هستند. بسیار مجذوب کننده اند. در این شهر بی نظیر و عالی از ایوان فیل ها, ایوان پادشاه جذامی ها و Royal Enclosure Phimeanakas نیز بازدید می کنید. با دیدن حکاکی های سنگی Bayon و دیوارهای پوشیده شده از زمردین های سبز رنگ معابد احساسی شگرف به شما دست خواهد داد. بسیاری از افراد به طلسم Ta Prohm اعتقاد دارند. ناهار را در رستورانی محلی به سبک خمری سرو می کنید. پس از بازگشت انرژیتان, از جشن مجلل خمری در نزدیکی Sras Srang بازدید می کنید که به افتخار پادشاه و همسرانش برگزار می گردد. پس از سرو غذای بسیار لذیذ محلی می توانید از استراحت کردن یا چرت زدن در ننوها لذت ببرید و یا با کاوش در دریا با زندگی محلی ویتنامی ها آشنا شوید. در هنگام ظهر به مبعد انگکور می رویم که معماری و هنر بی نظیری را دارا بوده و مربوط به امپراتوری خمری هاست. تماشای غروب در معابد Phnom Bakheng یا Pre Rup به رنگ نارنجی لذت بخش است. شب را در هتل در سیام ریپ سپری می کنید.

روز دهم : پس از صرف صبحانه در هتل از رانندگی در طول شهر و بازدید از Bantaey Srei و Bantaey Samre لذت می برید. Bantaey Srei دارای معبد زیباتری است. سپس گشت را با بازدید از موزه Cambodia Landmine ادامه می دهیم. این بازدید به موجب آگاهی درباره جنگ غیرنظامی اخیر در کامبوج صورت می گیرد که در سال 1998 خاتمه یافت. ناهار را در رستورانی محلی سرو خواهید کرد. در هنگام ظهر از دیدن دریاچه Tonle sap (تونله ساپ) بزرگترین دریاچه درون مرزی آسیا و بزرگترین محل پرورش ماهی در جهان لذت می برید. شما در این محل با چگونگی زندگی مردم, مدرسه ها, بیمارستان ها, کلیساها, ماهیگیری مراکز پرورش کروکودیل و فروشگاه های سوغاتی آشنا می شوید و سپس با بازگشت به شهر از Artisan D`angkor بازدید می کنید و دانش آموزانی را مشاهده می کنید که مشغول یادگیری هنر حکاکی هستند. شب را در سیام ریپ سپری می کنید.

روز یازدهم : پس از صرف صبحانه در رستورانی در هتل, زمانتان آزاد است تا بوسیله ماشین به فرودگاه برای پرواز برگشتتان ترانسفر شوید.

توضیحات

قیمت بلیط هواپیما جداگانه محاسبه و به مبالغ دلاری پکیج اضافه میگردد
هتل ها گارانتی و در صورت کنسلی یک الی سه شب No Show خواهد داشت .
نرخ تخفیف دار اطفال بالای 2 سال با تخت سوم فقط همراه والدین در یک اتاق می‌باشد و در صورت درخواست اتاق مجزا عیناً نرخ بزرگسال محاسبه خواهد شد .
مدارک لازم : اسکن رنگی از پاسپورت و اسکن از عکس جدید تمام رخ زمینه سفید 4 × 3
ویزای ویتنام در فرودگاه سایگون صادر میگردد و حدودا مبلغ 25 دلار هزینه صدور ویزا میگردد.
ترانسفر رایگان از درب منزل به فرودگاه امام خمینی (ره)
تلفن : 02188171061

تصویری یافت نشد

شما می توانید این تور را از طریق تلگرام به سایر دوستان خود معرفی کنید

ارسال به دوستان

دانلود این پکیج

دانلود

تور ویتنام و کامبوج ( نوروز 97 )

حکمرانی کامبوج ( به گویش خِمِر ، تلفظ : کامپوچیا ) سرزمینی است در جنوب شرقی آسیا تور ویتنام و کامبوج ( نوروز 97 ) و مرکز آن پنوم پن می باشد.

جمعیت این منطقه ۱۴٫۷ میلیون نفر و گویش اصلی آن خِمِر است که نوشتار خاص خود را دارد. مذهب ۹۵ درصد از افراد این کشور بودا و واحد ارز آن ریـِل است. ۹۱ درصد از جمعیت آن از قشر خمر، ۶ درصد ویتنامی نسب و باقی از قوم های دیگرند. تور ویتنام و کامبوج ( نوروز 97 )

از لحاظ جغرافیایی کامبوج قسمتی از شبه‌ جزیره هندوچین به حساب می‌ آید و با تایلند ، لائوس ، و ویتنام همسایه است. تور ویتنام و کامبوج ( نوروز 97 )

کامبوج بعد از صد سال سلطه فرانسوی ها در سال ۱۹۵۴ به خودکفایی رسید. حکومت سیاسی کامبوج پادشاه مشروطه است و رئیس امروزی آن هون سن است که بالای ۲۶ سال پادشایی ، طویل ‌ترین پادشاهی را در جنوب شرق آسیا داشته ‌است. تور ویتنام و کامبوج ( نوروز 97 )

حکومت خمر های قرمز در سال ۱۳۵۴ بعد از ۵ سال مبارزات درونی در کامبوج در جنوب شرقی آسیا به پادشاهی رسیدند. نزدیک ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر نزدیک ربع نفرات کامبوج میان سال‌ های ۱۹۷۶ الی سال ۱۹۸۰ از طریق حکومت مائویست خمرهای قرمز در کامبوج به قتل رسید و یا در پی گرسنگی زیاد کشته شد. تور ویتنام و کامبوج ( نوروز 97 )

