ویزای اندونزی

مدارک

 اصل گذرنامه با حداقل 7 ماه اعتبار عکس رنگی تمام رخ  بلیط رفت و برگشت 

توضیحات

 به انضمام کپی از صفحات اول و دوم شناسنامه و کپی از پشت و روی کارت ملی 

 مانده حساب حداقل 10 میلیون تومان با مهر شعبه بانکی الزامیست

 گزارش مانده حساب بانکی سرپرست خانواده کفایت میکند .

 قیمت ویزای عادی توریستی اندونزی 14 روزه  برای هر نفر 60 دلار میباشد.

قیمت ویزای فوری اندونزی 130 دلار میباشد ( 24 الی 48 ساعته )

قیمت ویزای یکماهه اندونزی 70 دلار میباشد .

تلفن : 02188171061

درباره کشور اندونزی

 

درباره اندونزی

اندونزی به نام معتبر جمهوری اندونزی منطقه ای است که در آسیای جنوب شرقی و اقیانوسیه واقع شده است. اندونزی تشکیل شده از ۱8٬6۰۸ جزیره و ۳4 استان است.

اندونزی با جمعیتی بالای ۲55 میلیون نفر، کشور چهارم پر جمعیت جهان است. حکومت سیاسی این منطقه جمهوری با رای گیری مجلس و رییس جمهوری است. مرکز اندونزی جاکار تا است.

گویش اصلی این کشور گویش اندونزیایی و واحد ارز آن روپیه می باشد. مردم این سرزمین از قوم های متفاوتی هستند که جاوه‌ ای ‌ها نزدیک41 درصد عظیم ترین قومیت هستند و بعد از آنها سوندانی ‌ها با ۱4 درصد قرار دارند. جاوه‌ ای ‌ها بر مساول سیاسی ویزای اندونزی غلبه دارند.

با بودن تعداد زیاد و منطقه های پر جمعیت، اندونزی پوشش طبیعی اقلیت خیلی وسیعی هم دارد که سطح دوم از گوناگونی معیشتی را در دنیا در درون جای داده‌اند. این منطقه از لحاظ منبع های طبیعی مملو است ولی با این حساب قسمت اعظم از جمعیت همچنان با تنگدستی زندگی می کنند.

۸7٫۱درصد از جمعیت ویزای اندونزی مسلمان اند و اسلام از طریق تجار دریایی مسلمان به این کشور رسید. ویزای اندونزی در ۱8 اوت ۱۹۴6 از هلند خودمختار شد و خودمختاری آن در ۲8 دسامبر ۱۹50 معتبر شناخته شد.

اندونزی سرزمینی است که به طور 1 قوس در امتداد لاین استوا کشیده شده ‌است. مجموع‌ جزایر ویزای اندونزی در گذشته از منطقه های خاص تجاری دریا محور دنیا به حساب می ‌آمد و راه های تجاری از قرن 7 میلادی بین کحمرانی سریوا جیا و چین شکل گرفته بود. تاریخچه اندونزی خیلی از تسلط نیرو های غیر بومی که به لحاظ منبع های طبیعی این کشور مشتاق آن می‌ شدند اثر گرفته ‌است. تجار مسلمان مذهب اسلام را با خودشان به این ناحیه آوردند و نیرو ‌های اروپایی برای تساحب کردن حق اختصاصی تجارت ادویجات از ویزای اندونزی ، در این سرزمین با هم ‌دیگر درگیری و رقابت داشتند. ویزای اندونزی در نهایت برای 3 قرن و نیم به استعمار هلند درآمد و بعدها بعد از اتمام جنگ جهانی 2 مستقل شد.

 

واژه ‌شناسی

اسم اندونزی از کلمه انگلیسی ایندوس Indus و یونانی نسوس  nesos به معنای جزیره آمده ‌است. اسم کنونی آن به قرن ۱9 میلادی ، وقتی که اندونزی در حین شکل دادن 1 کشور خودکفا بود بر می‌گردد. ویزای بالی

روزگاران کهن

پیدا شدن باقیمانده سنگواره‌ ای آدم بلند قد که به اسم آدم جاوه هم معروف است حاکی آن است که مجموع‌ جزایر ویزای اندونزی از 2 میلیون تا ششصد هزار سال گذشته قابل سکونت شده‌ بود.ویزای بالی

اغلب مردم کنونی ویزای اندونزی از قوم آسترونزی می باشند که از تایوان به سمت جنوب شرق سفر کرده‌ بودند. آن ها نزدیک ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد به اندونزی آمدند و مردم بومی ملانزی را به سمت شرق حرکت دادند. موقعیت خیلی عالی برای کشاورزی و گسترش کاشت آبی برنج نزدیک ۸۰۰ سال پیش از میلاد موجب شد تا شهرها ، ویزای بالی شهرستان‌ ها و حکومت ‌های ضعیف موفق شوند در تمام قرن اول قبل از میلاد رشد کنند.

