تور صربستان

4 شب و 5 روز - قیمت از: 2275000 تومان
نام هتل خدمات ۲ تخته (هر نفر) ۱ تخته (هر نفر) کودک با تخت کودک بدون تخت توضيحات


خدمات تور

هتل ساید وان دیزاین

منطقه Zemun

BB صبحانه

۲,2۷۵,۰۰۰ تومان ۲,۸۵۰,۰۰۰ تومان
هتل رکس

منطقه Savski Venac

BB صبحانه

۲,۶۲۵,۰۰۰ تومان ۲,۸۷۵,۰۰۰ تومان
Best Western Hotel M


منطقه Savski Venac

BB صبحانه

۲,۸۰۰,۰۰۰ تومان ۳,۳۰۰,۰۰۰ تومان
هتل هالیدی این اکسپرس بلگراد


منطقه Vracar

BB صبحانه

۲,۸۵۰,۰۰۰ تومان ۳,۳۰۰,۰۰۰ تومان
هتل پارک


منطقه Vracar

BB صبحانه

۲,۸۵۰,۰۰۰ تومان ۳,۱۲۵,۰۰۰ تومان
هتل 88روم بلگراد


منطقه Stari grad

BB صبحانه

۲,۹۵۰,۰۰۰ تومان ۳,۴۵۰,۰۰۰ تومان
هتل پراگ
هتل پراگ

منطقه Stari grad

BB صبحانه

۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان
هتل لایف دیزاین
هتل لایف دیزاین

منطقه Stari grad

BB صبحانه

۳,۰۵۰,۰۰۰ تومان ۳,۶۵۰,۰۰۰ تومان
هتل رادیسون بلو الد میل بلگراد


منطقه Savski Venac

BB صبحانه

۳,۱۵۰,۰۰۰ تومان ۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان
هتل موسکوا


منطقه Stari grad

BB صبحانه

۳,۳۰۰,۰۰۰ تومان ۴,۴۰۰,۰۰۰ تومان
هتل حیات ریجنسی بلگراد

منطقه Novi Beograd

BB صبحانه

۳,۵۲۵,۰۰۰ تومان ۴,۶۰۰,۰۰۰ تومان
هتل اسکوئر ناین


منطقه Stari grad

BB صبحانه

۴,۳۰۰,۰۰۰ تومان ۶,۱۵۰,۰۰۰ تومان

توضیحات

پرواز رفت و برگشت هواپیمایی پگاسوس به بلگراد (از طریق استانبول)
4 شب اقامت در هتل های ذکر شده در پکیج به همراه صبحانه
گشت شهری بلگراد (تمام روز)
کلیه ترانسفرهای فرودگاهی
بیمه مسافرتی تا سقف 10000 یورو
راهنمای فارسی زبان در طول مدت سفر
تلفن : 02188171061

شما می توانید این تور را از طریق تلگرام به سایر دوستان خود معرفی کنید

ارسال به دوستان

دانلود این پکیج

دانلود

تور صربستان

صربستان سرزمینی در بالکان در قسمت جنوبی اروپا است. قلب صربستان منطقه باشکوه بلگراد است. مسافران متعددی از تمام جهان فصل تابستان را برای سفر به این کشور زیبا انتخاب می‌کنند. تور صربستان اغلب آنها تابستان را در شهر باستانی بلگراد می مانند و از جذابیت های طبیعت بوستان های ملی کل این سرزمین لذت می‌برند. در فصل زمستان، مسافران منطقه های مرتفع و کوهستانی را انتخاب می‌کنند تا از پیست‌های اسکی استفاده کنند. یکی از معروف ترین پیست‌های صربستان یعنی کوپاونیک از سمت BBC به عنوان یکی از برترین مناطق اسکی در اروپا برگزیده شده است. سکونتگاه اسپا نیز در جای جای این کشور زیبا وجود دارند و از مسافران پذیرایی می‌کنند.

تور صربستان  بر اساس انتشار خبر از سوی دولت این کشور، از این به بعد مردم ایران لزومی به اخذ ویزا برای سفر به صربستان نیست.

