تور مراکش

7 شب و 8 روز - قیمت از: 1100 دلار
نام هتل خدمات ۲ تخته (هر نفر) ۱ تخته (هر نفر) کودک با تخت کودک بدون تخت توضيحات


خدمات تور

4 شب مراکش و 3 شب کازابلانکا

بلیت رفت و برگشت امارات یا ترکیش ، ویزای توریستی ، اقامت در هتل با صبحانه ، ترانسفر فرودگاهی ، ترانسفر بین شهری ، راهنمای فارسی زبان ، بیمه مسافرتی ، گشت طبق برنامه سفر

گشتها در کازابلانکا شامل : مسجد حسن ثانی ، سواحل کرنیش ، منطقه حبوس ، لوکیشن فیلم تاریخی کازابلنکا ، بازار کازامال ، کاخ شاه ،بازدید از قلعه های تاریخی ، گشت سواحل اقیانوس ، مقبره شاه حسن ثانی ، صومعه حسان

گشتها در مراکش : گشت شهری مراکش شامل میدان و بازار قدیمی ساحه جامع الفنا ، دیدار از کاخ باستانی ، پارک های زیتون شامل : استخر ماهی ، مناره ، قصر حسن پنجم ، بازارهای مرکز شهر ، باغ گل و گیاه ، گشت اختیاری ، گشت اوریکا ، گشت پرورش داروهای سنتی ، خرید داروهای سنتی ، بازدید از تفرجگاه ، گشت اختیاری آغادیر

توضیحات

نرخ پرواز برای افراد بزرگسال 3500000 و برای کودک 2 تا 12 سال 2990000 هزار تومان میباشد که به نرخ پکیج اضافه میگردد

مسئولیت کنترل پاسپورت و ممنوعیت خروج از کشور به هر دلیل به عهده آژانس ثبت نام کننده و یا خود مسافر میباشد و شرکت پلیکان پرواز هیچگونه مسئولیتی در این زمینه ندارد

صدور بیمه برای افراد بالای 55 سال اجباری میباشد

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا : اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار ، دو قطعه عکس رنگی زمینه سفید و جدید ، گواهی اشتغال به کار به لاتین ، گواهی حساب بانکی ترجمه شده

حداقل زمان جهت صدور ویزا حدود 3 هفته میباشد


در صورت آگاهی از نام هتلها و تاریخ حرکت تورها با کانترهای مربوطه در شرکت هواپبمایی پلیکان پرواز تماس حاصل نمایید .

تلفن : ۰۲۱۸۸۱۷۱۰۶۱

شما می توانید این تور را از طریق تلگرام به سایر دوستان خود معرفی کنید

ارسال به دوستان

دانلود این پکیج

دانلود

تور مراکش

شهر مراکش یا شهر قرمز، زیرا واهه‌ای زیبا از بین صحراهای کشور مراکش سر برآورده است؛ واهه‌ای از شکوه، آرامش و سنت های و رسم های گوناگون. این شهر یکی از اصلی ترین کشورهای توریستی کشور مراکش است. پس تعجبی ندارد که در آن به آسانی می‌توانید خدمات سکونتی لاکچری پیدا کنید.

شترسواری، میل کردن خرما در سایه‌ی نخل، پوشیدن البسه سنتی ابریشمی و دیدن رقص‌های بومی تماما از تجربه های خوبی هستند که در سفر به تور مراکش انتظار مسافران را می‌کشند. جذابیت های تور مراکش به این ها ختم نمی‌شود؛ آثار باستانی زیادی، غذاهای خوشمزه سنتی، خرید در بازارهای بومی و کوه‌نوردی در رشته‌کوه اطلس از دیگر جذابیت‌های تور مراکش برای مسافران است.

در مسافرت به تور مراکش، هیچ گاه بی‌حوصله نمی‌شوید و از تک تک لحظه های سفرتان، فیض خواهید برد. تور مراکش اغلب جاذبه‌ای برای شگفت‌زده کردن شما دارد. مراکش به عنوان یکی از شهرهای باستانی جهان، پذیرای بهترین مدل های معماری اسلامی است. زمان هر نماز، صدای اذان از گلدسته‌های مسجدها به گوش می‌رسد. البته علاوه بر اسلام، دین ها و مذهب های دیگری هم در تور مراکش دیده می‌شود.