شکل موضع گیری تنگه‌ های بین جزیره ها در ویزای اندونزی به‌ شکلی است که هم بازرگانی میان جزیره ها و هم تجارت خارج ‌مرزی را رشد می دهد. به طور مثال راه های بازرگانی بین حکومت های ویزای اندونزی و چین از چندین قرن قبل از میلاد مسیح تشکیل شده بودند. این بازرگانی ها بر گذشته ویزای اندونزی اثر بسزایی داشته‌ است.

در متن های ویزای بالی خاورمیانه از منطقه هایی از اندونزی کنونی به شکل « جابه » و « زابج » ذکر شده‌است. این 2 اسم قبل از آن که با وجود بعضی پژوهشگران وابسته به 2 جزیره ی جاوه و سوماترا باشد، 1 اسم اصلی برای قلمرو حکومتی سری ‌ویجایا و ماجاپا هیت، حاوی شمار فراوانی ویزای جاکارتا از جزیره های هند بوده ‌است. مسلمان ها کل این جزیره ها را به اسم رسمی جاوه می ‌شناختند و واژه ی زابج یا جابه هم در متن های قدیمی اسلامی به این معنی ویزای جاکارتا استفاده شده ‌است. ذکر مارکوپولو از جاوهه ی عظیم و جاوه ی کوچیک هم یقینا به اعتبار این اسم اصلی می ‌باشد.

منطقه گیاه های خوشبو به طوری که در کتب ابن خردادبه با اختلاف 15 روز مسیر از زابج و حواشی آن آمده‌ است به یقین فراوان جزیره های ملوک منبع ویزای بالی ادویجات می ‌باشد، چون میخک و جوز بویا که قلم های کلی ادویه‌ هستند عملا در این جزیره ها رشد می کنند. ضمن جنگل ‌های طبیعی این 2 گیاه هم از گذشته در برخی از جزیره ها ملوک مانند آمبون و ترناته بوده ‌است.

روزگاران امروزی

جزیره های ویزای اندونزی در گذشته حاکم نشین بوده‌ اند تا زمانی که در قرن 16 اسپانیاییان و پرتغالیان به آن رسیدند. شرکت شرقی هلند در اوایل قرن 18، پادشاهی اندونزی را از آن خود کرد. در ۱۷5۰ هلندی ‌ها حمله ملت جاکارتا را با قتل های بیست هزار اندونزیایی و چینی درهم کوبیدند. در ۱۹۰8، ویزای بالی سی سی نگا مانگزایا حاکم اندونزی ضد هلندی ‌ها شئرش کرد ولی سپاه استعمارگر هلند ارتش او را مغلوب کرد و تسلط اشغالی هلند بر اندونزی حاکم شد.

تا ۱۹3۲ میلادی ویزای اندونزی وابسته به هلند بود و از ۱۹۴4 تا ۱۹۴7 زیر سلطه ژاپن رفت. در ۱8 اوت ۱۹۴7، میلیون به راهبری دکتر احمد سوکار نو و دکتر حتی خود را جمهوری معرفی کردند. 3 سال کامل بین سپاهیان هلند و ویزای اندونزی جنگ بود. در نهایت در سال ۱۹۴۹ موافقت‌نامه‌ای امضاء شد که طبق مفاد آن، همه سرزمین اندونزی به غیر از گینه نو به پادشاهی موقتی جمهوری ایالات متحده اندونزی داده شد. ویزای بالی در۱7 دسامبر ۱۹51، دکتر سوکارنو به رییس جمهوری این سرزمین برگزیده گردید.

