تور ترکیه زمینی نوروز 98

از 5 شب و 6 روز به بالا - قیمت از: 1990000
نام هتل خدمات ۲ تخته (هر نفر) ۱ تخته (هر نفر) کودک با تخت کودک بدون تخت توضيحات


خدمات تور

تور زمینی آنتالیا ویژه نوروز ۹۸

هتل چهار ستاره

NERGOS ۴* ALL

LARA HADRIANUS ۴* ALL

۱۰ روزه ۱/۹9۰/۰۰۰ تومان ( ۵ شب اقامت در هتل )

۱۲ روزه ۲/۴9۰/۰۰۰ تومان ( ۷ شب اقامت در هتل )

۱۵ روزه ۳/29۰/۰۰۰ تومان ( ۱۰ شب اقامت در هتل )

هتل پنج ستاره

GLAMOUR ۵* UALL

۱۰ روزه ۲/59۰/۰۰۰ تومان ( ۵ شب اقامت در هتل )

۱۲ روزه ۳/2۴۰/۰۰۰ تومان ( ۷ شب اقامت در هتل )

۱۵ روزه ۴/29۰/۰۰۰ تومان ( ۱۰ شب اقامت در هتل )


تور زمینی استانبول + آنتالیا زمینی ویژه نوروز ۹۸

هتل چهار ستاره

ROUGE NOIRE & LAL* ۳ در استانبول
NERGOS * ۴ در آنتالیا

۱۵ روزه ۳/69۰/۰۰۰ تومان ( ۴ شب اقامت در استانبول + ۵ شب اقامت در آنتالیا )

هتل پنج ستاره


ROUGE NOIRE & LAL* ۳ در استانبول
GLAMOUR *۵ در آنتالیا

۱۵ روزه ۴/19۰/۰۰۰ تومان ( ۴ شب اقامت در استانبول + ۵ شب اقامت در آنتالیا )


تور زمینی استانبول + کوش آداسی + آنتالیا زمینی ویژه نوروز ۹۸

هتل چهار ستاره

ROUGE NOIRE & LAL* ۳ در استانبول
BELMARE & PANORAMA HILL * ۴ در کوش آداسی
NERGOS * ۴ در آنتالیا

۱۵ روزه ۳/99۰/۰۰۰ تومان ( ۳ شب استانبول + ۳ شب کوش آداسی + ۳ شب آنتالیا )

هتل پنج ستاره

ROUGE NOIRE & LAL* ۳ در استانبول
BELMARE & PANORAMA HILL * ۴ در کوش آداسی
GLAMOUR * ۵ در آنتالیا

۱۵ روزه ۴/29۰/۰۰۰ تومان ( ۳ شب استانبول + ۳ شب کوش آداسی + ۳ شب آنتالیا )

توضیحات

خدمات تور :

اتوبوس توریستی ۴۴ نفره توریستی ، راهنمای تور از ابتدا تا انتهای سفر ، یک گشت شهری با ناهار در استانبول و یک گشت شهری بدون ناهار در کوش آداسی و آنتالیا ( مراکز خرید ) بیمه تا سقف ۱۰/۰۰۰ یورو

تاریخهای حرکت :

۲۷ - ۲۸ - ۲۹ اسفند و ۲ - ۳ فروردین


داشتن پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار الزامی میباشد

عوارض خروج از کشور به عهده مسافر میباشد

وعده های غذایی در طول راه به عهده مسافران میباشد

ترتیب رزرو صندلی های اتوبوس به اولویت ثبت نام میباشد

نرخ کودک زیر ۲ سال ۱۰۰/۰۰۰ تومان میباشد

جهت آگاهی از قیمت اتاقهای یکنفره و کودکان ، لطفا با همکاران ما تماس جاصل نمایید و یا از قسمت دانلود پکیج ملاحظه نمایید