تور صربستان  در این کشور نمادهایی از باستان و گوناگونی سنتی و بومی را خواهید دید. برای اینکه با این کشور جذاب و باشکوه بیشتر آشنا شوید، این مطلب را دنبال کنید.

آب‌ و‌ هوا

این کشور امکان دارد تحت تاثیر توده‌ی هوای سرد از سمت سیبری یا توده هوای گرم از سمت مدیترانه یا بعضا آفریقا قرار بگیرد. این دلیل موجب می‌شود که دمای هوا وابسته به شرایط و نوسانات آب و هوایی، تفاوت زیادی داشته باشد.

تور صربستان  باران در این کشور با توجه به موقعیت، الگوی گوناگونی را پیروی می‌کند. ماه ژوئن به طور کامل بارانی است. فصل بارش از ماه مه آغاز می‌شود، در ژوئن به حد خود می‌رسد و در ماه‌های جولای و آگوست کم می شود و تا پایان تابستان تقریبا ادامه دارد.

به شکل کلی مناطق غربی نسبت به نواحی شرقی پر بارش تر هستند. تور صربستان  ماه‌های آگوست و سپتامبر پایین ترین تعداد روزهای بارش را دارند.

فصل زمستان از دسامبر الی فوریه آب و هوای سردی در صربستان حاکم است. در بازه های زمانی زیادی، هوا ابری و مه‌آلود و دمای هوا 0 درجه است. در سایر بازه های زمانی، بادهای سرد از قطب شمال، صربستان را تحت تاثیر قرار می‌دهند به طوری که دمای هوا بعضا تا منفی ۲۰ درجه نیز می‌رسد و یخبندان وجود دارد.

تور صربستان  در حالتی که توده هوای مناسب از مدیترانه وارد کشور شود، متوسط دمای هوای روز به 12 درجه می‌رسد به ویژه در مناطق جنوب و مرکزی و به ندرت در شمال.

در فصل بهار، دما یکسان نیست. تور صربستان  بعضا هوا مطبوع است و گاها سرد می‌شود و باران پراکنده‌ی برف نیز دیده می‌شود.

فصل تابستان از ژوئن الی آگوست دما گرم است و متوسط دمای هوا نوسانات زیادی دارد. شب‌ها اصولا سرد است. پایین ترین دما در تابستان 16 درجه و بالاترین دما 35 درجه‌ی سانتیگراد است. بعضا توده‌های هوای گرم از سوی آفریقا بر آب و هوای منطقه اثر می‌گذارند. تور صربستان  در این مواقع بعضا دمای هوا به 50 درجه نیز می‌رسد. ولی این زمان های دمای گرم اصولا خیلی کم هستند.

 

مناسب ترین موقع برای سفر تور صربستان

مناسب ترین موقع برای سفر به صربستان از ماه مه الی سپتامبر است. در ماه‌های مه و ژوئن احتمال طوفان و رعد و برق عصرگاهی وجود دارد. در کل حتی در گرم‌ترین ایام سال نیز شب‌ها سرد هستند. افرادی که از گرما گریزان هستند خوب است که در ماه‌ های جولای و آگوست به صربستان مسافرت نکنند. ماه سپتامبر نیز به علت ایام آفتابی و گرمای مطبوع، وقت مناسبی برای سفر است.

مخارج سفر  تور صربستان

مخارج اماکن سکونتی

مخارج سکونت در هاستل ۱5۰۰ دینار است. اتاق 2 تخته در هتل عادی ۵5۰۰ دینار خرج دارد. نرخ سکونت در هتل‌های مجلل، به ازای اتاق 2 تخته ۱5 هزار دینار است.

مخارج غذا تور صربستان

کم هزینه ‌ترین غذایی که در صربستان می‌توانید پیدا کنید، اقسام فست فود با نرخ ۲5۰ دینار است. 1 وعده غذا در رستوران‌های سنتی ۱5۰۰ دینار هزینه دارد. شام و نوشیدنی در 1 رستوران مجلل ۲5۰۰ دینار هزینه دارد.