کاشی‌کاری‌ها و نقاشی‌های دیواری آثار باستانی این شهر، در نوع خود بی‌ همتا و دیدنی است. در این شهر می‌توانید از چند موزه‌ دیدن کنید که نمایشی بی همتا از گذشته، سنت و صنایع دستی این شهر زیبا است.

از بازارهای بومی شهر قادر خواهید بود زیباترین سوغاتی ها و صنایع دستی مراکش را خریداری کنید و حال و هوای دیگری به منزل خود بدهید. بازارچه‌های کوچک و وسیع شهر اصولا به صنایع دستی و آثار هنری اختصاص دارند. از این بازارها مستقیم می‌توانید از هنرمندان و تولیدکنندگان خرید کنید.

اطلاعات فوری در تور مراکشض

تفاوت ساعت با تهران: مراکش در ناحیه زمانی UTC/GMT +1 قرار دارد و 5/3 از تهران عقب‌تر است.

گویش اصلی: آمازیغی و عربی

واحد ارز: درهم مراکش

1 درهم مراکش= ۳۵80 ریال

پیش شماره کشور+ :۲۱۲

سمت رانندگی: راست

شرایط آب‌ و‌ هوا

مراکش حاوی اقلیم قاره‌ای میباشد به این معنی است که  عموما خشک بوده و تابستان‌های خیلی گرم و خشکی دارد. زمستان‌های مراکش تقریبا سرد است. آب و هوای پاییز و بهار مطلوب است و این 2 فصل مناسب ترین موقع برای سفر به تور مراکش است. بارش کمی در تابستان وجود دارد و اغبل بارش ها در فصل زمستان به وقع می‌پیوندد. به طور متوسط، جولای، گرم‌ترین ماه سال و دسامبر، خنک‌ترین ماه سال است. در ماه نوامبر بالاترین میزان بارش وجود خواهد داشت پس اگر بارندگی را دوست ندارید، از سفر به تور مراکش در این ماه دوری کنید.

مناسب ترین زمان برای سفر به تور مراکش

مناسب ترین موقع برای سفر به تور مراکش، فصل بهار یا ابتدای پاییز است. در این 2 فصل، آب و هوای شهر در بهترین وضعیت است و نسیمی خنک و ملایم می‌وزد. خوب است که در ماه‌های ژوئن و جولای از سفر به تور مراکش دوری کنید زیرا ممکن است گرمای شدید هوا، تجربه‌ی ناخوشایندی برایتان رقم بزند.