جهت رزرو هتلهای خارج از پکیج لطفا با همکاران ما تماس حاصل نمایید

تلفن : ۰۲۱۸۸۱۷۱۰۶۱

شما می توانید این تور را از طریق تلگرام به سایر دوستان خود معرفی کنید

ارسال به دوستان

دانلود این پکیج

دانلود

تور ترکیه زمینی نوروز 98 تور استانبول وسیع ترین شهر کشور  و قلب تجاری و فرهنگی آن است. تور استانبول این شهر در جوار بسفر و دریای مرمره واقع شده است؛  تور ترکیه زمینی نوروز 98 یعنی در خط میان اروپا و آسیا. تنگه‌ی بسفر این ۲ قاره را از یکدیگر تفکیک می‌کند و استانبول در اصل در ۲ قاره قرار دارد. این شهر باستانی و زیبا به علت گوناگونی جاذبه‌های توریستی و تفریحی و از لحاظ تعداد مسافران، جزو اصلی ترین شهرهای گردگی جهان است.

 شرایط آب‌ و‌ هوا  تور ترکیه زمینی نوروز 98

استانبول به علت شرایط مکانی، در منطقه آب و هوایی گوناگونی قرار دارد و دارای چند خرد اقلیم است. آب و هوای مدیترانه‌ای، آب و هوای گرمسیری مرطوب و آب و هوای اقیانوسی در قسمت های گوناگون شهر دیده می‌شود.   واقع شدن در کنار ۲ پهنه‌ی آبی گوناگون، یکی دیگر از علت های گوناگونی اب و هوایی در استانبول است.

کاهش مخارج   تور ترکیه زمینی نوروز 98

کاهش مخارج سکونت   تور ترکیه زمینی نوروز 98

مخارج سکونت، اصلی ترین مخارج سفر است. تور استانبول  اینکه در هر فصل از سال سفر کنید، اثر زیادی بر نرخ هتل‌ها دارد. زمان شلوغ توریستی در استانبول از جولای الی سپتامبر است. در این زمان نرخ هتل‌ها به بالاترین حد خود می‌رسد.  اگر در ماه‌های آوریل، مه و اکتبر سفر کنید، می‌توانید هتل‌های کم هزینه تری یافت کنید.

صرفه‌جویی در مخارج خورد و خوراک تور ترکیه زمینی نوروز 98

رستوران‌های گردشی که خارجی‌ها در آن گردش می‌کنند، خیلی بالاتر از رستوران‌های کوچک و سنتی هستند. ت غذاهای بومی و خوشمزه ترکی را در این رستوران‌های بومی نیز می‌توانید با برترین کیفیت میل کنید.  تور ترکیه زمینی نوروز 98

تیکت ورودی موزه بگیرید   تور ترکیه زمینی نوروز 98

اگر علاقه دارید به اغلب موزه‌ها و جاذبه‌های توریستی سر بزنید، کارت توریستی استانبول بگیرید.    با این تیکت ها می‌توانید به اغلب جاذبه‌های شهر مانند قلعه توپ‌قاپی و ایاصوفیه، مجانی دسترسی داشته باشید. اغلب رستوران‌ها، موزه‌ها، مغازه ها و جذابیت های تفریحی، با ارائه‌ی این تیکت به شما آفر خوبی می‌دهند.

استفاده از پکیج های دوچرخه‌سواری   تور ترکیه زمینی نوروز 98

یکی از برترین راه ها برای گردش در خیابان‌های کهن شهر و سر زدن به جذابیت های مختلف، استفاده از دوچرخه است. شرکت‌های گردشگری گوناگونی خدمات اجاره دوچرخه را برای توریست ها فراهم کرده‌اند و پکیج های دوچرخه‌سواری در ناحیه کهن شهر اجرا می‌کنند. این پکیج ها و اجاره دوچرخه اصولا مخارج عادی دارند و تجربه‌ای عالی در سفر به این شهر باستانی و زیبا هستند.