مجارج وسایل نقل و انتقال همگانی تور صربستان

مخارج تیکت های نقل و انتقال درون شهری حدود 100 تا ۱6۰ دینار است. تاکسی‌های درون شهری برای 1 سفر در حدود ۴5۰ دینار خرج دارند.

مخارج فعالیت‌های تفریحی تور صربستان

ورودی موزه‌ها در صربستان اصولا در حدود ۲5۰ دینار است. تورهای 1 روزه‌ی خصوصی ۴5۰۰ دینار خرج دارند.

جاذبه‌های توریستی تور صربستان

صربستان در جنوب شرقی اروپا قرار دارد و قسمت عظیمی از قلب شبه‌جزیره‌ی بالکان را گرفته است. قسمت ‌های شمالی آن را دشت‌های بزرگ و قسمت ‌های جنوبی آن را کوه ها و تپه‌ های بلندی در بر گرفته است. تور صربستان در این کشور بالای ۱۵ قله‌ دو هزار متری وجود دارد. صربستان شامل پنج بوستان ملی به اسم های Djerdap ، Tara، Kopaonik، Sar mountains و Fruska Gora  است که مناظری زیبا و خاص دارند.

در این سرزمین باشکوه از دیدن جاذبه‌های طبیعی خاص و آثار باستانی دیدنی مانند کاخ های باشکوه لذت خواهید برد. با ما همراه شود تا با تعدادی از جاذبه‌های توریستی این کشور آشنا می‌شویم.

 

بلگراد تور صربستان

بلگراد، قلب صربستان در میان رودهای اساسی این کشور  قرار گرفته است. تور صربستان  این شهر باشکوه مخلوطی باشکوه از آثار باستانی و بناهای مدرن است. در این شهر، قدیم و امروز به زیبایی به هم تنین خورده‌اند. بنا های باستانی قرن 19 را می‌توانید در کنار ساختمان های مدرن ببینید. تور صربستان  در این شهر از هر مدل جاذبه‌ی توریستی ، مقداری وجود دارد. برای مثال کاخ کالمگدان که در بوستانی به همین اسم قرار گرفته است. در این بوستان ضمن این کاخ، یک موزه‌ی جنگی نیز وجود دارد که در آن می‌توانید در مورد گذشته نظامی منطقه یاد بگیرید.

کلیساهای باشکوه با ظاهر رنگی و میدان‌های باستانی و دیدنی بخش دیگری از جذابیت های بلگراد هستند. تور صربستان  اگر در پی یک منطقه خاص  و بکر هستید، جزیره‌ی آدا را انتخاب کنید. این جزیره در جنوب بلگراد قرار دارد و در آن می شود از بودن در تفرجگاه های ساحلی فیض ببرید. تور صربستان  در این مکان می‌توانید از بودن در ساحل رود ساوا فیض ببرید، شنا کنید و از انجام فعالیت های آبی مانند اسکی روی آب لذت ببرید. در بوستان وسیع این جزیره می‌توانید بخشی از حیات وحش و پوشش گیاهی جزیره را ببینید.

بوستان ملی و کوهستان فروسکا گورا تور صربستان

این کوه در منطقه‌ی سیرمیا  و در مرز صربستان با کشور کرواسی واقع شده است. این منطقه‌ی کوهستانی که با اسم جواهر صربستان نیز معروف است دارای 1 منطقه‌ی مراقبت ‌شده به اسم پارک فروسکا گورا است. تور صربستان  این منطقه به علت طبیعت باشکوه که دارد، مکان مناسبی برای دوستداران به طبیعت است. گردش، چادر زدن، پیاده‌ روی، کوه‌نوردی و تفریح های دیگر که در محیط باز و طبیعت انجام می‌شوند، جذابیت زیادی در این منطقه دارند. تور صربستان  ضمن منظره های زیبای طبیعی، شاید وسیع ‌ترین جاذبه این منطقه برای مسافران، معبدهای کهن ارتدکس هستند که در تمام این منطقه پخش شده‌اند. عمر برخی از آنها به قرن 12 میلادی باز می‌گردد. امروزه اغلب آنها مراقبت شده هستند و به خوبی محافظت می‌شوند. تور صربستان  منظره های طبیعی این منطقه واقعا دیدنی و چشم نواز است. اغلب مسافران به شوق فیض بردن از طبیعت و آرامش بی همتا آن به این بوستان و منطقه های اطراف آن سفر می‌کنند.