مخارج سفر در تور مراکش

مخارج روزانه در سفر به تور مراکش

سفر کم هزینه تا ۷7۰ درهم مراکش برابر ۲9۰ هزار تومان

اتاق 2 تخته کم هزینه: ۲7۰ تا ۳7۰ درهم 100 هزار تا ۱3۵ هزار تومان

ورودی موزه‌های کم هزینه: 20 تا 6۰ درهم 4۵۰۰ تا 20 هزار تومان

غذای کم هزینه: 4۵ تا 6۰ درهم 2۲ تا 2۸ هزار تومان

سفر با هزینه متوسط: از ۷7۰ تا ۱۴5۰ درهم از ۲8۰ هزار تومان تا ۵5۰ هزار تومان

اتاق 2 تخته در ریاد  (Riad)، حدود ۵7۰ تا ۷7۰ درهم ۲5۰ هزار تا ۲9۰ هزار تومان

وعده‌ی مفصل ناهار: از ۱4۰ تا ۱9۰ درهم 5۰ هزار تا 8۰ هزار تومان

تور نصف روزه‌ی دوچرخه‌سواری: ۳7۰ درهم 145 هزار تومان

سفر مجلل: بالای ۱5۰۰ درهم ۵5۰ هزار تومان

اتاق 2 تخته در هتل خوب: از ۸5۰ درهم 300 هزار تومان

شام در رستوران لوکس: ۳5۰ تا ۶5۰ درهم120 تا ۲4۰ هزار تومان

صرفه‌جویی در مخارج تور مراکش

در بازارها غذا بخورید

سعی کنید در سفر برای کمک کردن مخارج خورد و خوراک‌تان از غذا خوردن در رستوران به ویژه رستوران‌های گردشگری دوری کنید و در بازار‌های بومی در منطقه های باستانی شهر غذا بخرید. در قسمت ‌های نو شهر از مرکز های گردشگری فاصله بگیرید.

در رابطه با اجاره اتوموبیل از پیش به توافق برسید

قبل از آنکه سوار تاکسی شوید درباره نرخ با راننده سعی کنید توافق کنید. بسیاری از آنها نرخ ثابتی نداشته و باید قبل از سوار شدن بر سر قیمت چانه بزنید.

از سرویس های کوچ سرفینگ استفاده کنید

با استفاده از درگاه کوچ سرفینگ قادر خواهید بود یک میزبان در تور مراکش بیابید که مجانی از شما استقبال می نماید. این میزبان بومی ضمن بر اینکه در خانه‌ خود جایی برای اسکان به شما می‌دهد، می‌تواند به عنوان یک لیدر بومی، شما را برای سر زدن به منطقه ها و جاذبه‌های گوناگون، راهنمایی کند. البته در تور مراکش تعداد افراد اندکی پیدا می‌شوند که در کوچ سرفینگ فعال باشند.

از بوفه های خیابانی غذا بخرید

غذای خیابانی اغلب از غذای رستوران کم هزینه تر است. می‌توانید در خیابان با دادن مبلغ کمی بهترین غذاها مانند اقسام کباب، سوسیس، مرغ بریان، ساندویچ‌های بزرگ و دیگر غذاهای خوش طعم را خریداری و میل کنید.

لباس کافی به همراه ببرید

اگرچه تور مراکش یک شهر گردشگری است و قانون آزادانه‌تری دارد ولی خوب است که به عرف جامعه‌ اسلامی احترام بگذارید و لباس مناسب بپوشید تا در سفر ناچار نباشید برای خرید لباس خرج کنید.

جاذبه‌های توریستی تور مراکش

مراکش شهری است که تمام جاذبه های تور مراکش را در کنار هم دارد. هم‌ اسم بودن این شهر با اسم کشور، اهمیت باستانی و سنتی آن را نشان می‌دهد. در بین شلوغی و ازدحام زندگی شهری، ترکیبی از فرهنگ و مدرنی را به زیبایی در خیابان‌ها و کوچه های گوناگون تور مراکش خواهید دید.

اگر عاشق خرید باشید، در بازارچه های بومی این شهر می‌توانید حسابی چانه بزنید و کالاهای سنتی و سوغاتی بخرید. برای عاشقان باستانی، موزه‌ها و آثار باستانی زیادی وجود دارد. اگر دوست دارید روش زندگی مردم و سنت آنها را از نزدیک ببینید، کافی است در منطقه‌ی باستانی شهر قدم بزنید. بعد از گردش در شهر مراکش،  سعی کنید به بازدید از منظره‌ کوهستانی اطلس بروید.

بازار های منطقه‌ی کهن شهر  سوق مدینه

برای اغلب مسافران، شهر کهن مراکش که به آن مدینه می‌گویند، یکی از اصلی ترین و جذاب ‌ترین جاذبه‌های تور مراکش است. گذرگاه‌های باریک این منطقه، مخلوطی جذاب از رنگ و عطر و صدا و میزبان جذاب‌ترین آثار باستانی و نمودهای سنتی مردم شهر است.