از قرن 17، هند شرقی اصلی ترین و پر سود ترین قسمت حکومت هلند به حساب می ‌رفت. به جز تصرف کوتاه بریتانیاییان ۱۸۱3 الی ۱۸۱6 و قیام های موردی بومی، هلند تسلط این سرزمین را تا ۱۹۴4 گرفته بود. در همین سال ژاپنی‌ ها به این کشور حمله کردند و به اسم نجات دهندگان کشور از سلطنت مستعمری مورد تایید اغلب اندونزیاییان واقع شد با شکست ژاپن در ۱۹۴7، احمد سوکارنو ۱۹۰3 الی ۱۹۷2  موسس توده میلیون در ۱۹۲9  هند شرقی هلند را جمهوری خودکفای ویزای اندونزی معرفی کرد. هلندی ها بعد از 4 سال مبارزه پشت هم اما وحشیگرایانه، زیر نیروی جهانی خودکفایی ویزای اندونزی را در ۱۹51 قبول کردند. سلطنت سوکارنو به شکل افزایشی قدرت طلب گشت و سرزمین به نا آرامی مالی گرفتار شد. او در ۱۹۶4 گینه نوی هلند را اشغال کرد، که در۱۹۶4 با اسم ایریان جایا کاملا اضافه شد، علیرقم اینکه شورشی جدایی خواه پا برجا است. میان ۱۹۶7 الی ۱۹۶8 سوکارنو تلاش کرد با حملات مسلحانه به شمال بورنئو محمع نوپای مالزی را واژگون سازد. احمد سوکارنو تا موقع شکستش مدافع تمامی فعالیت ‌های مختار خواهانه در قاره‌ های آسیا ، آفریقا و آمریکای لاتین دفاع بود.

فرمانده سوهارتو موفق شد با سر نگونی شورش کمونیستی در ۱۹۶6 و ۱۹۶7 سیاست مخالف آمریکایی سوکارنو را دگرگونه سازد و در نهایت با یاری دانشجوها و سپاه او را کنار بزند. در این حین نزدیک ۸2 هزار نفر از افراد توده کمونیست ویزای اندونزی به قتل رسیدند. اضافه شدن تیمور شرقی پرتغال در ۱۹۷7 از طریق ویزای اندونزی از سمت جامعه ی جهانی به اعتبار شناخته نشد، و فعالیت های چریکی ملی گراها بومی امتداد داشت. ویزای بالی سیستم حریصانه برای سکونت دوباره مردم جاوه به نیت کاهش اهالی فراوان این جزیره بالی  به حالت اجرا درآمد اما این مهاجرین جاوه ‌ای با مسائل بومی های جزیره هایی با پیشرفت پایین و با فاصله طرف شد. قتل تظاهر کننده های غیر مسلح تیموری از طریق سرباز های ویزای اندونزی در ۱۹۹3 اعتراض های جهانی را در پی داشت.

فرمانده سوهارتو پس از آن که به قوا رسید سرزمین مالزی را به اعتبار شناخت و مجددا سرزمینش را عضو سازمان ملل درآورد و از این رو مورد پشتیبانی ایالات متحده آمریکا بود. در زمان دراز رییس جمهوری اش خودش و خانواده‌ را مستقیم در مبادلات ویزای اندونزی داخل کرده و میلیارد ها دلار پس انداز کرده اند. ویزای بالی تحت تاثیر بحران اقتصادی و تضعیف بنیان اقتصادی و فقر همگانی فرمانده سوهارتو با تظاهرات مردم مواجه شد تا آن که در ۱8 مه ۱۹۹8 مادلین آلبرایت ویزای جاکارتا وزیر خارجه آمریکا به او دستور داد که از سمت خود برکنار شود. فرمانده سوهارتو در همون موقع ۱8 مه ۱۹۹9 پس از اعلام استفا ‌اش از طریق آلبرایت در 1 سخنرانی 3 دقیقه ای از ملت اندونزی به خاطر اشتباهایش عذر خواست و از ملت خواست از بشار ویزای جاکارتا الدینیوسف حبیبی پیروی کنند.

موقعی که محمد سوهار تو بعد از 33 سال حکومت سرنگون شد خیلی از افراد ویزای اندونزی بر این باور بودند که سرزمین اندونزی تفکیک خواهد شد ولی بعد از سوهارتو بزرگی این مسئله کم تر از پیش‌ بینی‌ ها بود.