سوکوبانیا تور صربستان

این شهر در شرق کشور واقع شده است و به دلیل اسپا معروف است. حاکمان رومی نیز این شهر را برای ریلکس کردن خود انتخاب می‌کردند. تور صربستان  هم مردم صربستان و هم آدم های معروف متعددی برای لذت بردن و استفاده از آب‌های معدنی به این شهر سفر می‌کنند. 1 اتاق بخار همگانی که متعلق به قرن 17 است در این شهر وجود دارد. یکی دیگر از علت های که موجب معروفیت این شهر برای مسافران شده است،  تور صربستان آب و هوای پاک این شهر است. افرادی که به آنها پیشنهاد شده تا ضمن اسپا و آب معدنی گرم از آب و هوای پاک برای شفا امراض خود بهره ببرند، این شهر ساکت را برای گذراندن تعطیلی های خود انتخاب می‌کنند.

وینکا تور صربستان

این مکان پذیرای منطقه‌ی باستانی تپه‌ی سفید است. این مکان از موقعی به معروفیت رسید که در آن اشیایی کهن پیدا شد که از استخوان و سنگ بنا شده بودند؛ وسایلی مثل مجسمه، کالاهای تزیینی و جام‌ها و کاسه‌هایی برای نوشیدنی. مسافران می‌توانند از این منطقه‌ی کهن بازدید کنند و اثرهای به نمایش درآمده در موزه را که عمر بعضی از آنها به 5 هزار تا 6 هزار سال پیش از میلاد باز می‌گردد نظاره کنند.

تور صربستان این منطقه ضمن این که اهمیت باستانی دارد، مکانی برای استراحت در راه کروزهای دانوب است. سکان های این منطقه پذیرای رستوران‌های دریایی زیادی هستند. اشخاصی که می‌خواهند غذاهای دریایی خوشمزه و تازه را تست کنند می‌توانند به یکی از این رستوران‌ها سر بزنند.

کوپاونیک تور صربستان

اگر به فعالیت ‌های زمستانی علاقه دارید و در فصل زمستان دقیققا از دسامبر الی آوریل به صربستان مسافرت کردید، یکی از منطقه هایی که حتما باید از آن بازدید کنید، رشته‌کوه کوپاونیک است. تور صربستان  در این مکان می‌توانید با توجه به حد توانایی و تجربه های خود، دامنه‌ای را برای اسکی انتخاب کنید. 25 تله‌کابین و تله سی اچ اسکی در کل مناطق فعالیت می‌کنند و تفکیک دامنه‌ها به شکلی است که می‌توانید با هر میزان محارت و توانایی یکی را که برای شما بهتر است انتخاب کنید.

تور صربستان  اگر در فصلی جز زمستان و خارج از زمان اسکی به این منطقه مسافرت کنید، باز هم ورزش های تفریحی و جالبی برای فیض بردن وجود دارد. تور صربستان  کوه‌نوردی، پیاده‌روی و دیدن پرندگان از تفریحات جذاب مسافران در این منطقه است. یکی از جاذبه های این منطقه برای مشتاقان به گردش در طبیعت، ساختمان های چوبی زیادی است که در بین آنها معابد و کلیساهای زیادی نیز وجود دارد.