علاوه بر اینکه می‌توانید در این منطقه راه بروید و از گردش در دل باستان لذت ببرید، موقعیت های متعددی برای خرید کردن در این منطقه وجود دارد. علاقه‌مندان به خرید نباید بازارچه کفش، بازار فرش و بازارچه ادویه و عطر را از دست بدهند. بازارچه چرم از دیگر از بازارچه های جذاب مدینه میباشد که ارزش بازدید را دارد. در قسمت غربی این بازارها در آخر خیابان باب دباغ، دباغی‌های این شهر را می یابید که تا به کنون به روش سنتی پوست حیوانات را دباغی می‌کنند.

فلکه جامع الفناء  (Djemaa El Fna)

این فلکه عظیم در ورودی قسمت باستانی شهر یعنی مدینه قرار دارد و مرکز زندگی شهری در مراکش است. این فلکه پرشور و هیجان، پذیرای غرفه‌های موقتی، نوازندگان بومی، فالگیران و نقالان و مارگیرانی است که هیچ‌ گاه استراحت نمی‌کنند.

اگر از گردش در فلکه کلافه شدید، می‌توانید در یکی از رستوران ‌ها و کافه ‌های روی بام ساختمان های اطراف استراحت کنید و از بالا شور و شوق زندگی مردم را ببینید.

مسجد جامع الكتبيه

مسجد جامع الکتبیه با مناره‌ مرتفع 8۰ متری، یکی از اصلی ‌ترین و معروف ترین نشان های شهری مراکش است که مناره‌ آن از فاصله های دور از سمت های گوناگون قابل دیدن است. طبق داستان های بومی، وقتی این مسجد بنا شد، نخستین موذنی که بر بالای مناره‌ آن اذان می‌گفت، کور بود چون این مناره به حدی بلند بود که از فراز آن حرم‌سرای پادشاه شهر پیدا بود.

مسجد در سال ۱۱۶5 بنا شده و یکی از موفق‌ترین اثرهای معماری دودمان موحودون است. نا مسلمانان حق ورود به نمازخانه‌ را ندارند.

مدرسه بن یوسف

این مدرسه در سال ۱۵۶6 توسط سعدیان، بنا شده است و وسیعترین مدرسه‌ علم اسلامی در مراکش است. حجره‌ها و اتاق‌های این مدرسه در جوار هم در اطراف صحن‌های کوچک مرکزی قرار گرفته‌اند دقیقا مثل آنچه که در اغلب نمونه‌های معماری اسلامی دیده‌ایم. کاشی‌کاری‌های زلیج و خط کوفی، در محیط داخلی این ساختمان برای تزیین استفاده شده و یکی از خصوصیت های معماری این مدرسه است.

مقبره اشراف سعدیه سعدیان

این مجموعه‌ آرامگاهی که عمر آن به قرن 16 میلادی می‌رسد، پذیرای 70 نفر از اعضای خاندان سعدیان است که حدود سال‌های ۱۵۲5 تا ۱۶۶9 بر مراکش پادشاهی می‌کردند. این مقبره برای احمد المنصور و برخی از اعضای خانواده و نزدیکان او است. در این منطقه که در یک باغ واقع شده می‌توانید گردشی کنید و از مقبره ها دیدن کنید. به ویژه مقبره اصلی که یک محراب بسیار زیبا دارد.

کاخ باهیه

این کاخ باشکوه و رنگی در سده 19 به عنوان مکان سکونت بواحمد، وزیر اعظم بنا شده است. محیط داخلی این کاخ، با کاشی‌های بی نظیر با طرح‌های زیبای بومی و نقاشی‌های سقف و دیوار تزئین شده و به خوبی زندگی لوکس و مرفه اشراف در آن دوره را نشان می‌دهد. این قصر با باغ‌های پرگل و سرسبز، محاصره شده است.

موزه هنر و صنایع دستی مراکشی

این قصر باستانی که توسط Si Said بنا شده، پذیرای مجموعه‌های جذاب و شگفت‌انگیزی ازآثار هنری فلزی، صنایع دستی سفالی، و زیور آلات بومی صنایع دستی مرمرین است. قسمتی مربوط به نمایش فرش‌های مراکشی و مجموعه‌ جذاب و زیبایی از قاب درب و پنجره‌های محلی مراکشی در این مجموعه به نمایش درآمده است.