از مهم ‌ترین جاذبه های کامبوج می شود منطقه ای قدیمی از معابد هندو به اسم آنگکور وات شهر معبد ها را ذکر کرد که در استان سیه ‌م رئاپ قرار گرفته ‌است. تور ویتنام و کامبوج ( نوروز 97 )

انتقال تعداد کسیری از ویتنام ی‌ها به کامبوج ، افزایش مریضی ایدز ، انحرافات اداری و مین‌ های باقی مانده در اراضی از مساول امروزی سیاسی و عمومی کامبوج به‌ حساب می‌آیند. تور ویتنام و کامبوج ( نوروز 97 )

تاریخچه کامبوج

کلمه کامبوج ، تلفظ فرانسوی است. اسم قدیمی این سرزمین، کمبوجا مربوط به تلفظ افسانه ‌ای کمبو است ؛ و اثرات تلفیق شده به دیدگاه های هندی ، گویای استفاده و نگهداری این لفظ کهن در کتیبه‌ها و متن های قدیمی کامبوج می باشد. تور ویتنام و کامبوج ( نوروز 97 )

جایاوار مان ۲ در سال ۸۰۳ میلادی خودش را حاکم سرزمین معرفی کرد و با تاسیس حکومت خمر ، این حکومت موفق شد ششصد سال باقی مانده و با پیشروی بیشتر در جنوب شرقی آسیا به نیرو و سرمایه بالایی برسد. این حکومت که تاثیر گرفته از فرهنگ هندی واقع بود معابد بزرگی مانند آنگکور وات را تاسیس کرد و هندوئیسم و بعد بودیسم را به اغلب جنوب خاوری آسیا افزایش داد. بعد از شکست آنگکور از طریق آیوتهایا که در قرن ۱۵ اتفاق افتاد ، کامبوج با حاکمان بومی هدایت می‌شد تا زمانی ‌که فرانسه این منطقه را در اواسط قرن ۱۹ به استعمار خود گرفت. تور ویتنام و کامبوج ( نوروز 97 )

کامبوج از سال ۱۸۶۴ الی ۱۹۵۴ کشور زیر سلطه فرانسه یاد می‌شد و در سال ۱۹۴۲ به تصرف ژاپن در آمد و در این سال هم بود که شاه زاده نور دوم سیهانوک به درجه کحومت رسید. تصرف از طریق ژاپن در سال ۱۹۴۶ پایانیافت و کامبوج موفق شد بعد از صد سال تصرف فرانسوی ها به راهبری حاکم در سال ۱۹۵۴ خودکفایی جامع خود را بدست آورد ولی سیهانوک در سال ۱۹۵۶ حکومت را به پدرش داد تا فرصت کند در اقادامات سیاسی حضور پیدا کند. تور ویتنام و کامبوج ( نوروز 97 )

در زمان جنگ ویتنام، سربازان ویتنام شمالی قرارگاه ها را در درون کامبوج تاسیس کردند تا به جنگ ضد آمریکایی ها مخالفت کنند و در ثمره، رابطه کامبوج و آمریکا نامطلوب شد. در سال ۱۹۷۱، در موقعی که شاه زاده سیهانوک، در مسافرت خارجی بود، فرمانده لون نول ، نخست‌وزیر ، اقدام به کودتا کردند و جمهوری خمر را شکل داد و به رییس ‌جمهوری خمر رسید. او با ورود سربازان ارتش برای جلوگیری از سربازان ویتنام شمالی در درون کامبوج اقدام کرد. سیهانوک به چین برای پناهندگی رفت و ۱ کمپ چریکی را تاسیس کرد. سیهانوک و یاران او با ۱ گروهک شبه نظامی کمونیست به اسم خمر های قرمز که در سال ۱۹۶۱ تاسیس شده بود متحد شدند و با ارتش لون نول جنگیدند و به این شکل جنگ درونی شروع شد. حکومت جمهوری خمر موازی با حمله ی ویتنام شمالی و اقدامات چریک ‌های کمونیست خمر قرمز روبرو بود که در نهایت در سال ۱۹۷۶، حکومت لون نول را برکنار کردند و با تصرف پنوم پن ، مرکز، کشور را به دست گرفتند. تور ویتنام و کامبوج ( نوروز 97 )

در این بازه زمانی، کشور هم مرز شرقی کامبوج ، یعنی ویتنام هم مشغول مبارزه برای خودکفایی از فرانسوی ها بود. در سال ۱۹۵۵ فرانسوی ها از ویتنام اخراج شدند و ۲ کشور ویتنام شمالی کمونیست و ویتنام جنوبی مایل به غرب ( حمایت شده از سمت ایالات متحده آمریکا ) ایجاد شدند. بعد در زمان مختصری نبرد درونی در این سرزمین بالا گرفت و کمپی به اسم ویت‌کنگ، تشکیل شده از شبه نظامی های ویتنامی کمونیست ( حمایت شده از طریق حکومت ویتنام شمالی و چین ) در جنگل‌ های ویتنام جنوبی واقع شدند و ضد نیروی کشور ویتنام جنوبی به جنگ پرداختند. در سال ۱۹۶۵ ایالات متحده آمریکا در نبرد با کمونیستی ‌ها با ویتنام به جنگ پرداخت. تور ویتنام و کامبوج ( نوروز 97 )