جاذبه‌های توریستی  تور ترکیه زمینی نوروز 98

ایا صوفیه   تور ترکیه زمینی نوروز 98

بنای فعلی ایا صوفیه در زمان حکومت بیزانس در سال ۵۴۲ میلادی طبق فرمان حکومت ژوستینین نخست بنا شد.    این ساختمان، حکم یک بیانیه‌ی خلاقانه را داشت که مال، قدرت و توانایی‌های فنی این حکومت را به دنیا نشان می‌داد.   تا حدی که مناطق حوالی تخت حکومتی که در این ساختمان قرار داشت، به عنوان مرکز جهان شناخته می‌شد. پس از انکه سپاه عثمانی، قسطنطنیه را گرفت ، این کلیسا به مسجد مبدل شد و در انتها در قرن ۲۰ میلادی به موزه مبدل شد و هنوز نیز اصلی ترین جاذبه‌ی نمادین استانبول است.   تور ترکیه زمینی نوروز 98

 

 

 

گالری باستان‌شناسی  تور ترکیه زمینی نوروز 98

این موزه‌ی با ارزش و دیدنی، مجموعه‌های بی همتایی از آثار و صنعت دستی باقی مانده از قرن های گذشته از ترکیه و تمام خاور میانه را در اختیار دارد.  اثرهای موجود در این موزه، نیز از لحاظ باستانی و نیز از لحاظ مکانی، خیلی گوناگون هستند. موزه دارای ۳ قسمت است که هر ۳ قسمت خیلی دیدنی هستند و نباید آن را از دست بدهید؛ یکی گالری های شرق باستان، دیگری موزه‌ی باستان شناسی و بنای کاشی‌کاری محمد ۲. در این بنا، شبکه ی بزرگی از هنر سرامیکی به نمایش درآمده است.  تور ترکیه زمینی نوروز 98

بازار اصلی  تور ترکیه زمینی نوروز 98

مسافران استانبول علاقه دارند خرید کنند، از اثرهای باستانی بازدید کنند و موزه‌های گوناگون را ببینند. این بازار اصلی سرپوشیده در اصل نخستین مرکز خرید جهان است، مساحتی معادل با یک منطقه وسیط دارد و با دیوارهای کلفتی محاصره شده است.   تور ترکیه زمینی نوروز 98

مسجد سلیمانیه   تور ترکیه زمینی نوروز 98

این بنا بالای تپه‌ای مشرف به منطقه‌ی سلطان احمد قرار دارد و یکی از خاص ترین و باشکوه ترین سمبل ها و ساختمان های باستانی استانبول است.   این بنا برای سلیمان و از طریق معمار معروف عثمانی خواجه معمار سنان آغا میان سال‌های ۱۵۵۹ تا ۱۵۶۵ بنا شده است.

گالری هنر ترکی و اسلامی   تور ترکیه زمینی نوروز 98

این گالری در قلعه ابراهیم پاشا، نخست وزیر بزرگ سلطان سلیمان واقع شده است. مجموعه‌ی بزرگی از فرش در این موزه نگهداری می‌شود که با وجود خیلی از متخصصان، برترین مجموعه‌ در مدل خود در کل جهان است.

کاخ یدیکوله  تور ترکیه زمینی نوروز 98

با وجود اینکه راه رسیدن به این کاخ مقداری سخت است ولی ارزش بازدید دارد. تور استانبول این کاخ در قرن ۵ میلادی از طریق تئودئوس ۲ بنا شده و قسمت های جنوبی دیواره‌ی دفاعی قسطنطنیه را شکل می‌داده است.   طاق عظیم این کاخ با اسم پورتا به معنی دروازه‌ی طلایی معروف است زیرا درهای این دروازه طلاکاری شده است.  زمانی که عثمانی‌ها شهر را گرفتند ، از این کاخ به عنوان یک دژ نظامی و مدت ها بعد به عنوان زندان و مکان کشتار استفاده می‌کردند. کاخ یدیکوله در سال‌های گذشته مرمت شده است و امروز مسافران می‌توانند از بناهای آن بالا بروند و منظره هایی از منطقه های اطراف و دریای مرمره را دیدن کنند.  تور ترکیه زمینی نوروز 98

برج گالاتا   تور ترکیه زمینی نوروز 98

این بنا در قرن ۱۴ احداث شده و یکی از واضح ترین ساختمان های اصلی استانبول است. از بالای تراس این بنا، منظره های زیبا و پارانوما از شهر را دیدن خواهید کرد.