افرادی که به تغییرات آفریقای شمالی و هنر و صنایع دستی آن علاقه دارند، می‌توانند چند ساعتی را در این موزه بگذرانند و از دیدن آثار فیض ببرند.

در کنار این موزه، مزون Tiskiwine قرار دارد که مجموعه‌ای بی همتا از لباس، زیورآلات، آلات موسیقی و منسوجات و اسباب و ابزاری می باشد که برت فلینت هلندی آنها را جمع کرده است. تمرکز این مجموعه بر سنت صحرانشینی است.

موزه‌ مراکش

موزه‌ مراکش، مجموعه‌ای انتخاب شده از اثرهای گوناگون است؛ از هنر معاصر تا کتیبه‌های قرآنی، اثرهای سرامیکی بومی، منسوجات و سکه‌هایی از زمان گوناگون تاریخی. برای بسیاری از مسافران، ساختمانی که موزه در آن واقع شده، یکی از جذاب‌ترین قسمت ‌های آن است.

این ساختمان در قرن 20 میلادی بنا شده و خانه‌ی یکی از وزرای مراکش بوده است. معماری این بنا، ترکیبی موزون از معماری بومی آفریقای جنوبی و عناصری از معماری پرتغال است. حیاط مرکزی و وسیع این مجموعه، با چلچراغ‌های زیبا، مزین شده است.

قبه‌ی المرابطيه  (Almoravid Koubba)

قبه‌ المرابطیه، کهن ‌ترین ساختمان باستانی مراکش است و در سده 12 در زمان پادشاهی علی ابن یوسف بنا شده است. البته مصرف اصلی این ساختمان معلوم نیست ولی کارشناسان باستانی اعتقاد دارند که این ساختمان یک وضوخانه برای مسجدی بوده که در مجاورت آن قرار داشته است.

طراحی خارجی آن خیلی آسان است؛ یک ساختمان مربع‌شکل با یک گنبد. محیط داخلی این مجموعه بسیار جذاب توجه است و با الگوهای ویژه ای مزین شده است. این ساختمان یکی از معدود ساختمان های باستانی است که در جریان تخریب شهر توسط برخی از فاتحان، پابرجا باقی مانده است.

باغ ماژورل (Majorelle)

این باغ‌های گیاه شناسی سرسبز، مملو از سرخس ، نخل ، کاکتوس اثری از نقاشی اهل فرانسه ، بنام ژاک ماژورل میباشد. این هنرمند اهل شهر نانسی فرانسه است که به تور مراکش سفر کرد و پس از اندکی به علت نقاشی‌هایش از زندگی روزمره‌ مردم مراکش، به شهرت رسید. معروف ترین کار او، این باغ و کارگاه آبی رنگ اوست که امروزه این رنگ با اسم آبی ماژورل شناخته می‌شود.

پس از فوت ماژورل در سال ۱۹۶5، طراح مد فرانسوی، ایو سن لوران، ملک ها و متعلقات ماژورل را خرید. یک بنای کوچک در این باغ وجود دارد که گرچه کوچک است، مجموعه‌ی جالبی از هنر اسلامی در آن مراقبت می‌شود.

باغ مناره

این باغ، گوشه‌ای بکر در شلوغی مراکش است. مردم شهر و مسافران برای دوری از شلوغی شهر و فیض بردن از آرامش و سکوت به این باغ سر می‌زنند. یک استخر وسیع در مرکز این باغ دیده می‌شود که در حاشیه‌ آن 5 عمارت در آخر قرن 19 ساخته شده است.

برای اغلب خانواده‌های مراکشی، اینجا منطقه ای عالی برای یک پیک‌نیک آخر هفته است. پس اگر دوست دارید زندگی مردم شهر را از نزدیک ببینید و با آنها ارتباط برقرار کنید، این باغ را در لیست جاذبه‌های مورد نظر خود قرار دهید.

راه  Tizi-n’Test

در کشور مراکش، راه های جاده‌ای زیبا و دیدنی زیادی وجود دارد ولی این راه از دیگر راه ها متمایزتر است. این مسیر پر پیچ و خم کوهستانی، از جنوب مراکش به سوی  Taroudant می‌رود.