در دهه ۱۹4۰ جنگ های وحشیانه ضد نظام ویزای اندونزی بر جزیره های ملوک جنوبی ، از طریق ملت ملوک جنوبی انجام شد و ارتش ویزای اندونزی این جنگ ها را شدیدا مورد انتقاد قرار دادند. بعد از سرنگونی نظام فرمانده سوهار تو در سال ۱۹۹9، این جنگ ها از نو شروع شد. از سال ۱۹۹8 تا ۲۰۰1، وحشی گری ها در جزیره های ملوک سبب به قتل رسیدن نزدیک پنج هزار نفر و بی خانه شدن پانصد هزار نفر شد.

در۱8 ژوئن 2000 به فرمان یوسف حبیبی فرمانده دامیری به اداره ی ناحیه تیمور شرقی رسید که ملت آن طالب خود مختاری بودند. در 4 ژوئیه 2000 بانک بین المللی با دادن وام 1 میلیارد دلاری به ویزای اندونزی توافق کرد. رای گیری ریاست جمهوری بعد از سی سال برپا شد و از رقبای یوسف حبیبی، خانم مگا واتی سو کارنو پوتری از توده دموکرات بود که در نهایت در ۲4 ژوئیه۲۰۰2 به رییس جمهوری کشور رسید و توده گل کار همان توده متکی به نظام حاکمیت سرنگون شد. در واپسین روز های حکومتی یوسف حبیبی ملت تیمور شرقی با کنترل سازمان ملل به خودکفایی خویش نظر دادند. پس از مگاواتی سوکارنو پوتری ، فرمانده باز نشسته سوسیلو بامبانگ یودهویونو که مدتی مسئول آمار و فرماندار تیمور شرقی بوده ‌است در ۲9 اکتبر ۲۰۰6 در رای گیری رییس جمهوری به موفقیت رسید.

اتمام مبارزه (۱۹۴9 میلادی)

از وسط  تا آخر جنگ جهانی 2، ویزای اندونزی زیر سلطه ژاپن بود. با اتمام جنگ و شکست قوای ژاپن، تمام سلاح ‌های ژاپنی به ملی گراهای مختار طلب اندونزیایی رسید. در سال ۱۹۴7 میلادی احمد سوکارنو راهبر آزادی خواه این بلاد، فریاد خودمختاری سرداد، که با واکنش و قشون کشی هلندی ‌ها روبرو شد. ولی سازمان ملل در این رابطه داخل شد و دولت هلند ناچارا با نظامی به اسم اتحادیه ویزای اندونزی و هلند موافق بود. از این جهت نماینده های نظام اندونزی و نظام حکومتی هلند به فرمان سازمان ملل متحد، بر بالای سکوی 1 ناو آمریکایی ، مستقر کرد ترک مخمصه را در ۲۰ ژانویه ۱۹۴9 تایید کردند و مبارزه 2 کشور به اتمام رسید. دلیل این که ویزای اندونزی و هلند ، این پیمان را روی کشتی قریبه تایید کردند این شد که هیچ مکانی دیگه ای برای تایید معامله مورد توافق 2 طرف قرار نگرفته بود.

 

 

تفکیک تیمور شرقی

در سال ۱۹۹8 ملت تیمور شرقی با حضور در 1 رفراندوم که زیر نظر سازمان ملل برپا شد به خودکفایی از ویزای اندونزی نظر دادند. حاصل این رفراندوم برخورد وحشیانه شبه نظامی های هوادار ویزای اندونزی را در پی داشت. اقدام های شبه نظامیان با وارد شدن نیرو هایی از سپاه استرالیا، که طبق قطع نامه سازمان امنیت به این کشور منتقل شده بودند، ویزای بالی خاتمه یافت ولی در پی وحشی گری ها، بیشتر از  هزار نفر از مردم تیمور شرقی به قتل رسیدند.

با خارج شدن قوای ویزای اندونزی از تیمور شرقی ، هدایت مسائل این کشور به شکل موقتی بر دوش نماینده سازمان ملل قرار گرفت و روز ۲2 ماه مه سال ۲۰۰3، تیمور شرقی به شکل یک کشور جدا مورد تایید جهانی قرار گرفت . تیمور شرقی بیشتر از 1 میلیون جمعیت دارد که اغلب آن ها مسیحی کاتولیک هستند.