گالری استانبول مدرن    تور ترکیه زمینی نوروز 98

استانبول تنها در جاذبه‌های باستانی و آثار کهن ختم نمی‌شود. این موزه هنری مدن، شبکه ای بی همتا از هنر امروزی ترکیه را به نمایش می‌گذارد.  در کل سال، نمایشگاه های گوناگونی از اثرهای برترین هنرمندهای ترک و هنرمندهای جهانی در این گالری اجرا می‌شود.   اگر از مشتاقان به هنر هستید و علاقه دارید با اثرهای هنرمندهای این سرزمین آشنا شوید باید برای سر زدن به این موزه برنامه‌ریزی کنید. موقعیت مکانی این موزه که دقیقا در تنگه‌ی بسفر قرار دارد یکی از خصوصیات خاص آن است. یه کافه‌ی زیبا با منظره های زیبایی از دریا در این مکان وجود دارد که برترین مکان برای ریلکس کردن و دیدن چشم انداز های اطراف است.  تور ترکیه زمینی نوروز 98

 

خیابان استقلال و میدان تقسیم تور ترکیه زمینی نوروز 98 

خیابان استقلال یک خیابان شلوغ امروزی و پرازدحام است که ضمن مغازه و مرکز خرید، شمار زیادی رستوران و کافه دارد.   قسمت پایینی این خیابان از راه کهن ‌ترین خط آهن زیرزمینی جهان از کنار برج گالاتا قابل رسیدن است. این خط آهن در سال ۱۸۸۵ بنا شده است. از میدان تقسیم، خیابان جمهوری آغاز می‌شود که حوالی آن هتل، رستوران، فروشگاه  و مرکزهای توریستی زیادی وجود دارد.  تور ترکیه زمینی نوروز 98

‌‌اسکودار تور ترکیه زمینی نوروز 98

ساحل آسیایی استانبول به سادگی از راه فرابر از اسکله‌ در کنار تنگه‌ی بسفر امکانپذیر است. در جزیره‌ای کم مساحت در حوالی ساحل آسیایی برجی به اسم ساختمان دختر واقع شده است که ۴۰ متر بلندا دارد. در این ناحیه، مسجدهای مهن، خیابان‌های کم عرض و خانه‌های کهن چوبی وجود دارد. این ساختمان های جذاب میان اسکله و گورستان واقع شده‌اند.

هتل های استانبول تور ترکیه زمینی نوروز 98

هتل‌های لوکس تور ترکیه زمینی نوروز 98

هتل ۴ فصل استانبول در ناحیه سلطان احمد در یک بنای باستانی واقع شده است و چند قدم پیاده تا مسجد آبی فاصله دارد. بوتیک هتل وایت هاوس دیزاینی به روس ترکی دارد و در چند متری اصلی ‌ترین جاذبه‌ گردشگری استانبول واقع شده است. افرادی که علاقه دارند در ازدحام و هیجان منطقه‌ی تقسیم سکونت کنند، هتل حیات یک گذینه خوب است که چند قدم پیاده تا میدان تقسیم مسافت دارد.

هتل‌های معمولی تور ترکیه زمینی نوروز 98

هتل لوکس اورینت یک هتل معمولی عالی در چند قدمی جاذبه‌های توریستی اصلی سلطان احمد است و در حوالی ایستگاه قطار واقع شده. تور استانبول  از دیگر هتل‌های این منطقه، هتل عثمان خان است که منظره زیبایی از بسفر دارد. در مرکز منطقه تقسیم، هتل مرکر سکوت مدرن را در نزدیکی میدان و خیابان استقلال برای مسافران خود مهیا کرده است. خیابان استقلال یکی از اصلی ترین خیابان‌های شهر است که حوالی آن را کافه‌ها، بوتیک‌ها و کتابفروشی‌ها محاصره کرده‌اند.

هتل‌های کم هزینه تور ترکیه زمینی نوروز 98

اگر می‌خواهید سفرتان کم هزبنه پایان یابد، بوتیک هتل در مرکز منطقه‌ی سلطان احمد، گذینه خوبی به ویژه برای خانواده‌ها است.   هتل پنینسولا تنها چند قدم با مسجد آبی مسافت دارد و هتل اپریکات یکی دیگر از هتل‌های کم هزینه و جذاب استانبول است که در حوالی جاذبه‌های توریستی اصلی و برترین آثار باستانی استانبول واقع شده است.