لپنسکی ویر تور صربستان

یکی از مناطق معروف در قلب شبه جزیره‌ی بالکان، منطقه‌ی قدیمی لپنسکی ویر است که عمر آن به 7 هزار تا 10 هزار سال پیش از میلاد باز می‌گردد. تور صربستان  آثار تاریخی زیادی در این منطقه به نمایش درآمده که بی تردید توجه تمام علاقه‌مندان به گذشته و تاریخ ‌شناسی را جذب می‌کند. مجسمه ‌ها و ساختمان های در این مکان به نمایش درآمده است که اغلب آنها طرح و نقش ماهی دارند.

کوهستان‌های زالاتار تور صربستان

رشته‌کوه زالاتارکه مرتفع ترین قله‌ی آن گلو بردو اسم دارد یکی از مناطق توریستی دیدنی در صربستان است. هم مردم و هم مسافران برای فیض بردن از جذابیت های طبیعی این منطقه را انتخاب می‌کنند. تور صربستان  مراتع، دریاچه‌ها و جنگل‌ها فقط جزیی از جاذبه های این کوهستان هستند. ارتفاع بالاتر و آب و هوای پاک و عالی موجب شده که این منطقه مورد توجه مسافرانی قرار بگیرد که دوست دارند زمانی را در آرامش و دور از ازدحام و آلودگی زندگی شهری بگذرانند. تور صربستان  در زمان های سرد سال، اشخاصی که به ورزش‌های زمستانی علاقه‌مند هستند می‌توانند در دامنه‌های گوناگون اسکی را تست کنند و فیض ببرند. منظره های زیبا و دره‌های سرسبز و 3 دریاچه‌ی مصنوعی از مهم‌ترین جذابیت های این منطقه هستند.

مقبره اپلناک تور صربستان

این مکان در غرب صربستان قرار دارد وکلیسای سنت جرج که با اسم کلیسای اپلناک نیز شناخته می‌شود، یک کلیسای ارتدکس است که در دهه‌ی ۱99۰ بنا شده و مقبره پادشاه پیتر 1 است. تور صربستان  قسمت دیگر که آرامگاه اپلناک اسم دارد، مقبره ۲8 نفر از اعضای خاندان سلطنتی است. این مقبره و کلیسا 2 نمونه از بهترین ساختمان های ساخته شده در صربستان هستند. به علت تزیین ها و محیط درون آنها که با موزاییک‌های زیبایی مزین شده عنوان برترین ساختمان های صربستان را مال خود کرده‌اند.

نووی ساد تور صربستان

نووی ساد قلب استان و دومین شهر وسیع صربستان است. این شهر به علت آثار باستانی و سازه های زیبایش معروف است که اغلب مسافران در مسافرت به صربستان دیدن از آنها را فراموش نمی کنند. تور صربستان یکی از اصلی ‌ترین جاذبه‌های باستانی این شهر، کاخ پترو وارادین است؛ یک ساختمان مراقبت شده که عمر آن به قرن 18 میلادی باز می‌گردد و مشرف به شهر واقع شده است. تور صربستان یکی دیگر از اصلی ‌ترین جذابیت های توریستی این شهر، جشن موسیقی است که همه ساله در ماه جولای برپا می‌شود.

از جذابیت های دیدنی این شهر می‌توان به پل وارادین اشاره کرد که بر روی رود دانوب قرار دارد. برای اینکه شهر باشکوه نووی ساد را از رود دانوب دیدن کنید، می‌تواند از تورهای کروز فیض ببرید. اگر به گذشته و سنت علاقه‌مند هستید از منطقه‌ استاری گراد دیدن کنید. تور صربستان در این منطقه یادواره های جنگی، موزه‌های زیاد، نگارخانه‌ های هنری و کافه‌ هایی وجود دارد که می‌توانید از بودن در آنها فیض ببرید و جو سنتی و دوستانه‌ی شهر را از نزدیک لمس کنید.