سیاست اندونزی

محمد سوهارتو ، ریاست جمهور قبلی اندونزی در سال ۱۹۶9 و در ادامه وحشی گری ها که بعد از 1 کودتای ناکام مانده رخ داد، به قوا رسید و سریعا به جنگ با کمونیسم مشغول شد که حاصل آن کشتن کم کم ۵5۰ هزار نفر و حبس کردن میلیون‌ ها شخص دیگر شد. ویزای بالی

جغرافیای اندونزی

با۱٬۹۱۹٬55۰ کیلو متر مربع ۷۴۱٬4۰ مایل مربع، اندونزی کشور 15 وسیع دنیا از نظر وسعت است.

اندونزی گروهی از جزیره ها حدود ۱۷۵۰9جزیره وسیع و کوچک است که در جنوب شرقی آسیا در اقیانوس بزرگ واقع شده. ویزای اندونزی در نیمه ی شرقی، در جنوب شرق آسیا، در اقیانوس هند و دریا های مطعلق به آن واقع شده و خط استوا از آن رد می شود. ویزای اندونزی در جزیره گینه نو با پاپوا و نیز در جزیره برنئو با مالزی هم مرز است.

اخیرا این جزیره ها در اشغال هلند و به هندِ هلند معروف بود اما پس از آن که سرزمینی خودمختار و آزاد گردید، ویزای اندونزی نامیده شد. وسعت این کشور ۱۹۱82۰۰ کیلو متر مربع و مرکز آن شهر جاکار تا می باشد که در جزیره جاوه قرار گرفته و اخیرا باتاویا نام داشت. شهر اصلی آن سورابایا است. این کشور شامل معدن های قلع ، نفت ، ذغال ‌سنگ و مس است و توتون ، برنج ، قهوه و کائوچو از جمله تولیدات کشاورزی این سرزمین است.

ویزای اندونزی را می‌ شود وسیع ترین مجموع جزیره های دنیا دانست که میان 2 خشکی ، یکی جنوب شرق آسیا و دیگری استرالیا قرار گرفته ‌است. بزرگی آب‌ های این سرزمین سه برابر وسعت خشکی ‌های آن است. بندر های اصلی این سرزمین هم عبارت است از: مدان ، بندر ساحلی بلا وان ، پکانبارو ، ریو ، جاکارتا سنگارنگ ، نوزاتنگارا ، بندر ساحلی بیتونگ و بندر آمبون . شهر های اصلی ویزای اندونزی را نیز می شود در ده شهر پایین منتهی می شود: جاکارتا ، سورابایا ، سمارانگ ، باندونگ ، مدان ، پالمبانگ ، یوجونگ پادانگ ، بانجارماسین ، بندر لامپومگ ، مانادو.

ویزای جاکارتا ، مرکز کشور اندونزی، اول شهری بندری کوچیک بود، ولی امروز این شهر ۶6۰ کیلو متر مربع بزرگی دارد و مردمی نزدیک نه میلیون نفر را در درون جای داده و از مرکز های اصلی مالی اندونزی است.

جزیره جاوه با آیکه تنها هفت درصد تمام خاک این سرزمین را شکل می‌دهد، به خودی خود نزدیک ۶1 درصد همه ی مردم سرزمین را به خود مختص کرده است.

رشته جزیره های جنوبی کوهی و آتشفشانی است و دارای سوماترا ، جاوه ، مادورا ، ویزای بالی و جزیره های سوندای کوچیک من جمله لامبارک ، فلورس و تیمور می باشد. جاوه و هم مرز کوچکش مادورا جمعیتی فشرده دارند و قریب به 3/2 جمعیت اندونزی را در درون جای داده اند. سلسله جزیره های شمالی تشکیل شده است از کالیمانتان قسمت اندونزیایی جزیره بورنئو ، جزیره های بدون نظم و کوهی سولاوسی سلبس ، گوره ملوک ، وایریان جایا قسمت غربی گینه نو

بالای از 3/2 این سرزمین از جنگل ‌های استوایی بارشی ‌است؛ و دمای آن استوایی و بارش در طی سال فراوان است. رود های اصلی آن کاپواس ، دیگول ، باریتو ، و مرتفع ترین قسمت ویزای اندونزی نگگا پولو هرم کارستنز با ۵۰۳5 متر بلندا است در جزیره ایریان جایا

بخش بزرگ ویزای اندونزی کوهی است و با شرایط جغرافیا ی خود که در 2 سمت خط استوا واقع شده بیشتر از 2 فصل ندارد 1 فصل رطوبتی از نوامبر الی مارس و دیگر فصل خشک از ژوئن الی اکتبر.