رژیم غذایی تور ترکیه زمینی نوروز 98

آشپزی استانبولی تنوع بالایی دارد و به علت خصوصیات ویژه اش در تمام جهان معروف است. استانبول، منطقه ای ترکیب شده از سنت های گوناگون است که هر یک اثرات زیادی بر آشپزی این شهر گذاشته‌اند. تور استانبول در سفر به این منطقه، غذا خوردن در رستوران‌های معروف فست فود را بیخیال شوید و لذیذترین غذاهای بومی ترکیه را تست کنید. در رستوران‌های استانبول، گذینه های زیادی روبروی شما است. پس خوب است که پیش از سفر با چند غذای اصلی استانبول آشنا شوید تا در رستوران گمراه نشوید.

 

 

املت ترکی تور ترکیه زمینی نوروز 98

این غذای خوشمزه در اصل مدلی املت به روش ترکی است. برای درست کردن آن از پیاز سرخ شده، فلفل و گوجه استفاده می‌کنند. وقتی که این مواد پخته شد، تخم مرغ، سبزیجات خوش بو و ادویه به آن اضافه می کنند. یک غذای اسان و کم هزینه که درست کردن آن خیلی آسان است و مزه ای لذیذ و اعتیادآور دارد. مردم این منطقه اصولا املت را برای وعده‌ی صبح می‌خورند.   اسم این غذا با توجه به منطقه‌ی آن در ازمیر اسم گذاری شده است. گوجه ماده‌ی مهم شکل دهنده این غذا در نخست یعنی در دهه‌ی ۱۹۲۰ تنها در این منطقه پرورش داده می‌شد.   ترکیه زمینی نوروز 98

این غذا اگرچه خیلی آسان به نظر می‌رسد ولی با افزودن مواد گوناگون می‌توان در آن تنوع ایجاد کرد. برای مثال بعضا در درست کردن آن از پنیر، گوشت چرخ کرده، قارچ، سوسیس و حتی مرغ و بادمجان نیز استفاده می‌کنند.  ترکیه زمینی نوروز 98

تور استانبول  ترکیه زمینی نوروز 98

مزه در اصل مدلی پیش‌غذا است. تور استانبول در رستوران‌های محلی، گارسون با ۱ سینی وسیع از اقسام گوناگون مزه سر میز شما می‌آید و شما این فرصت را دارید تا از بین این همه مزه گوناگون و جدید، هر کدام را که دوست دارید انتخاب کنید. نان تازه تکمیل‌کننده‌ی اقسام مزه است. از معروف ترین و مرسوم ‌ترین اقسام مزه می‌توان موارد زیر را اسم برد:  ترکیه زمینی نوروز 98

بادمجان کبابی و ماست

سالاد بادمجان کبابی

بادمجان سرخ شده با سس گوجه  ترکیه زمینی نوروز 98

دیپ ماست نعنایی

کباب کویو  تور استانبول

این کباب در واقع برای شهری در منطقه‌ی غرب دریای سیاه است. اسم این کباب را با توجه به مدل درست کردن آن انتخاب کرده‌اند. این غذا به معنی گودال است. در واقع برای درست کردن این غذا گوسفند یا بره‌ی درسته را بدون اجزای درونی بدن داخل گودال و روی زغال درست می کنند. برای رایحه به این غذا از شاخه‌های درخت کاج استفاده می‌کنند.

اسکندر کباب   ترکیه زمینی نوروز 98

برای درست کردن این کباب نیز مانند خیلی از اقسام کباب، قطعه های گوشت را له می کنند با مواد گوناگون طعم‌دار می‌کنند، به سیخ می‌کشند و روی آتش کباب می‌کنند.  قطعه های کوچک کباب را با نان پیده مدلی نان مثل پیتا سرو می‌کنند. این نان‌ها با کره و سس گوجه پوشانده می‌شوند.  ترکیه زمینی نوروز 98

در کنار این غذا ماست نیز قرار می‌دهند و می‌توانید از کره و سس گوجه‌ی بیشتری برای مزه دادن به غذا استفاده کنید.