موکرا گورا تور صربستان

موکرا کورا یک دره‌ی طبیعی با منظره های شگفت‌انگیز است که یک روستایی به این اسم در آن قرار دارد. این روستا به علت ایستگاه قطارش معروف است. فضای این دهکده در حال حاضر همان حال و هوای کهن را دارد و ظاهر بومی آن حفظ شده است. تور صربستان یکی از اصلی ترین فعالیت هایی که در سفر به این دره‌ی باشکوه باید انجام دهید این است که به ایستگاه قطار آن سر بزنید و با قطار در این دره‌ی طبیعی مسافرت کنید و از دیدن زیباترین منظره های طبیعی فیض ببرید. راه قطار به شکل عدد هشت درست شده و دوباره به نقطه‌ی نخست برمی‌گردد.

درونگارد تور صربستان

اگر علاقه دارید در سفر به صربستان تجربه‌ای خاص و ویژه داشته باشید، یکی دیگر از جذابیت های دره‌ی موکرا گورا که به هیچ وجه آن ار از دست ندهید، دهکده‌ی درونگارد یا «شهر چوبی» است. تور صربستان این روستا در اصل به عنوان جایی برای فیلم برداری  فیلمی به اسم «زندگی معجزه است» درست شده است. کارگردان این فیلم یک کارگردان صربستانی به اسم امیر است. این روستا بعد از فیلم برداری به همان صورت باقی مانده و امروزه به یک موزه‌ی فضای باز با موضوع مردم‌شناسی مبدل شده است. تور صربستان  در کل فصول سال در این مجموعه جشن های فیلم، برنامه های موسیقی، کلاس‌های هنری و کارگاه‌های گوناگون برپا می‌شود.

سیروگنجو تور صربستان

این روستای دیدنی نیز در منطقه‌ی موکرا گورا قرار دارد. یک موزه‌ی باز نیز در این روستا برای آشنایی با سنت و هنر منطقه وجود دارد. مردم این منطقه در این روستا هنرهای محلی و صنایع دستی خود را به نمایش می‌گذارند. اگر دوست دارید غذاها و نوشیدنی سنتی را تست کنید، این دهکده برترین مکان است. تور صربستان در اینجا می‌توانید غذاهای محلی و سنتی صربستان را با طبخ عالی تست کنید؛ دستورهایی که نسل به نسل به امروز منتقل شده است.

رود درینا تور صربستان

در این منطقه ضمن لذت بردن از باشکوه ترین منظره های طبیعی می‌توانید از فعالیت‌های ورزشی هیجانی مانند رود گردی نیز استفاده کنید. با رجوع به اجرا کننده‌های تور و ثبت نام در یکی از تورهای رود گردی، یک لیدر مجرب شما را در این سفر هیجانی همراهی می‌کند. کنار قایق‌سواری کردن، می‌توانید از دیدن فضای اطراف و آشنایی با نژاد گیاهی و جانوری این منطقه فیض ببرید.

شهر بلا کریک وا  تور صربستان

این شهر کوچک و باشکوه دقیقا مانند آن عکسی است که در داستان های وصف آن را خوانده‌اید؛ زمینی از گل‌های رنگی که حیاط خانه‌ها را مزین کرده و رودها و دریاچه‌های زیادی که جلوه ی شهر را 2 برابر کرده است. این شهر درست است که از لحاظ مالی ضعیف است ولی از لحاظ پتانسیل توریستی و زیبایی‌های بکر، بسیار غنی و پربار است. بی تردید، اصلی ترین جاذبه‌های توریستی این شهر، دریاچه‌های مصنوعی آن هستند که در اثر سالها حفاری ایجاد شده‌اند.

معماری شهر گلوباک تور صربستان

این شهر شهر کاخ های زیبایی است که توصیف آن را تنها در ماجراهای کودکانه خواهید یافت. این شهر روی سنگ های کرانه‌های رود دانوب بنا شده است. تور صربستان  در این ناحیه، رود دانوب خیلی بزرگ است و مانند دریا به نظر می‌رسد. یک کاخ در ورودی دره‌ بنا شده است و بر قسمتی از رود دانوب مسلط است.

جشن موسیقی تور صربستان

این جشن موسیقی عظیم و معروف، موزیسین‌های مشهوری را از سبک‌های متفاوت موسیقی همه ساله گرد هم جمع می‌کند. همه ساله هزاران مسافر شهر نووی ساد را برای شرکت در این جشن انتخاب می‌کنند. تور صربستان در توصیف اهمیت این جشن همین کافی است که مشاهیری مانند استینگ و لئونارد کوهن در آن حضور یافته‌اند.