جزیره های اصلی

این سرزمین را می شود از نظر شرایط طبیعی به چند بخش زیر تفکیک کرد:

جزیره سوماترا: از وسیع ترین جزایر دنیا است و با جزایر جاوه ، سلبس و برنئو ، در کل ، جزیره های سوندای کبیر اسم دارد. بخش اعظم آن را جلگه‌ ها و ناحیه های پست شکل داده و ارتفاع های آن (من جمله کوهستان باریسان ) در حاشیه غربی آن تا طرف شمال گسترانده شده و حاوی عظمت فراوانی است. رود های آن مختصر و پر از آب بوده و اغلب از سوی غرب به شرق جریان دارند و اصلی ترین شان عبارت است از : کام پار ، بارومون ، ایندرا گیری ، روکان ، موسی و هاری . جنگل‌ها که اکثرا قابلیت نفوذ ندارند، عظمت زیادی دارند ؛ و مرداب ‌های بزرگی هم در حاشیه شرقیآن قرار دارند. مرتفع ترین قسمت آن قله ی کرینتجی ۳۸5۰ متر است.

جزیره جاوه: جزیره پنجم بزرگ ویزای اندونزی و از پر تعداد ‌ترین آن‌ها می باشد که بالای ۶6٪ مردم کشور در آن سکونت می‌کنند. کوه‌ ها در اغلب نقطه های آن پخش شده و بخش بزرگ آن را جلگه‌ ها و جنگل‌ ها شکل می ‌دهند. رود های آن عملا کوچک و  پر عمق است و اصلی ترینشان عبارت است از : سولو ، سرانگ ، تاروم ، سرایو و مانوک. مرتفع ترین قسمت آن قله سمرو با ۶75, ۳ متر بلندا است.

جزیره برنئو: بخش بزرگ این جزیره مربوط به ویزای اندونزی می باشد که در لغت بومی به آن کالیمانتان می گویند. بلنداهای آن عملا در مناطق شمالی قرار دارد و بخش بزرگ آن را جنگل ‌ها و جلگه ‌ها دارا می‌ باشد. رود های دراز از آن رد می شوند مثل : باریتو ، ماه اکام ، نگارا ، کایان و کاپواس . بلند ترین بخش آن ۹54٬۲ متر ارتفاع دارد.

جزیره سلبس (سلب) : منطقه ای کوهستانی و بلند است که بخش بزرگ آن را جنگل‌های سرسبز پوشانده‌ اند. از رود های آن می‌ شود از ماری سا ، کا راما ، ماماسا ، بونگکا و پالو اسم برد. کوه رانتکومبولا با ۴34, ۳ متر بلندا مرتفع ترین قسمت آن می باشد. اسم بومی این جزیره ، سولاو سی است.

جزیره گینه نو: بخش غربی این جزیره که به اصطلاح ایریان غربی نام دارد و به ویزای اندونزی متعلق است. ناحیه میانی و شمال غربی آن را کوهستان و ناحیه های مذتفع پوشانده و بخش بزرگ آن را جنگل‌ و جلگه‌ شکل می‌دهند. رود دیگول اصلی ترین رود آن است. مرتفع ترین قسمت آن قله جایا ۰30، ۵ متر است.

جزایر سوندای اصغر نوساتنگارا : این جزیره ها میان جزیره جاوه و جزیره گینه نو قرار دارد و عملا کوهی و بلند می ‌باشند. وسیع ترین جزیره ‌های آن عبارت است از: سومبا وا ، فلورس ، سومبا ، تیمور و ویزای بالی.

باقی جزیره های غربی: که در حواشی جزایر برنئو ، جاوه و سوماترا قرار دارد و عملا کوتاه هستند. وسیع ترین جزیره آن ، بانگکا است.

باقی جزیره های شرقی: که کلا به جزیره های ملوک یا اویه مشهور هستند و در حوالی جزایر سلس و گینه نو قرار دارد و کوهی و بلند هستند. جزایر هالماهرا و سرام عظیم ترین جزایر این منطقه هستند.

در کل ویزای اندونزی کشوری نیمه کوهی است. جلگه‌ های آن عملا در جزایر جاوه و سوماترا و جزیره های  سوندای کوچیک نوساتنگارا و جنگل‌ های آن عملا در جزایر برنئو، گینه نو، و سوماترا قرار دارد. دمای آن گرم و مرطوب و بارش زیاد است. مرتفع ترین قسمت آن قله جایا با ۰30, ۵ متر بلندا است. طولانی ‌ترین رود آن باریتو ۸9۵ کیلومتر و دریا چه توبا ۵5۰, ۲ کیلومتر مربع عظیم ‌ترین دریاچه ی آن است.