این راه، پیچ و خم‌های متعددی دارد که ممکن است برای کسانی که بلندی را دوست ندارند، کمی ناخوشایند باشد. منظره های کوهستانی اطراف جاده، بسیار زیبا و دیدنی است.

روستای ایملیل (Imlil)

این روستای کوهستانی زیبا، نقطه‌ی آغاز برای گردش در بوستان ملی توبکال (Toubkal) است. اگر از ازدحام تور مراکش کلافه شدید و دوست داشتید تا ساعت ها و یا چند روزی را در آرامش یک روستا و در دل طبیعت بگذرانید، این روستا مناسب ترین مقصد است. علاوه بر سکوت و طبیعت آرام، از دیگر جذابیت های این روستا می‌توان به کاخ های باستانی مرمت شده‌ آن اشاره کرد. این بنا اکنون یکی از برترین هتل‌های شهر است و در فیلم کوندان (Kundun) مارتین اسکورسیزی به نمایش درآمده است. این روستا در 62 کیلومتری مراکش قرار دارد.

بوستان ملی توبکال

این بوستان میزبان مرتفع ترین کوه مراکش و آفریقای شمالی یعنی کوه توبکال است. ضمن این کوه بلند، راه های فراوانی برای پیاده‌گردی در کوهستان وجود دارد. اگر از علاقه‌مندان به کوه‌نوردی هستید می‌توانید به کوه ۴۱8۷ متری توبکال صعود کنید یا از همین راه های پیاده‌روی، منظره های زیبای اطراف را دیدن کنید و لذت ببرید. این بئستان ملی در ۵8 کیلومتری مراکش قرار دارد.

باغ‌های  Agdal

قبل کاخ حکومت مراکش، این باغ‌های زیبا، پر از درختان میوه واقع شده اند. با توجه به فصلی که در آن به تور مراکش مسافرت دارید، قادر خواهید بود میوه‌هایی مانند پرتغال، انجیر، انار و زیتون را ببینید که از شاخه‌ها آویزان‌اند. مساحت این باغ‌ها ۴5۰ هکتار است و در قرن 12 شکل گرفته است.

برای دیدن از جاذبه‌های تور مراکش، بهتر است کجا سکونت کنیم؟

اگر برای نخستین مرتبه است که به تور مراکش سفر می‌کنید و علاقه دارید در قلب شهر و جاذبه‌های توریستی سکونت داشته باشید، مناسب ترین مکان برای سکونت، منطقه‌ باستانی شهر یعنی مدینه و میدان وسیعی است که در قلب آن قرار دارد. در این منطقه سکونتگاه هایی با نرخ و خدمات خوب وجود دارد که مهمان‌خانه‌هایی به شیوه مهمان‌خانه‌های بومی مراکش هستند. این مراکز سکونتی اصولا یک حیاط مرکزی دارند که شما را از ترافقیک و ازدحام مرکز شهر دور نگه می‌دارد و مکانی آرام و بکر در اختیار شما می‌گذارد. مبلغ سکونت در این اقامتگاه‌ها اصولا شامل صبحانه است.

رژیم غذایی

رژیم غذایی مراکش، تحت تاثیر مراودات این کشور با دیگر سنت ‌ها و ملت‌ها قرار گرفته است. در اصل آشپزی این کشور، ترکیبی از آشپزی عربی، آندولوسی و قوم بربر است. البته تاثیر آشپزی مدیترانه، اروپا و آفریقای سیاه در آشپزی مراکشی را نمیشود ندید گرفت.

مراکش، گسترده زیادی از میوه‌ها و سبزیجات مدیترانه‌ای و استوایی را صادر می‌کند. گوشت‌های مرسوم در آشپزی این منطقه شامل از گوشت گوساله، بز، گوسفند، مرغ و غذاهای دریایی که به عنوان پایه‌ی اغلب غذاها مورد استفاده قرار می‌گیرد. چاشنی‌های اصلی مراکشی شامل ترشی لیمو، روغن آرگان، روغن زیتون و میوه‌های خشک.