آدانا کباب 

اگر گوشت دوست داری، این غذا را در استانبول حتما سفارش دهید. اسم این کباب از شهر آدانا در جنوب شرقی ترکیه گرفته شده است.  مواد اصلی این غذا کم است و البته مرحله های درست کردن آن خاص است. برای درست کردن آن از گوشت گوسفند و دنبه استفاده می‌کنند. به شکل محلی این گوشت حتما از گوسفند نر کمتر از ۱ سال درست شود. گوسفند باید در شکل طبیعی بزرگ شده باشد و از گیاهان تغذیه کرده باشد. پس از گذراندن مرحله های پاک کردن و درست کردن گوشت، آن را با ادویجات و سبزیجات خوش بو سنتی طعم‌دار و بعد کباب می‌کنند.  ترکیه زمینی نوروز 98

 

لوفر

ماهی یکی از مرسوم ترین و جذاب ‌ترین خوراک ها در ترکیه است. در مسافرت به استانبول حتما اقسام ماهی و غذاهای دریایی را تست کنید. اگر قصد دارید از میان اقسام ماهی یکی را تست کنید، لوفر را در نظر بگیرید. اگر به اقسام ماهی و غذای دریایی علاقه دارید، ماهی لوفر را باید تست کنید.

مانتی

این غذا که بعضا راویولی ترکی اسم دارد، یک غذای داغ است که آن را با ماست سرد و سیر درست می‌کنند. این غذا در اصل مدلی دامپلینگ است، یعنی خمیری که با مواد دلخواه پر و بعد پخته می‌شود. خمیر را به سادگی با آرد و آب و نمک درست می‌کنند. بعضا برای مزه دادن به آن از تخم مرغ نیز استفاده می‌کنند.  هر چه خمیر با ضخامت کمتر باشد، غذا پیشرفته تر درست شده است. مواد اصلی این دامپلینگ‌ها ترکیبی از گوشت چرخ کرده، پیاز و نمک و فلفل است.

کونفه  ترکیه زمینی نوروز 98

کونفه که در گویش عربی به آن کنافه می‌گویند، یک شیرینی شرقی است که با پنیر درست می‌شود. برای درست کردن آن، پنیر بی نمک را میان ۲ لایه کادایف قرار می‌دهند. تور استانبول کادایف رشته‌های نازک خمیر است. این شیرینی را گرم درست می‌کنند زیرا باید گرم پخته و با شربت طعم‌دار شود.  ترکیه زمینی نوروز 98

باقلوا 

باقلوا از محبوب ترین دسرهای ترکی است که در ایران نیز خیلی طرفدار دارد. مواد مهم تشکیل‌دهنده‌ی آن شامل خمیر فیلو، اقسام مغزها و شربت.  درست کردن این دسر خیلی آسان است و البته به حوصله و هنر هم نیاز دارد. خمیر آن حتما میبایست باریک باشد. اقسام مغزها در درست کردن این شیرینی به کار می‌رود که شامل گردو، فندق و پسته که در هر ناحیه ای با ناحیه دیگر فرق دارد.  ترکیه زمینی نوروز 98

مغزها را میان خمیر می گذارند ، آن را وسط کره قرار می دهند و پس از پخته شدن روی آن شهد می‌ریزند.  ترکیه زمینی نوروز 98

خوراک لوبیا 

شاید تصور کنید خوراک لوبیا چشم بلبلی غذایی خیلی آسان است و جایی در لیست برترین غذاهای بومی ندارد. ولی بافت و مزه ای گوناگون این خوراک موجب شده که در این فهرست قرار بگیرد. برای درست کردن این غذا از کره، گوجه یا رب گوجه و لوبیا استفاده می شود.   امکان دارد برای درست کردن آن، گوشت نیز استفاده کنند یا از بسطرمه (گوشت ادویه زده‌ی دودی گاو) استفاده کنند.  ترکیه زمینی نوروز 98