باغ وحش بلگراد تور صربستان

این باغ وحش در قلب شهر و در منطقه‌ای به اسم لتل کلمگ دان واقع شده است. این مجموعه که با اسم باغ گود هپ نیز شناخته می‌شود، در سال ۱۹۳7 افتتاح شد و خیلی سریع مورد توجه اهالی قرار گرفت. در نخست این باغ وحش وسعتی برابر 4 هکتار داشت که بعدها بزرگتر شد. تور صربستان  در جریان جنگ جهانی 2 این باغ وحش شدیدا خسارت دید و اغلب حیوانات آن مردند.

 

رژیم غذایی در تور صربستان

آشپزی در صربستان نشات گرفته از روش ‌های محلی آشپزی در بالکان است و شبیه به دیگر سرزمین های این منطقه دارد. آشپزی این منطقه تحت تاثیر آشپزی منطقه های گوناگون از جمله اروپا و خاور میانه قرار دارد.

مردم صربستان نیز مانند اغلب مردم جهان 3 وعده‌ی غذایی ویژه یعنی صبحانه، ناهار و شام دارند. صبحانه را اصولا خیلی زود و کامل می‌خورند. تور صربستان در این وعده‌ی خود حتما نوشیدنی مانند قهوه یا شیرکاکائو و شیر را اضافه می کنند. از اقسام غلات، کره و پنیر، سوسیس و سالامی و تخم‌مرغ در این وعده استفاده می‌کنند.

ناهار اصلی ‌ترین و کامل ‌ترین وعده‌ی غذایی در صربستان است. به عنوان پیش‌غذا از اقسام سوپ استفاده می‌کنند. 2 نوع سوپ در صربستان وجود دارد یکی سوپ‌های عادی که و دیگری سوپ‌هایی که در آن از اقسام سس و تخم‌مرغ استفاده می‌شود .

تور صربستان  غذاهای مهم اصولا دارای گوشت هستند. بریان کردن یا کباب کردن یکی از راه ‌های خیلی رایج برای آشپزی در صربستان است. گوشت‌های بریان را در اغلب رستوران‌ها خواهید دید که اکثرا به عنوان فست فود درست می‌شوند.

اقسام نان، قسمت ویژه ای از رژیم غذایی در صربستان هستند. نان به اندازه ای در این سنت دارای اهمیت است که در قدیم برای پذیرایی از مهمان از او با نان و نمک پذیرایی می‌کردند. تور صربستان حتی در رسومات دینی نیز نان حاوی اهمیت بالایی است. دقیقا مانند ما ایرانیان، اغلب مردم صربستان باور دارند که دور انداختن نان، حرام است حتی اگر بیات باشد. با وجود اینکه اقسام پاستا، برنج، سیب‌زمینی و دیگر غلات وارد آشپزی صربستان شده است، هنوز هم اغلب مردم صربستان در کنار غذاهای خود نان می‌خورند.

رژیم غذایی در صربستان تشابه فراوانی به رژیم غذایی ایرانی ها دارد. مردم این منطقه، اقسام سالاد را نه به شکل پیش‌غذا بلکه با غذای اصلی نوش جان می‌کنند. راحت ‌ترین سالاد صربستان از مخلوط کاهو و کلم، خیار و گوجه و کلم‌ترش درست می‌شود. برای چاشنی به سالادها روغن، نمک و سرکه افزوده می‌کنند و مطابق سلیقه فلفل و ادویه نیز استفاده می‌کنند.

تور صربستان  از بین ادویجات و طعم‌دهنده‌های مرسوم در آشپزی صربستان می‌ شود به نمک، فلفل سیاه، جعفری، کرفس، پاپریکا، دارچین، فلفل سفید، جوز هندی، تخم گشنیز، زیره و… اشاره کرد.