طعم‌دهنده‌ها

در آشپزی مراکشی از ادویه‌ های گوناگون به وفور استفاده می‌شود. صدها سال است که اقسام ادویه از کشورهای عربی به مراکش داده می‌شود. معروف ترین طعم دهنده‌ها در آشپزی این منطقه شامل زعفران، نعنا، لیمو و پرتغال، دارچین، زیره، زردچوبه، زنجبیل، فلفل، پاپریکا، دانه‌ی کنجد، آویشن و… از اقسام سبزیجات معطر نیز برای عطر و طعم دادن به غذا استفاده می‌کنند از جمله نعنا فلفلی، گشنیز، ریحان و…

مراکشی‌ها برای خوردن غذا از قاشق، چاقو و چنگال استفاده می‌کنند. گاها برخی از غذاها را با دست و با نان می‌خورند. به علت دینی، مصرف بعضی از اقسام گوشت و نوشیدنی‌های الکلی در این شهر مرسوم نیست.

گوشت گوساله، مرسوم ‌ترین گوشت قرمز مورد استفاده در این رژیم غذایی است و با سبزیجات زیاد در قالب غذاهای گوناگون طبخ می‌شود. مرغ را هم به شکل طاجین یا مرغ بریان استفاده می‌کنند.

به موجب آنکه کشور مراکش در ساحل اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه واقع شده، غذاهای دریایی قسمت مهمی از آشپزی این کشور را شکل می‌دهند. در رستوران‌های این شهر قادر خواهید بود اقسام آبزیان و دیگر غذاهای دریایی را نوش جان کنید.

از دیگر غذاهای رایج مراکش می‌توان بسطیله و حریره را نام برد. حریره سبکی سوپ است که آن را در ماه‌های سرد سال و اکثرا به عنوان شام می‌خورند. البته پخت آن در ماه رمضان برای افطاری خیلی رایج است.

یکی از مهم‌ترین مواد غذایی که در رژیم غذایی روزانه این شهر رایج است، نان است. در تمام شهر می‌توانید تعداد فراوانی نانوایی را ببینید که دائما مشغول کار هستند و اقسام نان را تهیه می‌کنند و می‌فروشند. اقسام نان‌های حجیم و تخت در مراکش مرسوم است.

اقسام سالاد

یکی از مهم‌ترین قسمت های رژیم غذایی هر کشور، اقسام سالاد است. در مراکش نیز اقسام سالاد چه با سبزی خام و چه با سبزی پخته، درست می‌شود.

دسر

استفاده اقسام میوه‌های تازه و فصلی، به جای دسرهای پخته شده، در مراکش به عنوان دسر اغلب رایج است. کعب الغزال یا شاخ غزال، یکی از دسرهای این کشور است که با خمیر بادام ویژه پخته و با پودر شکر مزین می‌شود. این شیرینی شکلی شبیه به شاخ دارد و با عرق بهارنارنج و دارچین طعم‌دار می‌شود. اقسام کیک‌های نارگیلی هم به عنوان دسر می‌پزند.

یک شیرینی دیگری به اسم Halwa chebakiaa در مراکش درست می‌شود که خمیر آن سرخ می شود بعد روی آن عسل می‌ریزند و دانه‌های کنجد پاشیده می شود. این شیرینی را برای افطار ماه رمضان سرو می‌کنند.

نوشیدنی‌ ها

همان طور که قبلا نیز ذکر کردیم، در مراکش نوشیدنی الکلی استفاده نمی شود. مرسوم ترین نوشیدنی در این سرزمین، دم کرده‌ی چای سبز و نعنا است. در فرهنگ این کشور، تهیه‌ این نوشیدنی، سبکی هنر است و خوردن آن همراه با دوستان و خانواده، یک فرهنگ روزانه است.

به جز چای، آب پرتغال یکی دیگر از نوشیدنی‌های بسیار رایج و مرسوم مراکش است.