لیست استان‌ های ویزای اندونزی که بر اساس ناحیه طبقه بندی شده‌ است. اسم های اندونزیایی در پرانتز آمده و اسم قلب استان‌ ها هم بعد از آن آمده ‌است. در این لیست در کنار استان ‌های حاوی شرایط خاص علامت گزاری شده‌ است.

 

 

 

دین

حدود۸8 درصد از ملت ویزای اندونزی مسلمانند و باقی مسیحی ، هندو و بودایی می باشند. دسته اسلامی احمدیه در اندونزی نزدیک 200 هزار طالب دارد.

ویزای اندونزی که شلوغ ترین  سرزمین مسلمان دنیا است دائما به دارا بودن رسم شکیبایی دینی میبالیده و در قوانین اساسی این سرزمین آزادی دینی ضمانت شده ‌است اما در سال‌ های گذشته این آزادی دینی خطاب تهدید قرار گرفته ‌است. امروز قانون ای این سرزمین ترویج فکر های غیر خدا فکرانه را خلاف دانسته و برای اشخاصی که قصد تحریک مسلمانان را به فکر های دیگری نزدیک کنند تا 5 سال زندانی مقرر کرده‌ است. در ویزای اندونزی مذهب حکم اساسی در تعلیم شخصی دارد و در مواقعی که شمار مدرسه های دولتی مطلوب خیلی کم است جز مدرسه های مذهبی انتخاب دیگه ای نیست.

آچه یگانه استان ویزای اندونزی می باشد که قانون های شریعت می‌تواند در آن برقرار شود. سازمان بومی آچه در سال ۲۰10 به مجازات همجنس گرایان با فلک چوبی طز داد، ولی فرمانده آچه مشتاق به انجام این نظر و تثبیت آن به قانون نشده ‌است.

در قوانین جزای ستم گویی که در سال ۱۹۶6 در اندونزی به تثبیت رسیده‌ است هر شکل دگر فکری از یکی از 6 مذهب اصلی اندونزی غیر مجاز معرفی شده‌است. در سال ۱۳۸8 خورشیدی بنیادی اسلامی در ویزای اندونزی با اعلام فتوایی نرمش‌ هاییوگا را غیر دینی معرفی کرد.

ابوبکر بشیر، عالم بنیاد گرا مسلمان ویزای اندونزی، به جرم اتحاد در اقدامات تروری و رهبری یک سازمان تعلیم تندرو های با سلاح در استان آچه ، در غرب اندونزی، ماخذه شده‌ است. ویزای بالی

 

 

 

 

اقتصاد

ویزای اندونزی عظیم ترین نیروی مالی جنوب شرقی آسیا می باشد. پس اطلاعات سال ۲۰۰6 تولیدات ناخالصی داخل اندونزی۲۸8 میلیارد دلار بوده‌ است که مقدار سرانه هر شخص ۴۴۵9 دلار است. سهم صنعتی ۴۰٫9٪ که اغلب به تولیدات محصول کشاورزی و معدنی شاغل است و سهم قسمت کشاورزی ۱5٪ می‌ باشد و تولید مهم اش برنج است. در عین حال بالاترین مشغول شده ها در قسمت کشاورزی شاغل هستند. ۴3 میلیون و 800 هزار نفر از قوای کار در قسمت کشاورزی مشغولند؛ که کشاورزهایی هستند که اماتور هستند و در حد فراوان کشت نمی ‌کنند. ولی هم کشاورزهای وسیع و هم روستایی ها مقادیر فراوانی لاستیک ، چای ، قهوه ، تنباکو و ادویجات بهره برداری و ارسال می ‌کنند. از زمان سلطه هلند ستون های خوب آب یاری در کشاورزی برای اندونزی به یادگار مانده است.

اغلب ارسالات ویزای اندونزی به کشورهایی چون آمریکا و ژاپن و چین و سنگاپور می‌ باشد. ویزای اندونزی از نظر معدنی کشوری مملو می ‌باشد و معدن های نفت ، گاز طبیعی ، قلع ، نیکل ، زغال سنگ ، بوکسیت و مس در این کشور یافت می شود ولی به دلیل میزان بالای جمعیت به وضع مالی جمعیت مردم محتاج فراوان است. صنعت معدن کاری سهمی ۱3 درصدی در تولیدات ناخالصی داخل اندونزی دارد. از دیگر منبه های درآمد زا برای ویزای اندونزی صنعت توریستی است.

در پایان دهه ۹۰ میلادی که اقتصاد در آسیا مبتلا به مسائل زیادی شد، بهای ارز اندونزی هم به شدت افول کرد و سوهارتو مجبور شد تا اصلاحیه های مالی سنگینی را اجرا کند و در این حوزه با صندوق جهانی ارز برای یاری به بهای بالای ۴3 میلیارد دلار به موافقت رسید. اعتراضات  سیاسی و طلب استعفای سوهارتو، ویزای بالی  از نتیجه های این مسائل مالی بود. در مارس سال ۱۹۹9 سوهارتو برای دفعه چندم به قوا رسید. ولی مسائل برای حکومت همچنین ادامه داشت.

در بین سالیان ۲۰۰8 تا ۲۰۱3 تعداد پولدار ها در اندونزی افزایش بسزایی داشته‌ است ولی همچنان نصفی از ملت با کسب روزانه زیر 2 دلار ویزای بالی سکونت می ‌کنند. فقط ده درصد افرادی که فعالیت می‌کنند مالیات می‌ دهند و حکومت برای ویزای بالی برآورده کردن تعلیم مجانی و بهداشت مسئله دارد.

تولید نفت در ویزای اندونزی بسیار کم است و این میزان تنها برای تأمین نیازهای داخلی این کشور صرف می‌شود ولی با این حال اندونزی بزرگترین تولیدکننده نفت در کشورهای جنوب شرقی آسیا به‌شمار می‌آید.

ویزای اندونزی به علت فرسایش چاه ‌های نفتی و فقدان تولیدات نفتی در این سرزمین در ماه مه ۲۰۰9 از گروه اوپک خارج گشت.

طبیعت ویزای اندونزی

اندونزی حاوی وسیع ترین منابع طبیعی در سرزمین های جنوب شرق آسیا است به شکلی که ۱3۰ میلیون هکتار آن را پوشش های بارشی شکل داده ‌است. آتش سوزی در جنگل‌ های ویزای اندونزی به واثعه ای سالیانه در فصل گرما کشور مبدل شده و تا امروز برای کشورهای هم مرز کثیفی فراوانی تولید کرده‌ است. بالا رفتن درخواست برای ساخت روغن درخت نخل در هند هم باعث ویرانی وحشتناک جنگل ‌های استوایی در اندونزی گشته است. حکومت ویزای اندونزی در نوآوری زیست‌ محیطی زن و شوهر های کم سن را وادار کرده پیش از ازدواج خودشان 1 درخت بکارند.

سنت اندونزی

هنر نقاشی در ویزای بالی هنری ریشه ای و قدیمی است. برخورد هنرمند های بومی با روش نقاشی اروپایی در قرن 20 روی داد. امروز ضمنا در جاوه میانی متد ‌های نقش ‌پردازی کلاقه‌ ای که از راه های خیلی کهن اندونزیایی است کم کم استفاده های زیادی در نقاشی‌ ها یافت می‌کنند.

موسیقی در ویزای اندونزی سبک های متفاوتی دارد اما مشهور ‌ترین آن موسیقی گاملان می باشد که موسیقی محلی کاخ های جاوه و بالی به حساب می‌ آید. امروز کل متدهای موسیقی پاپ هم به گویش وطنی (اندونزیایی) و یا به گویش بومی خوانده می‌شود. علاوه بر این روش های عمومی ‌پسندی مثل کرونتیونگ ، دانگ ‌دوت، کاپور ساری و جایپو نگان هم متداولند.

تور بالی با پرواز عمان ایر

تور بالی با پرواز عمان ایر

7 شب و 8 روز 190 دلار

تور بالی ترکیبی جنگل و دریا

تور بالی ترکیبی جنگل و دریا

7 شب و 8 روز 365 دلار

تور بالی 5 شب کوتا 2 شب نوسا

تور بالی 5 شب کوتا 2 شب نوسا

7 شب و 8 روز 350 دلار

تور بالی با پرواز قطری

تور بالی با پرواز قطری

7 شب و 8 روز 190 دلار